Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2007, 8:19   #21
MG-RAY
Starosedelac

Član od: 15.2.2006.
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Ima jos jedan poprilicno gadan (za zivce, u svakom slucaju )...ne znam mu tacno ime, ali... kada ukljucite PC, automatski pokrece rutinu za gasenje kompa sa tajmerom od 30 sekundi... (isto ako bi u konzoli ukucali "shutdown -s -t 30", (za one koji nameravaju da isprobaju ovo, iskljucuje se sa "shutdown -a" ))... Ostalo je samo - Format C:, jer tada nisam znao za "shutdown -a"...

Poslednja ispravka: MG-RAY (20.8.2007 u 8:39)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 22:12   #22
LoneWolf
Deo inventara foruma

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 1.557
Zahvaljeno 1.909 puta na 1.356 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
ljudi ja sam imao (tj. imam) hidrag tako nekako ga je kaspersky nazivao.... po dosadasnjoj prici odavde rekao bih da je to po NOD-u jeffo... tj. jos uvek ga imam posto mi je na svim particijama, ali zivimo zajedno vec 2-3 godine i lepo nam je... iskreno nesmeta mi uopste a sve sto mi je zarazio treba mi i nikako da ga ocistim pa sam na kraju i odustao...
Probaj da ga se rijesis online.
Guglaj "free online antivirus scan" i skeniraj samo fajlove za koje je NOD prepoznao da je virus zakacen za njih jer u suprotnom navlacis spyware na kompjuter.Ja sam vise puta radio online antivirus scan i uvijek sa razlicitih sajtova,a na kraju me pocaste sa spyware ali ipak mi ociste komp od gamadi.
Kasnije samo skines taj njihov spyware (tacnije adware) i imas clean system
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 22:40   #23
ForceWare
Starosedelac

Član od: 16.5.2006.
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka

Citat:
ljudi ja sam imao (tj. imam) hidrag tako nekako ga je kaspersky nazivao.... po dosadasnjoj prici odavde rekao bih da je to po NOD-u jeffo... tj. jos uvek ga imam posto mi je na svim particijama, ali zivimo zajedno vec 2-3 godine i lepo nam je... iskreno nesmeta mi uopste a sve sto mi je zarazio treba mi i nikako da ga ocistim pa sam na kraju i odustao...
Jeste to jeefo i novi nod (bez ikakvih update-a) za razliku od nekih prastarih verzija kav-a ga čisti samo tako (uništenje virusa je kompletno samo je oporavak svih zaraženih fajlova pod znakom pitanja možda 99%, onaj jedan posto ne može da očisti pa moraš da ga obrišeš)
Skini novi Nod32 i nemoj više sejati tu gamad okolo .
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 23:48   #24
Inuyasha
Starosedelac

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha

Uf, jednom mi je neshtpo tako uletelo shto mi je pocelo jesti fajlove onako, fino random...poludeo sam, nije mi trebalo dugo da formatiram :/c hehe
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 1:56   #25
Borowatz
Veteran

Član od: 10.12.2005.
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz

pinfi.
dok sam bio u domu, cimer ga je navuko od nekuda, i zarazio mu je apsolutno sve .exe fajlove na kompu. i to samo njih, nijedan drugi. svi .exe su radili, dok ne ides u antivirusu clean, pa onda nijedan vise nece da se pokrene.
nije strasan, ali je napast
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 9:31   #26
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Član od: 2.2.2006.
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka

Sasser (ovo je crv, al nema veze)

Haos mi je napravio. Morao sam sistem da reinstaliram
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 19:12   #27
Simke
Senio®

Član od: 3.11.2005.
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka

Prvo što mi je palo na pamet kada sam pročitao naslov teme i prvu Predragovu poruku je to da je najopasniji virus za skoro svaki kompjuter upravo njegov vlasnik. Svi ostali virusi su ipak mnogo manje opasni i postoje adekvatna sredstva za borbu protiv njih.
Ono što talentovan vlasnik računara ume da napravi je u stvari san svakog pristojnog virusa.

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Win32/parite.B je dosta slican virusu Win32/Jeffo.
Win32/Brontok koji dobro ume da izmuva podesavanja u sistemu pa cak moze i da obori sistem a prenosi se preko USB Flesha, dovoljno je samo da bocnes fleshku na sekundu u zarazeni kompjuter i eto ga, posle toga ubodes fleshku u neki drugi komp , antivirus ga detektuje i obrise ali on u medjuvremenu stigne da napravi sra*je u sistemu
Win32/parite.B je jedan od potentnijih virusa, razmnožava se kao sumanut i nalazio sam ga u većem broju, recimo na jednom računaru je zarazio više od 3500 fajlova. Uspešno može da se očisti a sistem nije neophodno reinstalirati, već samo neke osetljivije programe koji ako im se čačka izvršna datoteka neće više da rade. Čini mi se da ga McAfee Avert Stinger čisti bez oštećivanja fajlova. Ako ne on onda na sajtu Bitdefendera možete naći prilično dugu listu besplatnih antivirusnih alata za koje nije neophodno da imate instaliran AV program. Na spisku su i alati za ova dva spomenuta virusa.

