Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2018, 15:27   #1101
nenadzar
Član
 
Član od: 25.12.2015.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Nekidan je izašla Enhanced verzija, ne znam kakva je, vjerovatno kao njihove Enhanced verzije za Baldur's Gate.
Pustio sam da se skida EE. Hvala

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Zapravo prvi NWN je originalno izgledao veoma lepo zahvaljujući pastelnim bojama i CRT monitorima. Sad na običnim TN i lošije podešenim VA/IPS monitorima stvarno ne liči ni na šta.

Prebaci monitor na "gaming" preset pa će izgledati malo bolje.
Ili jos bolje, da vratim stari CRT u zivot!
nenadzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 7:53   #1102
Ulqi86
Član
 
Član od: 14.9.2012.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Izgleda da sam ja jedini koji voli low poly, a i draze mi je da vidim low poly model cveta nego samo nalepljenu teksturu. Jedino sto tada bas i nisu umeli lepo da razvezu UV.
Ulqi86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2018, 20:49   #1103
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Zapravo prvi NWN je originalno izgledao veoma lepo zahvaljujući pastelnim bojama i CRT monitorima. Sad na običnim TN i lošije podešenim VA/IPS monitorima stvarno ne liči ni na šta.

Prebaci monitor na "gaming" preset pa će izgledati malo bolje.
Kao neko ko je igrao NWN1 na CRT monitoru moram prenijeti svoje iskustvo da ne vidim razliku između Dell P2414H i svog starog i odavno preminulog CRT-a. A možda mi je i sjećanje izblijedilo.


@nenadzar

Ne očekuj znatno bolju grafiku u EE.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2021, 15:24   #1104
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Uzeo sam ovo da igram posle desetak godina opet...nisam je kada je izasla bio zavrsio. A sad, kada sam ponovo instalirao i igram, setim se i zasto: AI kompanjona je toliko los da je to kriminalno. Non-stop ispravljam ludosti koje kompanjoni rade a najmanje igram sa svojim likom. Igra jeste laka ali ovo bas iritira. Postoji li neki patch za AI a da zaista valja ili moram da ih vodim u puppet modu? Kompanjoni u DA:O su "izmislili pamet" za ove u NWN2.
Igra ni na relativno modernom hardveru (laptop moze da gura Witcher 3) sa senkama odvrnutim na maksimum maksimuma ne ide bas sjajno, secam se da sam i pre desetak godina imao slicne probleme. Senke malo pricvrljiti (senke iz vise izvora svetla) i ide super u full HD. GUI mod za full HD je obavezan, narocito za slova jer su previse sitna.
edit: prckao sam malo po AI podesavanjima za svakog clana posebno i bolje je. Ne bas idealno ali svakako nesto bolje. Moze naravno i u puppet modu ali tada ne reaguju ni na napad, bas samo stoje...

Poslednja ispravka: Laskaris (18.2.2021 u 19:47)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2021, 23:41   #1105
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Nema fanmade patcha za te probleme. Za kompanjone možeš probati ovo:
https://neverwintervault.org/project...-monster-ai-25
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
Laskaris (19.2.2021)
Stara 19.2.2021, 8:53   #1106
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Sline neke fixeve sam radio za NWN2, ali se ne secam da sam dirao AI.


EDIT:
Aha, radio sam na spell and feat fixevima (i jos par sitnica). Mogu da se nadju na neverwintervault.org ako podrazis moj nick (player1).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Laskaris (19.2.2021)
Stara 18.3.2021, 18:53   #1107
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Zavrsio sa golemim kasnjenjem. Tja, ovo je mogla da bude fenomenalna igra da je odradjena do kraja. Kompanjoni i njihove price su sve ili sr**je ili nedovrsene. Motivi na kraju za izdaju ili vernost su totalna idiotarija. Bishop-a nervira da mu se komanduje, Qaru takodje. Njihove quest linije nisam ni radio, da budem iskren, niti sam ih vodio osim kad moram (Qaru i na samom kraju igre u par tezih borbi). Neeshka me izda zbog "zova krvi"... I to su razlozi da podrze Kralja Senki i osude svet na skoro sigurnu propast . Glupost nevidjena.
Borbe su generalno superlagane, mozda par nesto ozbiljnijih borbi ima. AI kompanjona je uglavnom los ali kanda zavrse posao. Koliko god ova igra imala mana, nikada nije intenzivno dosadna i u tom smislu je bolja od Dragon Age-a koji sam odigrao kada je izasao. Kompanjoni u DA:O su ipak bolje razradjeni iako ni oni ne blistaju. Menadzment tvrdjave je OK, ali zapravo ne pravi nikakvu osetnu (ako ikakvu) razliku u konacnoj bici.

Casteri su ekstremno jaki u ovoj igri, fighter-ranger-archer su i na najvisim nivoima (18-20) presmesni u odnosu na caster likove, narocito one sa ofanzivnim long range magijama (Qara). Do 4-5 levela melee buildovi se nekako i drze, kasnije raspad.
Tja..na kraju, dominantan utisak je da je propustena sjajna sansa da ova igra bude super mega klasik. Videcu da odigram MotB jos jednom, njega sam odigrao kad je trebalo, al ajd da ga ponovim sad kad mi je OC u svezem secanju.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights, neverwinter nights 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights FiresnakE Role-Play 238 28.5.2021 0:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com