Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2009, 21:59   #1
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom HotU je otišao u legendu

Nažalost, desilo se ono čega su se svi ljubitelji (pre svega starijih) igara pribojavali više od tri godine: "Home of the Underdogs", najbolji sajt za prikupljanje informacija o manje ili više nepoznatim naslovima iz svih igračkih žanrova (a, bogami, dugo vremena i najbolje, često i jedino, mesto gde ste mogli da skinete neki opskuran naslov), više nije dostupan.

Gazdarica ovog divnog muzeja igara, Sarini Ahavanuntakul, prestala je još januara 2006. godine da ažurira spisak naslova (u tom trenutku ih je bilo 5 325!), ali su opisi i same igre još dosta vremena bili dostupni. Postupno su nestali linkovi za daunloud, pa slike iz igara, a početkom februara HotU je odjahao u večnost.

Ostaje nam samo da se nadamo da je nestanak ovog mnogima omiljenog sajta samo privremen.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 22:19   #2
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Izgleda da se ljubitelji igara i poštovaoci HotU-u ipak neće tek tako predati: upravo sam saznao da se pojavio "povampireni" HotU :

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Novi HotU.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	17,9 KB
ID:	27957
http://www.hotud.org/


Nije baš mnogo lep, rekao bih na prvu loptu, ali "ako nema kiše, dobar je i grad" .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 22:25   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Kakav neverovatan preokret u samo 20 minuta
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 22:56   #4
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Istini za volju, HotU je jedan od losijih aw ring-ova koje sam koristio. To malo igara sto ima da se skine su uglavnom smrdljivi ripovi, bez zvuka, ili cinematica, ili neceg treceg.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 23:21   #5
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nažalost, desilo se ono čega su se svi ljubitelji (pre svega starijih) igara pribojavali više od tri godine: "Home of the Underdogs", najbolji sajt za prikupljanje informacija o manje ili više nepoznatim naslovima iz svih igračkih žanrova (a, bogami, dugo vremena i najbolje, često i jedino, mesto gde ste mogli da skinete neki opskuran naslov), više nije dostupan.

Gazdarica ovog divnog muzeja igara, Sarini Ahavanuntakul, prestala je još januara 2006. godine da ažurira spisak naslova (u tom trenutku ih je bilo 5 325!), ali su opisi i same igre još dosta vremena bili dostupni. Postupno su nestali linkovi za daunloud, pa slike iz igara, a početkom februara HotU je odjahao u večnost.

Ostaje nam samo da se nadamo da je nestanak ovog mnogima omiljenog sajta samo privremen.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Izgleda da se ljubitelji igara i poštovaoci HotU-u ipak neće tek tako predati: upravo sam saznao da se pojavio "povampireni" HotU :

Prilog 27957
http://www.hotud.org/


Nije baš mnogo lep, rekao bih na prvu loptu, ali "ako nema kiše, dobar je i grad" .
................and from the ashes the Phoenix shall rise..............

koristio sam ovaj sajt u nekoliko navrata, onako...ok je.....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 23:44   #6
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
To malo igara sto ima da se skine su uglavnom smrdljivi ripovi, bez zvuka, ili cinematica, ili neceg treceg.

Na HotU-u je bilo stotinak full CD naslova da se skine, i mali milion kompletnih starijih igara. Mislim da se nisi dovoljno upoznao sa sajtom sa koga su mogle da se nabave komplet (CD) igre: Chronomaster, Chewy: ESC from F5, Dune, Gateway 2: Homeworld, Muppets Inside, Lands of Lore: The Throne of Chaos, Labyrinth of Crete, Merlin's Apprentice, Cosmology of Kyoto, Flying Saucer, Leonardo Da Vinci, Baseball Mogul, Heart of the Alien, Beyond the Wall of Stars, Last Chance to See, Millennium Auction, Heaven's Dawn, Down Under Dan, Last Call, Comic Book Confidential, Duckman: The Legend of the Fall,...

Čak i da ni bajt igara nije mogao odande da se dobije, činjenica da je tamo bilo opisano preko pet hiljada igara trebalo je da te navede da HotU ne posmatraš samo kao još jedno mesto gde nešto ima da se drpi, nego kao svojevrsan (i, rekao bih, nepravaziđen) muzej igara (kako je osnivačica HotU-a odavno okarakterisala ovaj poduhvat, a što je moglo i da se pročita na samom sajtu).

