Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2010, 21:25   #81
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Po meni klasicne AA baterije imaju jednu bitnu prednost u tome sto kad ti se slucajno baterija isprazni odes do najblizeg kioska/prodavnice i za sitne pare kupis bateriju dok sa LiIon to neces moci.
Dok sam imao stariji Pentax sa dve AA baterije nisam morao da mislim o njima - kupio 4 rechargeble, napunio ih i tu su i one koje koristim i rezervne, a ako bas budu prazne sve 4 samo primenim gornju soluciju i miran sam.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
daniloBG (4.4.2010)
Stara 4.4.2010, 22:14   #82
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Problem je to što mnogi aparati neće hteti ni da se upale sa onim jeftinim AA baterijama (high energy i sl), a kamoli da rade. Potrebne su im dobre alkalne baterije, one sa oznakama photo (za bliceve) i sl. Nevolja je ovde dvostruka, em su te baterije veoma skupe, em ih i nema baš na svakom kiosku.

Za mene su AA baterije prednost jer mogu da napunim koliko mi treba, stavim u džep ili torbicu i ne mislim hoće li mi nestati struje. Biti samo na jednoj Li-Ion bateriji, bez rezervne, nije baš srećno rešenje. Rezervna Li-Ion baterija košta, otprilike, koliko punjač i 4 AA punjive baterije, ako ima da se kupi. O ovim stvarima bi se trebalo raspitati pre kupovine. Najgora stvar je da neko ode negde gde treba da snimi fotke koje su mu važne i onda konstatuje da mu je baterija prazna.

@daniloBG

Za koji god da se odlučiš, odaberi onaj sa manje MP. Manja rezolucija senzora = manje šuma i bolji dinamički raspon = bolje slike.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
daniloBG (4.4.2010)
Stara 5.4.2010, 5:05   #83
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

I naravno kupiti punjive (rechargeble) baterije koje imaju preko 2000 mAh
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2010, 10:02   #84
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Zapravo, treba kupiti punjive baterije koje nemaju preko 2000 mAh (ili bar nemaju mnogo više). Razlog?

http://www.eneloop.info/
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2010, 16:42   #85
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

ја сам збуњен тотално...да ли се те батерије (кад је за фотоапарат дато у спецификацијама тип батерије: АА)...да ли су то батерије које се пуне или су алкалне батерије...или пак може по вољи да се стави?
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2010, 17:11   #86
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Na papiru to znaci da mozes da stavis bilo koje baterije AA dimenzija, a u praksi to znaci da ces sa vecinom alkalnih moci da ispucas jako mali broj slika, dok ces sa punjivim (uglavnom Hi-MH) moci da se igras dosta duze.
Ja imam Sony Ni-MH baterije od 2100 mAh i uz njih Varta High Energy koje su rezerva, za slucaj da se ove punjive isprazne a meni je neophodno da uradim jos koju sliku.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
daniloBG (5.4.2010)
Stara 5.4.2010, 17:44   #87
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Tačno kao što kaže AMG, na papiru mogu i alkalne, i obične (one sa oznakama "high energy", "heavy duty" itd, one nisu alkalne i, u stvari, to su najslabije baterije, što se vidi i po njihovoj niskoj ceni) i punjive. U praksi, mnogi foto aparati neće hteti ni da se uključe sa onim najjeftinijim baterijama, a sa alkalnim će ispucati mali broj snimaka. Rečju, ne isplati se koristiti ništa osim NiMH, ne samo zbog autonomije nego i zbog finansijske uštede.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
daniloBG (6.4.2010)
Stara 5.4.2010, 23:47   #88
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ja sam se zlopatio sa alkalnim baterijama jer nikako nisam mogao da uštedim 20 eura viška i da kupim normalne 4 punjive baterije sa punjačem,i verujem da sam za 3 meseca bacio najmanje 100 eura kupujući alkalne (4 komada - 200 dinara) NiMH su prava stvar,kupiš i ne misliš.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Васили na korisnoj poruci:
daniloBG (6.4.2010)
Stara 6.4.2010, 7:21   #89
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Zapravo, treba kupiti punjive baterije koje nemaju preko 2000 mAh (ili bar nemaju mnogo više). Razlog?

