Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2015, 8:07   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Koja tastatura za gaming, mehanicka vs membrana?

Voleo bih da cujem vasa misljenja i predloge koju tastaturu uzeti.
Zahtevi su sledeci:

1. da ima dobro pozadinsko osvetljenje
2. da ima makro tastere (sto vise to bolje)
3. da je osecaj prilikom kucanja dobar (znam da ovo zavisi od subjektivnog osecaja, ali recimo po onome sto sam citao cini mi se da bi mi odgovarao osecaj Cherry MX Brown ili Blue tastera, zbog tactile feedbacka)
4. da ima 6-key rollover (drugim recima, kad pritisnem vise tastera odjednom da budu registrovani svi)

E sad, sto se budzeta tice, posto planiram da kupim i malo boljeg misa, ukupan budzet za obe komponente trenutno je 140 EUR. Verovatno cu dodati jos par desetina evra ako je neophodno, ali naravno bilo bi lepo da ne spucam svu ustedjevinu na ovaj kombo .
I komparacije radi, trenutno koristim Cooler Master tastaturu iz Devastator kompleta i osecaj prilikom kucanja nije los, znacajno je bolji od a4 tech g800, koja mi je imala previse ,,mekan" hod, nikada nisam bio siguran da li sam stisnuo taster ili ne.
Naravno, kao sto naslov kaze, sada u obzir dolaze i mehanicke tastature, tako da voleo bih da cujem neke preporuke sto se tice njih (recimo da me je prilicno zaintrigirala g710+, ali voleo bih da cujem i neku malo jeftiniju varijantu)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 13:46   #2
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Koja tastatura za gaming, mehanicka vs membrana?

Sa trenutnim cenama, samo tastatura će pojesti skoro sav budžet...mislim da se CM Storm Trigger uklapa u ono šta tražiš, ako je nađeš sa MX Blue/Brown prekidačima. Nema puno makro tastera, ali...
Kod Mađara možeš da potražiš nešto poput Corsaira K90/K95 koja ima hrpu makro tastera, ali ne znam koliko bi koštalo...

U svakom slučaju, neće ti ostati mnogo para za miša, ali možeš pogledati neki od A4Tech modela, solidni su za svoju cenu i mogu se naći jeftino na Kupujem-prodajem...
Ili da uzmeš ne-mehaničku tastaturu, što ti otvara mnogo veći izbor...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
makiem (3.3.2015)
Stara 3.3.2015, 13:55   #3
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Koja tastatura za gaming, mehanicka vs membrana?

mis
CM Storm Sentinel
CM Storm Sentinel Advance II

tastatura - nije mehanicka
Logitech g105
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
makiem (3.3.2015)
Stara 7.3.2015, 12:09   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Koja tastatura za gaming, mehanicka vs membrana?

Odluka je na kraju ipak pala na membranu, i to Cooler Master Suppressor. Osecaj prilikom kucanja je jako slican Devastatoru, sto se meni licno svidja, ima pozadinsko osvetljenje bele boje u 3 nivoa, 5 macro tastera (s tim sto se gotovo svaki taster moze programirati u macro), 6-key rollover (THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG ), windows key lock funkciju. Jedino sto bih voleo je da je raspored US umesto YU, ali dobro, nikakav problem.

Nakon malo duzeg koriscenja napisacu dodatne utiske. Hvala jos jednom
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka) Graficar92 ŠDK - Ostale komponente 10 28.7.2014 0:03
Tastatura (dosta kucanja, ne nužno gaming) Father Jape ŠDK - Ostale komponente 2 22.7.2014 12:34
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Koja „daktilo/media/mikro“ (Logitech?) tastatura urke ŠDK - Osnovne komponente 1 23.5.2008 14:57
Koja logitech-ova tastatura za gaming, a da nije preterano skupa 2000-2500 din stewazy ŠDK - Ostale komponente 17 3.1.2008 14:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com