Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2019, 16:44   #181
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja sam ostavio par desetina sati u rdr online. Jesu se u*****li od mikrotransakcija. Ne samo gold bars, nego sad ima neka plava nova moneta, nisam siguran za sta. Ali, nije tako lose kao sto ljudi misle. Ja ga gledam u fazonu-jos jahanja po prelepim predelima, sa mnogo manje šarma, jer vaš lik je mutav naravno. Mada evo rade na online intenzivno. Ubacili su dosta novih story driven misija i charming likova. Posto su greedy as f..k ocigledno je da sve ulazu u online.

Ps. u nekim trenucima dok sam igrao RD2 pojavljivala se neka horor muzika u delovima kad spavam u kampu. Onda kod mrtvih ljudi sam video neon zelene oči. Bukvalno. Imate na youtubu ovu temu. Pa sam pomislio nagradice nas sa rdr2 nightmare. Ali jok.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 16:55   #182
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Ja sam ostavio par desetina sati u rdr online. Jesu se u*****li od mikrotransakcija. Ne samo gold bars, nego sad ima neka plava nova moneta, nisam siguran za sta. Ali, nije tako lose kao sto ljudi misle. Ja ga gledam u fazonu-jos jahanja po prelepim predelima, sa mnogo manje šarma, jer vaš lik je mutav naravno. Mada evo rade na online intenzivno. Ubacili su dosta novih story driven misija i charming likova. Posto su greedy as f..k ocigledno je da sve ulazu u online.

Ps. u nekim trenucima dok sam igrao RD2 pojavljivala se neka horor muzika u delovima kad spavam u kampu. Onda kod mrtvih ljudi sam video neon zelene oči. Bukvalno. Imate na youtubu ovu temu. Pa sam pomislio nagradice nas sa rdr2 nightmare. Ali jok.
U RDR Online stvari su mnogo bolje nego u GTA Online.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 19:42   #183
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

NastyB - Problem sa MT je taj sto je, kako je kolega vec spomeno, igra dizajnirana kao teži grind da bi te navela da kupis XP boostere ili ingame $ sa kojim kupis ingame item. U f2p igrama poput warthunder i njemu slicnim, star conflict, ti treba pola godine igranja samo da bi nesto normalno otkljucao. U WOT-u doslovno za prave novce kupujes municiju koja je znatno jaca.

Ili slucaj sa Destiny 2. Svi, i oni harcdore fanbojsi, su govorili da igru ne vrijedi igrati bez Forsaken DLC-a. Da je sama Destiny 2 (koja je tada kostala 60€) zapravo demo. To ti je 60€ main igra, 20€ prvi DLC, 20€ drugi DLC a zatim Forsaken (koliko je vec kostao u to vrijeme).

MT su prvo krenule sa online igrama ali je sada sve češći slucaj sa SP igrama gdje je progres otezan ili oskudan za igrace koji samo kupe igru. A posebna je prica sa FIFA-om i FUT-om. Ili nekad u vrijeme BF3, gdje si uz DLC dobijao oružja koja su bila OP.

Imas princim iz F2P igara koj ije prisutan i u buy to play. Gdje se, i ako item moze otkljucati farmanjem, novi item napravi OP da oni prvi koji ga ugrabe za $ budu u prednosti. Dok ga ti bez trosenja novca otkljucas farmanjem kroz par dana, taj isti item nerfaju do neupotrebljivosti. Ali zato ide novi val sadrzaja i tako dok se boje ne rastope.

