Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2017, 19:55   #4561
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Nema pregrevanja ni usporavanja. Baterija traje oko 2 dana nekim umerenim koriscenjem, ako ga propisni gazis nece sastaviti ceo dan... bez ispustanja iz ruku znaci. Ne mogu da ga poredim sa RN4X, tj Snapdragonom, nisam koristio, ali je MTK sasvim korektan. Uzgred - 4X je Snapdragon, samo 4 je MTK X20.

E Mediatek ima neke tripove sa kernelima, tj. kako ja vidim updates kasne podosta. Meni to nije problem, ali ako trazis najnovije nonstop, mani se MTK.
pa to sam i ja mislio dok nisam pazadio redmi note 4x sa MTK X20.ako negog interesuje to je model sa 4gb rama i 64gb rom i vratio ga posle 15 minuta,
Pomislio sam da se u radnji nisu zeznuli ali plastiku je imao na vrhu i dnu i IR senzor koji RN 4 nema,u sofveru se indetifikovo kao RN4X
Procito sam u meomentu da se pregreva pa nisam hteo da rizikujem i vratio u prodavnicu. Jos jedan info navodno ovi HI end 4gb verizje samo dolaze sa MTK procesorima (4X) dok RN4 u 4gb/64 imas sa SD procesorima ili MTK varijantu (cena kod na 22k)
evo ako nekog interesuje model,kod nas kosta 20 740 dinara
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-red...-rom-8827.html

Poslednja ispravka: lobanja (27.10.2017 u 20:14)
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2017, 20:19   #4562
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
pa to sam i ja mislio dok nisam pazadio redmi note 4x sa MTK X20.ako negog interesuje to je model sa 4gb rama i 64gb rom i vratio ga posle 15 minuta,
Pomislio sam da se u radnji nisu zeznuli ali plastiku je imao na vrhu i dnu i IR senzor koji RN 4 nema,u sofveru se indetifikovo kao RN4X
Procito sam u meomentu da se pregreva pa nisam hteo da rizikujem i vratio u prodavnicu. Jos jedan info navodno ovi HI end 4gb verizje samo dolaze sa MTK procesorima (4X) dok RN4 u 4gb/64 imas sa SD procesorima
evo ako nekog interesuje model,kod nas kosta 20 740 dinara
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-red...-rom-8827.html
Daklem, moj je kompletno aluminijumski bez ikakve plastike sem dve linije za antenu, ima IR gore na sredini, CPU-Z ga prepoznaje samo kao Redmi Note 4. 3GB RAM i 16GB interne memorije, Helios X20 Deca Core, Mali T880 GPU. Ne bi me cudila konfuzija sa Kinezima, ali koliko sam pratio trebalo bi da SD ima X a MTK ne.

Ovaj telefon se ne pregreva niti usporava, baterija radi solidno (nemam SD da uporedim s njime, navodno je MTK jaci cipset). Updates kasne zato sto Mediatek ne otkljucava kernel bootloader something something, i to je mana, premda meni ne smeta previse. A da, baterija je bila uzas dok nisam ubacio 4G karticu, navodno bez nje ne gasi Cell Radio, ne ide u standby pa za noc ode pola, kao i povecana potrosnja bez koriscenja uopste.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
lobanja (27.10.2017)
Stara 27.10.2017, 20:38   #4563
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

