Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2007, 12:33   #21
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Ja jos imam dvojnika. Daj boze da SBB dobije fisknu telefoniju pa da zauvek zaboravim na ove majmune. Ja imam SBB televiziju i internet i samo sam ponekad imao malih problema (trenutno nijedan).
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 18:39   #22
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
A koliko znam telekom nije vlasnik telefonskih brojeva (ili mozda gresim) vec su samo korisnici kao sto su i tv stanice korisnici frekvencija.
Telekom je vlasnik cele kablovske infrastrukture (koja ide pod zemljim), dakle ne racunajuci dalekovode i sl. (koji pripadaju EPS-u). Cinjenica je da svako ko pokusa da se bavi fiksnom telefonijom (kod nas) mora ce da pokopava svoje kablove i pravi svoje centrale, osim ako se ne dogovori sa telekomom o koriscenju/zakupu njegovih linija, kablovske infrastrukture, kao i centrala.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 19:06   #23
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Pa isto mozemo da se pitamo "kako se Miskovic (delta) toliko obogatio za samo 7 godina (od oktobra 2000)"? Sto se i drugi ljudi nisu tako obogatili i nafatirali bogatstvo od ~1,4 mlrd$?
Pa vidis, odgovor je sasvim jednostavan: "Kad si sa odredjenim elementima u vlasti na prst u dup3, nista nije nemoguce."
Ok, slažem se sa tobom ali mislim da bi bilo bezveze sad i ovde opet da počnemo da žalimo i oplakujemo prošlost jednostavno.
ŠTA JE BILO BILO JE, BILO TO DOBRO ILI LOŠE
Ajmo malo sad da gledamo u budućnost, šta dobro može doneti ovo a ne da non stop iznova i iznova pričamo o prošlosti.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 23:14   #24
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Ok, slažem se sa tobom ali mislim da bi bilo bezveze sad i ovde opet da počnemo da žalimo i oplakujemo prošlost jednostavno.
ŠTA JE BILO BILO JE, BILO TO DOBRO ILI LOŠE
Ajmo malo sad da gledamo u budućnost, šta dobro može doneti ovo a ne da non stop iznova i iznova pričamo o prošlosti.
Agreed.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 23:56   #25
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

polako polako, crnogorski telekom je odavno privatizovan i dalje je posle godina čini mi se jedini internet provajder (postoji simbolično još jedan, al samo u PG) jedini ima fixnu telefoniju, drži monet kao t-mobile, najskuplji je, a maltene svakih 6 mjeseci diže cijene impulsa. 1. ovog mjeseca ukinuti su impulsi veće se vrijeme mjeri po sekundama. Poskupljao je 100%. Prije nešto više od pola godine takođe je poskupljao 100%. tako ne radujte se privatizaciji, ja bih puno više volio da je Telekom ostao u državnom vlasništvu...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2007, 1:23   #26
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
polako polako, crnogorski telekom je odavno privatizovan i dalje je posle godina čini mi se jedini internet provajder (postoji simbolično još jedan, al samo u PG) jedini ima fixnu telefoniju, drži monet kao t-mobile, najskuplji je, a maltene svakih 6 mjeseci diže cijene impulsa. 1. ovog mjeseca ukinuti su impulsi veće se vrijeme mjeri po sekundama. Poskupljao je 100%. Prije nešto više od pola godine takođe je poskupljao 100%. tako ne radujte se privatizaciji, ja bih puno više volio da je Telekom ostao u državnom vlasništvu...
To sto ti kazes jeste tako,al ovde nije u pitanju privatizacija,kao u cg,vec razbijanje monopola,sto znaci dolazak jos nekog-nekih operatera fiksne telefonije pored telekoma,koji ce ostati u vlasnistvu drzave,al nece vise imati monopol!A konkurencija je ta koja snizava cene...a ne privatizacija!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2007, 11:05   #27
Sasa Bogdanovic
Novi član
 