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Ovaj virus se ja mislim razlikuje malo od tog kojeg si ti zakacio ,tako sto u svaki folder koji se nalazi na flesu stavi jos jedan folder pod imenom originalnog foldera,i klikom na takav folder se otvara my documents u windows exploreru
U pitanju je Win32.Brontok.A@mm koji se upravo tako ponaša,
problem je što ako imate program čija se izvršna datoteka naziva isto kao i naziv matičnog foldera gde se nalazi što će on taj izvršni fajl prepisati ...
oni koji su imali taj virus su mi prvo prijavljivali kako im ne radi WinAmp već im se otvara prozor eksplorera ...

Takodje se vrlo brzo razmnožava, nije gadljiv ni na prenosne medije, ni na lokalnu mrežu ... iako ako se dobro sećam nije uopšte opasan osim što bespotrebno napravi na hiljade fajlova koji se vrlo lako čiste. Na zaraženom računaru je moguće pronaći neki tekst fajl u kome piše nešto o gladnoj Sudanskoj deci.

PS. Ako klikneš na naziv virusa imaš link ka alatu koji ga skida.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 19:29   #28
Simke
Senio®

Član od: 3.11.2005.
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka

Da dopunim, najgori virus koji sam ja do sada sretao (pre nekih par godina) su bila dva dečaka iz mog komšiluka od kojih je jedan skoro sigurno sada naš član (Miloše, pretpostavljam da ovo čitaš i da se smeškaš) pošto se inficirao računarima i sada se uspešno školuje u tom smeru ...

Njih dvojica su uspeli tri puta u roku od nekih godinu dana tako stručno da razbiju sistem da nikako nisam uspeo da shvatim kako im je to polazilo za rukom, naravno nisu znali ni da objasne šta su radili. Sve je delovalo kao virus koji nisam uspevao da pronadjem iako sam skenirao disk sa nekoliko AV programa.

PS.
Miloš je pravo ime, nije nick.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 20:16   #29
LoneWolf
Deo inventara foruma

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 1.557
Zahvaljeno 1.909 puta na 1.356 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Njih dvojica su uspeli tri puta u roku od nekih godinu dana tako stručno da razbiju sistem da nikako nisam uspeo da shvatim kako im je to polazilo za rukom, naravno nisu znali ni da objasne šta su radili. Sve je delovalo kao virus koji nisam uspevao da pronadjem iako sam skenirao disk sa nekoliko AV programa.
Prva zabluda pri koristenju kompjutera : Ma daj klikni YES,nista mu nece biti.

I kod mene se "nakotilo" malih komsija koji svako malo s**bavaju Windowse, nekad mi bude zao pa odem i odradim reinstall dzabe,ali roditelji takvih klinaca mi finansiraju nabavku nove konfiguracije (sve od njihovih para,jer imaju ludu djecu)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 21:29   #30
SRBIN
Guest

Trojan.najgori koji sam doziveo
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 21:49   #31
NenadN
aka Shon3i

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka

Citat:
MG-RAY kaže: Pregled poruke
Ima jos jedan poprilicno gadan (za zivce, u svakom slucaju )...ne znam mu tacno ime, ali... kada ukljucite PC, automatski pokrece rutinu za gasenje kompa sa tajmerom od 30 sekundi... (isto ako bi u konzoli ukucali "shutdown -s -t 30", (za one koji nameravaju da isprobaju ovo, iskljucuje se sa "shutdown -a" ))... Ostalo je samo - Format C:, jer tada nisam znao za "shutdown -a"...
Netsky.B ili Netsky.A, i posle varijante koje su cak ubijali sistemske servise. Ludeo sam od ovog virusa.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 17:26   #32
Saricm
Član

Član od: 17.4.2006.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka

Ne znam koji je virus bio u pitanju, ali mi je punio hard nekim glupostima, koliko kod da obrisem, za 1 sat opet isto. Preko 4GB!!. Tada sam se razocarao u NOD32
jer nije nista prijavio. Kada sam skinuo AVG doslo je do velikog ciscenja jer je pronasao preko 800 virusa.
Saricm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 18:12   #33
AkulM
Veteran

Član od: 16.12.2006.
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka

Citat:
A da, taj gloopi hidrag, heh.Sa tim virusom sam i ja ziveo 2 god. dok nije postalo tolko lose da mi se bilo koja aplikacija u fullscreen-u minimizovala svaka 2 minuta.Onda je moj cale odneo PC kod "profesionalca" (lik koji misli da se razume u kompjutere) da vidi sta nije u redu.I posle nedelju dana stize moj dragi PC i palim ga ja kad ono isti problem i vidim instaliran McAfee scanner .Ulazim u gta:sa kad ono ponovo.Taj virus mi je promenio zivot.Od tog dana zivci su mi se drasticno smanjili, i svaki fajl koji se nalazi na mom kompjuteru mora da bude preskeniran sa NOD32, Ad-Aware i spybotom.
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 21:08   #34
Mr.WWW
Član

