Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2009, 23:59   #181
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Visegodisnji sam,relativno zadovoljni,korisnik Avasta Home.Na vase preporuke,upravo cu da ga uparim sa Comodo F/W .

Pitanje:
Cime da obezbedim aktivnu zastitu od raznog "autoplay" shljama koji se raznosi putem flash memory stickova isl. ??
Da li ce biti dovoljna gore navedena kombinacija ili ...

Zimus sam opasan lom zapatio pa sad pitam dok je vreme,sa svezim OSom .

Koristim inace Malware Bytes i Trojan Remover za povremeno ciscenje ali,to nije aktivno svo vreme tako da ...

TNX
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 19:11   #182
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@FlavioPO

skini panda usb vaccine

Poslednja ispravka: Bryan Fury (28.6.2009 u 1:04)
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIx Car na korisnoj poruci:
Flavio (1.7.2009)
Stara 5.7.2009, 23:38   #183
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Imam problem sa avirom Skinuo sam zadnji update i kad hocu da updateujem program, kaze da sa tim updateom gubim licencu na program, kakvu sad licencu kad je bezplatan, a i dosad sam sve normalno radio...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 1:17   #184
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Visegodisnji sam,relativno zadovoljni,korisnik Avasta Home.Na vase preporuke,upravo cu da ga uparim sa Comodo F/W .

Pitanje:
Cime da obezbedim aktivnu zastitu od raznog "autoplay" shljama koji se raznosi putem flash memory stickova isl. ??
Da li ce biti dovoljna gore navedena kombinacija ili ...

Zimus sam opasan lom zapatio pa sad pitam dok je vreme,sa svezim OSom .

Koristim inace Malware Bytes i Trojan Remover za povremeno ciscenje ali,to nije aktivno svo vreme tako da ...

TNX
Bravo, Avast je Avast bre, najjaci je hehe...nego, kako to tebi racunar nije zasticen od USB smradova? Mene avast bash lepo shtiti od tog shljama i shell komandi... hmmm a da updateujes avast? zez
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 19:46   #185
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

ljudi imam problem...sa drugaricinog kompa prebacio sam slike na moj usb...i kad sam ga ubacio kod mene avast je pronasao viruse...odradio sam scan i nasao je 10ak virusa...nisam hteo da ih brisem jer mi slike trebaju,pa sam premestio u kovceg(chest)...e sad kad udjem u chest nema opcije da ocistim fajlove...sta da radim???
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 20:02   #186
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@doctor,neko vreme sam se dzekirao bez AVa pa kad sam naknadno ubacio AV,nesto nije islo bas sa ciscenjem od 'autorun.inf" isl shitha .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 22:44   #187
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

sto ne iskljucite autorun il skinete panda usb vaccine.
@nexexcalibur

Mislim da ih je avast obrisao ako ih nema u chestu ili ako ti se komp ne ponasa cudno. Skini pomenuti program od gore
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2009, 15:37   #188
vlado88
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 127
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Koji free antivirus zauzima(koristi) najmanje memorije? Posto imam samo 256 Mb RAM.
Da pruza adekvatnu zastitu a opet da mi ne usporava komp previse...
vlado88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2009, 16:36   #189
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

mislim da ti je avira free dobro resenje. mada je isto da uzmes jedan RAM od 512mb pa da stavis npr avast
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2009, 22:49   #190
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avast je najveca glupost od antivirusa. Evo sve vise srecem po firmama, i kod ljudi koji su tek uzeli racunare. Taj avast zaobidjite u sirokom luku! On je los jer antivirus koji ne stiti racunar, je gori i od virusa! Posto sam prvo skenirao sa njim, naravno nista nije nasao. Skinem Malwarebytes anti-maleware od 4mb i nadje iz prve 7 virusa. Toliko o tome koliko je avast dobar. Nod32 je neprevazidjen.
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 15:33   #191
vlado88
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 127
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Nesto sam nepoverljiv prema Aviri, jer je nikad nisam koristio... Pre reinstall OS-a, bio mi je Avast i cini mi se da je odlicno radio... Ali mi je dosta usporavao komp... Sta mislite o AVG Free?
vlado88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 16:59   #192
Miki-Car
Veteran
 
Član od: 21.6.2008.
Poruke: 678
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Sh1t nevidjeni, ne detektuje ono sto treba, a prijavljuje neinficirane stvari (false alarm). Avira>AVG
Miki-Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 20:05   #193
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Imam problem sa avirom Skinuo sam zadnji update i kad hocu da updateujem program, kaze da sa tim updateom gubim licencu na program, kakvu sad licencu kad je bezplatan, a i dosad sam sve normalno radio...
Kod mene Avira radi savrseno.
Mozda treba da sacekas sa updateom dok ti ne zatrazi ( mislim na 7 dana ) ponovni update.
Inace Avast home i Pro nikada vishe na mom kompu. Propustio mi je gomilu djubradi i tek kad su se nakotili setio se da prijavi. Heuristik mu je ogromna 0 tj. slabo presrece mogucu zarazu. Nekada je NOD32 bio poznat po tome.
Ne razumem pisce sto preporucuju Pandu kada lepo desnim klikom obelezis stik i Avira ti lepo iskenira i sve sto ne valja pobrise. A slike sigurno nece, jer se djubrad uglavnom kace na exe fajlove ili but
Odlican AV program stim sto je i ona boleciva na krekove ali ne na svake.
Topla preporuka za "crveni kisobran".
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 22:20   #194
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

