Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2014, 17:09   #1
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Potreban mi je predlog za neku oke testaturu spreman sam da dam oko 4-5 soma i znam da kupiti mehanicku za te pare je skoro nemoguce mada reko ajde da pitam mudrace sa foruma mozda neko ima neki predlog

Do sada sam u tom cenovnom rangu primetio G105 mada ona nije mehanicka

Hvala unapred
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2014, 13:24   #2
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Au covece sta je ovo prosli put uspeh ceo komp da sastavim sad nema predloga za tastaturu
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2014, 15:56   #3
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Ja mislim da je to zbog toga što su sve iste

Koj će ti posebna tastatura. I one mehaničke gejmerske ne vrede mnogo jer su tasteri za njih tupavi i rade isto kao i ovi gumeni na običnim tastaturama.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Graficar92 (27.7.2014)
Stara 25.7.2014, 16:07   #4
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Po meni je glupo davati pare za mehanicku tastaturu ako ne igras ozbiljno multiplejer igre, narocito strategije i mobe, kod kojih je taktilnost bitnija nego kod Counter Strike-a npr.
Za gejming idu MX Cherry Black i Brown(?) i Red ako se ne varam, jer imaju linearan otpor tastera celim hodom (mislim da Red imaju mali bump ali i dalje nije sistem kao kod Blue, White i Green), tj rade kao da su na federima jer ti je takav tip taktilnosti potreban da bi znao da nisi slucajno dva puta pritegao neki taster.
U svakom drugom slucaju, ako se bavis programiranjem, poslom u kome kucas tone i tone teksta, onda treba da koristis mehanicku tastaturu sa Cherry MX White ili Cherry MX Blue ili Green tasterima, u zavisnosti od toga gde je "activation point" i koliki otpor pruza. One imaju onaj prepoznatljiv zvuk ili klik koji obicno ljudima prija pri kucanju.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Graficar92 (27.7.2014)
Stara 25.7.2014, 16:47   #5
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja mislim da je to zbog toga što su sve iste
Koj će ti posebna tastatura. I one mehaničke gejmerske ne vrede mnogo jer su tasteri za njih tupavi i rade isto kao i ovi gumeni na običnim tastaturama.
Nisi u pravu, razlika između mehaničkih i običnih je slična kao i razlika između optičkih/laserskih miševa i onih sa kuglicom.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Za gejming idu MX Cherry Black i Brown(?) i Red ako se ne varam, jer imaju linearan otpor tastera celim hodom (mislim da Red imaju mali bump ali i dalje nije sistem kao kod Blue, White i Green)
Linearan hod imaju samo Red i Black, Blue i Green su taktilni sa klikom, Brown taktilni bez klika, za White nisam siguran, nisam ih ni uzimao u razmatranje jer im je dostupnost dosta manja.

@Graficar92

Mehaničku nećeš naći za te pare sigurno, ja sam tražio šta je najpovoljnije kada sam uzimao moju u januaru i izbor je pao na CM Storm Quickfire TK sa Brown tasterima, bila je oko 8200 bez poštarine što je identično kao i inostrana cena. Rešili ljudi da se ne ugrađuju žestoko što je obično praksa kod nas.

Razmišljao sam o TKL tastaturama, ali mi se ova ipak više svidela jer ima numpad i dobar je kompromis između njih i full size. Pošto nisam imao gde da probam koja vrsta switcheva bi mi najbolje odgovarala išao sam procesom eliminacije - Red i Black su linearni tako da sam njih odmah odbacio. Blue mislim da bi krenuli brzo da mi idu na nerve zbog buke, Green su isti kao i Blue samo sa mnogo većom silom potrebnom da za aktivaciju. Tako je izbor pao na Brown i nisam pogrešio, osećaj prilikom kucanja je fantastičan. Takođe, brzina kucanja će automatski da ti skoči prelaskom na mehaničku tastaturu, bez obzira koliko si sporo/brzo kucao pre toga.

Pomenuo si i G105, baš nju sam imao pre ove, i nakon kupovine je dao drugaru za 2k. U suštini među rubber dome tastaturama nema neke velike razlike, sve se svodi na dodatne opcije, izgled i samog proizvođača.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Asmodeus (26.7.2014), Graficar92 (27.7.2014)
Stara 25.7.2014, 18:34   #6
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Nisi u pravu, razlika između mehaničkih i običnih je slična kao i razlika između optičkih/laserskih miševa i onih sa kuglicom.
Ma za kucanje razumem, hteo sam i ja da uzmem al nigde nisam našao sa blue tasterima, a red i black kojih ima svuda su njah, gruneš do kraja pa gruneš do kraja, bilo na gumenjari ili na mehaničkoj.

