Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2008, 0:24   #221
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Problem sa dvd rezacem

Citat:
de facto kaže: Pregled poruke
Mislim da sam se uvalio u problem,a to je da u racunar ne pokrece ni jedan cd niti dvd a u my computer nema one ikone od dvd-a,tako da ne mogu da pokrecem diskove,mislim da se nije nista otkacilo jer nisam nista dirao,jesam nesto radio u biosu oko sata drajvera,sad dal se ovo moze rijesiti, nadam se da sam dovoljno dobro objasnio.Dajte ako znate pomagajte jer mi treba ovo.PoZdRaV
Pregledaj ponovo bios verovatno si iskljucio IDE granu gde je rezac. Predpostavlja da ti je rezac PATA.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 0:32   #222
de facto
Član
 
Član od: 22.8.2008.
Lokacija: tuzla(BIH)
Poruke: 84
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku de facto
Određen forumom Re: Problem sa dvd rezacem

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
Pregledaj ponovo bios verovatno si iskljucio IDE granu gde je rezac. Predpostavlja da ti je rezac PATA.
E sad sta trebam konkretno uraditi,nesto jednostavno ili komplikovano malo mi objasni posto nisam ni gledao sta ima tamo u vezi rezaca,a iskreno i ne razumijem se bas da znam 100%sta da uradim..Hvala puno na odgovoru
de facto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 0:48   #223
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Problem sa dvd rezacem

Konkretno odes u bios, neznam koju varijantu biosa imas. Ali da cu ti neke smernice odes u "integrated peripherals" i zatim u ATA contoller i tamo pogledaj da li ti je IDE kanal ukljucen.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paulvandyk68 na korisnoj poruci:
de facto (6.12.2008)
Stara 6.12.2008, 1:08   #224
de facto
Član
 
Član od: 22.8.2008.
Lokacija: tuzla(BIH)
Poruke: 84
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku de facto
Određen forumom Re: Problem sa dvd rezacem

Hvala uspio sam,puno si mi pomogao,da znas da si kralj,havla ti puno.
de facto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 1:09   #225
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Problem sa dvd rezacem

Nema na cemu, drago mi je. SVET KOMPJUTERA FOREVER.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 23:07   #226
NDjosa
Novi član
 
Član od: 6.12.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imam problem sa ASUS DRW-1608P nije narezao ni 100 diskova , DVD narezuje po 50-60min na bilo koju brzinu da podesim rezanje i pri tome mi mnogo uspori racunar ,gotovo da nista vise ne mogu raditi na njemu, ista situacija i sa citanjem DVD-a i CD-a, koristio sam NERO 8 a i CDBurnerXP zadnju verziju, procesor Intel celeron 2.8GHz ,512mb ram-a.

Ako neko moze da mi kaze sta bi mogao a bude problem, da li je rezac odsluzio svoje?
NDjosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2008, 4:27   #227
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Prvo proveris da li je u PIO modu, u device manager-u. Ako ne prijavljuje UDMA mod, izbrises tu granu i resetujes masinu. Alternativa, u BIOS-u proveri da li je prepoznavanje tog uredjaja postavljeno na Auto. Ako nije, stavi na auto.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2008, 12:40   #228
NDjosa
Novi član
 
Član od: 6.12.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

@glitch hvala,
samo koju granu da obrisem ,kako?
NDjosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2008, 13:10   #229
NDjosa
Novi član
 
Član od: 6.12.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Jel nesto od ovoga?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture.jpg
Viđeno:	132 puta
Veličina:	30,4 KB
ID:	25609   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture2.jpg
Viđeno:	79 puta
Veličina:	29,3 KB
ID:	25610  
NDjosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2008, 14:25   #230
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

^ Aha, ovu prvu.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2008, 22:01   #231
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pre 15 minuta sam narezao DVD koristeci ImgBurn. Rezac je Pioneer 212D. Izgleda da je to bio poslednji DVD koji sam narezao, jer sada ne mogu da otvorim vratanca pomocu dugmeta na rezacu, vec samo softverski, iz ImgBurn-a. Sta moze da bude problem i sta mi preporucujete da pokusam? Da li je moguce da je samo otislo to dugmence?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 13:58   #232
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

E ovako... Imam Asus DRW-1608P2 sa 1.41 firmware-om. U zadnje vreme dosta lose radi, tipa nece da ocita svaki narezan disk. Svaki prazan ocitava lepo, i rezao je savrseno do pre par dana.

