Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2006, 18:19   #101
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

da senat koji u kojem 80% glavnih funkcija pripada mojoj frakciji zaeli da ogranichi moc moje frakcije, vrlo realno, nema shta.

a rekao sam da necu vishe da raspravljam o istoriji, ne zbog nedostatka argumenata nego zato shto je to ovde besmisleno. sad, ti jesi rekao da su tvoji izvori o ovom delu istorije iz gimnazije, pri tom nisi rekao nishta vishe o tome, tako da neznam da li imash druge izvore, shto je u tvom sluchaju ionako nebitno. i trece i poslednja, kada bi znao neshto o istoriji, drushtvenoj nauci i teoriji drushtvene nauke onda bi i razumeo na shta se odnosi moja rechenica da istorija nije realan sled dogadjaja nego niz dogadjaja za koje istorichari misle da su se tako dogodili, ne nuzno i zaista tako dogodili. a chinjenica u ovom sluchaju nije chinjenica nego konstrukcija.
medjutim smara me da pricham o ovim stvarima na ovom forumu chija tematika nema nimalo veze za istorijom, i zato ti kazem da se manesh te priche, jer jednostavno je besmislena.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 19:35   #102
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
Reloader kaže:
Tri rimske familije + senat. Idiotluk. U Total Realismu postoji samo SPQR
У реализм моду постоји само Република Рим, а не Сенат.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 20:29   #103
non-stop
Novi član
 
Član od: 9.1.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Ako ti nije dovoljno realan R:TW skini mod Total realism
kupio sam laptop pre 3 meseca, ne mogu da igram, 1.7centrino sa 2mb keša ali intel 855grafika. bitke idu ok, ali kretanje na mapi je užasno sporo. da ima emotikon "pištolj u glavu", to bih stavio.

pišite neke dobre priče ljudi, vi koji ste igrali TR, da naložim cimera da stavi TR...

koliko je razjedinjena grčka u TR modu? čini mi se da sam pročitao da ima više gradova, koji npr? u osvojenom gradu se automatski sruše kasarne?(to bi bilo jako realno i ). kakav je AI po pitanju zasipanja vojske katapultom sa distance ili ako kada on opseda utvrđeni grad?
non-stop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 21:00   #104
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
dkdnt kaže:
a rekao sam da necu vishe da raspravljam o istoriji, ne zbog nedostatka argumenata nego zato shto je to ovde besmisleno.
A zasto je besmisleno? Meni je vrlo smisleno zato sto znam sta hocu da dokazem - moje teze s pocetka. E sad ako ti ne znas uopste sta zelis da kazes to je druga stvar...

Citat:
dkdnt kaže:
sad, ti jesi rekao da su tvoji izvori o ovom delu istorije iz gimnazije, pri tom nisi rekao nishta vishe o tome, tako da neznam da li imash druge izvore, shto je u tvom sluchaju ionako nebitno.
Naravno. Nebitno je odakle sam ja uchio, koliko imam godina ili nesto trece. Bolje da napadas moje teze nego mene kao lichnost

Citat:
dkdnt kaže:
i trece i poslednja, kada bi znao neshto o istoriji, drushtvenoj nauci i teoriji drushtvene nauke onda bi i razumeo na shta se odnosi moja rechenica da istorija nije realan sled dogadjaja nego niz dogadjaja za koje istorichari misle da su se tako dogodili, ne nuzno i zaista tako dogodili. a chinjenica u ovom sluchaju nije chinjenica nego konstrukcija.
Pa vidish, vecina dogadjaja iz starog vega je ZAPISANA s obzirom da su Rimljani bili veoma kulturan narod. E onda uzmes Rimske zapise i zapise protivnichke strane (recimo Grchke), i posluzis se jos nekim izvorima pa ti nije toliko teshko da stvorish sliku sta se zaista dogodilo...

Obicno dokazane "konstrukcije" nazivamo cinjenicama.

Citat:
dkdnt kaže:
medjutim smara me da pricham o ovim stvarima na ovom forumu chija tematika nema nimalo veze za istorijom, i zato ti kazem da se manesh te priche, jer jednostavno je besmislena.
Shortage of arguments
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 11:42   #105
srcko
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 49
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srcko
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
....Sad da se vratim temi:da li je neko instalirao 1.3 patch?Ima li razlika u odnosu na 1.2 patch gledano na performanse??
Zar nepostoji cak patch 1.5 ? Ja sam ga instalirao kod kuce i igra radi odlicno....osim jednog izbacivanja u desktop, posle sati i sati igranja nisam imao nikakvih problema, a sto se tice performansi moja masina je suvise ok da bi to primetio u RTW.
srcko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 17:15   #106
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Rome TW