Član od: 12.8.2007.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Ja se secam bas na proslom kompjuteru sam zakacio tako odvratnog trojanca da sam hteo da poludim....
Ne mogu da se setim ime ali sam na netu nasao poruku koja mi se je prikazivala kad sam pokusao da pokrenem neki .exe file
To je bila ova poruka:
The Instruction at "0x0740587a" reflexed memory at "0x00000000".The Memory could not be "read".
Click OK to terminate the program.
Click CANCEL to debug the program.
Sad pokusavam da mu nadjem ime na Astalavista forum,jer se secam da sam tamo trazio pomoc....
eeee,hteo sam da poludim,taj trojanac mi je bio zarazio bf2142,bf2,Godfather-a,Scarface....bilo je katastrofalno,znam da mi je zarzio jos i neke programe ali ne mogu da se setim koje....sve u svemu bilo je gadno....
Mr.WWW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 21:08   #35
Gorankx
Član

Član od: 4.7.2007.
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx

Ja sam pokupio jedan virus u skoli.Bio je trojanac.U stvari nije nista znacajno radio samo sto se iskopirao i na flesu i na kompu na toliko mesta koliko sam imao i foldera.Video ga je i ocistio Nod32.Najgore od svega je sto je ciscenje trajalo vise od pola sata.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2007, 22:55   #36
wolfologin
Član

Član od: 27.9.2007.
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka

Najzeshce shto sam doziveo bila je neka ( pomislih tada )
fotografija jer je fajl imao onaj znak za jpg ( slichica )
skinem ga ja i rekoh da vidim shta je kad ja budala nisam
video da je to .exe fajl i ludnica poche.
Prvo obaveshtenje da ce mi HD biti obrisan u roku od nekoliko sekundi
ja rekoh hahaha josh jedna fora kad ne lezi vraze crn monitor
i krenu restart,otvorishe se vratanca cd drajva i natpis
neshto kao sreca da nije stvarno opet rekoh dobar vic kad hd
poche da mi se brishe. Vratanca se otvaraju i zatvaraju a sve polako
odlazi u nepovrat i prestah da se smejem pa ...
Ajd polako na reinstalaciju Operativnog Sistema.
Bilo Ne Ponovilo se
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 12:34   #37
Sharpshooter
Član

Član od: 7.12.2005.
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 13 puta na 4 poruka

Najgori ? Nesecam mu se imena ali bio je neki win32 (makar tako mislim) tipa , i unistavao mi je sve .exe filove , jedva sam stigao da backupujem sve sa harda , zatim sam odradio nov Windows i otkad sam se upoznao sa apikacijom zvanom NOD32 vise nisam imao problema .
Sharpshooter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 13:18   #38
sasha vukelic
Deo inventara foruma

Član od: 20.12.2005.
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka

prije godinu dvije, buraz je nabasao na neki fazon sto ti postavi reklamu na desktop. e sad nista zivo nije moglo da obrise taj "virus". pocevsi od ad-blokera, spybot-ova, antivirus-a, znaci gomila svega i nista nije pomoglo. nije ga bilo u task manageru, u start meniju, msconfig i gomila start-up-tunera ga nisu pronalazili.

na kraju sam skontao da se "zaljepio" za explorer i da je jedini put kada se ne vidi reklama na desktopu onda kada explorer ne radi. jedino rjesenje je bilo format ili cekati upgrade antivirus-a... izabrao sam ovo drugo i za 2-3 dana je izisao update i avg ga je uklonio.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 15:51   #39
donator99
Deo inventara foruma

Član od: 10.3.2007.
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka

Uff, ja sam imao jedno zaista odvratno iskustva sa jednim virusem, mislim da se zvao SurfSideKick.Celu internet konekciju mi pojeo!!!I sto je najgore uz to sam se zarazio sa jos nekim antivirusima koji kad bih instalirao neki antivirus potpuno promenili exe fileove i tako ih onemogucili da ih skeniraju i izbrisu!!!
Na kraju je pao Quick Format + Sveza instalacija Win XP SP2...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 16:28   #40
Aljosa
Veteran

Član od: 1.12.2005.
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa

Meni je bas skoro jedan (ili vise) virusa urnisalo novo instalirani XP. Naime formatiram i instaliram XP svezi na svojoj masini i bez instaliranog antivirusa konektujem se na net preko IE. Trebalo mi je samo da pogledam nesto na brzinu (trajalo je oko 3minuta). Sve je lepo radilo dok nisam restartovao racunar. Pri sledecem paljenju onemogucen mi je bio task manager, dugme shutdown nisam imao (samo je stojalo dugme log off), opcija run u start meniju nije postojala itd. Nisam mogao nista uraditi osim ponovne reinstalacije istog dana.
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:59.