Danas ima mesta gde je moguće skinuti neuporedivo više komplet naslova nego što se to ikada moglo na "Home of the Underdogs", ali su još uvek daleko od "pokojnika" po informativnosti i značaju za "gejmere".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Apostrof (13.10.2009)
Stara 22.3.2009, 23:57   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

E neka su pocrkali, ionako nisu bili nizašta.

Abandonia rulez FTW
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 0:07   #8
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Svaka čast "Abandoniji", ali:

1) Abandonia je delo većeg broja ljudi, a HotU je plod (ogromnog i, vidim, potpuno neshvaćenog) rada, maltene, jedne jedine osobe
2) HotU je (i onakav kakav je ostao od januara 2006.) imao neuporedivo više igara (i za skidanje i za saznati nešto o njima) nego Abandonia.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
E neka su pocrkali, ionako nisu bili nizašta.
Ovo mogu da shvatim samo kao (neslanu) šalu od nekoga ko voli stare igre.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 0:55   #9
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Ау, нисам ни знао да је био затворен. Чудио се што неће да приступи.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 1:07   #10
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

@zoran: Ok, shvatam, i postujem cinjenicu da je HotU delo samo jednog para ruku... I nisam znao da ciljas na arhivisticko-informativnu svrhu sajta...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2009, 12:03   #11
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

http://en.wikipedia.org/wiki/Home_of_the_Underdogs (postoji i www.net domena sa starim sadržajem)

Ahem, za početak, svaka čast Balkancima po pitanju abandonwarea i očuvanja istog. Abandonija, po stažu još uvijek beba sajt koji ne bi ni nastao da naša singapurska financijašica nije prije nekoliko godina počela slabije održavati sajt danas je vjerojatno najjači AW.
Atebash s BHlegenda je također imao jako važan sajt u vrijeme dok je HOTU još bio mlad. BHlegend zadnje dvije godine nije ažuriran, ali Balkansci AW-ovci su svakako dali svoj doprinos očuvanju starih igara od zaborava.

Što se HOTU tiče, on nikako nije mrtav (ovakve stvari su se dogodile već par puta). Mnogi ljudi koji površno gledaju na sve ovo ne znaju da je HOTU živio ispod površine zadnjih godina. Imao je veliki community, a community je ono najvrijednije od svakog internet sajta.

A sad što se tiče ostalog.

1. HOTU nije AW ring. U vrijeme kad je HOTU nastao AW scena je bila dosta jaka i postojalo je jako puno tih prstena. Danas nema ništa od toga. HOTU je samo sajt koji je ustrajnim radom nekoliko ljudi postao the mjesto na koje su svi kojima je bilo do starih igara prije ili kasnije dolazili. Oni koji su više igrali stare igre prije ili kasnije bi pronašli forum i tu je počela ozbiljna zaraza.

2. Mislim da je HOTU najstariji brend po pitanju AW. Tada je bilo jako puno sajtova, i danas ih ima puno.

3. Jedini razlog zašto HOTU nema više stvari je zato jer se na njemu nije radilo. Dugoročno, ako se community probudi mislim da će se u punom svjetlu prikazati snaga HOTU. Koliko se sijećam mnoge inovacije koje su se uvele su dolazile od HOTU i unatoč jakom razvoju tehnologije i puno većem broju igara u zadnjih 5-6 godina, razvoj AW scene je mršav otkako HOTU spava.

Odoh dat svoj doprinos.

ps: @ Ketchua, lijepo je gledati kvalitetu sadržaja, u ovom slučaju ambalaže, ali mislim da je važnije gledati na sadržaj. HOTU je mjesto na koje se i dalje dolazilo čitati 100 god stare reviewove, mjesto na koje si došao kad te nešto interesiralo vezano uz scenu, neovisno što nije godinama održavano. Dobije li sada i ambalažu mislim da ga se neće doživljavati kao dinosaura.

