Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2009, 16:21   #1
Symbian
Novi član
 
Član od: 12.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Symbian
Question Pomoć za ograničavanje protoka na WiFi routeru TP Link tl-wr340g

imam 3 pc racunara u mrezi, 1 wan, 2 wifi, na svima naravno netlimiter ogranicava protok i to ne moze da se menja osim ako se ne uloguje neko kao admin (stoje nemoguce jer samo ja znam sifru ), ali problem nastaje kada sestre ukljuce laptopove za koje nemam sifru i naravno ne mogu da im instaliram netlimiter.. jel ima neko neku ideju kako da preko software-a na routeru ogranicim njima protok.. izlistao sam uputstvo za upotrebu i nisam se nesto usrecio.. mozda ovaj router cak i nema takvu opciju ? ako ima dobrih ljudi, molim za pomoc..
Symbian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2009, 16:30   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: pomoc za ogranicavanje protoka na wifi routeru tp link tl-wr340g

Now way Jose. Samo netlimiter ti može pomoći.

Inače, jeste da neće biti lepo sa tvoje strane, ali možeš pristupiti sestrinim računarima ako izlistaš ovu temu (obrati pažnju na 2. post). Posle pristupi kompovima kada one nisu kući, instaliraj im netlimiter (nemoj totalno da im zavrneš slavinu). Podeli ravnopravno, tako je najbolje i najfer rešenje.

Ako se dobro sećam, mislim da WR340G nema čak ni opciju da ograniči običan wireless protok. Inače, imaš tu još jednu "opciju" koja i nije preporučljiva. Pošto opseg na 2.4Ghz ina 11 kanala, malo se igraj sa kanalima jer neki od njih daju manji protok kod tog TPLinka. Imaš par opcija pa izvoli...

Poslednja ispravka: dzonihsv (23.7.2009 u 16:43)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2009, 16:45   #3
Symbian
Novi član
 
Član od: 12.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Symbian
Određen forumom Re: pomoc za ogranicavanje protoka na wifi routeru tp link tl-wr340g

nije losa fora samo sto nisu ni one tupave,znaju za netlimiter, a kod njih bi na ovu foru pristupio preko njihovih usera - tj admin usera, tako da bi one mogle same da skinu ogranicenje.. najbolje mi je da pokusam preko samog rutera, ali jbg..
sve u svemu fala najlepse
Symbian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2009, 16:47   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: pomoc za ogranicavanje protoka na wifi routeru tp link tl-wr340g

Probaj preko ovih kanala nešto da uradiš. Ako ne uspeš, kao i da je bitno, pokušao si...
Nego, ako se ipak odlučiš za netlimiter, bio bi upotrebljiv kod njih ako bi uspeo da skloniš NL ikonicu iz taskbara. U prevodu, one ne bi ni znale da je tu.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Symbian (23.7.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za izbor fakulteta 6am3 Fana71c Opšta kultura 705 1.4.2019 17:23
Pomoć oko klokovanja AMD 4000+ na MSI k9n neo v3 ploči GojaS Overklok 9 24.3.2009 21:38
Pomoć oko podešavanja wirelessa na Ubuntu 8.10 dulJ@ Slobodni softver 4 13.12.2008 2:08
Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na Web Guterill Web razvoj 8 5.7.2008 18:59
[PHP] Pomoć oko postavljanja oglasa na stranici ili sl. dm@ricn Serverske aplikacije i baze podataka 0 17.2.2006 23:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com