Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2012, 12:51   #2821
Juraj
Starosedelac

Član od: 18.1.2008.
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 272 puta na 190 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Dimke kaže: Pregled poruke
A kako da resetujem moći? Misliš da ih resetujem i opet odradim raspodelu gomile poena? ili ne kapiram dobro Opet ću biti overpowered
Povećaj težinu, ne budeš
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 13:03   #2822
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Ja ne vidim cemu sve ove kritike. ME3 je apsolutna ista igra, sto se mehanike tice, kao i ME2. Tipicna third-person pucaljka sa malo stat building-a uz obilje animacija za filmski dozivljaj.

Prica, bar dovde dokle sam ja stigao, je po kvalitetu manje-vise kao u ME2: klise-fest u sustini.

ME1 je bio izmedju pucaljke i RPG-a ali mozemo ga ipak svrstati kao RPG uz malo maste. ME2 i 3 su imali potpuno istu filozofiju prilikom pravljenja. Stvarno mi je neshvatljivo kako ME2 tema ima uglavnom pohvale dok ME3 uglavnom kritike...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 13:25   #2823
Uros12
Deo inventara foruma

Član od: 2.1.2008.
Zahvalnice: 482
Zahvaljeno 801 puta na 549 poruka

Zna li neko da li Deluxe edicija sadrzi i onaj DLC From Ashes?
Uros12 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 13:28   #2824
JAZO
Deo inventara foruma

Član od: 2.2.2010.
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 1.206 puta na 721 poruka
Određen forumom

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Zna li neko da li Deluxe edicija sadrzi i onaj DLC From Ashes?
Ima...
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Uros12 (10.3.2012)
Stara 10.3.2012, 13:56   #2825
mniz
Veteran

Član od: 5.12.2005.
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz

cak noris je u prvom prelazu ME3 dobio perfect end
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 14:29   #2826
jahi
Član

Član od: 21.2.2010.
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 95 puta na 87 poruka

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ja ne vidim cemu sve ove kritike. ME3 je apsolutna ista igra, sto se mehanike tice, kao i ME2. Tipicna third-person pucaljka sa malo stat building-a uz obilje animacija za filmski dozivljaj.

Prica, bar dovde dokle sam ja stigao, je po kvalitetu manje-vise kao u ME2: klise-fest u sustini.

ME1 je bio izmedju pucaljke i RPG-a ali mozemo ga ipak svrstati kao RPG uz malo maste. ME2 i 3 su imali potpuno istu filozofiju prilikom pravljenja. Stvarno mi je neshvatljivo kako ME2 tema ima uglavnom pohvale dok ME3 uglavnom kritike...
МЕ2 ни у ком случају није исто што и Ме3 ево и из којих разлога :
у Ме2 смо бар имали некакав привид рпг -а имали смо оне paragon renegade поене са којима се могло утицати на НПЦ -е ,заобићи по неку борбу оставити неког у животу , у ме3 и ако имаш довољан број поена да утичеш на неког одговар је ; Да у праву си али ипак крљачина са 100-200 противника није на одмет
У ме2 могли смо да се враћамо на Омегу , Цитадел итд и с времена на време би добијали неку занимљиву споредну мисију . У Ме3 једина локација коју је могуће поново посетити је Цитадел и то је то . Понеки side quest који се своди на доношење свега и свачега у замену за глупаве war assets поене .
Избачено је и насумично истраживање планета . Н7 квестови су толико јадни да немам речи . Шепард спашава галаксију и онда добија поруку да у неком систему сто светлосних година даље мора да спасе 2 научника . Ало Земља је опкољена , нема времена за такве глупости зар нема неко други да то ради од толике људске флоте ?
Опет нема инвентара , оружје је можда побољшано али шта вреди кад целу игру можеш завршити са првим пиштољом . Опет оне форе из ДА2 да не можеш да напредујеш док не побијеш све што се креће .... Рециклажа противника из Dragon Age-a
Поновно сретање са бившом посадом је исфорсирано .
Једино добро што је донео овај ме је Нови саборац из ДЛЦ-а , али реакција околине на његово присуство је тако смешна да немам речи .Зар се тако реагује на живи фосил ?
Сам крај је тек посебна прича , никакав епилог ништа ...
Има ту још много тога али за сада толико .Написао сам већ да игри код мене има 70 /100 и то само због оног :I'm in space ни због чег другог
jahi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 14:39   #2827
nikola123
Veteran