Poslednja ispravka: nets (29.3.2009 u 12:14)
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2009, 15:11   #12
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Abandonia ima mnogo manje igara isključivo zbog činjenice jer više poštuju "autorska prava", tj. ne postavljaju se igre za download ako negde postoji makar i jedna kopija u prodaji.

HotU nema moralnih dilema po tom pitanju i zato ima dosta bogatiji opus.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 22:09   #13
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Upravo i taj pristup po kojemu ne žele stavljati igre koje su bile zaštićene autorskim pravima HOTU je preživio sve ove godine. Doduše, ponašanje je bilo ponešto liberalnije, no najviše zato jer si je HOTU to mogao dopustiti. Abandonia je počela kada je HOTU (čini mi se i Flashback) stao, a nekoliko ovećih sajtova (ali na staklenim nogama) otišlo u vječna lovišta. Razlika u ponašanju je više nego očita, no pogledaš li nijedan sajt koji je preživio nije izdržao tako što je ignorirao autorska prava Virgina, Vivendi-Universala, Blizzarda, Lucas Artsa i mnogih nekada zvučnih imena koja danas spadaju negdje u dubine Electronic Artsa.
Mislim da je razlika u broju igara upravo ono što Abandoniu čini tako jakim sajtom - quality.
Dok je zadnjih dosta (npr. 2000) naslova (ima ih 5500) na HOTU uglavnom low quality freeware, na Abandoniji su gotovo sve igre vrijedne igranja, tj. malo freewarea. Dakle, Abandonia bi po pitanju autorskih prava mogla staviti dosta više naslova (krše i oni, ne brini ), ali ne vidim smisla tome ako žele zadržati kvalitetu.
Inače, zasad postoje barem 2 HOTU nasljednika, a kako se čini moglo bi ih doći još
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 22:50   #14
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Jel mi se cini ili to postoji nekakvo rivalstvo medju abandoneware sajtovima?
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
Ketchua (31.3.2009)
Stara 14.10.2009, 1:41   #15
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Ni sam sebi nisam jasan zasto ozivljavam temu posto ocigledno maltene svi forumasi ovde koji vole stare igre iz nekog razloga ne podnose HOTU, mada iz nekih komentara ja stvarno pocinjem da mislim da nisu ni posetili sajt.

U svakom slucaju svi pokusaji da se ozivi sajt su napusteni, nista nije updejtovano vec mesecima tako da je HOTU stvarno otisao u legendu. Medjutim ono najvaznije je sacuvano. Excel Master File sa svim opisima, ocenama, kategorijama itd. je preziveo i dostupan je svakome ko je raspolozen da pokusa da ozivi HOTU, kao i nama koji smo voleli HOTU da ponovo procitamo neki opis ili iskopamo neku staru igru koju smo preskocili na svom gamer maratonu a da to nije zasluzila.

A sada..... nerd rage!!! samo bez onoga rage posto mi i nije bas toliko stalo vise al nema veze

Ajde da ignorisem ove komentare HOTU je krs Abandonia rulez, sto se tice sadrzaja HOTU je imao svaku igru koja je bila na Abandonji, i jos 3k naslova preko toga. I da 60% od tih naslova je bio freeware ali daleko od toga da je bio krs, stavise naprotiv sve koje sam ja skinuo bile su odlicne igre. A znao sam sta da skidam zbog odlicnih opisa sto autora sajta, sto ostalih korisnika ili prevoda iz nekog Azijskog magazina koji nigde drugde ne bi mogao da procitam. Druga stvar vezana za HOTU koja je pomagala da nadjes ono sto te zanima ili bi voleo da odigras je savrseno odredjen sistem tagovanja i HOTU je jedan od prvih sajtova uopste koji poceo to da praktikuje. Igre su bile podeljene ne samo po zanrovima action, adventure, rgp.... postojale su i teme (coffe break fun, apocalypse now, cyberpunk, medieval...) kao i podzanrovi first person, isometric, real-time... tako da si bez problema mogao da nadjes neku staru igru cije ime si odavno zaboravio ili da nesto novo vredno igranja. Takodje na HOTU je bilo i starih manual-a i ostale "papirologije" koju vise nigde ne mozes da nadjes, informacije o razvojnim timovima, izdavacima, programerima itd.

