Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2011, 1:37   #1
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Logitech Wireless Desktop MK320


Pisao sam vec u sta da kupim delu foruma o ovom combo-u.

Stvarno sam zadovoljan autonomijom, odzivom, i tastatura i mis imaju odlican domet, mislim da je fabricki deklarisanih 10m tacan podatak a malopre sam probao sa nekih 8m iz druge sobe i sve radi.

Kvalitet plastike je solidan ali nista vise od toga. Tastatura je bolji deo kompleta ali.. o tome kasnije.

Tastatura ima malo cudan raspored tastera i velicinu nekih osnovnih [levi shift je duplo kraci kod mene] ali isto tako ima i kvalitetne multimedia tastere, uglavnom za kontrolu zvuka, plejera i pretrazivaca. Ti tasteri su stvarno tihi i udobni. Ostali tasteri su tihi i sa nekim ''srednjim'' hodom [nisam probao previse tastatura, ovo je subjektivno].

Potencijalne mane su sto nema indikator baterije, taster za paljenje je u gornjem delu sa donje strane ali posle 15 min sam napamet znao gde je, i da, nema indikator da je caps lock ukljucen ali i na ovo sam se navikao.

Autonomiju jos nisam procenio jer evo od 20, marta jos radi sa 2 AAA duracell baterije koje dolaze uz komplet, kao i AA za mis. Dakle, mislim da cu uspeti 12 meseci da izvucem, gasim tastaturu nocu, kao i mis, i ako sam duze odsutan.

Mis je malih dimenzija, predvidjen za laptop kao i ceo komplet u sustini ali ja bez problema koristim cak i za igranje, voznje i fps [mislim na ceo combo, da je ok i za igranje].

Mis klizi cak i na razlicitim zahtevnim podlogama, ne samo po a4 X7. Tasteri su malo bucniji za moj ukus, plastika je ok ali kao da nije bas sve najbolje spojeno ali nista strasno.

Autonomija misa je oko 3 meseca sa 1 AA Duracell baterijom ali sa retkim gasenjem nocu, sada koristim staru AA bateriju bateriju 2300 mah kapaciteta ali je vremenom dosta oslabila pa je punim svake 2 nedelje npr.

Lag u igrama je minimalan i prisutan je kada i ceo sistem pocne da laguje [inace mi je sistem dugo bio u losem stanju ] ali svaki fps sam odigrao sa velikim komforom.
Cak iako imam veliku saku brzo sam se navikao na ovako malog pacova.

Krajnji utisak je jako pozitivan, komplet sam platio 3700 din sa 3 godine garancije i zadovoljan sam. Konkurencija ne nudi bolje, mozda samo Microsoft. Ocena bi bila 8,5/10 [za ovu cenu] ali..

Prosto ne mogu da verujem da je kompanija kao Logitech dozvolila sebi da se izblamira sa ovim problemom :

Posle samo 6 meseci neki tasteri su se skoro skroz izlizali tj stampa se je delimicno nestala !!!

Tasteri A, S, Y, i levi shift su poceli da nestaju. A npr ''strelice'' preko kojih sam odvozao shift1, 2, dirt3 itd su neporomenjene Ajde za taster A da razumem ali S i Shift.. Od Shift mi je ostalo samo Sh, pola i, pola f i malo t

Sramota za Logitech.

Da napomenem da sam odmah uocio da je ovo osetljiva stampa ili kako vec da nazovem, dakle nije jedna celina sa plastikom kao multimedijalni tasteri.

A prastara Logitech tastatura iz '04 eno jos uvek ni jedan taster nije ostecen a dao sam je ortacima za net u kaficu..

Ovo je znacajno pokvarilo utisak jer ako se ovako nastavi ostacu za 2 god bez pola tastera, srecom znam raspored.

7,5/10 ocena. Sramota za Logitech da dozvoli ovakav propust ali eto, nije samo kod mene slucaj, guglao sam.

Ali opet sto se tehnicke strane i upotrebnih mogucnosti tice, radi kao sat.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logitech Wireless Solar Keyboard K750 nb97 ŠDK - Ostale komponente 0 26.4.2011 8:03
Logitech Cordless Desktop Wave Keyboard Freeloader ŠDK - Ostale komponente 4 13.11.2008 2:28
Desktop i laptop wireless Marti Misterija ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 29.7.2008 18:02
Umrezavanje Desktop - Laptop, Wireless Internet Palladin Mike Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 29.3.2008 1:49
Wireless ADSL Gateway -> Desktop + Laptop stevan1986 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.11.2007 19:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com