Да вас ја сад питам неке ствари, игру сам поч'о да играм пре пар дана, пре пар месеци сам проб'о и није ми се свидео, не свиђа ми се тол'ко као Medieval чији сам фан, ал' свеједно је јако добра игра.Medieval више тежи стоној игри тако да сматрам да их није баш захвално поредити.Пошто нисам баш био сигуран у тежину и начин играња поч'о сам кампању са Scipi-има на Easy, ал' сад након тол'ко сати играња мрзи ме да поново започињем кампању на неком изазовнијем сетовању.Иначе нешто што ће вас сигурно зачудити је да НИКАД не играм битке јер их никад нисам игр'о ни у Medieval-у јер предуго трају, има их превише да би игро сваку и некако увек ако и победим имам веће губитке него ако пустим комп сам да реши ствар.

Дакле треба ми савет што се тиче градова која је опција најбоља да се изабере након што се један освоји, ако га само окупирам има много становништва и тешко је одржати ред тако да ми при вишем порезу треба далеко више сељака који би одржавали ред што значи мање профита, ако га ''Enslave'' онда има мало становника па је самим тим лојалност већа, ал' је могућност развоја мања, треће шта се дешава ако побијем становништво јер ту опцију још нисам проб'о.Слично овоме неки градови који су јако велики значи преко 20 000 становника почињу да ми се буне сами од себе, лојалност пада, морам да повећавам стајаћу војску, смањујем порезе, повећевам учесталост игара у арени и самим тим град ми ствара велике губитке, нпр. Картагина ми је око -1500, значи да л' постоји неки добар и једноставан начин да се ово реши.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 17:21   #107
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rome TW

Postoji:uteras generale koji imaju dobar "menadzment".Kada grad ima preko 20000 stanovnika obavezno izmasakriraj stanovnistvo.Porobi kada ima oko 10000 sve ispod okupiraj.Instaliraj 1.2 patch.Manje ima problema sa gradovima.Ukljuci Manage all settlements kada budes instalirao novi patch,a pocnes novu kampanju.Moci ces da upravljas porezom i u onim mestima bez generala.Sto ne igras bitke?Pa to je najbolji deo igrice.Si ti lood??
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 17:36   #108
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Da da, kada ima mnogo stanovnistva, samo dobro porobljavanje i pljacka mogu da rese stvar, a usput donesu i lep prihod.

Sto se bitaka tice i mene ponekad mrzi, pa pustim komp, ali uglavnom sam. Malo je bzvz sto nema pomorskih bitaka.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 17:39   #109
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Sto ne igras bitke?Pa to je najbolji deo igrice.Si ti lood??
Patch вероватно нећу узети, ал' хвала на свему.И ја сам помислио да је тако нешто, ал' на ратишту имам мањак генерала

За мене је то непотребни део игре и малтене чини другу игру, ја ово више схватам као полу-менаџерску стратегију у којој је економија ипак далеко важнија, тако ми је бар било у Medieval-у, ако бих им'о развијену екомонију и флоту нико ми не би мог'о ништа.
Иначе свиђају ми се унапређења у дипломатији јер сад има далеко више опција док је у Medieval-у то био са bribe, aliance i ceasefire.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 18:11   #110
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

pa fora sa gradovima koji divljaju je da ih prepustish pobunjenicima i onda osvojish ponovo sa exterminate_om. na taj nachin opet bivaju mirni, i dobijash oko 20000 dinara(ako je grad veci od 24000 stanovnika). ja preporuchujem da se ovo radi kada izgradish imperial palace u tom gradu i samo u sluchaju manjka public ordera i para, jer pobunjenici umeju da iznenade. jednom prilikom sam napustio capuu(igrao sam sa scipima) i u istoj su se pojavili pobunjenici koji su imali slonove, arab cavalry i josh neka chuda sa onog sveta. kada exterminate uradish u svom gradu videcesh da ti grad tada daje vishe novca, ali to je ustvari samo zato shto se troshkovi ponovo rasporedjuju pa u drugim gradovima dobijash manje, shto znaci da cesh dobijati isto love kao i pre eksterminate_a, ali dobicesh i onih 20000 i mnogo bolji public order. a to je sasvim dovoljno da to radish.
kada pustish komp da ti odluchi borbu gubici su uglavnom veci nego kad je sam igrash, a to je pogotovo izrazeno na tezim nivoima. ja uglavnom ne gubim mnogo vojske kada je izjednachena brojnost, eventualno 10%, ili uopshte ne gubim, a jednino u samoubilachkim misijama gubim vojsku(uglavnom placenike kojima ne mogu da popunim brojnost).
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 18:20   #111
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

ja trenutno igram sa patchom koji ide uz BI, mislim da je 1.3, nisam siguran, nisam imao problema sa izletanjem u windows, jedino ponekad ne moze da uchita sachuvanu igru, tako da stalno chuvam.

