Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2006, 19:31   #1
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Dizajn SK

Dugo vremena vec citam SK (deo sa igricama, da budem iskreniji, o kome se ovaj post i radi) i mogu reci da su mnoge recenzije na svetskom nivou (a uzimajuci u obzir opstu potplacenost casopisa iz inostranstva [npr. PC GAMER] i inzad njega). Dakle najvazniji deo je na mestu.

Medjutim moram da primetim da je graficko resenje u najbolju ruku osrednje, i smatram da bi na tome moralo da se poradi. Stranice su bele, prazne sa majusnim screenshotovima i ne ostavljaju narocit utisak. Ovo je vrlo porazavajuce uzimajuci u obzir dugovecnost casopisa ali izgleda da je to karakteristika svih Politikinih izdanja (poput apsolutno zastarelog izgleda Zabavnika). I ovde je SK izuzetak, dakle definitivno ima najbolje graficko resenje ali prosto vapi za doradom.

SK ne treba da bude nabudzen poput recimo ScreenFun-a koji je blago receno neukusan, ali ne treba da bude ni isprazan kao sto je sada. Nadam se da ce se nesto u skorije vreme promeniti, a verujem da bi se i ostalim citaocima to svidelo...

Sta vi mislite o dizajnu SK-a? (dela sa igricama)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 21:04   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Mislim da je OK. Prava stvar je što ne razvlače slike preko pola strane ko po stranim novinama (aj što je ružno, nego što su neke novine, poput starog Gamera, razvlačile slike hvatane u niskim rezolucijama a potom uništene JPEG kompresijom) i što su tekstovi u dovoljno uskim stupcima da je lako za čitanje. E sad, mislim da su oni tačkičasti gradijenti na ivici stranica gde je igra meseca krajnje loši, ali urednici kažu drugačije
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 21:47   #3
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

To sto tvrdis je tacno ali mislim da bi ipak dizajn mogao biti malo sareniji i zivopisniji. Pod ovim mislim na neku inventivniju pozadinu i samo malo vece screen shotove. Za pocetak.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 21:50   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Dizajn SK

Slike su tu da daju nagoveštaj kako igra izgleda. Valjda je sam tekst važniji. Lično, nemam nikakve primedbe na dizajn. Važan je kvalitet tekstova i papira (zbog čuvanja). SK ima najbolji kadar što dokazuje naširim spektrom tema koje obuhvata, tj. nije se ograničio na samo jednu sferu IT-a (igre npr.)!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 22:29   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Pozadina je i bila šarena do 2003. godine kad su promenili dizajn, al je pre toga ionako bila očajna štampa (tipična za sva Politikina izdanja) gde je sve bilo razmrljano i često je tekst bio teško čitljiv. Doduše sad to ne bi bilo problem (kad su odštampali prvi broj sa starim dizajnom u novoj štampariji, mislim da je Unreal 2 bio u njemu, progledao sam ).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 22:36   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Trebali ste da vidite kako je izgledao SK u vreme inflacije devedesetih.

Sumnjam da bi se nekom svideo 75-gramski novinski papir i to još ružičast iliti pink

Pa posle kukajte na novi zidajn
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 23:05   #7
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Pa sad, manje šareno, više šareno, to je ipak stvar ličnih afiniteta i ukusa. Bilo kako bilo, dizajn u Test Play sekciji se menjao tokom godina, ne značajno, ali se menjao. Na primer, tu su tačkice koje je voodoo pomenuo, kod igre meseca, mada one više ometaju čitljivost izdvojenim delovima recenzije, nego što imaju neku posebnu draž.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 23:06   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Ja se secam plavog papira iz neke `93,nijedan od SK-a iz tog doba nije preziveo bez ozbiljnijih ostecenja(a apsolutno svaki je bez korica).

