Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2010, 14:05   #4941
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Na tu temu sam mislio, samo se nisam setio naziva, a evo nečeg o funkcionalnosti pretrage

Svemoguća pretraga


(Za bolju čitljivost gledajte u 720p)

Uh, koliko mi se samo to puta desilo. Pola svojih poruka (kad mi trebaju) ne mogu naći, čak iako unesem 100% tačnu rečenicu. Pretraga na forumu ne radi dobro i svako navođenje na pretragu preko Gugla je ignorisanje problema.
dzonihsv je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (17.12.2010)
Stara 17.12.2010, 14:16   #4942
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Upravo tako, i ja više koristim google na sk forum nego forumsku pretragu, ipak to nije rešenje, a veoma je nepravedno što neki članovi dobijaju opomene zbog ne korišćenja pretrage iako su oni pokušali da koriste a završili su bez konkretnijih rezultata, a što pomenu, ko će da se seti 100% tačnog naziva teme a tek da li naziv teme ima znake interpunkcije ili čak smajlije.
Predrag Stankovic je offline  
Stara 17.12.2010, 15:14   #4943
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Uh, koliko mi se samo to puta desilo. Pola svojih poruka (kad mi trebaju) ne mogu naći, čak iako unesem 100% tačnu rečenicu. Pretraga na forumu ne radi dobro i svako navođenje na pretragu preko Gugla je ignorisanje problema.
Pošto ni na koji način ne možemo to da izmenimo, odakle ti onda to "ignorisanje problema"? Molim te, porazmisli šta pišeš i kako to deluje. Kao, mi otvorili forum i baš nas briga, korisnici se muče, a nas zabole. Izvini, ali to me zaista vređa. A ti nisi tamo neki nov korisnik od 15 godina koji se tek prijavio i ne zna ništa o prilikama na forumima.

Na Google upućujemo zato što on ima sofisticiraniji način pretrage. Pretaživanje na forumima najčešće, da bi se server manje opterećivao, ne uzima u obzir kratke reči, obično je minimum 4 ili 3 slova. To, naravno, pravi problem naročito na našem jeziku koji ima mnogo pomoćnih glagola (si, je su) i predloga (s, sa, k, ka, uz, do, u) od jednog ili dva slova, pa kada se ignorišu u ključnim rečima traženi izraz postane besmislen. Onda treba koristiti džokere, ubacivati u pretragu deo teksta pre ili posle kratke reči i slično.

Tu nema druge pomoći. Ne može se meriti pretraga MySQL baze na skromnom serveru pomoću PHP funkcija sa jednim Googleom koji ima maltene superkompjutere i za svaku pretragu računa sve kombinacije, pa čak detektuje i greške u kucanju.

Malo realnosti, molim. I manje optuživanja, takođe. Ne verujem da ima mnogo foruma, uključujući i strane, gde ovako brzo od uprave uopšte dobijete ikakav odgovor.
VojaM je offline  
Stara 17.12.2010, 15:53   #4944
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Izvini upravO, ubuduće je bolje onda da ništa ne pitam i govorim jer je odgovor uvek negativan, za koje god pitanje on bio. Rekao sam ono što sam mislio, čak su nekoliko puta razni moderatori (koji su vlast na forumu, samim tim i dele odgovornost normalnog funkcionisanja foruma) rekli da je pretraga sasvim ok. Ako je sasvim ok to da ne mogu naći rečenicu koji prepišem od slova do slova, onda ne želim ni za pomislim šta je ''ono'' nemoguće. Aj da napravim paralelu odma'. Znaš za benchforum? Znaš. Znaš da koriste vBulletin? Znaš. Kako onda da kod njih pretraga radi dobro a ovde (''kod nas'') ne? To nije bila rečenica tipa ''bench je bolji, bla, bla...'', već samo upoređivanje. Da se razumemo na licu mesta. Drugo, mislim da sam sasvim realan. (Ne)realan bi' bio kad bi' tražio avatare (mogu i potpisi) koje svaki normalan forum ima. Da ne idem sve dublje i dublje tamo gde se ne isplati ići, još ću samo reći da tvoja poslednja rečenica i nije baš tačna. Član sam na dobrom broju naših/stranih foruma i na njih 90%, upravA itekako odgovara lepo i uljudno, ne baš na svaki zahtev korisnika, ali na veoma dobar broj njih da.

Poslednja ispravka: dzonihsv (17.12.2010 u 17:21) Razlog: pitao = pitanje
dzonihsv je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
JohnnyNT (17.12.2010), Predrag Stankovic (17.12.2010), todos (18.12.2010)
Stara 17.12.2010, 16:50   #4945
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Meni ta loša pretraga ne bi smetala uopšte da pojedini moderatori to ne zloupotrebljavaju.