Član od: 16.5.2009.
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka

Ja koliko igram ovo meni ovo vise tps a ne rpg. Drugi deo je bio neki polu rpg ovo nije videlo rpg...
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola123 na korisnoj poruci:
Skenderevo (11.3.2012)
Stara 10.3.2012, 15:09   #2828
dragomix
Deo inventara foruma

Član od: 1.9.2006.
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka

Interesuje me jedna stvar. Bile su price da ako Shepard izgine na kraju ME2, ME3 igras sa nekim potpuno drugim likom. Dal je to tacno ili je bila marketinska fora od pre godinu dana?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 15:16   #2829
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Citat:
jahi kaže: Pregled poruke
МЕ2 ни у ком случају није исто што и Ме3 ево и из којих разлога :
у Ме2 смо бар имали некакав привид рпг -а имали смо оне paragon renegade поене са којима се могло утицати на НПЦ -е ,заобићи по неку борбу оставити неког у животу , у ме3 и ако имаш довољан број поена да утичеш на неког одговар је ; Да у праву си али ипак крљачина са 100-200 противника није на одмет
У ме2 могли смо да се враћамо на Омегу , Цитадел итд и с времена на време би добијали неку занимљиву споредну мисију . У Ме3 једина локација коју је могуће поново посетити је Цитадел и то је то . Понеки side quest који се своди на доношење свега и свачега у замену за глупаве war assets поене .
Избачено је и насумично истраживање планета . Н7 квестови су толико јадни да немам речи . Шепард спашава галаксију и онда добија поруку да у неком систему сто светлосних година даље мора да спасе 2 научника . Ало Земља је опкољена , нема времена за такве глупости зар нема неко други да то ради од толике људске флоте ?
Опет нема инвентара , оружје је можда побољшано али шта вреди кад целу игру можеш завршити са првим пиштољом . Опет оне форе из ДА2 да не можеш да напредујеш док не побијеш све што се креће .... Рециклажа противника из Dragon Age-a
Поновно сретање са бившом посадом је исфорсирано .
Једино добро што је донео овај ме је Нови саборац из ДЛЦ-а , али реакција околине на његово присуство је тако смешна да немам речи .Зар се тако реагује на живи фосил ?
Сам крај је тек посебна прича , никакав епилог ништа ...
Има ту још много тога али за сада толико .Написао сам већ да игри код мене има 70 /100 и то само због оног :I'm in space ни због чег другог
Znaci ME2 je imao dva mini huba a ME3 ima jedan, i to je ta velika razlika?

I u dvojci su misije bile odvojene od glavne igre, odnosno nisi mogao da im pristupis posle zavrsetka. Izbacili su ono dosadno skeniranje planeta (hvala) a imao si jednu ili dve misije koja je mogla da te zakaci spontanim skeniranjem planeta.

Misije i u dvojci i u trojci, uz jedan ili dva izuzetka, su potpuno iste - idi i pobi sve sto se krece.

Inventara nema pa nema ni u dvojci ni trojci a nelogicnosti u prici, tipa zasto Shepard ide da sacuva grupu naucnika dok je Zemlja u opasnosti, ne spada u mehaniku.

Apsolutno isto, razlike nikakve nema i sve mi je cudno da su sa ona dva poteza sminke u dvojci uspeli izgleda da prodaju foru vecini da je rec o RPG-u, dok ono RPG nije ni videlo, kao ni treci deo.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
nameless1 (10.3.2012)
Stara 10.3.2012, 15:28   #2830
Uros12
Deo inventara foruma

Član od: 2.1.2008.
Zahvalnice: 482
Zahvaljeno 801 puta na 549 poruka

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Interesuje me jedna stvar. Bile su price da ako Shepard izgine na kraju ME2, ME3 igras sa nekim potpuno drugim likom. Dal je to tacno ili je bila marketinska fora od pre godinu dana?
Ne,nije tacno.Ako Shepard pogine na kraju ME2 taj save se ne moze importovati u trojku,bar su tako rekli.
Uros12 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 15:38   #2831
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.021
Zahvaljeno 3.920 puta na 2.543 poruka

Sto se tice inventara, i cega vec, licno mislim da je sistem u trojci najbolja stvar o odnosu na ono sto smo imali u oba prethodna dela.