Dakle, ja narezem disk na sporijoj brzini (Nero 8), bez multisesije i pustim ga da odradi onu verifikaciju fajlova na kraju. Ubacim disk u DVD RW drajv na drugom kompu, on ga ocitava kao prazan CD, sa 0 bytes free, 0 bytes used. Ali, kada udjem u Nero, on vidi fajlove sa narezanog diska (kao kada se stavi multisesija). Takodje sam probao i Ashampoo Burning Studios, i sa njim je sve isto.

Jel neko zna u cemu je problem, jel moze da se sredi to ili mi ne gine novi rezac?
Jel mogu nekako da se ti fajlovi kopiraju sa diska ili ne? Ako da, kojim programom?

Edit: @A M G, ne razumem se u opticke uredjaje mnogo, ali uvek mozes da otvoris drajv iz My Computera, desni klik na drajv - > Eject.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
flamingos (9.12.2008)
Stara 9.12.2008, 13:19   #233
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke

...Edit: @A M G, ne razumem se u opticke uredjaje mnogo, ali uvek mozes da otvoris drajv iz My Computera, desni klik na drajv - > Eject.
Ma naravno, znam za to, samo sto ja otvaram/zatvaram vratanca iz softvera za rezanje - ImgBur-a.

Ako neko ima ideju kako bih mogao da napravim vratanca, neka kaze.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2008, 13:38   #234
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
E ovako... Imam Asus DRW-1608P2 sa 1.41 firmware-om. U zadnje vreme dosta lose radi, tipa nece da ocita svaki narezan disk. Svaki prazan ocitava lepo, i rezao je savrseno do pre par dana.

Dakle, ja narezem disk na sporijoj brzini (Nero 8), bez multisesije i pustim ga da odradi onu verifikaciju fajlova na kraju. Ubacim disk u DVD RW drajv na drugom kompu, on ga ocitava kao prazan CD, sa 0 bytes free, 0 bytes used. Ali, kada udjem u Nero, on vidi fajlove sa narezanog diska (kao kada se stavi multisesija). Takodje sam probao i Ashampoo Burning Studios, i sa njim je sve isto.

Jel neko zna u cemu je problem, jel moze da se sredi to ili mi ne gine novi rezac?
Jel mogu nekako da se ti fajlovi kopiraju sa diska ili ne? Ako da, kojim programom?

Edit: @A M G, ne razumem se u opticke uredjaje mnogo, ali uvek mozes da otvoris drajv iz My Computera, desni klik na drajv - > Eject.

tebi je izgleda polako pocela da otkazuje elektronika na njemu kao i laser..zreo je za openziju,a diskove mozes da vidis i spases preko programa isobuster
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
WhenDarknessFalls (9.12.2008)
Stara 9.12.2008, 13:40   #235
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Pre 15 minuta sam narezao DVD koristeci ImgBurn. Rezac je Pioneer 212D. Izgleda da je to bio poslednji DVD koji sam narezao, jer sada ne mogu da otvorim vratanca pomocu dugmeta na rezacu, vec samo softverski, iz ImgBurn-a. Sta moze da bude problem i sta mi preporucujete da pokusam? Da li je moguce da je samo otislo to dugmence?
sto se tebe amg tice,probaj da otvoris vrata pomocu male rupice na levoj strani od dugmeta za otvaranje,trebace ti cackalica da je pritisnes i trebalo bi da se otvori drajv..meni je tako proradio i evo sada radi normalno..takve stvari se desavaju uglavnom kod uzastopnog rzanja nekoliko diskova u nizu
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
A M G (13.12.2008)
Stara 9.12.2008, 15:00   #236
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Ma naravno, znam za to, samo sto ja otvaram/zatvaram vratanca iz softvera za rezanje - ImgBur-a.

Ako neko ima ideju kako bih mogao da napravim vratanca, neka kaze.
Najverovatnije ti je otkazao taster. Imam i ja ovde u SK-u jedan takav primerak. Prvo je pri otvaranju vratanaca odmah i zatvarao, a sada mora dugme da se pritisne malo jače i to tačno na određenom mestu da bi radilo.