Jedina fer ekonomija sa mikro transakcijama jeste u slucaju kozmetike.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
pentraksil (15.10.2019)
Stara 15.10.2019, 21:34   #184
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Dokle god Rockstar pravi SP naslove uz odvojeni MP, I'm fine with it.
Neko je pomenuo AC Odiseju. To je SP igra koja vas tera da plaćate boostere. Naravno može i bez toga ali je UMOBOLNI grind toliko ebeno zamarajući. Ja sam zaista imao traume od te igre, i završio sam je samo da bih je završio, više nikad u životu neću je uzeti u ruke. Red Deadu sam se iznova vraćao na ps4, toliko je zahvalno iskustvo igranja sp-a
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Gonzo (15.10.2019)
Stara 15.10.2019, 22:15   #185
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Neko je pomenuo AC Odiseju. To je SP igra koja vas tera da plaćate boostere. Naravno može i bez toga ali je UMOBOLNI grind toliko ebeno zamarajući. Ja sam zaista imao traume od te igre,
Vidiš, ja je obrćem treći put (prva dva puta nisam otišao skroz do kraja) i meni taj grajnd ne pada teško. Istina, u početku nađem dobar set oklopa i onda ga levelujem zajedno sa nivoom mog lika i tačno je da za tako nešto je potrebno dosta "sirovaina" koje se teško nabavljaju, a i do 50-og nivoa se stiže gotovo pre trećine završene igre . Međutim, kasnije u toku igranja sam "prodavao" samo iteme obojene ljubičastim (kojih bude ihahaj) a sve ostalo "demontiram" tako da svega bude i bez mnogo grajnda.

No, dobro, ja volim igre te vrste pa mi to ne pada teško, kao što verujem da mi neće biti teško da sa Arturom Morganom lovim štošta i kraftujem kojekakve stvari.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 23:06   #186
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Vidiš, ja je obrćem treći put (prva dva puta nisam otišao skroz do kraja) i meni taj grajnd ne pada teško. Istina, u početku nađem dobar set oklopa i onda ga levelujem zajedno sa nivoom mog lika i tačno je da za tako nešto je potrebno dosta "sirovaina" koje se teško nabavljaju, a i do 50-og nivoa se stiže gotovo pre trećine završene igre . Međutim, kasnije u toku igranja sam "prodavao" samo iteme obojene ljubičastim (kojih bude ihahaj) a sve ostalo "demontiram" tako da svega bude i bez mnogo grajnda.

No, dobro, ja volim igre te vrste pa mi to ne pada teško, kao što verujem da mi neće biti teško da sa Arturom Morganom lovim štošta i kraftujem kojekakve stvari.
Level cap je podignut u Odyssey na 99 I upgrade oruzja I opreme je prakticno nemoguc nakon odredjenog levela bez kupovine sirovina pravim novcem.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 23:11   #187
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Level cap je podignut u Odyssey na 99 I upgrade oruzja I opreme je prakticno nemoguc nakon odredjenog levela bez kupovine sirovina pravim novcem.
OK je Odyssey, mislim da se poneakad preteruje kada se prica o ogromnom grindanju za prelazak osnovne igre. Ali........sama cinjenica da su skoro zabranili pravljenje kvestova koji olaksavaju skupljanje XP-a dovoljno govori o tome koliko je sam balans XP-a usko povezan sa prodajom boostova i ostalog.

Ne prodaje se to tek tako, kao da nije to prilagodjeno da se ljudi suptilno nateraju na kupovinu


Na srecu, RDR2 nema transakcija u SP delu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 0:12   #188
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Jedini razlog sto jos nisam kupio Odiseju vec cekam Cipiripija da odradi Gold ediciju je upravo uska povezanost grindovanja smeca od side questova sa mogucnosti da se odigra glavna prica. I nemoj da mi neko kaze kako treba uzivati u igri i iskusiti sav sadrzaj - pusti igraca da igra kako hoce... ili mu nemoj nuditi XP boostere da bi igrao onako kako zeli.


Overwatch je bukvalno jedina igra koja je mikrotransakcije odradila kao najmanje moguce zlo. Sve ostale ili imaju P2W mehaniku ili se koriste jeftinim psiholoskim trikovima (limited time event - gledam opet u Ubisoft i njihov bezobrazluk sa Siege skinovima).

Ne znam kako je u RDR Online, ali ako su bar SP deo postedeli pilicarenja ala Ubisoft - moze im se oprostiti. Ipak nije competitive MP igra. Pogledajte sta CoD radi poslednjih par godina - najbolja oruzja u RNG loot boxevima. Pa Black Ops IV je ubacio kutije NAKON izlaska igre i NAKON objavljenih recenzija gde su hvaljeni kako nema P2W mehanike i slicnih za*****cija. Kupio sam ga za 12$ u Humble Bundlu i opet osecam da sam preplatio to cudo. Bar je nesto otislo za charity, i to je najpozitivnija stvar o proslom CoD-u.