http://www.eneloop.info/
Nije mi jasan tvoj post. Kakav problem mozes imati ako je baterija veca od 2Ah?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 10:23   #90
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

NiMH baterije visokog kapaciteta pate od vrlo izraženog samopražnjenja. Nekome ko svakodnevno fotka i stalno puni baterije to ne smeta. 95% ljudi stavi baterije u digitalac i drži ga u ormanu (ili nosi sa sobom, svejedno). I kad se nađu u prilici da nešto snime - ispostavi se da su baterije prazne. Sve NiMH baterije sa malim samopražnjenjem (Eneloop i slične) imaju deklarisani kapacitet od oko 2000 mAh ili malo više od toga (izmereni kapacitet je po pravilu manji od 2000 mAh). Ja sam bezmalo sve fotkao sa mobilnim dok nisam kupio Sanyo Eneloop, zato što su mi kad god mi je trebao digitalac baterije bile prazne ili skoro prazne. Lošije NiMH baterije visokog kapaciteta mogu da gube i više od 1% kapaciteta na dan, što znači da će im posle mesec dana ostati jedva više od pola kapaciteta. U praksi baterije eneloop tipa zapravo imaju veći kapacitet. NiMH baterije visokog kapaciteta (npr. 2800 mAh) imaju taj kapacitet samo odmah posle punjenja, da bi se već posle nedelju dana on rapidno smanjio (samopražnjenje je najveće tokom prvih 7-8 dana).

Poslednja ispravka: Wizard (6.4.2010 u 10:34)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 11:25   #91
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Da, ali ti mesas babe i zabe. Svakako je baterija sa malim samopraznjenjem (LSD, low self discharge)poput te eneloop baterije bolja od klasicne veceg kapaciteta, ali je losija od drugih LSD baterija veceg kapaciteta recimo Vartina LSD baterija od 2100mAh(Ready2Use brand) ce trajati za nijansu duze od eneloop LSD baterija kapaciteta 2000mAh. Mislim, da se ljudi ne bi zbunili sa pojmovima, pretpostavljam da si zeleo da kazes da je bitnije gledati da baterija bude LSD nego koliki je njen kapacitet i tu si svakako u pravu, ali kada se uzima LSD baterija takodje treba gledati kapacitet i naravno, sto veci, to bolje.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
AstraLogos (6.4.2010)
Stara 6.4.2010, 13:32   #92
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Prvo, ne slazem se a imam poprilicno iskustva sa baterijama i fotoaparatima, da NiMH velikog kapaciteta pate od vrlo izrazenog samopraznjenja.
To u mnogome zavisi od proizvodjaca i kvaliteta izrade. Imam recimo Hamma Digital 2700mAh koje rade mesec dana u aparatu i pri tom ispucam najmanje 100 fotki sto sa blicem sto bez njega. Ni zimus na -7 pa i na -11 nisu se nesto bitno samopraznile. E tu kapacitet dolazi do izrazaja.
I naravno svaki iole ozbiljni ljubitelj fotkanja ima rezervni komplet sa sobom. Moja rezerva je 4 x Eneloop 2000mAh, jer veceg kapaciteta nisam nasao u radnjama.
I ne razumem komentar da neko kupi digitalac i da mu stoji u ormanu.
Takvi korisnici aparata bolje je da za letovanje ili neku ekskurziju, pozajme aparat, nego da bace 100e koji ce tek s vremena na vreme koristiti.
A sto neki ovde nahvalise Canon G11 nisu culi ili nisu informisani da za manje para imaju Fuji Exr 70 koji tog Canona sa SCCD senzorom jede za dorucak.
Izvinjavam se svima ako sam bio pomalo grub sa komentarima.
Jednostavno bavim se odavno fotografijom ( hobi ) i kroz ruke su mi prosli mnogi aparati, kako kompakti dako i Dslr.
I ono sto bi se generalno reklo u jednoj recenici je: Ono sto je Canon u DSLR, to je Fuji u kompakt klasi.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 16:37   #93
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Mislim, da se ljudi ne bi zbunili sa pojmovima, pretpostavljam da si zeleo da kazes da je bitnije gledati da baterija bude LSD nego koliki je njen kapacitet i tu si svakako u pravu, ali kada se uzima LSD baterija takodje treba gledati kapacitet i naravno, sto veci, to bolje.
Ja obično pišem vrlo precizno, hteo sam da kažem tačno ono što sam rekao. Ima mišljenja, a ja sam vrlo sklon da ta mišljenja delim, da su LSD baterije isto što i baterije manjeg kapaciteta. Dok su NiMH baterije bile kapaciteta oko 2000 mAh samopražnjenje nije bilo izražen problem. Sa pojavom baterija visokog kapaciteta postaje izražen i problem samopražnjenja. Potom se pojavljuju Sanyo Eneloop baterije, i šta? U vrlo kratkom roku praktično svi proizvođači izlaze na tržište sa LSD baterijama, a da pritom niko nije kupio nikakvu licencu, ni od Sanyoa ni od nekoga drugoga. Kako je to moguće, osim ako nije reč o prepakovanoj staroj tehnologiji, koja je možda nešto malo unapređena, ali u kojoj nema ničega novog?