Mozes da biras sta oces, dodajes attachmente, kupujes unapradjene modele oruzija, kupujes govove oklome, ili one u delovima. I uz sve to, veoma elegantan sistem penalizovanja igraca ako previse opreme nosi sa sobom.

Da, to jesu "mehanicki" delovi specificni RPG igrama. Dok oni "nemehanicki" (prica, izbori i ostalo), su oduvek prisutni u Bioware igrama.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bokela (10.3.2012), mniz (10.3.2012), Skenderevo (11.3.2012), virtuoz pavle (11.3.2012)
Stara 10.3.2012, 15:51   #2832
Grimm_SBL
Veteran

Član od: 24.3.2006.
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
I u dvojci su misije bile odvojene od glavne igre, odnosno nisi mogao da im pristupis posle zavrsetka. Izbacili su ono dosadno skeniranje planeta (hvala) a imao si jednu ili dve misije koja je mogla da te zakaci spontanim skeniranjem planeta.

Misije i u dvojci i u trojci, uz jedan ili dva izuzetka, su potpuno iste - idi i pobi sve sto se krece..
U ME2 skoro svaki sistem je imao po misiju na koju naletiš spontanim skeniranjem, većina ih je borbenog karaktera mada je bilo i neborbenih (istraživanje broda koji visi na litici i popravljanje solarnih panela mi prve padaju na pamet), neborbenih misija je bilo i po hubovima, a i par loyality misija je bilo neborbeno (Samara, Thane).

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ja smatram da od KOTORa Bioware nije napravio nijedan čistokrvni RPG (DA 1 excluded), samo želim da istaknem da što se tiče misija ME2 prestavlja prelaz između neke standardne definicije misija rpg žanra ka Gears of War klonu koji nas sigurno čeka u nekoj budućoj igre iz ME franšize, pri čemu je ME3 samo nastavak pomeranja skale ka malopre pomenutoj igri.

Poslednja ispravka: Grimm_SBL (10.3.2012 u 16:00)
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 17:37   #2833
dragomix
Deo inventara foruma

Član od: 1.9.2006.
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka

Citat:
Grimm_SBL kaže: Pregled poruke
U ME2 skoro svaki sistem je imao po misiju na koju naletiš spontanim skeniranjem, većina ih je borbenog karaktera mada je bilo i neborbenih (istraživanje broda koji visi na litici i popravljanje solarnih panela mi prve padaju na pamet), neborbenih misija je bilo i po hubovima, a i par loyality misija je bilo neborbeno (Samara, Thane).

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ja smatram da od KOTORa Bioware nije napravio nijedan čistokrvni RPG (DA 1 excluded), samo želim da istaknem da što se tiče misija ME2 prestavlja prelaz između neke standardne definicije misija rpg žanra ka Gears of War klonu koji nas sigurno čeka u nekoj budućoj igre iz ME franšize, pri čemu je ME3 samo nastavak pomeranja skale ka malopre pomenutoj igri.
Ali jednu stvar moram da priznam, za datu pricu nije ni logicno da ima neke vece slobode. Jeste da su pricu skroz uprskali, i kao sto rekoh ti cuvas zadnjicu od napada po galaksiji a zemlja gori, ali sta da se radi. Dakle problem igre, po meni nije gameplay toliko, koliko je problem sama koncepcija dogadjaja. ME2 je imao isti problem. Nabili su pritisak i dali po gasu zato sto kolektori/riperi unistavaju galaksiju i nema vremena za istrazivanja.