Sorry za off.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 0:15   #189
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Po meni AC Odyssey je jedno od čuda 21. veka u pogledu video igara. To rmbačenje u igri radi skupljanja poena za što veći level i nadogradnju karaktera i čini ovu igru zanimljivom, dakle, rmbačenje u ovoj igri ima smisla. I ja sam je nedavno prešao treći put i kad malo preko neta izguglaš neke tutoriale za efikasan prelazak igre moguće je dostići lvl 50 i na pola priče. Tehnički je moguće dostići i ''spear'' level 5 već na overall levelu 20, a tada Alexios i Kasandra postaju polubogovi sa svim ability-sima napucanim na max.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 1:31   #190
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja se pripremam sa FC Primal (3x) Idealno u kozi 'indijanaca' ziveti - a onda prelazak u RDR 2 cowboy mode...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 7:43   #191
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Goedao sam poredjenja recimo oddisey i rdr2. Oddisey je daleko veca mapa ali je mnogo prazno i bezlicno. Ogroman world a prazno(bar tako kazu ja nisam igrao). Dok je rdr2 manji ali svaki metar ispunjen sadrzajem i šarmom, nema praznog hoda. Videcete
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 9:37   #192
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Oddisey je daleko veca mapa ali je mnogo prazno i bezlicno. Ogroman world a prazno(bar tako kazu ja nisam igrao). Dok je rdr2 manji ali svaki metar ispunjen sadrzajem i šarmom, nema praznog hoda. Videcete
Pa, nije baš da je prazno, a da je velika, jeste, mada i u tom prostoru ima dovoljno toga. I ne znam zašto je bezlično?? Makedonija i sever mape podosta podsećaju na rimsko carstvo po arhitekturi kuća i hramova, sve je u šumama i blagim brdašcima, jug je nalik na santorini, pun malih, belih, mediteranskih kuća, Mesenia je sva trula i u drvetu i blatu, Vulkanska ostrva sa niskom vegetacijom i stenama, Mesara i Pepka u trnju i mramoru... dakle krajolik se menja u zavisnosti od geografske lokacije. Ja ne bih rekao da je to bezlično, jer ako je šta dobro napravljeno u toj igri onda je to krajolik. Još kad se popneš na visinu pa se odlično vidi sve dokle pogled dopire...

No, dobro, po klipovima koje sam gledao RDR2 ima zaista maestralno odrađen okoliš i sve šta se nalazi u njemu, tako da jedva čekam 5. novembar da i ja okusim tu čar.

I samo da dodam ovo: https://www.youtube.com/watch?v=EDU9fCFR3vc Zanimljivo je pogledati.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 11:39   #193
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja iskreno ne volim kada je mapa bas svuda krcata sadrzajem (a la oni malo stariji Assassins Creedovi)

Gde vi na svakih pet minuta dobijete ikonicu ili nesto da radite. Ili cak gradove/sela koja su jedan pored drugog.

Po meni, dobra mapa mora da ima i malo praznog hoda uz naravno odredjeni smek i nesto sto nece uvek biti jednoobrazno. Balans izmedju ta dva.

Meni je recimo Odyssey imao finu mapu, ali mi je znatno losije pala od recimo Origins-a...Mapa u Odyssey mi je nekako bila sarena, svaka regija jeste imala svoj smek, ali je sve to na kraju licilo kao na one mape u World of Warcraftu, gde svaki region ima drugaciji izgled. Naravno da nije bas toliko sareno, ali me je malo podsetilo i na to. Takodje, gomila secrets/achivement/outpost ikonica rastrkano po mapi je meni bilo previse.

Origins mi se dopao jer je imao taj neki prazan hod od mesta do mesta, gde ti stvarno imas osecaj da putujes kroz pustinju ili od grada do grada, kad u daljini vidis zidine i zgrade, uzivas u predelima itd. Odyssey je imao toga donekle, ali je drugacije kada ti ides do Atine recimo a na svakih par sekundi gore izlece zadatak sa sve ikonicama....Ne znam, malo narusava imerziju i uverljivost citavog tog sveta, po meni mnogo tih zadataka i sadrzaja na mapi nisu uvek dobri za igru.


