Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2013, 19:09   #2341
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Evo ja jutros skinuo klijent sa njihovog sajta, ali strasno je koliko se sada apdejtuje, mislim da ima preko 4 gb patcha, strasno.

Mislim da igram povremeno, jer radim 12/24h i studiram u isto vreme, pa vas pitam, koji server da odaberem, gde najvise ima nasih, mrzi me da se macujem sa ljudima koji ne govore nas jezik ( zato sto ne znam kako se igra Runes, ne sto ne znam Engleski )

Probao sam dosta MMORPG-a, na kraju je palo ovo, molim vas samo mi odgovorite koji server i ako ima nekoga sa foruma u nasoj gildi, rado bih se uclanio i ja ako prihvatate casual newbie noob-a
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 20:00   #2342
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Pored bar 100 drugih F2P MMORP igara ti si našao da svoje dragoceno slobodno vreme potrošiš uz ovo mrtvo đubre... Niko normalan više ne igra RoM.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
C64freak (8.3.2014)
Stara 4.4.2013, 22:17   #2343
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Probao sam LOTRO, Regnum, Allods i ostalu kompaniju, ne volim japanske i korejske igre ( generalno taj anime/hentai stil ) kojih ima previse. Igram pomalo Everquest 2, medjutim nisam naleteo na nase ljude, pa sam, buduci da ne volim japanske i korejske igre, na kraju uzeo ovo, iako sam dosta informisan o stanju u kojem je igra.

Nema veze, na Machanachtu sam poceo.

Ako imas neki predlog, a da nije P2P i da nije japanac/korejanac/kinez ( anime/hentai , veci macevi od lika i sl ), sa zadovoljstvom cu da te poslusam.
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 0:35   #2344
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

I RoM ti je korejska igra i ima mačeve/staffove veće od likova
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 3:01   #2345
petar blagojevic
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 36 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

RoM je tajvanska , odnosno kineska igra, jer se Tajvan ipak zove Republika Kina.Izgled opreme nije nešto spektakularno, više je nekako prosečan, da ne kažem jadan, a nisam video velika oružja veća od likova(možda su u međuvremenu i to promenili, ali ne verujem).

Pisati nekome da ne igra RoM je kontraproduktivno, jer ako neko proba više naslova, pa odabere jedan valjda zna kako će svoje vreme najbolje utrošiti.

Ja ne igram ali mogu da budem konstruktivan u vidu par saveta početniku:

-ne kupovati dijamante za prave pare ni pod kakvim uslovima.
-ne kupovati mount nego koristiti tikete što izbacuju mountove od 2 sata ili 7 dana, to se može kupiti za sitne pare.Kupiti jedno 100 tiketa i to će biti dovoljno.
-što pre otići u zonu coast of oportunity, dobija se teleport na 20 lv, mnogo brže se leveluje.Ta zona služi za treću klasu ali je dovoljno levelovati 2 klase, a za treću inače nema dovoljno kvestova.
-odabrati neku kombinaciju klasa da obe mogu koristiti isti komplet opreme, mag/pop, rogue/scout i slično.
-ne iznenaditi se ako dođe do zatvaranja servera i gašenja igre, RoM postoji već skoro 5 godina(računajući i betu) pa godine čine svoje.
petar blagojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku petar blagojevic na korisnoj poruci:
Sir Spamalot (5.4.2013)
Stara 9.4.2013, 2:27   #2346
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Citat:
petar blagojevic kaže: Pregled poruke

Pisati nekome da ne igra RoM je kontraproduktivno
Pa i nije ,jer su ti ljudi dosta vremena bacili na RoM koji je postao p2w smece i dobro znaju zasto to kazu ,koja je poenta igrati nesto sto je p2w? samo ima da se smori ko psina i nista vishe a kao trebao bi da uziva u igrici sto u RoM,PWI i ostalom djubretu te vrste nije moguce
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2013, 13:38   #2347
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Veliki deo Balkanskog f2p comunity-a koji je bio na Macantachtu neigra rom, par ljudi je jos aktivno - proveri Alexinburg tj. Ludak ili Hrundibakshi tj. Morskababa ... oni jos igraju na tom serveru i koliko toliko pa mozda mogu da te upute bolje.