Član od: 14.9.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Pozdrav svima!
Ne znam za vas, ali je meni mnooooogo drago da ce neko konacno da udje kao drugi operater. Bilo ko....samo da postoji konkurencija !
Vidite i sami koliko nam je mobilna telefonija cupkala u mestu, a dolaskom VIP-a su svi poceli da menjaju "plocu"...besplatni minuti, nema rominga, jeftinije razgovarajte.....
Mislim da ce i drugi operater u fiksnoj telefoniji doneti samo dobro....(za nas obicne korisnike).
Sasa Bogdanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 1:04   #28
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
To sto ti kazes jeste tako,al ovde nije u pitanju privatizacija,kao u cg,vec razbijanje monopola,sto znaci dolazak jos nekog-nekih operatera fiksne telefonije pored telekoma,koji ce ostati u vlasnistvu drzave,al nece vise imati monopol!A konkurencija je ta koja snizava cene...a ne privatizacija!
Hm. Znaš šta je najgore? Kada strana firma ima monopol na našem tržištu. Vi toliko kukate o monopolu (što jest jest, monopola ima) al šta bi rekli na činjenicu da ja recimo imam mogućnost priključenja na samo jedan Internet Provajder i to po prilično visokoj cijeni, mnogo većoj nego onoj u srbiji. Cijena 20 sati interneta je 5 evra + 3-4 evra što dođe na telefonski račun od toga. Drugim riječima: skupo.

Moje mišljenje je da SBB neće ništa uraditi pored telekom sile
off. Od kada je MTS (tj. M:tel) ušao u CG daje pripejd brojeve sa 1000 poruka i 1000 minuta razgovora...

A ja imam postpejd ProMonte, džabe mi da zovem majku, oca i još 400 ljudi iz PV Živeli
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 11:01   #29
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Hm. Znaš šta je najgore? Kada strana firma ima monopol na našem tržištu. Vi toliko kukate o monopolu (što jest jest, monopola ima) al šta bi rekli na činjenicu da ja recimo imam mogućnost priključenja na samo jedan Internet Provajder i to po prilično visokoj cijeni, mnogo većoj nego onoj u srbiji. Cijena 20 sati interneta je 5 evra + 3-4 evra što dođe na telefonski račun od toga. Drugim riječima: skupo.

Moje mišljenje je da SBB neće ništa uraditi pored telekom sile
off. Od kada je MTS (tj. M:tel) ušao u CG daje pripejd brojeve sa 1000 poruka i 1000 minuta razgovora...

A ja imam postpejd ProMonte, džabe mi da zovem majku, oca i još 400 ljudi iz PV Živeli
Pa to jeste najgore,al ako ne znas,i u Srbiji je bila slicna situacija pre recimo godinu dana,dok nije poceo da se ozbiljno siri adsl(i telekom shvatio gde je buducnost i profit)...i ovde su bile takve cene dial-up-a(a mislim da su jos uvek),mi smo mozda imali izbor vise provajdera,al to nista nije znacilo(osim kome ces da das pare) posto je tata telekom bio glavni,a i sad je!Mali broj (ne)srecnika je mogao da uzme i kablovski net kod sbb-a,al mnogo je veci broj onih koji su zavisili od telekoma...tako da smo i mi to sve prosli u srbiji...mada se situacija mnogo popravila...a verujem da bi bila jos bolja ako jos neki obiljan igrac udje u pricu fiksne telefonije...al videcemo sta ce biti od toga!
A to sto navodis za mobilni...nije za poredjenje sa internetom...jer u cg koliko znam ima tri mobilna operatera,i to dobra,pa normalno da je veci izbor paketa,bolje i povoljnije cene...kao sto si i sam naveo da si zadovoljan...a veruj mi nije telekom-MTS vama ponudio te dobre pakete zato sto je divan i krasan i najbolji,vec da se izbori za deo kolaca,sto je pravi primer dobre konkurencije,pa i dobrih cena i dobrih usluga!

Poslednja ispravka: gagi_ns (15.9.2007 u 12:01)
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 12:11   #30
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Exclamation Imperija (Telekom) uzvraća udarac

Oni sa slabijim srcem da ne čitaju, jer će pročitati neke neverovatne tvrdnje od kojih...

http://www.danas.co.yu/20070922/ekonomija1.html#0
Citat:
INTERVJU
Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge kompanije Telekom Srbija
Uvođenje IP televizije uznemirilo SBB


