Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2008, 23:43   #1
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Savet za plocu,procesor...

Mislio sam jos malo ustekati kesa za komp,al posto sam uspeo juce sasvim slucajno da prodam komp iz profila,i to za neocekivanu cenu od 150evra...to je onda ubrzalo stvar,pa kako bih taj isporucio moram sebi novi da nabavim!Ovako...budzet je delimicno ogranicen...negde oko 850evra....to znaci da sklapam konfu za 850evra,a za sve sto procenim i sto me posavetujete da vredi dati jos koji evro vise...gledacu ako budem mogao da se nekako dodatno nategnem!Znaci treba mi cela konfa sa monitorom...ono sto sam odlucio,citajuci postove na celom forumu,i savete i iskustva strucnih ljudi,je da prvenstvenu paznju dam monitoru,napajanju i kucistu....koje bih da potraju zaista duuugo...a ostalo cu sklopiti uz vasu pomoc!
Ovako...

Monitor: jos se malo dvoumim al cu uzeti ili obicnu 19'' ili 20''wide...LG L1900J-BF ili SAMSUNG 206BW
Kuciste: COOLER MASTER 690 DOMINATOR,posto mi se prilicno svidja,a i komentari za njegu su uglavnom pozitivni,naravno u odnosu na cenu...ako bas budem morao tu da ustedim neki evro,u obzir ce doci nesto tipa CENTURION 534....
Napajanje:naravno to ce u mnogome zavisiti od ostalih komponenti...al sam razmisljao o TT W0106RE,ako cena nije neka prevara...ako jeste onda nesto od CORSAIR-a (450w) ili nesto od LC-a (6550),nadam se da ce biti dovoljno

DWD-RW: ili PIONEER 115D ili neki NEC
RAM: ili 2x1gb ili 1x2gb...tu moze predlog i za koji model
HARD: znaci ovako...mislio sam naravno da kupim neki od 320gb (nahvaljeni samsung HD321KJ,ili WD 3200AAKS...) al i tu bi mogao mozda da ustedim koji evro...i da uzmem neki manji hard za pocetak,jer cu verovatno za par meseci imati priliku da iz inostranstva dobijem neki veci disk,za male pare...

Ovo do sad je negde izmedju 500-570evra,u zavisnosti od konkretnog izbora...

Znaci ostali su procesor,ploca i graficka(za oko 300-350 evra)...tu mi treba najveca pomoc i savet...smernice su sledece...komp ce prvenstveno da sluzi za multimediju(muzika,filmovi,obrada slika),net,office,i igre...kad kazem igre mislim na to da nisam okoreli gamer,ne vijam max fps,niti poene u 3d mark-ovima,al bih voleo da bar godinu-dve mogu da pokrenem sve sto izadje novo...nisam do sad nista overklokovao,sto ne znaci da se necu malo upustiti u to(zato i ono kuciste),al nista extremno...znaci dolazi u obzir i amd i intel...sto se tice ploce,bitno je samo da bude stabilna(sto god na nju kacio),ne trebaju mi nikakve dodatne opcije na njoj,jedan slot za grafu mi je dovoljan,posto ne verujem da cu koristiti CF ili SLI...znam da sve nove ploce imaju dosta usb-a prikljucaka,to mi je bitno,posto ce se dosta stvari kaciti na nju...
Znaci svaki predlog je dobrodosao,pa izvolite....i ako predlozite nesto malo jeftinije necu se ljutiti,lako ce visak da se potrosi na recimo neki stampac...il bolje kafanu i zene!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 1:26   #2
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Kućište: Ja bih ti od kućišta preporučio neki dobar Chieftec, imam iskustva snjim, jer ga ima moj brat, znači kućište vrh, ako nećeš ništa specijalno preporučio bih ti neki Chieftec CH-05 ~ 65e Izuzetno kvalitetno kućište koje nema u sebi napajanje... Ako hoćeš nešto jeftinije onda dolazi u obzir neki Frontier Gladiator GL091A ~ 35e Ovo kućište je po meni lepše od Chieftec-a ali ne verujem da je i kvalitetnije... Dakle moj predlog ti je CHIEFTEC...

Ploča: Ako ćeš AMD konfiguraciju i ne voliš baš da overklokuješ, moja preporuka je Asus M2N-E ~ 75eOva ploča nije baš nešto za klokovanje, ali dobro služi za normalan rad računara uz 100% sigurnosti...
Ako se ipak odlučiš za Intel konfiguraciju, uzmeš recimo Gigabyte GA-P35-DS3 ~ 85e....