odlicna (ako ne i najbolja) besplatna kombinacija: avira free + online armor free
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2009, 9:14   #195
Cele
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 90
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cele Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cele Slanje poruke preko Skypea korisniku Cele
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

na desktopu mi je instaliran Avira+PC Tools Firewall Plus 5.0.0.36+thereat fire

na lap top avast profesional +thereat fire

za sada je sve ok

Poslednja ispravka: Cele (16.8.2009 u 9:42)
Cele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2009, 12:39   #196
vlado88
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 127
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Instalirao sam Aviru, Comodo Firefall i Malwarebutes... Dovoljno?
vlado88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2009, 15:10   #197
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

avast ili avg ostali softveri su manje mocni u pronalazenju zlocudnih programa, vidite moj prilog braviax.exe
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2009, 15:51   #198
Miki-Car
Veteran
 
Član od: 21.6.2008.
Poruke: 678
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
vlado88 kaže: Pregled poruke
Instalirao sam Aviru, Comodo Firefall i Malwarebutes... Dovoljno?
trebalo bi da je sasvim zadovoljavajuce
Miki-Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2009, 15:57   #199
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
vlado88 kaže: Pregled poruke
Instalirao sam Aviru, Comodo Firefall i Malwarebutes... Dovoljno?
Samo Malwarebytes je program koji fenomenalno radi. Ovo ostalo je sve smesno!
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2009, 17:30   #200
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@DJ_MY_SOUL:

Nisam neko ko mnogo voli da piše ovako ali baš tražiš odgovor pa to ti je. Prvo oko Avasta. Avast po mnogim koji su poznati u testiranju antivirus programa pomenuti svrstavaju među par najboljih rešenja, pogotovu ako se u obzir uzme i činjenica da je besplatan za ličnu upotrebu. Svi se slažu oko toga da je on vrlo blizu najboljim rešenjima koja se plaćaju. Ono gde je njegov problem je slabiji sistem čišćenja tako da ostaje dosta toga u registry bazi i neaktivnih komponenti, ali to ne znači da je kompjuter zaražen. Svi navode da je njegova rezidentna zaštita protiv instalacija spywera odlična, dakle, vrlo ozbiljna zaštita na delu. Inače i sami ljudi iz Avasta kažu da im je prioritet da spreče upad u sistem. To je program koji se u 95+% slučajeva koristi u free verziji, koji u preko 65% slučajeva je došao do ljudi putem preporuke, koji ima bazu korisnika gde je preko 50% njih oni koji se razumu u kompjutere, dakle ne početnici. Koriste ga desetine miliona ljudi na svetu bez problema.

Uz njega se najčešće preporučuje instalacija Malwarebytes-a i to free verzija koji se pokazao kao bolji u čišćenju malware i to dosta detaljnije, a pogotovu ako se radi o rouge problemčićima. Ali, e to ali, je da on uopšte ne blokira maliciozne veb sajtove, i da se vrlo loše nosi sa rootkit napastima. I sa time se svi slažu. A tu Avast je bolji od njega, tako da se lepo nadopunjuju u tim oblastima. I takođe navode i da njegova real-time zaštita jednostavno ne vredi para.

Kao firewall koji je obavezan dosta ljudi preporučuje Comodo, jednostavno, pokazao se sa vremenom da je dosta pouzdan, da je sasvim u vrhu po performansama, jeste nešto komplikovaniji i traži nešto predznanja, ali radi posao odlično.

Još jedan od antivrus programa koji je uvek u vrhu i lako se nosi sa najboljim plaćenim rešenjima je AVG. Jedna od osobina koju mnogi pominju je da je posebno dobar u zaštiti sistema koji su čisti, i to se uzima kao njegova najbolja osobina. Ono što je slično sa Avastom je da ostaje mnogo toga u registry bazi i raznih neaktivnih ostataka posle čišćenja. Samo da se razumemo, većina plaćenih programa te ostatke detektuje kao viruse i malware na sistemu, u situacijama kad je na sistem posle pomenuta dva stavljen on. Dakle, ne stvarnu opasnost već ono što nije očišćeno, a u stvarnosti nam ne predstavlja opasnost.

Sad, ako svi ovi koji testiraju sisteme imaju za ove stvari najbolje reči, na osnovu kog testiranja si ti došao do zaključka da je ovo gore pomenuto težak š..t? Jedno od pravila koje je najbitnije je da je sam korisnik prva linija odbrane. Jedan moj ortak nemože da pronađe da skine drajvere za komp, ali ga pitaj gde na netu ima šta od xxx sadržaja zna na pamet. Kod njega ni najnoviji Kasperski, ni NOD ni šta ja znam ne pomaže, on sistem zarazi za par dana bez problema. Kod ostalih, kod kojih sam stavljao Avast, i kad je rađen redovan update, nije bilo problema. Samo oni malo paze šta rade, to je razlika. Sve ovo je napisano da bi bilo jasno da za neku tvrdnju treba dati odgovarajuće dokaze, a ne reći to je š..t jer ja to kažem.Ako imaš dokaz daj nam ga, pa da vidimo dali su oni gori od virusa ili ne, pa da znamo ko je novi reper virosologije na kompjuterima.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
NIx Car (16.8.2009), vlado88 (16.8.2009), zoran845 (23.8.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com