Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2007, 0:21   #41
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
obrazuj se malo oko ovoga,razmisli,pa onda pisi nesto korisno jer je sve to sto si naveo bilo radjeno tudjim parama ali to je taj "divni" komunizam
Svaka vlast radi sa "tuđim" parama,ili svojih poreskih obveznika ili stranih kredita.
Samo što neka uspeva da nešto i sagradi i prinovi državi,kao što su komunisti uradili,podigli fabrike,industrijske komplekse i jednu zaostalu i razrušenu zemlju,pretvorili u srednje razvijenu državu gde se koliko-toliko moglo pristojno živeti.
Sada se asfaltiranje nekog sokaka slavi kao neka ultra-mega nacionalna investicija uz strane donacije,a to su u vreme komunista radile mesne zajednice.Ovi sada nisu u stanju da okreče i održavaju ono što su komunisti sagradili.Ali su itekako u stanju da to budzašto rasprodaju.
Nije komunizam bio "divan" nego je samo ovo što je došlo posle njega još gore.

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
jako sirokoumno vidim i ti si popricao s'nekim amerikancem
Ti si pravi sledbenik američkog načina života,upravo onako kako sam ja to opisao.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 0:27   #42
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Svaka vlast radi sa "tuđim" parama,ili svojih poreskih obveznika ili stranih kredita.
Samo što neka uspeva da nešto i sagradi i prinovi državi,kao što su komunisti uradili,podigli fabrike,industrijske komplekse i jednu zaostalu i razrušenu zemlju,pretvorili u srednje razvijenu državu gde se koliko-toliko moglo pristojno živeti.
Sada se asfaltiranje nekog sokaka slavi kao neka ultra-mega nacionalna investicija uz strane donacije,a to su u vreme komunista radile mesne zajednice.Ovi sada nisu u stanju da okreče i održavaju ono što su komunisti sagradili.Ali su itekako u stanju da to budzašto rasprodaju.
Nije komunizam bio "divan" nego je samo ovo što je došlo posle njega još gore.


Ti si pravi sledbenik američkog načina života,upravo onako kako sam ja to opisao.
o cemu ti pricas? da li si barem malo svestan? jeste podigli su oni fabrike, koje su radile nekoliko godina i kraj! gde su te fabrike sad? gde je bila zastava pre privatizacije? 2 automobila godisnje? podizali "pametni" ljudi fabrike za metalo preradjivacku industriju (gde je sad?) za koju jedva ima nekih sirovina kod nas, sve se uvozi, umesto da su se skoncentrisali na laku industriju, industriju hrane, papira itd. pogledaj kolika je vojvodina i pomoravlje i koliko je to moglo da se iskoristi...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 0:33   #43
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
to je normalan proces kroz koji smo kad tad morali da prodjemo i procicemo, a druga je stvar sto su neke zemlje to zavrsile pre 20 i vise godina... sta si ocekivao da drzavne firme doveka nastave da posluju sa gubicima? da drzava mora da ih finansira? koje drzavne firme su bile uspesne? zastava, compo, 14. oktobar? njih trenutno mogu da se setim...da ima ko zna koliko prekobrojnih radnika? e pa ne moze, neko je morao to da presece i drago mi je da se to desilo...
Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
to je normalan proces kroz koji smo kad tad morali da prodjemo i procicemo, a druga je stvar sto su neke zemlje to zavrsile pre 20 i vise godina... sta si ocekivao da drzavne firme doveka nastave da posluju sa gubicima? da drzava mora da ih finansira? koje drzavne firme su bile uspesne? zastava, compo, 14. oktobar? njih trenutno mogu da se setim...da ima ko zna koliko prekobrojnih radnika? e pa ne moze, neko je morao to da presece i drago mi je da se to desilo...
Ovi stranci i domaći tajkuni napali ko mutavi da uzmu sve te propale firme koje su komunisti kao podigli bez ikakvog rezona i sirovina.
Čoveče,pa javi ovim silnim strancima i tajkunima da to ništa ne vredi,da nema sirovina,da je to glupo kupovati.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 0:39   #44
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Ovi stranci i domaći tajkuni napali ko mutavi da uzmu sve te propale firme koje su komunisti kao podigli bez ikakvog rezona i sirovina.
Čoveče,pa javi ovim silnim strancima i tajkunima da to ništa ne vredi,da nema sirovina,da je to glupo kupovati.