No ako kažu ljudi da ima velike razlike onda nemam šta da kažem dok ne probam lično da "gejmujem" tako

Edit: sad sam pročitao tvoju poruku do kraja, gde si našao te tastature? Ja sam samo black i red nalazio, a probao bih blue il brown.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2014, 20:04   #7
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Duokom. Sad vidim da su podigli cenu za 2 hiljade, tj. izjednačili su cene modela sa različitim switchevima. Kad sam ja uzimao model sa plavim je bio skuplji za tu sumu.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
SirDuck (25.7.2014)
Stara 27.7.2014, 3:05   #8
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Evo prvo da se zahvalim na odgovoru svima vama na temi a drugo pa prevenstveno zbog igara i pricam fora je u tome sto igram FPS igre (bf4 uglavnom) i to nekad kompetetivno pa rekoh sa obzirom da imam dobar mis a i sluske sto da ne nadjem neku tastaturu jer ovu koju trenutno imam je zivi ocaj. Bio sam u situaciji da pritisnem vise tastera i da neke jednostavno ne registruje i igrac mi stane u mestu zbog cega sam poceo da pizdim, iako se to ne desava toliko cesto.

Trenutno imam G400s mish i G430 headset pa sam se nadao nekom logitechovom resenju za tu mehanicku al msm da je njihova jedina ova G710 a msm kosta oko 15 soma sto je strasno, tako da sam trenutno u fazi razmisljanja, i iako nisam probao mislim da bi mi ti Brown cherry keys najbolje pristali jel su nekako zlatna sredina dobri za kucanje a i za gaming... Takodje nije od ispomoci ''prednost'' Srbije sto ne mozes da probas tastere i da jednostavno odlucis sta ti odgovara...

Ne znam sta da radim sem da googlujem budzt mechanical keyboards il da skupljam pare polako...a do tada mozda da resenje neko bude ta g105 posto vidim da je hvale za male pare, naravno jbg ipak nije to mehanicka
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 3:15   #9
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Citat:
Graficar92 kaže: Pregled poruke
Evo prvo da se zahvalim na odgovoru svima vama na temi a drugo pa prevenstveno zbog igara i pricam fora je u tome sto igram FPS igre (bf4 uglavnom) i to nekad kompetetivno pa rekoh sa obzirom da imam dobar mis a i sluske sto da ne nadjem neku tastaturu jer ovu koju trenutno imam je zivi ocaj. Bio sam u situaciji da pritisnem vise tastera i da neke jednostavno ne registruje i igrac mi stane u mestu zbog cega sam poceo da pizdim, iako se to ne desava toliko cesto.

Trenutno imam G400s mish i G430 headset pa sam se nadao nekom logitechovom resenju za tu mehanicku al msm da je njihova jedina ova G710 a msm kosta oko 15 soma sto je strasno, tako da sam trenutno u fazi razmisljanja, i iako nisam probao mislim da bi mi ti Brown cherry keys najbolje pristali jel su nekako zlatna sredina dobri za kucanje a i za gaming... Takodje nije od ispomoci ''prednost'' Srbije sto ne mozes da probas tastere i da jednostavno odlucis sta ti odgovara...

Ne znam sta da radim sem da googlujem budzt mechanical keyboards il da skupljam pare polako...a do tada mozda da resenje neko bude ta g105 posto vidim da je hvale za male pare, naravno jbg ipak nije to mehanicka
Ja nisam nailazio na jeftine mehaničke tastature. Kolko shvatam jedan proizvođač pravi tastere i oni koštaju dovoljno da cena ne može biti niska :/

A to za više tastera odjednom moraš da proveriš i za mehaničku tastaturu. USB tastature su ograničene po tom pitanju, dakle bolji izbor je PS/2 i većina mehaničkih tastatura se tako povezuje, ali opet od modela do modela zavisi kako će raditi po tom pitanju.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 8:42   #10
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Ja sam pre 2 meseca prvi put kupio mehanicku tastaturu posle 15+ godina drndanja obicnih i razlika je ovolika:[.................................................. .................................................. .....]

MX Cherry Brown dugmici FTW.

Naravno, cena nije mala za ovo zadovoljstvo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2014, 0:03   #11
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Shameless plug :

Ako Grafičar bude naleteo, neka proveri PM, možda mu mogu pomoći...imam CM QuickFire Pro sa MX Red prekidačima, koju bih da prodam...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tastatura (dosta kucanja, ne nužno gaming) Father Jape ŠDK - Ostale komponente 2 22.7.2014 12:34
Koja mehanicka tastatura? stankovic82 ŠDK - Ostale komponente 3 10.7.2011 14:50
Najbolji gaming mis i tastatura Shoowman Ostale komponente 22 1.9.2010 10:17
Gaming tastatura? stuki ŠDK - Ostale komponente 11 19.1.2009 17:58
Koja logitech-ova tastatura za gaming, a da nije preterano skupa 2000-2500 din stewazy ŠDK - Ostale komponente 17 3.1.2008 14:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com