Napajanje: Potrebno ti je napajanje visokog kvaliteta od najmanje 450,500W. Ja ću ti preporučiti LC Power LC6550 od 550W ~ 45e koje ima i cenu i kvalitet...

CD/DVD:Za rezače nisam baš neki pametan, ali preporučio bih ti Pioneer 212D ~ 25e

RAM: Ovde bi došlo u obzir 2x1GB PQI DDR800 ~ 30e ili 2x1GB GEIL DDR800 ~ 45e. Neka odluka ostane na tebi...

HDD: Za početak ti je dovoljan neki od 320GB, a ako hoćeš da uštediš koju paru onda uzmi od 160GB. Npr. Western Digital Caviar WD1600AAJS 160GB ~ 40e ili Seagate DiamondMax 20 STM3160211AS 160GB ~ 45e

CPU:Ako uzimaš AMD konfiguraciju, moj predlog se odnosi na AMD Athlon X2 5000+ ~ 90e ili ako uzimaš Intel Core 2 Duo E4500 ~ 90e

Monitor: LG L1900J-BF 19'' ~ 220e

GPU: I na kraju grafa? Ovo dosad izadje 605e za AMD odnosno 620e za Intel... Znači ostaje ti na raspolaganju oko 200-240e
Moj predlog je, naravno, Palit 8800GT Sonic 512MB DDR3 ~ 215e


To je bilo to, na tebi ostaje da odlučiš...
P.S. Ako neko ima zamerku za ovu konfiguraciju neka kaže...
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 1:37   #3
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

ajde i ja da se ubacim...
kuciste obavezno neko kvalitetnije.Ovaj frontier sto je renche predlozio nije los,ali ako vec mozes da izdvojis nesto vise kesa uzmi CM ili Antec,naravno sa dobrim napajanjem.
Hard (po meni) ispod 250gb ne uzimaj,mala je razlika izmedju njih.
Posto ces se (pretpostavljam) duze koristiti ovim kompom,predlazem neku Intel varijantu,sa nekom od P35 ploca i nekim E4500 min.
Graficka,moze i ova Palit 8800GT,vidis da je svi hvale.
Pozz

Poslednja ispravka: Skols (8.1.2008 u 2:30) Razlog: :) Sorry,nisam video :)
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 1:58   #4
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Citat:
skols kaže: Pregled poruke
.Jbga,ne rece cemu ce sluziti komp.
Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
komp ce prvenstveno da sluzi za multimediju(muzika,filmovi,obrada slika),net,office,i igre...kad kazem igre mislim na to da nisam okoreli gamer,ne vijam max fps,niti poene u 3d mark-ovima,al bih voleo da bar godinu-dve mogu da pokrenem sve sto izadje novo...nisam do sad nista overklokovao,sto ne znaci da se necu malo upustiti u to...
On je naveo za čega će da mu služi komp, a ako neće previše igrati igre, najbolje je da uzme neku slabiju grafičku od 8800GT i uzme jači procesor...
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renche na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 2:22   #5
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Da se ubacim...malo pre sam se cuo sa drugarom koji je skoro kupio komp,inace se bavi racunarima dugo,pa me je i on posavetovao nesto slicno...
Ubedio me je definitivno za intel,pogotovo sto imam nameru da se malo igram sa klokovanjem...zbog toga me je ubedio da obratim paznju na plocu GA-P35-DS3L,koju je on kupio i kaze da je trenutno jedna od best-buy,a i on je licno prezadovoljan njom!Sto se tice grafe...znaci ubacice se poneka igra naravno,pogotovo ove najnovije,al kao sto rekoh nije mi bitno da se igra na max detaljima,sa max fps,vec da moze lepo da se pokrene i odigra na srednjim detaljima,bez seckanja...zato tu kontam ili 3850 ili 8600...ne znam koja je trenutno isplativija!A na kraju cu onda videti za procesor,koliko para ostane,pa gledati od e2180,pa e4500,pa e6750...

Sto se tice kucista to bih ostao pri mom predlogu(nadam se da ce se sve uklopiti u budzet),osim ako neko ima bolji predlog,ili razlog zasto da ga ne uzmem...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 9:55   #6
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Od grafa 3850 ili od 8600gt ona najjeftinija, znaci 150e za 3850 ili 100 za 8600gt fabricki kloknutu...itd.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 10:25   #7
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Od grafa 3850 ili od 8600gt ona najjeftinija, znaci 150e za 3850 ili 100 za 8600gt fabricki kloknutu...itd.
OK...kontam kolike su cene,al sta je bolja kupovina,da li vredi tih 50evra razlike,koliko je 3850 bolja...