E sad, po onome sto sam video i citao, RDR2 je odlicno izbalansirana mapa sa dosta stvari koje mozes da radis, ali i sa dovoljno praznog hoda da sve to izgleda malo uverljivije. Videcemo uskoro
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 12:27   #194
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

U RDR2 jedine ikonice na mapi su radnje, misije i kampovi. Sve sto mozes da skupljas sam moras da ides i trazis. E sad fantasticna stvar je to da kako otkrivas stvari na mapi Arthur crta male skice po mapi i popunjava je
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
pentraksil (16.10.2019), Shonkas (16.10.2019)
Stara 16.10.2019, 13:10   #195
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
U RDR2 jedine ikonice na mapi su radnje, misije i kampovi. Sve sto mozes da skupljas sam moras da ides i trazis. E sad fantasticna stvar je to da kako otkrivas stvari na mapi Arthur crta male skice po mapi i popunjava je
Eto, ma koliko sitan taj detalj bio, mnogo je bolja stvar nego da ikonice samo odjednom iskoce na mapi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 13:20   #196
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
U RDR2 jedine ikonice na mapi su radnje, misije i kampovi. Sve sto mozes da skupljas sam moras da ides i trazis. E sad fantasticna stvar je to da kako otkrivas stvari na mapi Arthur crta male skice po mapi i popunjava je
Bice to lepo opustanje u vidu RDR2...Ja u FC Primal (necu ga vise pominjati) toliko vremena potrosim na neke sporedne stvari - da se 'plasim' RDR2 koliko ce mi vremena oduzimati.. Ako je toliko popunjeniji sa sporednim aktivnostima od PRIMAL... Raj za nas starije gejmere....da se odmorimo od 'preterane' akcije
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 14:07   #197
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Raj za nas starije gejmere....da se odmorimo od 'preterane' akcije
Da, da, da, ako mi nije teško palo da polubesmisleno špartam po Grčkoj i Egiptu u Odiseji i Oridžinu, tek mi neće pasti da ganjam kojekakva stvorenja sa Arturom Morganom i da od njih skarabudžujem kojekakve stvarčice, te da se sa vernim Šarcem tako združim da bude 4-nivo lojalan kako bi mogao akrobacije sa njim da pravim (danas sam video da konj ima 4 nivoa lojalnosti i svaki donosi neku novu vrstu manevra sa konjem).

P.S. Dok čekam ovu igru konačno sam rešio da odigram do kraja, kad sam je već dobio uz preorder, LA Noire. Zaboravio sam koliko je to dobra igra, ali nikako mi ne izlazi iz glave kako bi dobro bilo da se MAFIA remasterizuje u tom fazonu. Pa to bi tek bila igretina...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 14:36   #198
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Iskreno, nemam ništa protiv toga da mesecima i mesecima igram istu igru (ovih meseci po 4. put špartam kroz Skyrim), ako ima šta da se radi i atmosfera je dobra.

Realno, ako mi je budžet za igre 5e mesečno, a ova košta 60, to je taman 12 meseci da ne kupujem ništa novo. Na 10e, to je 6 meseci "ćuti i uživaj". A već sam preorderovao CP2077 ove godine.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2019, 16:44   #199
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

JA sam proveo skoro 90 sati u igri i nisam zavrsio sve sporedne misije i nisam skupio sve sto se skupiti moze. A otkrivanju flore i faune necu ni da pricam, to nisam ni 30% otkrio xD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Gonzo (16.10.2019)
Stara 16.10.2019, 18:00   #200
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Samo lov zivotinja za cipele, kapute, kape ima posebni šarm. Pa napravite kombinacije za toplo/hladno vreme, pa naslazete na konja...a sve sam to provalio kako da radim uz štap i kanap posle skoro 100 sati igre. Rdr2 vam nista ne objasni sta i kako se radi, nikakav tutorijal.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com