znaci moja odluka da ga vratim je bila ispravnoa,jos jedna stvar na kutiji nije bilo napisano da je globalna verzija,umesto toga je bila nalepnica china mobile. Adapter je trebao za punjac,video sam da ima global verziu MIU softvera 8.5.2 valjda. Hvala na info,coe dan se premisljam da li sam pametno postupio
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2017, 21:35   #4564
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
znaci moja odluka da ga vratim je bila ispravnoa,jos jedna stvar na kutiji nije bilo napisano da je globalna verzija,umesto toga je bila nalepnica china mobile. Adapter je trebao za punjac,video sam da ima global verziu MIU softvera 8.5.2 valjda. Hvala na info,coe dan se premisljam da li sam pametno postupio
Imam ga od februara, nemam na sta da se pozalim do danas, jak je za kad treba, baterija je ogromna, ne verujem da sam ikako mogao bolje da prodjem za 180 evra.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2017, 23:46   #4565
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Apdejti kod Xiaomija ne kasne jer se u stopu prate MTK Helio x20 i Qualcomm Snapdragon ako koristite fabričke romove. Vendor i kuhani romovi nemaju OTA, a originalni fabrički se apdejtuju svakih mjesec-dva. Generalno, MTK je jači i nešto veći potrošač baterije, ali glavna prednost mu je dodatni 1 gb rama, jer koliko vidim MTK dolazi sa 4gb a SD sa 3 gb rama, ili se možebit varam. Uz to, i MTK i SD podržavaju brzo punjenje (svaki svoju verziju na svoj način) pa je i to bitan detalj za vas koji se premišljate/kolebate oko izbora. Telefon ni CPU na telefonu fizički NE MOŽE da se pregrije pri nekom normalnom korištenju, nego samo može da mu poraste temperatura koja se osjeti pod rukom tokom intenzivnijeg gaminga i slično, ali ni modernom PC-ju "nije svejedno" kad radi intenzivno, a kamoli telefonu. Naravno, to nisu temperature koje mogu da "skuhaju" procesor ni telefon, niti poznajem ikog kome se CPU na smartfonu "istopio" pod rukom.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2017, 7:22   #4566
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

https://www.geekbuying.com/item/Inte...ay-373063.html

Za sto evra nema bolje Razmisljam se da ga uzmem majci, da zameni svoj prastari Sony..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 18:14   #4567
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Danas sam dobio apdejt na MIUI 9 na mom RN4. Konačno split screen! Telefon radi malo življe... Možda. U najgorem slučaju isto. Ali je već radio odlično tako da sam zadovoljan.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 21:38   #4568
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Za šta služi split screen?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 0:12   #4569
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Da otvoriš dve aplikacije paralelno na ekranu, jednu iznad druge. A na 5.5" je vrlo upotrebljivo kad ti treba da nešto par puta kopi-pejstuješ iz aplikacije u aplikaciju.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
LoneWolf (9.11.2017)
Stara 9.11.2017, 2:07   #4570
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Nisam znao, ja sam mislio to je nešto vezano za igrice pa može split screen sa dva igrača i slično🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 22:46   #4571
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Pozdrav deugari. Nije me bilo odavno. Tražim neke telefone za jeftine pare do 80-90$. Naravno da ima 2gb RAMA i HD ekran, a ostalo nije bitno. Ja pratim aliexpres, a pandawill više ne mogu da otvara bar nisam pre godinu dana kad sam pokušao. Ne pratim više kineze pa sam potpuno zardjao kad je to u pitanju. Trenutno imam wiko rainbow iz mts-a i zadovoljan sam s njim, jedino što ne može više da isprati moje zahteve.

Edit.

Predložite mi modele i prodavnice odakle bih mogao da poručim. Hvala.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 1:05   #4572
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Zajčik, dugo te nije bilo, sjećam se kad smo ti i ja bilo dosta aktivni na ovoj temi, a onda sam i ja pomalo izgubio interes za kineske telefone.
Do skoro sam koristio polovan Nexus 5, odličan telefon, a skoro sam naručio Xiaomi Mi 4, koji je takođe solidan, i bolji od nižerazrednih Kineza.
Dobra stvar je da su cijene dosta pale i da telefon za tebe može da se nađe već od 60-70 dolara.
Evo ovaj sajt filtrira telefone, podesio sam da pokazuje sa 2 GB RAM i HD rezolucijom (pa nadalje): https://www.kimovil.com/en/compare-s...order_type.asc
HomTom i Oukitel su sada aktuelni i imaju pozitivne kritike, pogledaj njih.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
zajchik (12.11.2017)
Stara 12.11.2017, 17:54   #4573
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

I kod nas imaš od već 11-12k Xiaomi modele sa specifikacijama koje bi tebi odgovarale tako da ti se naručivanje iz Kine možda i ne isplati jer će ti sa porezom izaći na isto. Novi naravno. Ima ih i po KP i po... logičkim mobilnim shopovima npr. Tamo sam ih barem ja viđao, ne znam ko još kod nas prodaje kineze a da ima dobar izbor.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
zajchik (12.11.2017)
Stara 12.11.2017, 17:58   #4574
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Prief hvala na linku. Ima svega i svačega nešto ću već odabrati. Jedino što me kopka je vkworld mix /plus. Malo mi prelazi budzet 100$ a jako mi se svidja a plus verzija ima i 3gb rama. Verovatno ću sačekati platu da dodam za njega.