Mada bi ti ja preporucio da probas Tera Online (ako imas dovoljno jak komp) tj. ako si casual igras Tera ce ti jos vise leci, u RoM-u nemas sta da trazis kao casual igras ako ne mislis da potrosis brdo para. U Tera se mnogo bolje prolazi sa casual pristupom cak i sa 2h igre dnevno jer ima gomila npc frakcija koje daju gotov gear u zamenu za reputacione poene. Sto se tice comunity pogledaj Tera temu ovde na forumu.

Komentar na poslednja 2-3 posta gore:
RoM je u svom momentu 2009. godine bio interesantan kao f2p igra, malo je i bilo free mmo-a pa ili placas pretplatu ili igras po nekim divljim serverima. Sve vise igara ce nuditi neku vrstu prihvatljivog (prihvatljivijeg) f2p modela koji manje sputava free igraca tj. cash igra ima prednosti koje nisu nepermostive. U tom pogledu RoM je trenutno jako zahtevan kao f2p igra, osim ako nisi haker, scamer ili neka treca vrsta exploitera pa brzo i bez muke dolazis do ogromne kolicine golda.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2013, 16:09   #2348
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Citat:
Sir Spamalot kaže: Pregled poruke
Probao sam LOTRO, Regnum, Allods i ostalu kompaniju, ne volim japanske i korejske igre ( generalno taj anime/hentai stil ) kojih ima previse. Igram pomalo Everquest 2, medjutim nisam naleteo na nase ljude, pa sam, buduci da ne volim japanske i korejske igre, na kraju uzeo ovo, iako sam dosta informisan o stanju u kojem je igra.

Nema veze, na Machanachtu sam poceo.

Ako imas neki predlog, a da nije P2P i da nije japanac/korejanac/kinez ( anime/hentai , veci macevi od lika i sl ), sa zadovoljstvom cu da te poslusam.
Jeste da je Failcom ali da li si probao Age of Conan ?Grafika je i danas medju boljim ostvarenjima, od januara ( mislim ) nema restrikcija za klase....
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2013, 16:45   #2349
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Age of Conan ima odlican engine, svetlo/senke fantasticno izgledaju (naravno s obzirom da je mmo) mada to povlaci i vecu zahtevnost.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2013, 3:31   #2350
petar blagojevic
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 36 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Runes of magic je солидна игра, имајући у виду време издавања 2009 године и околност да се игра мора издржавати од микротрансакција.

Уколико неко жели да буде међу најбољима на серверу, онда мора да уложи много времена или много новца, најчешће и једно и друго, јер је бесмислено улагати новац због неке игре у којој се не проводи много времена.

RoM је игра базирана на инстанцама и просечном f2p играчу неће бити доступне најактуелније инстанце у том тренутку(уколико не уложи доста времена).Углавном је реч о 1 или највише 2 инстанце.Све остале инстанце су углавном доступне f2p играчу, са неком средње жалосном опремом.За остали садржај(сем инстанци) се и не поставља питање доступности, јер мање-више свако може да то одради са било каквом опремом.

Није ми јасно зашто се тврди да је Runes of magic "постао" p2w игра.Од 2009 године постоји Item shop, дијаманти, злато.И тада је игра претежно била заснована на опреми.Само су цене у Item shopu биле нешто више 2009 године, а било је мање могућности да f2p играчи бесплатно добију опрему (мини-игре).По свим критеријумима РоМ је био више p2w 2009/2010 него 2012/2013 године.
Док сам ја играо, у Runes of magic су "најбогатији" били f2p играчи који играју од 2009 или 2010 године и који су за пар година накупили довољно злата.

Време чини своје па се популација смањила, јер излазе новије игре,па више игара дели тржиште, али то уопште не значи да je Runes of magic лоша игра.

