Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2009, 19:47   #21
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Nemam još prilike da vidim kako izgleda bar ready, koji podržava moj sony, a i tih 720 x 576 ne mogu da vidim preko satelita, jer moj glupi risiver Ehostar podržava max 640 x 480.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 10:27   #22
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Citat:
AcaN kaže: Pregled poruke
ne,ne,gresis(u stvari delimicno gresis,mene mrzelo da pisem jer pisem preko mobilnog,ali evo sad sam nasao) evo ti text,pa procitaj
Na žalost, ti grešiš, odnosno, ne razumeš princip rada. Jednostavno objašnjeno: 1080p i 1080i imaju jednaku rezoluciju, a vertikalna komponenta iznosi kod oba 1080 piksela. Oznake p i i označavaju način iscrtavanja te slike. Progressive u svakom prolazu crta svih 1080 linija, a Interlaced crta svaku drugu. Obično se započinje neparnim linijama, pa se u drugom prolazu iscrtavaju parne. Zato sam i pominjao poluslike, jer se u svakom prolazu crta "pola slike". Efektivna rezolucija 1080i jeste duplo manja u svakom prolazu od 1080p, ali se ipak na ekranu iscrtava 1080 linija.



A evo i tebi jedan link, pa pročitaj, ako te ne mrzi - http://forum.ecoustics.com/bbs/messa...79/284986.html

A evo i ekstrakta koji se bavi baš tom problematikom:
Citat:
Another important point is that not all HDTV is the same. In fact, there are technically 18 different Advanced Television Standards Committee (ATSC) formats for digital broadcasting and six are considered high-definition. However, only two--known as 720p and 1080i--are really in common usage. (As a point of reference, regular standard definition TV has a resolution of 480i.) The number portion of each of those standards refers to how many vertical lines there are in a single image, while the "p" and "i" refer to how the image is created on the screen. The "p" stands for progressive and means that each individual image that appears on the screen (remember--TV is essentially a bunch of different still images that move across a screen very quickly) is created from top to bottom, much like a painter fills in a wall one stroke at a time. The "i", on the other hand, refers to interlaced, which means every other line is painted--typically odd lines first--and then the process starts over again to fill in all the even lines. Once again, think of someone painting a room, but this time imagine they're painting stripes and not switching colors until they completed all the first color stripes from ceiling to floor. On a TV this happens at a very rapid rate, however, so our eyes perceive it as a single image.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 1:56   #23
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Sad citam da ce onaj SBB uvesti nove risivere od novembra pa ce hvatati i neke HD kanale. Nadam se, iskreno, da tu ima istine
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 18:45   #24
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Sad citam da ce onaj SBB uvesti nove risivere od novembra pa ce hvatati i neke HD kanale. Nadam se, iskreno, da tu ima istine
Navodno bi trebalo da puste nov "paket" kanala u HD rezoluciji od februara. Logicno je da ce za HD kanale trebati novi risiver.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2009, 21:38   #25
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

ajde da se i ja malo ukljucim za one koji nisu pratili slicne teme.daklem,ne ocekujte od sbb-a u skorijoj buducnosti da ce nesto uraditi po pitanju hd kanala. i da uradi nesto,to ce biti 3-4 kanala sto je malo da iskoristite max. mogucnosti svojih lcd-a.za tako nesto prava stvar je az box,satelitski hd risiver baziran na linux-u.pored vise od 200 sat. hd kanala mozete plejati multimediju sa vaseg ili jos nekog umrezenog pc-ja,izaci direktno na you tube a ako ubaci dvb-t mpeg-4 tjuner i zivi u beogradu moze gledati rts hd
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 14:00   #26
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Kojih sad 200 sat. HD kanala kad ljudi pricaju da u svetu postoji mozda 20 :S
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 15:14   #27
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Kojih sad 200 sat. HD kanala kad ljudi pricaju da u svetu postoji mozda 20 :S
Ne znam ko to prica ali u svetu ih ima mnooogo vise. To je samo iznad Evrope, ameri skoro da vise nemaju kanal koji nema svoju HD verziju.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 15:21   #28
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Svasta kakav trip. Uglavnom kad bih kupio onaj dreambox sto si preporucio imao bih nekih min 100tinjak HD kanala bez ikakvih pretplata or what?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 16:15   #29
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Svasta kakav trip. Uglavnom kad bih kupio onaj dreambox sto si preporucio imao bih nekih min 100tinjak HD kanala bez ikakvih pretplata or what?
Free HD kanala nema u tom broju iznad Evrope. Nova tehnologija je uvek skupa u pocetku.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 16:44   #30
AcaN
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: NS
Poruke: 89
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ne znam ko to prica ali u svetu ih ima mnooogo vise. To je samo iznad Evrope, ameri skoro da vise nemaju kanal koji nema svoju HD verziju.
pa i treba da gledamo kanale koje mozemo da uvatimo,sta nam vredi sto ameri imaju i vrag ce ga znati koliko hd kanala,kad ne mozemo da gledamo.

ipak smo mi smrtnici i nikad necemo moci da gledamo,legalno Sky sports kanale u Hd,ja bi bio zadovoljan i da mogu da gledam discovery hd,posto 80 posto vremena koje provodim pored tv,gledam discovery.


Valjda ce ovi sabani iz nase kablovske televizije uskoro moci da nam ponude i tako nesto.
AcaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 17:15   #31
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Free HD kanala nema u tom broju iznad Evrope. Nova tehnologija je uvek skupa u pocetku.
Pa kao sto AcaN kaze sta mi vredi sto postoji u americi 200 ako ja nijedan ne mogu da gledam. Rekao sam za gledanje, sta me briga koliko ih ima ako ja ne mogu da ih vidim

I o cemu prica Starac Sveta? Ja sam isto nacuo neke varijante za ilegalno gledanje, ali da je to kratkog veka...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 20:42   #32
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

ako sve lepo ponovo procitas,videces o cemu se radi,nije nista nemoguce,sve je jednostavnoi zove se skraceno cs i ja sa tim stvarno gledam tih 200 kanala a medju njima nekoliko verzija discovery hd,sky sportova i sl,a ako su u pitanju sd kanali e oni se broje na hiljade,pronadjite malo po forumu,pisao sam o tome,naravno,sve u edukativne svrhe
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 20:45   #33
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Niste me razumeli (mozda nisam bio dovoljno jasan). Iznad Evrope je moguce uhvatiti ~200 HD satelitskih kanala (samo Poljskih ima preko 20). Free To Air (FTA) ima mnogo manje. Moguce je mnogo toga gledati uz pomoc CS-a (edukativne shvrhe, naravno). Moguce je i kupiti legalne kartice ali to bas i nije jeftino.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 1:33   #34
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Satelitski risiver HD?

Ma mene zanima samo edukacija Taj CS, jel funkcionise kak' treba? Starac jesi pisao o tome ranije da svrljam ili ako mozes ovde izneti iskustva, ili PP
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hdtv


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje sa satelita na komp i risiver Ivance Video/TV softver 1 14.5.2009 19:23
Satelitski program preko Interneta alice75 Foto i audio/video 6 10.12.2007 6:49
Satelitski internet Serbiansword Internet usluge 3 7.11.2007 20:36
Satelitski internet Boris Zegarac Internet tehnologije 3 13.4.2006 18:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com