Ima cubota u nekim ovdašnjim prodavnicama, ali su precenjeni pa idu i do 25k za verzije sa 3gb rama. Osnovne sa 1gb koštaju oko 10 a poneki kao Blackview za verzije sa 2gb oko 13-14k. Videču šta mi je činiti. U svakom slučaju ću nešto kupiti.

Edit

@doktor poklopili smo se sa pisanjm. Kao što rekoh već vagam i te koje si spomenuo.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 18:09   #4575
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Jedino što me kopka je vkworld mix /plus.
Koliko god lijepo izgledao i imao dobre specifikacije na papiru, mislim da je za oko 100 dolara bolje da ideš na Xiaomi ili LeEco koji su provjereni.
Nižerazredni Kinezi su dobri samo ispod 100 dolara.
Ja sam Xiaomi Mi 4 platio manje od 100 dolara (verzija sa 3 GB RAM), a vidim da je sad poskupio na 110 dolara.
Evo imaš ovu zvijer sa 4 GB RAM za samo 100 dolara: https://www.geekbuying.com/item/LeTV...rce=ShareAsale
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 19:07   #4576
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

+1 za bilo šta što je već na neki način dokazano kao što jeste Xiaomi, LeEco, Meizu...

Iz nekog svog ličnog iskustva, npr. imao sam na kratko Bluboo, prošli mi kroz ruke i neki jeftiniji Dodge itd. Fale njima i sreda i krajevi. Recimo lepi su i na papiru i na oko... ali uvek se tu ugrade neke mane... Npr. kretanje kroz najobičnije menije koje secka i štuca iako telefon ima Quad, 2GB rama i sasvim pristojan sintetički skor. I još tako razne sitne manice koje ti zbirno vrlo lako ubiju želju da taj telefon koristiš sem ako ne moraš. I barem je moj osećaj u tim situacijama da nisam ustvari uštedeo 20-30€ na jeftinijem kinezu nego sam bezveze potrošio 80€ a nisam dobio šta sam želeo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 19:59   #4577
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

nemoj kupovati kineze ispod 100e,ja sam korisitio malo dodge x5 kratko i mogu ti reci za osobu koju ga je koristila da je bio i kod nje tragikomican a tek zamisli kod nekoga ko je malo zahtevniji korisnik.

Skupi pare i plati neki skuplji kinez ili idi polovnom rutom
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 21:58   #4578
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Moj glas ide za LeEco, stvarno vrhunski telefoni. I sto se tice izrade, i sto se tice fluidnosti u radu. Sestri sam pre godinu dana bas za 100 evra kupio LeEco Le 1S i jos uvek telefon radi sasvim brzo, a ona je bas zahtevan korisnik. Znaci stalno upaljen fejs, messenger, instagram, whatsapp, i po koja igrica.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 8:41   #4579
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Cubot, Blackview,UMi....ja bih ih izbegavao. Narocito jeftinije modele.

Trenutno koristimo u porodici Blackview R7, proslogodisnji njihov flagship, UMI Iron, Cubot Rainbow, Blackview Omega Pro.

Osim Rainbowa koji ima 1gb ram i dual core, ostali su svi octa core sa 3 ili 4gb RaM itd. Znaci ispod haube nisu losi...Međutim....

Tehnička podrška je misaona imenica. Sa kojim androidom izadje-to je to, nama poboljšanja sistema-a stvarno ima mnogo sitnica koje bi se softverski mogle dosta poboljsati.

Ja bih se drzao xiaomi/meizu/ mozda zte(mada kod nas nesto nije popularan u poslednje vreme)...

Secam sam uzeo Xiaomi RN2, update sam imao na skoro svake dve nedelje. Stvarno vode racuna sta korisnici kazu.
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 13:55   #4580
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Uzeo Oukitel K3 u pretprodaji, i crni i plavi. Da vidim koji mi se vise svidja, bice plavi, pa cu lako na oglase crni. A telefon vrhunski izgleda, lux (ne bih eksperimentisao da nisam prezadovoljan sa kvalitetom k10000), ima 6000mah, 4 kamere, 4GB ram, 64 memorije, otisak prsta, 5,5inca, prezadovoljan!
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com