I kakav je savet za procesor...da li za ostatak para da vijam jaci model recimo taj e6750,ili ce biti sasvim dosta i e2180(uz neki klok),i da ustedim nesto para za neku periferiju...koliko su velike razlike izmedju tih procesora,osim u ceni...

I moze neki savet oko napajanja...sto sam napisao u prvom postu...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 10:36   #8
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Po meni je bolja kupovina ovaj Ati,jer je to ipak brza kartica i vredi dati 50-ak eura vishe za nju..Sto se tice procesora,moj predlog ti je e2180..neces osetiti neku razliku izmedju njega i ovih jacih,jer se razlika u kes memoriji oseti samo kod programa za modelovanje,a kod igrica je svedena na 1-2% razlike..Znaci e2180..A za napajanje ti mogu reci samo da je ova TT cena sigurno neka zbrka..to napajanje ni da je na novogodisnjem popustu ne moze da kosta toliko,tako da je moj predlog Corsair od 450w..izgurace ti tu masinu i kada je oc-ujes i radice pouzdano...
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dyca na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008), Pjanovic (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 10:38   #9
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
OK...kontam kolike su cene,al sta je bolja kupovina,da li vredi tih 50evra razlike,koliko je 3850 bolja...

I kakav je savet za procesor...da li za ostatak para da vijam jaci model recimo taj e6750,ili ce biti sasvim dosta i e2180(uz neki klok),i da ustedim nesto para za neku periferiju...koliko su velike razlike izmedju tih procesora,osim u ceni...

I moze neki savet oko napajanja...sto sam napisao u prvom postu...
3850 je mnooogo bolja/brža od 8600GT i vredi tih 50e više! Sve zavisi od tvojih potreba. Tebi će možda biti dovoljan i Palit 8600GT Sonic+ za 100e! Na tebi je da odlučiš!

Pametnije je da kupiš E2180(koji može sasvim lepo da se OC-uje do 3GHz i preko) u kombinaciji sa pločom GA-P35-DS3L, a ostatak novca uložiš u kvalitetno napajanje i solidno kućište!Razliku među procesorima(u količini keša) nećeš osetiti u normalnom radu/korišćenju!

Moja preporuka za napajanje je Corsair VX450W za 65-70e! Stvarno vrh za taj novac! Realno ti ne treba bolje/jače! I obavezno neko solidno kućište bez napajanja, recimo neki Cooler Master!

EDIT:
Preteče me Dyca!!!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku KOLOS na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 10:41   #10
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
OK...kontam kolike su cene,al sta je bolja kupovina,da li vredi tih 50evra razlike,koliko je 3850 bolja...

I kakav je savet za procesor...da li za ostatak para da vijam jaci model recimo taj e6750,ili ce biti sasvim dosta i e2180(uz neki klok),i da ustedim nesto para za neku periferiju...koliko su velike razlike izmedju tih procesora,osim u ceni...

I moze neki savet oko napajanja...sto sam napisao u prvom postu...
Pa na tebi je da odlucis da li ti se daje tih 50e, ako se uzmu u obzir performanse 3850 ATIja onda se isplati itekako. Ja bih recimo uzimao ATIja.

Za procesor, to zavisi od tebe prvenstveno, zato i nisam hteo da te savetujem, zavisi od toga sta planiras, ako planiras kroz godinu or so kada se omasove malo quad da stavljas zsa 4 jezgra neki onda ti je 2180 bolja opcija, za klok ti je isto sto se tice tih Intela, oji god da uzmes greota je ne klokovati ga, 6750 je svakako ozbiljniji/bolji, mada kazem ti zavisi opet od tvojih potreba! Mada verujem da bi ti klokovan 2180 posluzio isto kao i 6750...ne kazem da je istih performansi da neko sad ne krene... ja bi recimo isao na tu opciju i steknuo ostatak za neki quad za jedno godinu da se ubaci.