И у новијим насловима, неко ће морати да буде најбољи, а 90% играча неће спадати у ту групу.Најбољи ће бити или они који улажу много времена или много новца.
petar blagojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2013, 7:41   #2351
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Jesu li ugasili browser verziju ?
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2013, 17:27   #2352
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

lfp ks
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2013, 0:12   #2353
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Goldfarm solo pls.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 1:11   #2354
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Ево пар вести из некада популарног ММОРПГ.


1.Укинули су трговину дијамантима на аукцији а нису вратили НПЦ-а који је продавао дијаманте.Сада се дијаманти могу само купити за прави новац.

2.У главну линију квестова је убачен квест који тражи да се очисти инстанца у 82 левел зони.Довољан је easy мод али постоји неки bug па се појављују неки мобови из hard мода, па је углавном врло тешко да се настави даље.Без тога нема даљег левеловања а врло је тешко окупити парти.

3.Сервер који је некада био прилично фреквентан(Siochain) скоро је пуст.На аукцији скоро нема ничега што би вредело куповине.Има неколико актуелнијих комада опреме али то кошта 70-80 милиона златника, неки и 100-200 милиона.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 18:48   #2355
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Zadnji put sam ušao letos, projahao kroz sve zone do weeping coast-a, nigde žive duše. Kako se ova igra još nije ugasila, pojma nemam... svojevremeno nisi mogao da se ubaciš u ferret raid
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 19:40   #2356
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

To su odavno low-lv zone i njih noviji igrači uglavnom preskaču i idu u zone gde se brže leveluje.

U zonama 80 + lv ima igrača mada je i tamo praznjikavo.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 15:30   #2357
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Očekivano, igra nije više aktuelna pored jake konkurencije na F2P tržištu. Ova godina bice prilično bogata za f2p mmo igrače. Mmo igrači sada se već mogu podeliti na sub i f2p ljubitelje tj. one koji vole da plate i da uzivaju u "glavnom jelu" i posle par meseci odu na pauzu ili rade nešto drugi, i na one druge koji zarad uštede nešto novca žrtvuju velike količine vremena (mada ima pravih hardcore ljubitelja ili onih koji umeju da "rade sistem") i mogu da se pohvale time što nisu uložili ni dinara a imaju account pun highlevel gearovanih likova.

Problem je što će i plaćeni mmo sve više dodavati načine kako da dodatno izmuzu igrace za nešto novca (primer Tera Online koja je to radila jos i dok je bila pretplatnicka igra) i time gravitirati prema f2p tržištu.

Veliki pozdrav za sve gildise iz Balkanije sa Macantachta.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2014, 1:27   #2358
Medvedenko
Član
 
Član od: 8.3.2006.
Lokacija: N.S.
Poruke: 440
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 34 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Pozdrav i tebi, druže moj
Medvedenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2014, 1:33   #2359
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Ne spamujte toliko.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2014, 1:56   #2360
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Runes of Magic

Opštepoznata je činjenica da je igra prestala da bude uspešna još 2010. godine kada smo Altas i ja prestali da igramo. Još neko vreme neki lik Backbreaker je pokušavao da kako-tako igru održi na nogama, ali je bio bleda kopija pa to nije dugo trajalo. Još malo pa će zadušnice, eto ja svake godine na particiji gde je bila igra napravim prazan Runes of Magic folder, pa ga na kraju dana obrišem (i to sa Shift+Delete, da se ne povlači po Recycle Binu).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
balkanija, besplatan, f2p, frogster, hrundi, mmorpg, runes of magic

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lords of Magic SE millancche Strateške igre 6 5.11.2021 16:58
2. ugao (smešne i zanimljive slike) holodoc Cvet kompjutera 9446 2.4.2021 19:23
Elemental: War of Magic ForceCommander Strateške igre 47 29.10.2012 23:49
Partition Magic 8 ostavlja 7,8 MB neiskorisceno! zokocx Aplikativni softver 19 5.4.2008 14:36
Partition Magic Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 3 14.12.2006 18:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com