@Astrolog

Nema šta ti da se slažeš ili ne slažeš. Ova stvar je pomno testirana godinama, ukucaj samo u Google reč "eneloop" i dobićeš na desetine testova i vrlo ozbiljnih članaka na tu temu.

Za Fuji se slažem.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 19:19   #94
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
@Astrolog

Nema šta ti da se slažeš ili ne slažeš. Ova stvar je pomno testirana godinama, ukucaj samo u Google reč "eneloop" i dobićeš na desetine testova i vrlo ozbiljnih članaka na tu temu.

Za Fuji se slažem.
Kako da nemam prava da kazem ono sto zapazam u radu, a ti citaj postove na internetu i budi "obavesten", ako ne zelis da saslusas ljude koji pisu iz prakse. Da si pazljivije citao, video bi da imam i te Sanyo Eneloop koje nakon godinu dana izgube 15% od kapaciteta sto je sasvim tacno, govoreci iz sopstvenog iskustva.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 19:35   #95
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ma imaš ti pravo da kažeš, ali i ja imam pravo da odlučim čijim iskazima ću dati veću težinu. Ja sam iz inženjerske porodice pa sam tako vaspitan da sam više sklon da verujem egzaktnim i višestruko ponovljenim merenjima nego nečijem "tako je, keve mi".

Inače, stvoren je, čini mi se, neki utisak da može da se ode u radnju pa da se od baterija koje imaju kapacitet npr. 2800 mAh odaberu one koje su LSD (low self-discharge). E, to ne može, sve LSD baterije se vrte negde oko kapaciteta od 2000 mAh, čak i one koje su deklarisane na nešto veći kapacitet u praksi ga obično nemaju (proizvođač uvek može da meri pod idealnim uslovima, na niskoj temperaturi, da puni na neki specijalan način itd, te tako iz marketinških razloga definiše da je kapacitet npr. 2100 mAh). Dakle, eto i odgovora zašto nisi mogao da nađeš Eneloop sa više od 2000 mAh, nema Eneloop baterija sa više od 2000 mAh.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 21:07   #96
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Ma imaš ti pravo da kažeš, ali i ja imam pravo da odlučim čijim iskazima ću dati veću težinu. Ja sam iz inženjerske porodice pa sam tako vaspitan da sam više sklon da verujem egzaktnim i višestruko ponovljenim merenjima nego nečijem "tako je, keve mi".