Dosta vise o komunistima, digli su kredite koje mi jos vracamo da bi podigli fabrike koje lose rade a oni su se zabavljali u jagnjecim brigadama... nema nevinih, problem je samo sto niko ne ide u zatvor, ni komunisti nekada ni ovi danasnji sada. Moze li sad malo price o cenzurisanju igara?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Sale013 (2.8.2007)
Stara 2.8.2007, 0:43   #45
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Ovi stranci i domaći tajkuni napali ko mutavi da uzmu sve te propale firme koje su komunisti kao podigli bez ikakvog rezona i sirovina.
Čoveče,pa javi ovim silnim strancima i tajkunima da to ništa ne vredi,da nema sirovina,da je to glupo kupovati.
stvarno ne znam sta da ti kazem...ccccc... ovako, cu da ti navedem primer, pogledaj us steel sad i pre i pogledaj zastavu sad i pre, merimu takodje, to su neke firme ima ih jos, pa kazi nesto? jel tebi to ne valja? a sto se tice sirovina, pa firme koje kupe te fabrike, nisu male, imaju odakle da uvezu sirovine, plus jeftina a kvalitetna radna snaga pa mislim da im se isplati? i plus je lokacija povoljna za plasman robe na sve strane...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 0:48   #46
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke

Dosta vise o komunistima, digli su kredite koje mi jos vracamo da bi podigli fabrike koje lose rade a oni su se zabavljali u jagnjecim brigadama... nema nevinih, problem je samo sto niko ne ide u zatvor, ni komunisti nekada ni ovi danasnji sada. Moze li sad malo price o cenzurisanju igara?
ok, ja se slazem, ja svoje misljenje necu da promenim jer ga smatram ispravnim...
a sto se tice cenzurisanja igrica, i uopste fame oko igrica tipa zavisnost, los uticaj na razvoj deteta itd. mislim da je glupo i da to pricaju i o tome odlucuju ljudi koji nemaju veze o cemu se tu radi, i nazalost izgleda da ce to uvek biti tako...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 0:52   #47
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
stvarno ne znam sta da ti kazem...ccccc... ovako, cu da ti navedem primer, pogledaj us steel sad i pre i pogledaj zastavu sad i pre, merimu takodje, to su neke firme ima ih jos, pa kazi nesto? jel tebi to ne valja? a sto se tice sirovina, pa firme koje kupe te fabrike, nisu male, imaju odakle da uvezu sirovine, plus jeftina a kvalitetna radna snaga pa mislim da im se isplati? i plus je lokacija povoljna za plasman robe na sve strane...
Aha... a kakve to veze ima sa temom? Ja vam bratski savetujem da otvorite jednu temu ''komunizam i primena kompjutera u komunizmu'', pa tamo raspravljajte do mile volje
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 0:54   #48
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Aha... a kakve to veze ima sa temom? Ja vam bratski savetujem da otvorite jednu temu ''komunizam i primena kompjutera u komunizmu'', pa tamo raspravljajte do mile volje
ja sam to postavio pa sam tek onda video olujinu poruku i to je bila moja poslednja poruka sto se tice toga...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 0:57   #49
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Znate kako:
ESRB nije banovala igru. "Samo" su joj stavili AO oznaku. Izdavač čak i ne mora da podvrgne igru ocenjivanju. Naravno, tek tada niko neće da je prodaje, ali hoću da kažem da veću krivicu nose zemlje kao što je UK, Nemačka, Australija, USA itd. koje su je banovale nego ESRB.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
oluja (2.8.2007)
Stara 2.8.2007, 7:53   #50
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Ma stvar je u tome da samo u Kuzminim temama mogu korisnici da raspravljaju o svemu i svacime, a da ne popiju katanac, kao sto bi bilo da je neko otvorio temu o komunizmu u bribljaonici (jer nema veze o racunarima).

Poslednja ispravka: player1 (2.8.2007 u 11:45)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:20   #51
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Sva sreća pa je ponovo otključana tema "Kolumnisti forumaši", inače mi ovoliko pljuvanje bez katanca nikako ne bi bilo jasno. I tu dolazimo do cenzure. Što se tiče bolesti, to već svakom prema afinitetima.
Šta se može, vole ljudi da balave o politici.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:59   #52
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
ok, ja se slazem, ja svoje misljenje necu da promenim jer ga smatram ispravnim...
a sto se tice cenzurisanja igrica, i uopste fame oko igrica tipa zavisnost, los uticaj na razvoj deteta itd. mislim da je glupo i da to pricaju i o tome odlucuju ljudi koji nemaju veze o cemu se tu radi, i nazalost izgleda da ce to uvek biti tako...
Pa znas kako,svako sebi daje za pravo da ocenjuje/donosi zakljucke na osnovu licnih iskustava i individualnih reakcija na svaku drustvenu/prirodnu pojavu.Deviza ako na mene ne utice lose,nece ni na druge i JA kao jedini objektivni evalvator stvarnosti.Takvi su ti ljudi...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 14:44   #53
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 "Cenzura je bolest"