Probaj malko da razradiš dugme pritiskajući ga na raznim mestima i sa raznim pritiscima... Ako te ne mrzi i ne plašiš se, možeš da otvoriš spravu i pogledaš mikroprekidač koji se pritiska tim dugmetom. Prvo pogledaj da se nije odlemio ili je lem popustio. Ako nije, onda ga ili zameni (trebalo bi da pasuje neki od miša ili video rikordera) ili probaj pažljivo da mu sipneš malko alhohola ili WD-40 (ali strrrrrašno pažljivo, jer je optika veoma blizu) i onda ponovo da razrađuješ taster pritiskajući ga na raznim mestima i klaćenjem pokretnog dela ukrug.

E sad... ponekad se desi i da se drajv nešto interno zaglupi (ili ga softver za rezanje "drži" pod kontrolom"). U tom slučaju sve bi trebalo sasvim normalno da proradi posle restarta računara ili posle "ubijanja" svih instanci programa za rezanje.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
A M G (13.12.2008)
Stara 22.12.2008, 19:32   #237
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Posto je ovaj Pioneer iz gornje price poceo da pravi problem i kod rezanja (power calibration error), danas sam pazario LiteOn DH20A4H. Povezao sam ga PATA kablom, on se nalazi na kraju kabla kao master, a Asusov DVD-ROM je u sredini kao slave.
Da Marfi nikada ne spava saznao sam cim sam ubacio prve diskove u njega!
Uspe da procita sadrzaj diska, ali kada pokusam da pustim nesto sa njih, ne desava se nista, tj. Winamp i WMP Classic se ukoce. Diskovi su 100% ispravni jer isti rade u ovom Asusovom citacu, skoro su rezani, nisu ni malcice ogrebani.
Pokusao sam da narezem jedan DVD+RW disk, ali je ImgBurn pri verifikaciji poceo da izbacuje silne greske, te sam zayeba* dalje da pokusavam jer se samo nerviram!
Buni me sto je u Device manageru prepoznat kao ATAPI DVD A DH20A4H?
Jel zna neko sta moze biti uzrok problema, jedva sam nasao ovaj LightScribe rezac, a sad e p*dyebava zestoko!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 20:11   #238
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Jel to UDMA ili običan kabl?
Drugo, probaj da ga staviš samog na grani ili da obrneš konfiguraciju master-slave.
I treće, da se nisi zeznuo kod džampovanja? I meni se desi da, kao, sve dobro namestim, onda ne radi, pa kad bolje pogledam, imam dva mastera ili dva slejva.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
A M G (22.12.2008)
Stara 22.12.2008, 22:15   #239
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Lightbulb Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Resio sam problem!!!

Sta sam uradio:

Po ko zna koji put sam otvorio ovo ruzno kuciste, proverio da li su dzamperi na mestu, da li je sve utaknuto kako valja. Posto sam zakljucio da jeste, rekoh sebi aj' da probam, mozda me krene ovog puta...FAIL! Nije htelo...ponovni pokusaj i odlucujem se da diskonektujem DVD-ROM pa cak i flopi...FAIL!!! Uzimam ponovo #!%^*& kuciste i cupam sve trakaste kablove, vadim i flopi i ovaj DVD-ROM, nema prezivelih! Ubacujem CoolerMaster kabli sa slike (3x coveku sa foruma koji mi ga je poklonio!!!) i startujem masinu drzeci palceve...pocinjem sa rezanjem, i gle cuda, verifikacija prolazi, disk narezan, kompletan LOST serijal moze da se pusti, rade i originalni audio diskovi, ma milina!

Sada zjape 2 povece rupe, ali ce cela ova kineska JNC krsina sa ruckom da bude smenjema od strane mocnog Thermaltake-a Armor!
Priložene slike
 
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 3:04   #240
anakobra
Novi član
 
Član od: 23.12.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

E ovako,posle uspesnog narezivanja dvd diska izbacio je nero 7 normalno cd ali prilikom stavljanja drugog cd-a vise se nije mogla zatvoriti fioka,tj. pritiskom na dugme zatvori fioku ali je posle 2 sec. otvori,to se desava i prilikom botovanja,otvara,zatvara i kad se podigne sistem ostane otvorena,dvd rezac je marke nesto TSS...,ne znam napamet jer mi nije pri ruci,u cemu bi mogao biti problem?
Hvala!
anakobra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com