Inače, stvoren je, čini mi se, neki utisak da može da se ode u radnju pa da se od baterija koje imaju kapacitet npr. 2800 mAh odaberu one koje su LSD (low self-discharge). E, to ne može, sve LSD baterije se vrte negde oko kapaciteta od 2000 mAh, čak i one koje su deklarisane na nešto veći kapacitet u praksi ga obično nemaju (proizvođač uvek može da meri pod idealnim uslovima, na niskoj temperaturi, da puni na neki specijalan način itd, te tako iz marketinških razloga definiše da je kapacitet npr. 2100 mAh). Dakle, eto i odgovora zašto nisi mogao da nađeš Eneloop sa više od 2000 mAh, nema Eneloop baterija sa više od 2000 mAh.
Slazem se i uvazavam svacije misljenje pa i tvoje.
Kad smo vec kod inzenjerske porodice i moj otac je bio naucni radnik a ja sam kao sto vidis u profilu Dipl. ing.
Ima vece Eneloop od 2100 i 2300mAh kapaciteta al' ih ne nadjoh. Imao je covek u prodavnici od 2100, ali eto nisam bio dovoljno brz.
Sve jedno, razumem potpuno u to sto pises i to je teoretski potpuno tacno. No cesto u praksi nije tako i veruj mi na rec da se NiMH ne samoprazne tako brzo kao sto se pise. Mozda za neke firme ali za ove sto ja imam Hamma ( West Germany ) nije slucaj.
No opet ovo siri dalju diskusiju. Kakav punjac imas i da li prvo isprazni bateriju pre nego sto je napuni i ima potpunu kontrolu nad punjenjem ili obican punjac koji vrlo cesto vrlo brzo upropasti bateriju. Itd...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 21:13   #97
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Super što ima i Eneloop baterija većeg kapaciteta, smesta obavesti Sanyo o toj činjenici, pošto oni za to još nisu čuli:

Citat:
SANYO offers eneloop batteries currently in two sizes:

AA HR-3UTG-2000 mAh

AAA HR-4UTG-800 mAh

http://www.eneloop.info/products/batteries.html
Uzgred budi rečeno, koliko ja znam, Hama ne proizvodi baterije nego ih kupuje od nekog OEM proizvođača i prodaje pod svojim logom. Da li uvek kupuje od istog i da li sve imaju iste karakteristike - možemo samo da nagađamo.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
AstraLogos (7.4.2010)
Stara 6.4.2010, 22:17   #98
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

ако би ми се истрошила ли-ион батерија негде док сликам, да ли бих ја могао да убацим другу ли-ион коју сам понео као резерву?...и тако мењам када ми се ћефне...мислим да је оваква солуција сасвим изводљива...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2010, 0:42   #99
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Super što ima i Eneloop baterija većeg kapaciteta, smesta obavesti Sanyo o toj činjenici, pošto oni za to još nisu čuli.
Uzgred budi rečeno, koliko ja znam, Hama ne proizvodi baterije nego ih kupuje od nekog OEM proizvođača i prodaje pod svojim logom. Da li uvek kupuje od istog i da li sve imaju iste karakteristike - možemo samo da nagađamo.
Ja sam napisao da su moje od 2000mah e sad sto je prodavac pobrkao Sanyo "obicne" sa Eneloop a meni nisu ni bile nesto potrebnije 2100 u odnosu na 2000 nisam ni proveravao. Tako da si u pravu.
To za Hammu znam i imam srece jer nije smo proizvodjac bitan vec i serija.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2010, 1:05   #100
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
ако би ми се истрошила ли-ион батерија негде док сликам, да ли бих ја могао да убацим другу ли-ион коју сам понео као резерву?...и тако мењам када ми се ћефне...мислим да је оваква солуција сасвим изводљива...
Naravno. E sad, i tu postoje nijanse. Ako imaš punjač možeš ih puniti nezavisno od foto aparata. Ako ne, onda se moraju puniti u samom aparatu. Vidim po netu da ima dosta žalbi na raznorazne kineske LiIon baterije koje kratko drže. Opet, nailazio sam i na tvrdnje da nekome kineska baterija drži duže od originalne. Pre kupovine bi se, kako sam već rekao, trebalo raspitati mogu li se nabaviti rezervne baterije, koliko koštaju itd. Racimo, ako kupiš onaj Sony aparat pa se ispostavi da je baterija za njega skupa, pa kad tome dodaš memorijske kartice koje su skuplje od SDHC kartica, to bi moglo na kraju ispasti i znatno skuplje nego što se činilo u prvi mah. Vrlo je korisno raspitati se i koliko snimaka može da izdrži baterija na konkretnom modelu, i tu razlike znaju da budu velike.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
digitalni fotoaparat, fotoaparat

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Treba mi pomoć pri instalaciji neta na XP! dc 22 Operativni sistemi 5 27.8.2009 11:55
Kako testirati Monitor pri kupovini? NSadian Grafika 16 3.11.2007 1:15
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com