Napajanje, od navedenih ja bih isao na 6550 kao jeftiniju opciju i posle kao neku srednju vx450. Zavisi koliko para zelis da das, ako nije frka uzmi Corsair navedeni.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nicolas na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 11:41   #11
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Ok...hvala za savet...u principu je moj plan i bio da se sad obezbedim po pitanju monitora,kucista,napajanja-za dug period....ne znam dal bi ova ploca posluzila za neki buduci upgrade,al to nije prioritet,a jasno je koliko ce se grafa i procesor promeniti,tako da verujem da se ne isplati davati velike pare na to sad,vec pomalo stekati,pa jednom u godinu-dve kad se omasove neke komponente,njih menjati!E sad znaci da uzmem 3850,samo recite sa koliko rama,posto vidim ima i sa 256ddr3 i sa 512ddr3...pretostavljam ovu sa 256 s obzirom na cenu od 150e koju ste preporucili?
Vidim da mi redovno savetujete obavezno kvalitetno kuciste,al niko dal ne vidi il ne komentarise ono sto sam napisao u pocetku za kuciste,da sam mislio da uzmem CM 690 DOMINATOR...pa sad ne znam dal vase nekomentarisanje da shvatim da je ono los izbor,da treba da menjam...il samo niko nista nije napisao o tome!

Znaci ovako nekako bi konfa trebalo da izgleda:

Monitor: lg 1900j-bf 230e
Napajanje: corsair 450w 65e
Kuciste: cm 690 75e
DWD-RW: pioneer 115d 25e
RAM: 2x1gb geil 800 50e
Hard: samsung hd321kj ili wd321aaks 320gb 70e
Graficka: radeon 3850 150e
Procesor: e2180 80e
Ploca: gigabyte GA-P35-DS3L 75e

Sve ukupno je oko 820evra...tu racunam jos oko 30e na razliku u kursu...znaci trebalo bi da bude oko 850evra konacno!!!
Slobodno ako neko ima neku primedbu ili jos neki predlog,sta da menjam,voljan sam da cujem,naravno prokomentarisite i cene,dal valjaju i dal su ok,to sam uglavnom gledao po beogradskim firmama,gde su najjeftinije(sa itsveta i pcberze)...a na PM moze ako znate neku firmu sa boljim cenama...jos jedino da me posavetujete za neki dodatni kuler ako treba recimo za procesor...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 12:40   #12
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Sve je ok,samo se postaraj da ti hard bude wd ili seagate, a tek ako njih nemaju idi na samsung..Takodje ne razumem zasto dajes 230 eura za 19" monitor,kada za istu lovu ima i 20" samsung,ali to nema veze,posto je ovaj LG odlican i super ce ti odraditi posao..pozz
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dyca na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 12:59   #13
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Sve je ok,samo se postaraj da ti hard bude wd ili seagate, a tek ako njih nemaju idi na samsung..Takodje ne razumem zasto dajes 230 eura za 19" monitor,kada za istu lovu ima i 20" samsung,ali to nema veze,posto je ovaj LG odlican i super ce ti odraditi posao..pozz
Ovako...ok za hard,samsung sam stavio prvog posto su ga nahvalili...al moze da se to menja...znaci prvo wd pa onda seagate,al koliko sam upucen govorili su samo neka baracuda serija il tako nesto,nikako diamondmax...il je to netacno?
Sto se tice monitora...slobodno dajte sugestiju...monitor kupujem da duze staze,nisam do sad nasao bas pravi razlog za 20'' wide(mada mesta nikad dosta),imam tv pored kompa,i filmove gledam na tv-u,ne radim nesto posebno na kompu da mi obavezno treba puno prostora na desktopu...pa mi se onda onaj LG ucinio kao logican i najbolji izbor za 19'',s obzirom na preporuke i komentare u vezi njega...gledao sam i 20''wide od samsunga,za pribliznu cenu...205bw,206bw,2032bw....nisam siguran jos uvek,a najbitnije mi je da monitor bude kvalitetan(sa dvi),a dijagonala je podlozna promenama!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 13:48   #14
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

diamondmax serija seagate hardova je prakticno maxtor,zato sto ih je seagate kupio...Znaci oni su ti prakticno najgori,dosta se kvare i zato ih niko ni ne preporucuje..Znaci WD caviar,seagate barracuda ili samsung spinpoint..to su najbolji hardovi..Sto se tice monitora,mozda je bolje ipak uzeti 19",jer ati 3850 ne bi mogla da izgura sve igre na high pri max rezoluciji 20" wide monitora koja je 1680x1050..a ako filmove gledas na tv-u,onda ti ni ne treba ogroman monitor..Ja sam uvek za veliko i za wide,ali u ovom slucaju je mozda bolje da se uzme ,,normalna" 19"..pozz
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dyca na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 14:59   #15
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

@ gagins

Kuciste je skroz ok, cm 690 ali ako ces ubacivati ventove i slicno bolje je da dodas za Nine Hundred, ima sve ventove, providnu, kaveze. Kada se doda cena dodatnih ventova i providne na 690 to ti je ko antec samo sto 900 ima kontrolu obrtaja... U svakom slucaju dva kvalitetna kucista...

