Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2012, 14:51   #1
BokiP
Član
 
Član od: 17.4.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Post Pomoću oko html-a

Pošto me zanima pravljenje sajtova, html, css i slično, a imam moj sajt na kome se nalaze igrice, vicevi i zanimljivosti, mene zanima kako mogu da napravim nesto ovako kao na miniclip.com

naravno umesto njihovih igrica pojavljivale bi se moje, sa mojim slikama i opisom igrica. Kako to radi u stvarnosti vidite na miniclip.com sa desne strane u sredini stranice (tražite top ten games). Ako neko zna kod za ovo molio bi ga da mi pošalje. Hvala unapred.
BokiP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 15:47   #2
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Pomoću oko html-a

Tamo gde su naredjane igrice uradi preko <ul> i <li> tagova, a u cssu uradi da se opcijom hover na jedan od <li> pokaze div koji stoji sa druge strane
Tj napravi onoliko divova koliko ima igrica i neka svi stoje u istom polozaju ali da budu nevidljivi, i kada odes hover na li da se pojave.


Kod:
#div1 {display: none;}

#div2 {display: none;}

#li1:hover #div1 {display: block;}

#li2:hover #div2 {display: block;}
itd.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
BokiP (26.3.2012)
Stara 25.3.2012, 17:59   #3
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Pomoću oko html-a

Pa pazi...ako hoces da ti stvarno RADI ,tj da dinamicno updateu-je najpopularnije igrice,trebace ti PHP.A mozes ovako da uradis i ti sam odaberes top 10 igrica (hardcodujes ih da budu staticne,pa menjas sa vremena na vreme i uradis na nacin na koji ti je Luka objasnio).
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 18:56   #4
BokiP
Član
 
Član od: 17.4.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoću oko html-a

Hvala, to sam sada rešio, sad imam drugi problem. Pošto na yola sajtu ne mogu da hostujem html dokument a mogu txt kako može neka stranica da mi preuzme kod iz tekstualnog dokumenta i da taj kod bude na to stranici a i na drugim stranicama gde ja odlučim da ga postavim, a ne da postavim kod na svaku stranicu, pa kad menjam taj kod da ga menjam na svaku stranicu. Prosto rečeno da može yola da hostuje html file ja bi taj kod postavio i iframe ali pošto ne može kako mogu da rešim taj problem. Ako je neko razumeo šta hoću neka odgovori.
BokiP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 21:27   #5
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Pomoću oko html-a

Citat:
BokiP kaže: Pregled poruke
Hvala, to sam sada rešio, sad imam drugi problem. Pošto na yola sajtu ne mogu da hostujem html dokument a mogu txt kako može neka stranica da mi preuzme kod iz tekstualnog dokumenta i da taj kod bude na to stranici a i na drugim stranicama gde ja odlučim da ga postavim, a ne da postavim kod na svaku stranicu, pa kad menjam taj kod da ga menjam na svaku stranicu. Prosto rečeno da može yola da hostuje html file ja bi taj kod postavio i iframe ali pošto ne može kako mogu da rešim taj problem. Ako je neko razumeo šta hoću neka odgovori.
Ne znam da li sam bas najbolje skontao Ali ajd da probam:
Ako hoces da ti se isti sadrzaj pojavljuje na vise stranica i ne zelis da ga kucas svaki put,onda je fazon da sacuvas kod koji hoces na vise stranica u posebnom .php fajlu koji ces jednostavnim postupkom jednostavno da pozoves tamo gde ti bude potreban.Da bi ovo radilo,html stranice ces morati da prebacis u .php ekstenziju

Recimo,kod koji hoces da ponovis:

HTML kod:
<div id="menu">
   <ul>
       <li><a href="#">Item1</a></li>
       <li><a href="#">Item2</a></li>
       <li><a href="#">Item3</a></li>
       <li><a href="#">Item4</a></li>
   </ul>
</div>
ubacis u fajl koji nazoves recimo menu.php i sacuvas ga u root-u sajta.

Sad hoces da taj fajl pozoves u stranica5.php ,jer hoces meni i na toj stranici,sto je vrlo verovatno.Na toj stranici imas redovni HTML kod,samo je ekstenzija php kao i u prethodnom fajlu.

kod
kod
kod
kod
<?php include("menu.php");?> mesto na kom zelis da ubacis sve sto je u tom fajlu
kod
kod
kod
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Novica89 na korisnoj poruci:
Neshi (28.3.2012)
Stara 27.3.2012, 14:16   #6
BokiP
Član
 
Član od: 17.4.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoću oko html-a

Hvala, ali na yola ne mogu da hostujem .html, .php i .js datoteke, sve stranice su u php-u. Ono što sam dobio se nalazi na http://pastehtml.com/view/bsnuar169.html
Nije nešto ali bolje ne znam. Ako ima neko sajt i hoće da mi hostuje taj html fajl neka me kontaktira. Ja kad promenim fajl posla ću njemu li njoj i on/ona ga zameni na svom sajtu. To je sve što tražim. A za moj fajl trebate mišem da pređete preko linka da se pojavi slika igre i opis.

Poslednja ispravka: BokiP (27.3.2012 u 14:18) Razlog: greška
BokiP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
css, html, igrice, pomoc, sajt

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HTML kod i programi za izradu web stranica de facto Web dizajn 49 17.9.2015 16:39
HTML Marquee - Učitavanje teksta sa HTML stranice milosh-96 Web razvoj 0 4.2.2012 16:32
Izrada HTML predloška za blog-tutor MrMarin Web razvoj 1 12.8.2009 16:28
[HTML] HTML tutorijali na srpskom MilanSM Klijentske aplikacije 12 11.8.2007 17:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com