najbolja frakcija su seleukidi. evo i zashto, jer imaju relativno brzo levy pikeman_ove, koji imaju extra long spears i kao takvi su opaka zashtita za grad. drugo zato shto imaju katafrakte:
http://i25.photobucket.com/albums/c5...tafrakt961.jpg
ovaj skreen govori mnogo o istim(igrano na hard/hard). i koshtaju samo 190 po krugu. i trece jer jedino oni egipat i scipi imaju +3 upgrade na oklop i oruzje(zlatni mach i shtit) u kombinaciji foundry i treci nivo hefestovog hrama.

a kada se malo razviju imaju opake kopljanike(bilo phalanx ili silvershield) sa isto dugim kopljima, i opakim moralom.

fora shto se ja lozim na fduga koplja je shto su sjajna za odbranu grada, poshto ako ih stavish na kapiju, nishta ne moze da prodje pored njih, ustvari nishta ne moze da im pridje. a to je najveci plus jer kad igrash sa seleukijom na pochetku te napadnu svi sa kojima se granichish bez obzira kakve dogovore imash sa istim(ponti, jermeni, parcani i prejaki egipat). ovo naravno nije problem na mediumu ali na hardu morash bash da se iscimash da ih sve odbijesh. egipcani su isto dosta jaki, ali ako izvrshish brzi udar po sidonu, jerusalimu i aleksadnriji oni ostaju na jednom velikom gradu(memphis) koji potom osvajash kako hocesh jer oni vishe ne mogu da prave vojsku kao ludi, pogotovo ne one *****ane iz faraonove garde(strelce i kopljanike).
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 11:20   #112
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rome TW

"...ako izvrshish brzi udar po sidonu, jerusalimu i aleksadnriji oni ostaju na jednom velikom gradu(memphis) koji potom osvajash kako hocesh jer oni vishe ne mogu da prave vojsku kao ludi, pogotovo ne one *****ane iz faraonove garde(strelce i kopljanike)."

Upravo tako.Egipat se bije na blitzkrieg.Mora da se osvoji Rodos sto pre zbog kinte.Seleukidi jesu najbolji za falanga protiv falange,jer njihove imaju najduza koplja,ali ludi Spartanci ipak imaju 2HP i mnogo besniji moral.Medjutim Seleukidi imaju najveci izbor jednica:kocije,katafrakte,svi slonovi,falange,laka konjica i sta jos sve ne na jednom mestu!!!Kako je lepo praviti kombinacije jedinica sa njima.Svidja mi se sto su u patchevima ubacili da laka pesadija dobija bonuse za borbu protiv kocija i slonova.Bili su prejaki ranije.Krasno.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 3:40   #113
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

imau josh i legionare, dodushe ima da se iscimash dok stignesh do njih, ali sa njima je izbor trupa za armiju kompletan.
ja slonove inache retko pravim, trenutno imam svega dva oklopna i jedan war elepfants, ne znam vishe gotiv udar katafrakta, a i slonovi me opasno nerviraju kad polude, pobiju mi pola vosjke, jer necu daih ubijem.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 10:48   #114
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rome TW

Sa patchem nisu toliko nenormalni.Hoce da gaze tvoju vojsku ali posledice nisu tolike.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 20:07   #115
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Re: Rome TW

Додељене су награде за 2005. на највећој форум заједници Total War серијала на www.totalwar.org.

Награду за најбољи мини мод је понео player1 из Београда и овим га путем поздрављам. Момак је одавно добио титулу Bug Fixer. Такође је и поделио прво место као највећи ентузијаста.

На том форума осим мене и њега, нема никог из Србије.

Линк је следећи:
http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=59351
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 20:12   #116
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Lightbulb Re: Rome TW

Rome Total Realism je НАЈБОЉИ ван конкуренције!

DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 20:24   #117
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Sa patchem nisu toliko nenormalni.Hoce da gaze tvoju vojsku ali posledice nisu tolike.
svejedno su mi bezveze, kao slon u staklorezachkoj radnji.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 20:26   #118
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

od kad sam instalirao BI ne radi mi printscreen, tachnije ne chuva screenove u tga folderu, nego moram preko painta da snimam. a nisam nishta prchkao po preferencies, majke mi. jel ima neko ideju wtf is this?
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 20:32   #119
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

duke jer ti isti nick na tom forumu?
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 17:14   #120
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rome TW

Probaj sa F12.I pogledaj u preference.txt kako je namesteno za screenshot.

Poslednja ispravka: Magneto (19.1.2006 u 18:48)
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
barbarorum, europe, factions, frakcije, gold, grci, legije, mod, modovi, patch, platinum, realism, rim, rome, settlement, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com