Eto na primer, pokušam da nadjem neku adekvatnu temu da pitam nešto, pokušam sa nekoliko ključnih reči, prelistam po 3-4 strane rezultata, ne nadjem ništa, razmislim malo, ma odoh ja na drugi forum (bench ili es) da tamo postujem, jer obično ako ga ne ubodem i postujem u drugoj temi, obično se javi moderator sveznalica koji već zna gde se nalazi prava tema jer je u tom podforumu moderator, koji ili ti da opomenu ili ti nabija na nos da si ili nepismen ili spamer , iako možda ja duže koristim internet od tog moderatora, i jedini način da mu dokažem da sam pokušavao da nadjem je verovatno da sve moje pokušaje snimim kao ono pređašnje.

Ako već oni drugog člana uvrede da neume da koristi pretragu, neka barem oni napišu koje su ključne reči koristili i na koji način su uspeli da dođu do rezultata!
Predrag Stankovic je offline  
Stara 17.12.2010, 16:58   #4946
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Mislim da je jedino rješenje da na vrhu stranice stavite tekst da forumska pretraga ne radi dobro i ako je moguće, da na taj isti vrh stavite Google polje za pretragu foruma.
Sass Drake je offline  
Stara 17.12.2010, 21:09   #4947
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Na Google upućujemo zato što on ima sofisticiraniji način pretrage. Pretaživanje na forumima najčešće, da bi se server manje opterećivao, ne uzima u obzir kratke reči, obično je minimum 4 ili 3 slova. To, naravno, pravi problem naročito na našem jeziku koji ima mnogo pomoćnih glagola (si, je su) i predloga (s, sa, k, ka, uz, do, u) od jednog ili dva slova, pa kada se ignorišu u ključnim rečima traženi izraz postane besmislen. Onda treba koristiti džokere, ubacivati u pretragu deo teksta pre ili posle kratke reči i slično.
Svi ti razlozi su validni, ali "jadni servis" kao upis za pretragu, ne ispunjava te uslove. Tako da mora da je nesto drugo u pitanju, cim temu sa istim naslovom ne moze da nadje.

Cak se nesto mislim, dal "jadni servis" kao termin uopste ima u tom temi, ili je samo u naslovu? Mozda je to razlog tako cudnog rezultata pretrage? Ako jeste, dal se to moze prepraviti?


EDIT:
hmm... evo sad radi normalno u pretrazi... sta je moglo biti problem?

EDIT2:
interesantno zapazalje: rec "jadni" se ne pojavljuje ni jednom u telu te teme, samo u naslovu, dok se "servis" prvi put pojavljuje tek u 52. poruci
player1 je offline  
Stara 17.12.2010, 22:05   #4948
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
EDIT:
hmm... evo sad radi normalno u pretrazi... sta je moglo biti problem?
Kako tebi radi, kad meni iz nekoliko pukušaja nikako da ga ubode, dok ovako iz prve

EDIT: E Jadni google, da zna on za našu muku, ne bi nam sugerisao da probamo sa javni
Predrag Stankovic je offline  
Stara 18.12.2010, 0:32   #4949
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Evo sad radi pretraga, posto sam namerno na kraj teme stavio termin "jadni servis" u telo poruke.
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=201


Izgleda da je u tome caka. Ako se termin nalazi samo u imenu teme, pretraga foruma prosto ne moze da je nadje.
player1 je offline  
Stara 18.12.2010, 0:39   #4950
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

^ Ne znam da li ovo radi (s obzirom da si u temi već pomenuo i "jadni" i "servis"), ali možda pomaže ovo preko napredne pretrage:



Doduše, moraju da se dodaju zvezdice zbog apostrofa koji stoje uz naziv teme...
Partybreaker je offline  
Stara 18.12.2010, 0:46   #4951
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Za ovih 15 i kusur meseci koliko sam ovde pretragu sam probao (ovo je kljucna rec) da koristim nekoliko puta i uspesno odustao. Od onda je ne koristim (cak ni preko Google-a).. Sreca pa mi do sada nista nije trebalo te i nisam imao potrebu da pretrazujem forum

Inace pretraga bi morala da funkcionise na normalan nacin. Ne zbog nas koji ovde visimo svakodnevno nekoliko sati i znamo otprilike svaku temu u delovima foruma koji nas zanimaju i upuceni smo u ovaj problem oko pretrage (i jos kukamo ) vec zbog novih clanova. 80% tema u kantishu su teme koje su otvarali nedavno registrovani clanovi. Pored toga sto se pravilnik konstatuje po principu "ko ga sisa" pretraga koja ne odradjuje posao donosi problem i modovima i clanovima koji dobiju opomenu..

