Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2006, 2:39   #1
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Pozdrav!
Planiram uskoro da kupim digitalni fotoaparat do 300eura. U dilemi sam izmedju Cannon Ixus 40 i Cannon A610 .
Citao sam Sasine i Chivanove postove(a njima najvise verujem jer smatram da se najbolje razumeju u oblasti ) i pohvale na racun Ixus 40 , a 610 je nov model opisan u najnovijem broju takodje nahvaljen( i pise dosta brzi od ranijih PowerShoot modela)
Neznam koji da uzmem. Aparat bih koristio vise godina, ali ne puno ,samo u posebnim prilikama. Ponekad bih na letovanju amaterski slikao pejzaze i udaljene objekte - koji od njih pravi kvalitetnije slike? Koji je pouzdaniji?
Koji ima bolji odnos cena-performanse? Inace, da naglasim, nije mi bitno sto se kod a610 displej okrece za 180 stepeni. Koji bi vi uzeli.?
Molim za pomoc svakog ko se iole razume, jer je meni ova oblast skoro potpuno nepoznata.
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 6:51   #2
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Ja se prilično razumem u fotografiju, ali ne toliko u digitalce... No, rekao bih da je najbitnija razlika to što A610 ima mnogo veće mogućnosti za manuelna podešavanja. Postavlja se pitanje treba li ti tako nešto ili ne? Meni, recimo, treba, te bih se opredelio za A610.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 7:55   #3
reljaz
Novi član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Pa sta da ti kazem... ja sam kupio Canon A610 prije mjesec dana u Luxemburg-u za 240 eura (ali tebe ovde dere porez) i mogu ti reci da sam konacno kupio aparat kakav sam trazio dugo vremena. Malo je falilo da kupim A95 ali srecom malo sam sacekao i izasla je nova serija.
Aparat je fenomenalan i vrijedi vise nego sto kosta (pa i 300 i nesto eura).
Mislim da o Canon-ovom socivu i kvalitetu slike ne trebamo uopste raspravljati jer slike su kao i uvijek odlicne (ostre, dobar balans boja...)... u ostalom citao si review u poslednjem broju SK i vjeruj mi nisu nista slagali.
Ono sto ti ja mogu jos reci jeste da ako koristis automatiku ona odlicno radi svoj posao. Sam kazes da si pocetnik u ovoj oblasti pa ce ti odlicno doci vec predefinisanih dvadesetak profila koji dodju uz njega.
A kad udjes malo u fazon Manualni modovi ti definitivno nude punu kontrolu. Meni je uvijek bio potreban dobar manualni mod a to je rijetkost kod srednje-nize klase digitalnih aparata.
Pored odlicne slike A610 ima i odlican video zapis... Ima rezolucije koje snimaju i profesionalni aparati i to u 15 ili 30 frejmova. Cak ima i odlican "brzi" mod koji moze da snima cak 60 frejmova ali to je ograniceno na 1min.
Bateriju su jos jedna odlicna strana. Uvijek uspjem da slikam vise od 450-500 slika sa blicem. Baterije su mi 2300mAh..
Ma sve to mozes procitati u SK.
Dobro me slusaj... kupi Canon A610 !!!!
Canon Ixus 40 je dobar aparat (imao sam priliku da ga probam) ali nema toliko dobar manual mode i jos par stvari kao A610.
Evo jos jednom: kupi Canon A610 !!!!
Ako imas neka pitanja mozes mi poslati PM.

PS: A jesam li spomenuo da je gotovo duplo brzi od starijih modela!? Vjeruj mi, kad ga prvi put budes upalio bice ti jasno da se radi o aparatu koji je dosta brzi od svih modela u svojoj klasi.
reljaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 14:44   #4
sim.a
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 152
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Ixus sam koristio jedno vreme ali sam ga prodao jer mi je bio premali. Tresu se ruke od godina ) valjda. Inace sve ostalo je na njemu dobro i mozes tamo dosta da podesavas ali po tvom opisu ne izgleda mi da ces da se bavis manualnim podesavanjem svih parametara. Ako to hoces da radis na tom malom aparatu onda ....
Isprobaj oba da vidis kako ti "leze" ako nemas neki poseban zahtev.
sim.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 15:31   #5
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

[QUOTE=reljaz]
Pored odlicne slike A610 ima i odlican video zapis... Ima rezolucije koje snimaju i profesionalni aparati i to u 15 ili 30 frejmova. [/QOUTE]

Ovo je blaga glupost. Sta znaci ima rezolucije koju snimaju i pro aparati ?
Naj pro aparati nemaju video mod, dok najlosije kamere imaju vecu rezoluciju i naravno bolju sliku.

Citat:
reljaz kaže:
Canon Ixus 40 je dobar aparat (imao sam priliku da ga probam) ali nema toliko dobar manual mode i jos par stvari kao A610.
A610 je duplo veci, tezi i u startu skuplji + trazi kupovinu baterija i punjaca.

Ixus 40 i A610 se neporede!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 16:18   #6
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Citat:
Sasa kaže:
A610 je duplo veci, tezi i u startu skuplji + trazi kupovinu baterija i punjaca.