KOTOR pa gotovo da nije ima nista sem zacrtanih planeta, ali su planete bile otvorenog tipa i na njima si bio poprilicno slobodan.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 17:53   #2834
Morca
Starosedelac

Član od: 30.3.2007.
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sto se tice inventara, i cega vec, licno mislim da je sistem u trojci najbolja stvar o odnosu na ono sto smo imali u oba prethodna dela.

Mozes da biras sta oces, dodajes attachmente, kupujes unapradjene modele oruzija, kupujes govove oklome, ili one u delovima. I uz sve to, veoma elegantan sistem penalizovanja igraca ako previse opreme nosi sa sobom.

Da, to jesu "mehanicki" delovi specificni RPG igrama. Dok oni "nemehanicki" (prica, izbori i ostalo), su oduvek prisutni u Bioware igrama.

Sve je to bilo i u prvom delu...gomila opreme raznih fransiza, sto je podcrtavalo taj feeling korporativnog drustva, modovanje opreme...pa su se napravili "pametni" i izbacili u drugom...i sad vracaju to nazad i odjednom su geniji, revolucionari...pha. Mada, podrav5am ideju sa tezinom oruzja i cooldownima...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 18:18   #2835
player1
V.I.P. Test Play

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Sve je to bilo i u prvom delu...gomila opreme raznih fransiza, sto je podcrtavalo taj feeling korporativnog drustva, modovanje opreme...pa su se napravili "pametni" i izbacili u drugom...i sad vracaju to nazad i odjednom su geniji, revolucionari...pha. Mada, podrav5am ideju sa tezinom oruzja i cooldownima...
Nije stvar u vracanju, nego sto je sistem u trojci bolji.

Imati u "dzepu" po 50+ komada oruzija i dodataka (zbog loot sistema koji generise gomilu tresha), od kojih 95% ne sluze nicemu sem za prodaju (i samo smetaju pri pronalazenju opreme koja vredi), nikako nije bio dobar sistem.

Jos sto mi se svidja u trojci je sto imas i osecaj specijalizacije, unutar same klase oruzija. Npr. mozes da unapredis odredjen "brend" puske sa modela I na neki visi (umesto genericnog +X% damage za sve puske, kao sto je bilo u dvojci). Definitivno elegantnije nego loot progresija iz keca, gde si isti brend pusaka, viseg nivoa, dobiajo kao jaci loot.
Stara 10.3.2012, 18:27   #2836
player1
V.I.P. Test Play

E da... za ono koliko sam igrao do sad, cenim da je combat gejmplej definitivno najbolji u trojci. Realno, mane nisam nasao, niti nesto sto je bilo bolje odradjeno u pretnodnim delovima (sto se tice borbe).

Iako mi, kao i u dvojci, nedostaje odvojen cooldown za sve moci (kao sto je u kecu, ili dragon age igrama), sada je to mnogo manje iztrazeno. Jer lepo, ako koristis klasu koja mnogo zavisi od moci, opremis se laganim oruzijem i onda mnogo cesce mozes da koristis svoje moci.

Evo, cak i sa infiltratorom, imam oko 3s cooldown za Inferno, jer se opremim samo snajperom i submachine gun-om (i dobijem oko +180% bonus na cooldown regeneraciju). Milina...
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bokela (11.3.2012)
Stara 10.3.2012, 19:01   #2837
efil82
Starosedelac