I na kraju meni je HOTU bolji sajt od Abandonije. Abandonija se dosta popravila u poslednje vreme i sredili su malo pretrazivanje (do pre godinu-dve si samo mogao da izaberes zanr i da poredjas igre po abecedi ili oceni) i ima brdo odlicnih starih igara. Al opet ako nista drugo na HOTU Kings Bounty i Lost Vikings nisu imali ocenu 3
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2009, 11:51   #16
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Ja se u velikoj meri slazem sa Apostrofom. HOTU je imao neki smek i pretrazivanje igara po raznim zanrovima je bila jako zanimljivo, izmedju ostalog zato sto sam i mogao da nadjem neke potpuno nepoznate naslove. Npr. tekstualnu avanturu Anchorhead. E sad, cuo sam da se desavalo da igre sa HOTU-a nisu radile, sto ne mogu da opovrgnem jer nisam skinuo vise od par igara odatle. Takodje je pretrazivanje bilo fenomenalno po temi igre, mada bi Abandonia trebalo da dobije takodje jaku pretragu uskoro. E sad, mislio sam da je u toku rekonstrukcija HOTU-a, nisam znao da je rad obustavljen. Ipak, novi HOTU mi se nije svidjao mnogo, stari dizajn mi je mnogo vise prijao..
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2009, 12:49   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Isto sve pohvale za ovaj sajt sa kog sam skinuo sve i svasta jos dok sam imao dialup. Dobri reviewovi, dosta papirologije i ono sto mi je cesto spasavalo zivot kod velikih download-a, mogucnost da se skine odredjeni fajl iz zapakovane arhive.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2009, 15:15   #18
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
... novi HOTU mi se nije svidjao mnogo, stari dizajn mi je mnogo vise prijao..
Taj novi sajt je "dublirao" HotU-a jedno kratko vreme (postoji još uvek, a i meni se, kao što rekoh u poruci #2, nije dopao), a onda je vaskrsao i sajt sa originalnim izgledom.

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
... cuo sam da se desavalo da igre sa HOTU-a nisu radile,...
Moguće je, ništa nije savršeno, ali moje lično iskustvo (od nekih desetak odigranih igara skinutih sa HotU-a) kaže da je sa igrama tamo skaldištenim sve u redu. Usput, skinuo sam jedno dve do tri hiljade (da, hiljade ) igara sa HotU-a, odnosno sve što me je iole zanimalo. Još da mogu da poživim jedno dvesta godina, pa da ih sve odigram...

I još jednom da ponovim za one tvrde na ušima: Home of the Underdogs ima (još uvek) neprevaziđenu INFORMATIVNU vrednost (to je pravi muzej igara), na stranu to što je imalo i mnogo toga da se drpne (igre, opisi, tehnička uputstva, priručnici/manuals, interesantni/korisni/zabavni linkovi). HotU-ov FAQ je neverovatan rudnik informacija i podataka ne samo o korišćenju sajta nego i o mnogim drugim stvarima koje su korisne da se znaju ako vas interesuju kompjuterske igre.
Mnogo toga sam naučio na HotU-u, teško mi je da pobrojim sve, i mogu samo da kažem da onaj ko ne shvata kakvo je to veličanstveno mesto ili nema pojma o čemu se radi, tj. nikad se nije malo duže prošetao HotU-om, ili je (kao ovi sa "konkurentskih" sajtova) zavidan i zlonameran (mada nema nikakvog razloga za to).

Svaka čast ostalim abandonware mestima, ali HotU je samo jedan .

Poslednja ispravka: zoran845 (14.10.2009 u 15:36)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Oggy (14.10.2009)
Stara 14.10.2009, 16:45   #19
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Cekajte, koji je sad status HOT-a? Jel ima razlike u novom i starom sajtu? Koliko vidim, sa starog mogu da se skidaju igre. Verovanot i sa novog. Da li su mrtvi samo u smislu da se ne azuriraju?
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2009, 20:20   #20
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

"stari" tj novo-stari na http:www.homeoftheunderdogs.net se ne azurira vec mesecima, novo-novi na www.hotud.org sem imena nema dodirnih tacaka sa HOTU.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com