Ixus 40 i A610 se neporede!
Upravo si ih uporedio!

Šalu na stranu, sam topik nameće poređenje, jer je tema baš dvoumica između ova dva modela.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 13:48   #7
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Citat:
Ilic Marko kaže:
Neznam koji da uzmem. Aparat bih koristio vise godina, ali ne puno ,samo u posebnim prilikama. Ponekad bih na letovanju amaterski slikao pejzaze i udaljene objekte - koji od njih pravi kvalitetnije slike? Koji je pouzdaniji? Koji ima bolji odnos cena-performanse? Inace, da naglasim, nije mi bitno sto se kod a610 displej okrece za 180 stepeni. Koji bi vi uzeli.?
Molim za pomoc svakog ko se iole razume, jer je meni ova oblast skoro potpuno nepoznata.
Pošto bi aparat koristio na letovanjima, mislim da ti je bitno i trajanje baterije. A610 je tu znatno bolji. Takođe, koristi standardne AA baterije, što ti olakšava zamenu, ako se isprazne. Ixus 40 ima manju autonomiju + nije standradna baterija (možeš da je puniš samo u hotelskoj sobi). Jedino da razmisliš o kupovini dve baterije za Ixus 40, pa da jednu punu uvek nosiš sa sobom.
Na strani Ixusa 40 je veličina - možeš da ga staviš bilo gde. Na strani A610 je pokretni ekran (iako kažeš da ti nije bitno, jednom kad se navikneš na pokretni ekran, nećeš moći da ga zaboraviš. ).
Bojim se da će krajnja odluka biti na tebi.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2006, 5:17   #8
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Hvala vam na ovim odgovorima do sada, mada jos uvek sam u dilemi!?!
Mislim da cu poslusati Chivana i uzeti A610 jer mi znaci sto ima obicne punjive AA baterije ( jednom sam imao analogni aparat sa nestandarnom baterijom male autonomije i nikad vise-bila je preskupa a ostavljala me je u najgorem trenutku)
Nije mi bitna velicina i tezina aparata, jer koristim aparat na nekoliko meni bitnih dogadjaja godisnje( moj i moje devojke rodjendan, letovanje, mozda zimovanje,odlazak u inostranstvo jednom u 2-3 godine, Nova Godina, prvi maj-uranak i mozda jos par desavanja godisnje) Znaci 5-6 puta godisnje,jer studiram,obaveze,vezan sam za kucu, iz unutrasnjosti sam... Da sam turisticki vodic ili slicno itekako bi mi bila vazna velicina i tezina aparata jer bih ga stalno koristio i nosio sa sobom. Tada bih bez sumnje uzeo Ixus40
Niko mi nije detaljno izneo misljenje o tome koji pravi bolje slike?
Moze li 4Mpix i 3X opicki zum(digitalni mi uopste nije bitan) - to jest Ixus40 , da parira 5.0Mpix i 4X opticki zum - A610 ??? Koji pravi bolje slike?Lepse i jasnije boje? Objektivno? Inace da naglasim da mi mali kontrast ne smeta, cak mi se u nekim trenucima i dopada i vise gotivim svetlije slike- ne volim kada su slike tamnije nego sto je u stvari bilo u trenutku slikanja. Takodje mi je bitno nocno slikanje i kvalitet i jacina ugradjenog blica. Video snimanje mi nije preterano bitno, vazno je da poseduje i da je upotrebljivo.Smatram da mi i 5.0Mpix nije presudno i da bih uzeo i Ixus(4.0Mpix je sasvim dovoljno) ako pravi bolje , tj lepse slike.
Pozdrav!
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2006, 17:00   #9
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Citat:
Ilic Marko kaže:
Moze li 4Mpix i 3X opicki zum(digitalni mi uopste nije bitan) - to jest Ixus40 , da parira 5.0Mpix i 4X opticki zum - A610 ??? Koji pravi bolje slike?Lepse i jasnije boje? Objektivno? Inace da naglasim da mi mali kontrast ne smeta, cak mi se u nekim trenucima i dopada i vise gotivim svetlije slike- ne volim kada su slike tamnije nego sto je u stvari bilo u trenutku slikanja. Takodje mi je bitno nocno slikanje i kvalitet i jacina ugradjenog blica. Video snimanje mi nije preterano bitno, vazno je da poseduje i da je upotrebljivo.Smatram da mi i 5.0Mpix nije presudno i da bih uzeo i Ixus(4.0Mpix je sasvim dovoljno) ako pravi bolje , tj lepse slike.
Pozdrav!
Ma, ista je to stvar - Canon je to, kvalitet slike je na oba odličan. Na A610 je blic nešto jači (po specifikacijama: Ixus 40 - 3,5 metara, A610 - 4 metra). Razlika u rezoluciji nije toliko bitna (ali ne može da smeta), a malo veći zum svakako koristi. Ako ti nije bitno da imaš aparat ekstra malih dimenzija, odluči se za A610.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com