Član od: 26.6.2010.
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka

Evo zavrshih pa da dam neke sveze utiske o onome shto je meni najvaznije,chesto je spominjano a to je pricha.Nemam problem sa ovim zavrshetkom...mozda je chak i najprigodniji,al imam problema s nekim drugim stvarima.
Kao prvo,sama pricha i "objashnjenja" su izostala tako da deluje "wtf. su mislili" ali kada sam "popunish" praznine ok je...problem je shto je igra suvishe kratka da u naraciji detaljno da sva objashnjenja...fali jedno dobro parche sa Geth (sad kapiram zashto je originalni scenario imao njih kao kljuch) + na to dodati"crnu materiju" koja je u ME2 bildovana kao vazan asset a ovde se samo jednom spomene.Bukvalno samo jednom i to totalno a da "tamna materija...neshto".
Drugi problem je to shto je ZAVRSHETAK,1,jednina...s razlichitim svetlosnim efektima ali ipak jedna te ista stvar.Totalno je nevazno da li Shepard prezivi ili umre,ono shto "ubija" role-play i re-play je ( pored uzasno dugih in game cinematika) strimovanje bukvalno na 95% od pochetka...samo tih 5% iz perspektive rpg igracha ti obesmisli celo iskustvo dugo 3 igre.Da postoji 3 RAZLICHITA zavrshetka dao bi igri ocenu il dve vishe.
Trece,chak i da zanemarim shto igra ima samo jedan moguci kraj ma shta uradio,i to bi funkcionisalo 99% da nema 2 stvari koje je srozavaju u facepalm momenat bukvalno u zadnjim scenama ...(google pictures scena i "totalno random normandija scena")
Chetvrto,nadovezuje se malo na drugo..a to je da je kraj,shto se tiche svega sem nasheg Shepiqe,prilichan cliffhanger...sve se vishe-manje lepo razvija i onda odjedared,cap-the end dosta zbrzano.Nema epiloga i to je za rpg totalno neoprostivo.Ae u DA2 koji je samo setup za trecu igru( i time ne kapiram shto postoji?) ali ovo treba da bude kraj..da da neki closure...a sem shepardove priche (koju zavrshava na samo 1 nachin) sve ostalo je totalno nezavrsheno.
I na kraju ono shto je po meni glavni problem,gde se lomi"gde su se pogubili" je da ovo zanrovski nije ista igra kao i ME1 i ME2.Pokushava da bude neshto vishe i ozbiljnije ali u tom mixu tinejdz retard momenata i loshe realizovanih filozofskih ideja "chovek vs mashina"postaje nekako kich(ali ne na dobar campy nachin).Tu je verovatno doshlo do klesha novog pisca koji gurao"ART"(lol) i EA odela koja su gurala komercijalu i dobili smo jedan totalni buckurish.
Sve ostalo je vishe manje poznato-tehnichki igra izgleda inferiornije od obe prethodne zbog toga shto smo na izdisaju ove generacije konzola koje nikako yebeno vishe da odu u istoriju pa mi pc igrachi mora da ispashtamo zbog zaostalog hardvera.
Da nije bilo konzolitisa i uz bolje realizovanu ideju i mogucnost izbora kraja ovo bi bilo 10/10 a ovako ne mogu vishe od

7/10

Ovaj post izgleda ko egipcani da su pisali ali trudim se da sakrijem spojlere.Ko je odigrao(i lud da prochita )shvatice bar malo.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Asmodeus (10.3.2012), LoshMeeBre (12.3.2012)
Stara 10.3.2012, 19:15   #2838
Budimir_Trajkovic
Starosedelac

Član od: 16.7.2007.
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 675 puta na 364 poruka

Ako je ovoj igri jedina mana to što nije punokrvni RPG ja sam srećan
A i ako boluje od konzolitisa, nije ni čudo jer je ME zamišljen u startu kao X360 ekskluziva.
A što se priče tiče od mene ima 10/10 iz dva razloga:
1. fantastična naracija, bogatstvo likova i sl.
2. igra je u jednom trenutku od mene izvukla emotivnu reakciju a to mi se do sada nikad nije desilo (a igram video igre od '86)
Spoiler za u kojoj misiji:
na kraju misije na Rannochu kada sam morao da biram

Uz Diablo ovo je jedina RPG igra koju sam uspeo da igram duže od 15 minuta. (a nije da nisam pokušavao i Oblivion, Fallout, DA:O, Witcher...) ME trilogija mi je baš onako legla... savršeno
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 19:30   #2839
Vulee
Deo inventara foruma

Član od: 4.8.2009.
Zahvalnice: 1.545
Zahvaljeno 1.818 puta na 887 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee

@efil82: For curiosity's sake, koliko si imao onih EMS bodova na kraju?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 19:33   #2840
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 765
Zahvaljeno 1.086 puta na 583 poruka

Igras igre od 86-e svaku po 15 minuta,pa i nije ti neki "CV"
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
mniz (11.3.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1256 29.9.2015 1:15
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:49.