Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Overklok

Overklok Overklokovanje grafičkih kartica

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2012, 19:39   #1
mica1709
Banned

Član od: 2.5.2011.
Zahvalnice: 205
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Overklokovanje grafičke POWERCOLOR Radeon HD 6770 1GB GDDR5

Već nekoliko dana čitam na ovom a i drugim forumima kako da klokujem grafičku iz naslova pa sam danas rešio da probam. Odlučio sam da koristim AtiTool 0.27. Otvorio sam program, kliknuo na Core Max i evo već skoro 7 sati mi radi. Temperaturu grafičke pratim u Aidi i pokazuje mi sledeće:GPU dioda (DispIO) 71°C;GPU dioda (MemIO) 94°C;GPU dioda (Shader) 75°C (ide i stepen do dva iznad i ispod toga). koliko je ovo tačno i koju od ove tri vrednosti treba da gledam? Trebam li da čekam da se ovaj test završi do kraja(Zna li neko da mi kaže koliko če ovaj test da traje?) ili mogu da ga prekinem? Koliko sam razumeo kad završi sa radom treba da mi pokaže na koju vrednost mogu da klokujem grafičku. Ako ga prekinem pretpostavljam da mi neće pokazati ništa? Ako je neko od vas već klokovao ovu grafičku neka prenese svoja iskustva (koliko može da se klokuje, koje su temperature i sa kakvim hladjenjem.).
mica1709 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 19:46   #2
Novica89
Član

Član od: 25.9.2011.
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Overklokovanje grafičke POWERCOLOR Radeon HD 6770 1GB GDDR5

Nisam nikada radio OC kartice,jer nisam neki entuzijasta,a i nemam vremena za tako nesto,ali OVAJ sajt mozda moze da pomogne,ili pak OVAJ
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Novica89 na korisnoj poruci:
mica1709 (28.1.2012)
Stara 26.1.2012, 17:59   #3
mica1709
Banned

Pošto nije bilo odgovora koliko će test da traje morao sam da isključim. krenuću isppočetka čim dobijem neki konkretan odgovor. Nije valjda da niko ne može da mi pomogne? Nemojte da mi preporučujete strane sajtove jer neznam engleski.
Stara 26.1.2012, 19:06   #4
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 4.111
Zahvaljeno 3.111 puta na 2.160 poruka

Koliko ja kapiram ti si pustio program da klokuje grafu sam. Batali to.

ATi tool koristi samo da proveriš ima li artifakata sa onim njegovim testom. Za OC skini RivaTuner i polako diži klok za 10-20MHz svaki put i testiraj 3-4 minuta sa ATi tool. Guraj dok se ne pokažu artifakti. Kad se pojave, vrati klokove na vrednosti na kojim artifakata nije bilo i opali sat-dva gejminga sa najzahtevnijom igrom koju imaš. Ako je sve ok i temperatura u GPU-Z ne ide preko 80C OC ti je uspešan (ne zaboravi da u RivaTuneru podesiš fan (ventilator) na veće vrednosti nego na kojima jeste!!! Ako ti buka ne smeta odvrni ga slobodno na 70% i više, ako primetiš da kartica ne reguliše sama brzinu fana). Javi koji si klok postigao i koje temperature.

Nisam video koje napajanje imaš ali ako nije kvalitetno ne isplati se ići predaleko.

(Btw, ovo je iz mog iskustva overklokovanja kartica i za sad mi sa ovom formulom jako dobro ide.)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
mica1709 (28.1.2012)
Stara 27.1.2012, 20:40   #5
Guliver
Veteran

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver

najj da u amd overdrive-u namestis clock koji zelis i da se on sam ukljucuje po potrebi, a ne nonstop da bude overklokovana...a fan ja ne bih dirao
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guliver na korisnoj poruci:
mica1709 (28.1.2012)
Stara 28.1.2012, 0:43   #6
mica1709
Banned

Riva tuner mi ne prepoznaje grafičku tako da njega ne mogu da koristim. Napajanje je u redu, kao što se vidi u profilu SEASONIC SS-500ET 500W. Temperatura grafičke prilikom testiranja mi prelazi 90 stepeni (bez klokovanja ako Aida tačno pokazuje) i neznam šta bi mogao da uradim da je smanjim? Imam Cooler Master Centurion kućište sa ugrađena dva ventilatora (napred da uvlači vazduh 8 cm a pozadi da izbacuje 12 cm). Koliko bi pomogao jedan ventilator na bočnoj stranici i dali da ga postavim da ubacuje hladan vazduh prema kartici ili da izvlači vruć? Za klokovanje sam skinuo program MSI Afterburner a za testiranje MSI Kombustor. Čini mi se da su laki za upotrebu i ako ih je neko koristio neka iznese svoje mišljenje.
Stara 28.1.2012, 12:25   #7
Guliver
Veteran

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver

u najnovijem programu za amd kartice "AMD vision engine control center"(nekadasnji AMD catalyst) imas opciju
Performance-->AMD Overdrive i tu imas klokove kartice i temperaturu kartice, ja mislim da ne bi trebalo preko 80 stepeni da ide.Ne znam kolko moze ta kartica da se klokuje ali bi ja to uradio preko AMD Overdriv-a kad je radis u office-u i surfujes na netu nema potreba za overklokovanom karticom, a ako u igrama zahvali snage tad se kartice overklokuje na postavljene klokove pozz
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guliver na korisnoj poruci:
mica1709 (28.1.2012)
Stara 28.1.2012, 14:01   #8
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 4.111
Zahvaljeno 3.111 puta na 2.160 poruka

Citat:
mica1709 kaže: Pregled poruke
Riva tuner mi ne prepoznaje grafičku tako da njega ne mogu da koristim.
Onda AMD Overdrive ili sličan program. Procedura je ista koji god program da koristiš
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
mica1709 (28.1.2012)
Stara 28.1.2012, 19:53   #9
mica1709
Banned

Završio sam klokovanje. Koristio sam AMD vision engine control center (AMD Overdrive). Po defaultu grafička je 850/1200 MHz a klokovao sam je na 920/1380 MHz. Testirao sam grafičku pomoću Ati Toola. Kad podignem frekvenciju iznad toga slika počinje da koči ili se pojavljuju žuti kvadratići pa onda plavi ekran. Temperatura koju pokazuje AMD Overdrive dostiže maksimalno 76 stepeni. Medjutim plaši me temperature koju pokazuju aida i gpu-z. Prvo mi nije jasno zašto pokazuju po tri temperature. prva i treća su otprilike iste kao gore navedena (76 stepeni) ali ona u sredini dostiže i 105 stepeni. Neznam šta je od ovog tačno i kom programu da verujem pa bi zeleo da čujem i vaša mišljenja. Brzinu ventilatora sam stavio na automatski i dostiže najviše78% brzine.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Budućnost grafičke memorije? Rambus XDR™2 Memory vs. GDDR5 ukimafija Vesti 6 30.11.2008 0:28

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:35.