Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2008, 13:03   #1
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account

Do pre dva dana je sve bilo kako treba, a to podrazumeva 2 godine besprekornog rada sistema. Norton Anti Virus 2005 i ZoneAlarm 2 sa SpyBot S&D su me stitili od svega, a onda sistem sam od sebe poludi. Evo sta se desava.

Imam samo jedan account na sistemu i po podizanju XP se uloguje u taj account, normalno. Od pre dva dana prilikom podizanja sistema, posle "Welcome" ekrana kada sistem treba da se uloguje, on stane! Mish se vidi ali ne mozes da kliknes desnim klikom, na ekranu nema nista pa ne mozes nista ni levim klikom da uradis. Samo stoji tako sa onom glupom plavom generickom bojom za windows background color (nije death screen, vec desktop bez icega na sebi).

Jedini nacin da pokrenem sistem dalje je da uradim ctrl+alt+del i odem u task manager, gde odaberem opciju "log off". Po odabiru te opcije windows prikaze svoje "logging off" i prebaci me na ekran za logovanje. Odatle odaberem account iz kojeg sam se UPRAVO izlogovao (na neki nacin ovo lici na RE-logovanje) i sistem se dalje normalno podigne!

Skenirao sam sistem na viruse, nema nista. SKenirao sam ga na ad-ware i mal-ware, nasao je jedino coockiese. Pokusao sam sa kreiranjem novih accounta i brisanjem tako da mi na kraju ostane samo jedan, ali bas u tom slucaju kada ima samo jedan account sistem opet radi isti djavo.

Kompjuter imam od '98 i nisam tutumrak, popravio sam gomilu kompjutera od prijatelja ali ovaj svoj problem nikako!

Pomagajte!
Hvala unapred
Luka
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 13:37   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account

To znaci da se ne pokrece proces explorer.exe...

Probaj da izvuces precicu C:\WINDOWS\explorer.exe i da stavis u Startup folder... ovo mozda i uspe ali svakako je glupo resenje

Ja bi naravno bez mnogo mozganja reinstalirao sistem... a kad instaliras novi sistem sa svim programima... napravi backup...

Poslednja ispravka: <Rio_da> (1.7.2008 u 14:28) Razlog: sistem a ne sitem
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 14:06   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account

Pogledaj u event log (start->run->eventvwr.msc) u delu system koje greske prijavljuje, ali najverovatnije je ovo sto je Rio da rekao. Explorer.exe je verovatno postao corruptovan i ne radi kako treba. Sa malo "mozganja" moze da se odradi repair sistema (u stvari to nije nista teze on reinstalacije), tj. instalacija bez formatiranja.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 14:06   #4
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Wink Re: Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account

2 godine ti radio sistem . Ja svakih 3 meseca menjam, zato sto kad mi i naj manje secne kod nekog programa ja ga menjam. Volim da mi radi besprekorno.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 14:08   #5
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account

Znas sta uradi, otvori RUN i u njega ukucaj explorer.exe
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 15:01   #6
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account

Hvala vam momci na brzim odgovorima, ali buduci da imam komp 10 godina i da sam se za to vreme nagledao gomile cudnih stvari, imam 10 verzija bekapa sistema, tako da sam sada resio problem bekapovanjem.

Razlog iz kojeg sam oklevao da odmah uradim restore backup je, kao sto sam rekao, svedocenje gomili cudnih tripova koje radi windows. Ovo je zapravo prvi put za 10 godina da sam radio Backup. Ali me to nije sprecavalo da ih pravim na svaka 3 meseca... Moj poznanik je bekapovanjem unistio sistem jos gore, a sa opcijom "restore win to last known good config" nikada nikome nije pomoglo.

Iz mog iskustva, kada se zarazis virusom ili trojancem to nije nista u poredjenju kada Win sam od sebe pobrljavi. Jer tu nema "Fix it" kao u Nortonu Zato sam oklevao kod onog bekapovanja, jer sam se plasio da Win ne uradi nesto jos gore!

Nego:
  • Stavljanje explorer.exe nije urodilo plodom.
  • Kreiranjem vise account-ova je mali workaround jer onda prilikom dizanja sistem pita koji ces account umesto da sam odabere. A kada sam odabere napravi glupost.
  • Mislio sam da sam zapatio virus ili sl. ali detaljnim skeniranjem nista se nije otkrilo.
Pomislio sam da kao u slucaju WIN2000 (koji je po meni najbolji WIN ikada) mogu da ubacim CD i kazem "repair", ali kod ovog XPa nema ta opcija, a klikom na "install win xp" prijavi "you have newer version on your sys so this one from cd can't be installed". Kako to moze Windows XP da se propravi? Ako ne da se popravi, kako je moguca instalacija bez brisanja podataka i programa sa sistema? Jer je formatiranje najgora stvar koja moze da se uradi, sve moras iznova (programi, konekcije, drajveri, podesavanja....)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Problem - vraćanje butovanja na Vistu posle XP-a wolfologin Operativni sistemi 10 29.9.2007 17:17
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com