Dizajn SK-a je OK,posebno odkada su ga pre 2-3 godine promenili i stavili kvalitetniji papir i malo jace korice(one pre su bile ocajne)

A u periodu 95-96 bilo je uzas citati neke tekstove: beli font na crnoj pozadini uz ocajan kvalitet papira.Tacno se secam opisa za Rebel Assualt!Uzas!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 0:14   #9
w!7o5ko
Novi član
 
Član od: 6.7.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Dizajn je ok. Ali naravno da moze da bude bolji... Recimo meni se vise svidja dizajn u casopisu Game Play.
w!7o5ko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 21:39   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Dizajn SK

Dizajn je OK.Jedino bodu oci buljave reklame po celoj strani.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 21:45   #11
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dizajn SK

To je i fora kod reklama,da budu upadljive.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 22:57   #12
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Dizajn SK

I meni smetaju male slike!Ajde kad se radi o nekoj pucacini u prvom licu ili voznji,al kad je u pitanju neka strategija bukvalno covek mora da se u novinu da bi video makar sta je na njoj a kamoli nesto od grafike.Kao covek pise da je grafika bolja ili losija od ove ili one igre a ti apsolutno to ne mozes da vidis na slicici velicine 4x5cm.Vojnici su ko mravi.
I dokle vise taj inat:Svet kompjutera mora da bude nesto posebno,mora da se razlikuje po svemu od drugih IT casopisa,trebalo bi da izgleda uvek isto,....
Zasto se toliko protivite promenama?Pa i udbenici za srednje skole sad izgledaju zivopisnije od ovog casopisa.Ali sve to treba da se osmisli i odradi,al ko bi se cimao oko toga?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:07   #13
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Eddie kaže:
I meni smetaju male slike!Ajde kad se radi o nekoj pucacini u prvom licu ili voznji,al kad je u pitanju neka strategija bukvalno covek mora da se u novinu da bi video makar sta je na njoj a kamoli nesto od grafike.Kao covek pise da je grafika bolja ili losija od ove ili one igre a ti apsolutno to ne mozes da vidis na slicici velicine 4x5cm.Vojnici su ko mravi.
I dokle vise taj inat:Svet kompjutera mora da bude nesto posebno,mora da se razlikuje po svemu od drugih IT casopisa,trebalo bi da izgleda uvek isto,....
Zasto se toliko protivite promenama?Pa i udbenici za srednje skole sad izgledaju zivopisnije od ovog casopisa.Ali sve to treba da se osmisli i odradi,al ko bi se cimao oko toga?
Imao sam priliku bas pre neki dan da prelistam casopis game play. I tu je pozadina skoro svuda bela, ali ima dosta vece slike i moze sve lepo da se vidi. Slazem se sa time da su sliku u SK-u suvise male, ali verovatno nema mesta za vece slike, dakle resenje bi bilo da se poveca broj strana po igrici (uglavnom je jedna strana jedna igrica, negde i pola strane). U stvari uopste i ne mora da se poveca broj strana, nego da se smanji broj igrica koji se opisuje. Ja bih vise voleo da detaljno opisu samo one dobre, a da ove budjave uopste i ne stave.

Dakle nije rec o inatu, nego mislim da bi bilo glupo da se od ozbiljnog casopisa napravi sarena bojanka. (mislim na pozadinu teksta)
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 12:00   #14
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Eddie kaže:
Pa i udbenici za srednje skole sad izgledaju zivopisnije od ovog casopisa.Ali sve to treba da se osmisli i odradi,al ko bi se cimao oko toga?
Jel' dovoljno zivopisno
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	svet-kica.jpg
Viđeno:	115 puta
Veličina:	38,4 KB
ID:	3460  
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 2:12   #15
w!7o5ko
Novi član
 
Član od: 6.7.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Da, moze malo da se poradi na dizajnu. Recimo Game Play ima dosta bolji dizajn po meni...
w!7o5ko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 10:44   #16
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Ma gde ima bolji dizajn... dizajn mu je ko u Gameru pre 5 godina, redak tekst, krupna slova, ogromne slike...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Web dizajn [Imzadi] Grafički softver i radovi 25 14.12.2008 21:51
Dizajn za "tablo" B@NE Grafički softver i radovi 7 17.4.2006 17:45
Dizajn absonic Forum o forumu 25 28.3.2006 19:39
Graficki dizajn bobi Grafički softver i radovi 1 14.1.2006 14:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com