Demonopolizacija fiksne telefonije biće višestruko korisna: Igor Jecl

Ivan Radak
Kablovski operater SBB uputio je prošle nedelje Agenciji za telekomunikacije zahtev za dozvolu pružanja usluga u fiksnoj telefoniji čije bi izdavanje konačno ukinulo monopol i u ovoj oblasti telekomunikacija. Jedini operater, Telekom Srbija, često se našao na meti kritika da zbog monopolskog položaja građani ne dobijaju kvalitetne usluge, da ne mogu da koriste VOIP, ili da plaćaju skup Internet. Mnogi očekuju da se Telekom svoje pozicije neće lako odreći.
- Možda će vam zvučati čudno, ali moje mišljenje je da će demonopolizacija fiksne telefonije biti višestruko korisna, kako za krajnje korisnike, tako i za Telekom. Konkurencija samo podstiče razvoj i kvalitet usluga i apsolutno nije tačna činjenica da se plašimo uvođenja novog operatera - kaže na početku razgovora za Danas Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge u kompaniji Telekom Srbija.
Nastavak pročitajte na linku, jer ovde postoji ograničenje od 3000 karaktera .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
choi (23.9.2007), starx (22.9.2007), steve89 (22.9.2007)
Stara 22.9.2007, 12:51   #31
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Imperija (Telekom) uzvraća udarac

Zanimljiv clanak...jako zanimljiv clanak...al sto bi rekli,svako hvali svoga konja...odavno je postalo jasno da se sve moze(relativno brzo i lako) mislim na uvodjenje svih navedenih usluga,samo sto se do sada nije htelo...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 18:57   #32
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

I ovo sve prica direktor telekoma,cudno.U svakom slucaju zanimljiv tekst a iz svega ovoga korisnici treba da izvuku najvise koristi(ako ih ne udare po dzepu) a mozda i prilika da i ja jednoga dana dobijem brzi net
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 22:25   #33
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Zamislite parodiju....gori goreg tera da bude konkurentan ..... znachi, horor! Boga pitaj na shta ce to da izadje! NA dobro, chisto sumnjam!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 22:52   #34
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Uradicemo ovo preko grane
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 0:16   #35
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
Kako komentarišete tvrdnje da smo treći otpozadi u Evropi po pristupu širokopojasnom Internetu? Mnogi za spor razvoj informatičkog društva i mali broj korisnika Interneta delimično krive i monopolski položaj Telekoma:
- Ne postoji monopol na Internet tržištu. Štaviše, jedna od glavnih karakteristika Internet tržišta u Srbiji jeste veoma kasni ulazak Telekoma Srbija u maloprodaju Internet usluga.
Auhh, ovo sam morao da izdvojim. Ne verujem sta je covek rekao za monopol.
Bitno je sto nema monopola u maloprodaji interneta, a to sto svi provajderi placaju globu telekomu nije uopste vazno (i sto veliki deo prihoda svakog provajdera ide telekomu)

A tek obrazlozenje zasto nikome ne treba veca brzina od 1,5 Mb/s . Pa zar on misli da ljudi zive u pecini, pa dovoljno je dati im bilo kakav net i svi ce biti zadovoljni (" hej bre imas 24h internet, treba da slavis - neki u ruralnim predelima Albanije nemaju ni to")
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku choi na korisnoj poruci:
freeminder (23.9.2007)
Stara 23.9.2007, 22:54   #36
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Jedan od moderatora ovog foruma je pre par godina otisao u postu da trazi ISDN. Ljudi su ga pitali "Sta ce ti to?"

Imacemo mi (ovde u Nisu) dobar internet, ali kad Nis bude deo Bugarske. Vi Beogradjani ste u losijoj poziciji od nas.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 9:54   #37
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
A tek obrazlozenje zasto nikome ne treba veca brzina od 1,5 Mb/s . Pa zar on misli da ljudi zive u pecini, pa dovoljno je dati im bilo kakav net i svi ce biti zadovoljni (" hej bre imas 24h internet, treba da slavis - neki u ruralnim predelima Albanije nemaju ni to")
Pa u Britaniji internet od 8 Mb/s kosta malo vise od 20 eura i rade na usavrsavanju i povecanju brzine. U sustini bi telekom trebao jos da spusti cene i onda bi da navuce i ostale korisnike na net. A sa SBB bude drugi provajder...
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 20:00   #38
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

I mog iskustva SBB ne moze da pruzi kvalitetnu uslugu ni kao internet provajder a kamoli da bude 2-gi operater fiksne telefonije , ma dajte stvarno su smesni ....nemam vise komentara u vezi SBB-a !!
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 21:55   #39
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citam u nekim novinama danas da britanija ima problema sa internetom vecih paketa i kazu da na primer oni sto imaju 8MB ukupno im isporucuju 62% tako su naveli,sto se tice sbb telefona neznam na kom principu radi ali ako bude kao net.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 15:51   #40
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Sta se zna oko ovoga, kad ce SBB da pusti telefon? Koliko sam video oni kazu da ce biti od Nove godine. Jel zna neko nesto pouzdano?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com