Monitor, iskreno ja ne bih isao ispod 22", pogotovo ako je na duze staze, u tom slucaju znaci 223bw.

Hardovi, pa Samsung je dobar, mozda ga ne bije glas kod nas na trzistu ali je rame uz rame za WDom, na osnovu testova u koje sam blenuo po netu. Ja bih isao na neku aaks verziju WDa, 320min, a posto rece da kasnije bacas veci hdd onda kasnije bacis neki 500gb...ili vise, zavisi...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nicolas na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 16:02   #16
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Znaci onda uzimam WD 3200AAKS 320gb....sto se tice kucista,znam za antec 900,al i cena ovog CM 690 je vec solidno visoka,ja nisam u pocetku planirao da ga snabdevam nekih dodatnim ventovima,ako nije potrebno,vec kasnije eventualno dokupljivati jedan po jedan,kad se bude opet skupilo para...a za monitor cu izgleda na licu mesta da se odlucim,kad ih vidim uzivo,jer je ovako izgleda tesko presuditi!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 20:22   #17
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
Znaci onda uzimam WD 3200AAKS 320gb....sto se tice kucista,znam za antec 900,al i cena ovog CM 690 je vec solidno visoka,ja nisam u pocetku planirao da ga snabdevam nekih dodatnim ventovima,ako nije potrebno,vec kasnije eventualno dokupljivati jedan po jedan,kad se bude opet skupilo para...a za monitor cu izgleda na licu mesta da se odlucim,kad ih vidim uzivo,jer je ovako izgleda tesko presuditi!
Ne treba ti vise ventilatora nego sto CM 690 ima a ima ih 3,ako bude potrebe kasnije dodaces lako 7.3 evra jedan .Sto se tice monitora iako vise volim Samsung,ovoga puta moj glas ide ovom LG-u koji vazi za Monitor godine 2006!Mislim.Tako videces i sam.
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
gagi_ns (8.1.2008)
Stara 8.1.2008, 21:53   #18
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Uvazeni su saveti,bacam se onda na pretragu da vidim u kojim radnjama mogu najjeftinije da prodjem za svaku komponentu pojedinacno...one cene koje sam naveo ranije u postu su otprilike najpovoljnije preko itsveta i pcberze(nadam se samo da sve to imaju na lageru,to cu morati da isproveravam),a ako neko zna gde mogu da prodjem jos bolje,nek napise...moze i na PM!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 18:00   #19
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

Evo ovako...promenio sam ipak par komponenti,na bolje,jer mi je upala stvarno dobra varijanta za kupovinu,preko prijatelja koji mi je skoro sve nabavio po povoljnoj(dilerskoj) ceni,pa je zato i doslo do nekih promena...konfa izgleda ovako:

PROCESOR: INTEL Core 2 Duo E4500 2MB
MATICNA PLOCA: GIGABYTE GA-P35-DS3R
GRAFICKA KARTICA: ASUS 3850 512MB DDR3
MEMORIJA: Transcend 2x1gb
HARD-DISK: Western Digital Caviar WD3200AAKS 320GB 7k 16MB SATA300
OPTICKI UREDJAJ: NEC DVD-RW (Black,SATA)
KUCISTE: Cooler Master 690 Dominator
NAPAJANJE: Cooler Master 430w eXtreme Power RS-430-PCAP
MONITOR: SAMSUNG 205BW

Neko ce mozda reci bolje da si uzeo ovo umesto ovog,il nesto slicno...al jos jednom napominjem da je bas ovo preporuceno i izabrano jer su bas te komponente dobijene po najpovoljnijoj ceni!!! Sve ce me izaci nesto manje od 70.000din,tj oko 850evra...s tim sto mi sve stize kuci za dva dana,tako da nisam morao ni da se cimam do BG-a,niti oko bilo cega drugog! Eto...nadam se da je ovo dobra kupovina,i da sam dobro prosao za ulozen novac...i hvala svima koji su mi pomogli sa nekim savetima i sugestijama!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 18:16   #20
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Savet za plocu,procesor...

reci cu ti ja da uzmes E2180 i 3870
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
treba mi savet za nov racunar milan-kv Šta da kupim? 2 30.11.2007 13:50
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Savet oko Windows Server-a 2003 djchehcen Operativni sistemi 2 24.1.2007 0:16
Savet oko konfiguracije pop[AJ] Šta da kupim? 35 10.1.2007 18:52
Savet za kupovinu digitalca, sto pre, hvala unapred svima koji se jave. EyeFast ŠDK - Foto i audio/video 9 30.5.2006 19:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com