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Ti si pravi sledbenik američkog načina života,upravo onako kako sam ja to opisao.
haha,opet izbegavas odgovor sto se tice ovoga sto si napisao,bolje i "american way of life" (iako niko nece da se udostoji da mi to objasni jer naravno svoje misljenje zasniva na filmovima i serijama koje btw "guta" ko' nenormalan uz koka-kolu i silikonske si*e ) nego radikalni/socijalista/komunista u tim godinama,u 21-om veku i u sred zemlje koja je zbog takvih ideologija najvise propatila od svih u bivsoj nam sfrj
sto se fabrika i ostalog tice,po tebi je valjda najbolje da ih prodamo rusiji i kini pa da opet imas "udarnike" koji ce tamo da rintaju za 100-200$ mesecno (sto je doduse bolje od 50-60-ih kada su morali te iste fabrike da grade za dz)
izvinjavam se na off-u ali ovaj covek je stvarno neverovatan.mislim,verovatno je odrastao u komunjarskoj porodici pa otuda ovakvi stavovi.to samo dokazuje da svog misljenja nije imao niti ce ga ikada imati
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 15:37   #54
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Evo najavili su Postal 3 za 2009tu godinu! Taman ćemo tad moći da uporedimo cenzuru koju imamo danas i kakva će biti za 2 godine. Ja pretpostavljam da će se cenzura uvek uveličavati pošto se do sad smanjivala .. Na primer u dosta igara postoji cenzura krvi, pa zašto bi nekome smetala krv ako igra pucačine? Oćeš da ubijaš ljude, ima da gledaš sav užas(i lepote) tog čina! Cenzura je samo alatka ljudi koji se boje samoga sebe i ne žele da menjaju svoj svet. Uvuku se u svoj oklop kao kornjače, zabranjuju sve i nadaju se najboljem..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 15:59   #55
Nietzsche
Član
 
Član od: 29.7.2007.
Lokacija: Arakis
Poruke: 65
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 31 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Ne razumem zasto toliko prozivanja, i to na licnom planu...

Tema je cenzura a neko ovde to pretvara u borbu idopoklonstva...
Nietzsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 16:14   #56
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Цензура, can't live with it, can't live without it.

ESRB иначе се не бави цензуром већ само класификовањем који узраст сме играти оређену игру.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 16:19   #57
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Tacno, a cenzura recimo postoji na Novom Zelandu gde postoji cenzur koji procenjuje da li igra sadrzi neke elemente zbog kojih se ne bih smela naci na trzistu.Taj covek je npr. zabranio prodaju i distribuciju Postal 2 igre.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 16:24   #58
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Evo najavili su Postal 3 za 2009tu godinu! Taman ćemo tad moći da uporedimo cenzuru koju imamo danas i kakva će biti za 2 godine. Ja pretpostavljam da će se cenzura uvek uveličavati pošto se do sad smanjivala .. Na primer u dosta igara postoji cenzura krvi, pa zašto bi nekome smetala krv ako igra pucačine? Oćeš da ubijaš ljude, ima da gledaš sav užas(i lepote) tog čina! Cenzura je samo alatka ljudi koji se boje samoga sebe i ne žele da menjaju svoj svet. Uvuku se u svoj oklop kao kornjače, zabranjuju sve i nadaju se najboljem..
Američko tržište se sve više okreće ciljnoj grupi od 7-12 godina,tzv."tvinejdžerima",kojih ima oko 40-50 miliona u SAD,a isto je i sa tržištem igara.Pre su na meti bili odrasli i tinejdžeri,ali se korporacije sve više okreću deci od 7-12 godina kao ciljnoj grupi jer je njima lakše manipulisati i formirati im svest nego starijim osobama.Zbog toga se teži da se video igre prilagode tom uzrastu.
Cenzurisanje igara kroz njihovu kategorizaciju(adults only,mature itd.) je pokušaj da se izbegne da sve igre budu prilagođene deci od 7-12 godina.
U dogledno vreme video igre treba da postanu za dečake ono što su bratz lutke za devojčice.

Poslednja ispravka: paterfamilias (2.8.2007 u 16:29)
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 17:41   #59
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Цензура, can't live with it, can't live without it.

ESRB иначе се не бави цензуром већ само класификовањем који узраст сме играти оређену игру.
A cenzurom se bave distributerski lanci koji samo kazu ne naslovima odredjene kategorije.

Sto lomi ruku razvojnim timovima da uklanjaju "adult" sadrzaj, ako bas nije neophodan, da bi se igra bolje prodavala.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 18:54   #60
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Izgleda da ne kapirate zašto su Soni, Nintendo i Mikrosoft zabranili puštanje AO igara na njihovim konzolama.

Mnoge velike prodavnice po SAD, UK ne prodaju AO igre. Pošto ih one ne prodaju, Soni, Nintendo i Mikrosoft nemaju skoro nikakav profit, a na sebe navlače razne kritičare i političare koji u slobodno vreme vode krstaške ratove protiv nasilnih video igara.
Izvedite računicu sami.
A ostalih 100-tinak zemalja sveta? A Evropa, Japan?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 180 20.8.2007 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com