Sreca pa je tu DeCoy kojeg verovatno potplacujete sa Monster-om
Thaedass je offline  
Stara 18.12.2010, 1:06   #4952
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Evo sad radi pretraga, posto sam namerno na kraj teme stavio termin "jadni servis" u telo poruke.
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=201


Izgleda da je u tome caka. Ako se termin nalazi samo u imenu teme, pretraga foruma prosto ne moze da je nadje.
E sad to može da bude veoma (bes)korisno, jer se neka ključna reč može pojaviti u desetine tema koje imaju stotine postova, pa ti lepo odvoji jedan dan za to dok sve ispregledaš i nadješ to što si konkretno tražio

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
^ Ne znam da li ovo radi (s obzirom da si u temi već pomenuo i "jadni" i "servis"), ali možda pomaže ovo preko napredne pretrage:



Doduše, moraju da se dodaju zvezdice zbog apostrofa koji stoje uz naziv teme...
Naravno da ne radi, upravo pokušao, šteta što se nisam setio i to da usnimim
Predrag Stankovic je offline  
Stara 18.12.2010, 1:40   #4953
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Naravno da ne radi, upravo pokušao, šteta što se nisam setio i to da usnimim
Meni radi.
Geomaster je offline  
Stara 18.12.2010, 2:00   #4954
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Izgleda da navodnici bune pretrazivac, pa ne moze da nadje temine jadni i servis u naslovu, jer odma ispred i iza njih idu navodnici bez razmaka.
player1 je offline  
Stara 18.12.2010, 2:23   #4955
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Meni radi.
e sad sa zvezdicama *jadni servis* tako već nađe, nikad mi ne bi palo na pamet da tako tražim, za navodnike znam od kako koristim internet, a za ove čarobne zvezdice koje ispunjavaju želje priznajem do sad nisam znao, a pitam se onda koliki % članova foruma za to zna, naravno to ipak nije univerzalno rešenje
Predrag Stankovic je offline  
Stara 18.12.2010, 10:34   #4956
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Zato što si uzeo neverovatno glup primer teme koja u svom nazivu ima znakove interpunkcije sa kojima se pretraga očigledno ne snalazi...

Evo npr, odlučio sam da pretražim svoje poruke, i izvukao jednu iz San Andreas teme... http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=416

Onda sam u forumsku pretragu ubacio tačan deo rečenice iz te poruke: "
Pa da u teretanama od onih senseia naučiš sve nove poteze koje koristiš u borbi bez oružja" i rezultat je tu... http://www.sk.rs/forum/search.php?searchid=4808894

Onda sam smanjio broj pojmova ukucavši: "teretanama naučiš nove poteze" kontajući da ne možeš da se setiš šta si doslovno napisao pre par godina i... http://www.sk.rs/forum/search.php?searchid=4808897

Ili ovo: "elegantnije rešenje prvi Medieval"... http://www.sk.rs/forum/search.php?searchid=4808903

Onda sam se setio da sam pre par godina imao na cimerovom kompu problema sa cssrs.exe virusom i ukucao "cssrs.exe problem" i voila... http://www.sk.rs/forum/search.php?searchid=4808910

Interesanto je da mi jedino nije našao neku poruku koju sam postavio u Brbljaonici, ali svaku po TP-u mi pronađe.

Ne kažem da je pretraga zlato, ali nije baš ni potpuno neupotrebljiva.
DeCoy je offline  
Stara 18.12.2010, 11:27   #4957
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ha, provaljeni ste moderatori imaju bolju pretragu i nece da je daju obicnim clanovima

Pretraga za sve!!!
Equilibrium je offline  
Stara 18.12.2010, 12:20   #4958
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Justice for all
Equilibrium for President!

Aj sad malo ozbiljnosti
VojaM je offline  
Stara 18.12.2010, 14:53   #4959
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zato što si uzeo neverovatno glup primer teme koja u svom nazivu ima znakove interpunkcije sa kojima se pretraga očigledno ne snalazi...
To ne bi trebao da bude moj problem dal se snalazi ili ne, nego manimo pretragu, ja se već navikoh preko gugla da tražim, Imam jedan konkretan predlog a to je: Da se u podforumu Aplikativni Softver otvori podforum ili barem sticky tema "Whats new" ili "Friško" kao što je u časopisu u Hard-soft sceni kad otvorite prve 2-3 strane, u kome bi korisnici obaveštavali druge o novim verzijama popularnih programa kao i onih manje popularnih a njima interesantnih i eventualno ostavljali DL linkove ako je program free ili ima pristojan trial, naravno ne cr...... verzije, primetio sam da tako nešto nedostaje

Poslednja ispravka: Predrag Stankovic (18.12.2010 u 17:05)
Predrag Stankovic je offline  
Stara 18.12.2010, 16:00   #4960
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Da se u podforumu Aplikativni Softver otvori podforum ili barem sticky tema "Whats new" ili "Friško"
Mislim d aje za početak bolje tema, nego podforum. Eto, možeš ti da je započneš. Ukoliko bude često poruka, tema će sama biti pri vrhu foruma, pa neće biti potrebe da je lepimo (ali, možemo i to da uradimo).
Chivan je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (18.12.2010)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com