Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2006, 3:46   #181
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
paterfamilias kaže:
Da postoji mogućnost odmah bi prešao sa dialup-a na neki wireless pa i na 64 kb/s,samo da se kurtališem modema.Može MK da sa nekog adsl-a prosipa pamet da je bežični internet loš koliko hoće,ali 99% Srbije bi jedva čekalo neki wireless,pošto adsl i kablovskog interneta nema nigde na vidiku u skorije vreme.
joj stvarno si nedokazan ok ako ne verujes meni i mk idi na sajtove pogledaj sta koliko kosta vidi na forumima uporedi korisnike bezicnog,adsl,kablovskog net-a pa vidi ko je najzadovoljniji a ko najnezadovoljniji.pogledaj odnos cene/kvaliteta itd...pa bre vise se isplati sat download (sa sve opremom) + 56k modem za upload nego bezicni net barem je tako kod nas postoje u svetu naprednije wifi tehnologije ali smo mi daleko od toga jos uvek na zalost
Citat:
paterfamilias kaže:
Administratori su izdvojili svaku mesečnu kolumnu kao posebnu temu i dali učesnicima mogućnost da iznesu svoje mišljenje o stavovima u kolumni i svakog meseca je tako.Ako meni insinuiraš da „imam ozbiljnih problema“ i da se previše primam na raspravu o kolumni,to istovremeno i činiš i administratorima foruma jer su upravo ovu temu zamislili kao sučeljavanje mišljenja i kritiku.
opet ti sa diplomatijom tipa : "nije nego"
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 3:47   #182
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
paterfamilias kaže:
Ja nikada nisam prostački i nisko napadao MK.Kada kažem da su njegove kolumne jedna besmislena trućanja koja su ruglo SK-a a možda i cele kuće Politika,i da svojim tričarijama o blagotvornosti duvana i Fireru,inkviziciji ,kineskoj demokratiji itd.,bruka jedan renomirani časopis i tradiciju od preko 20 godina,i napore ostalih novinara SK-a koji ne glume primadone SK-a kao MK,već pišu kvalitetne tekstove i trude se da urade što bolji časopis –to su činjenice a ne neko nisko i prostačko napadanje.Istina neki put boli,ali je i tada bolja istina nego laž i neiskreno tapšanje po ramenu i hvaljenje.
o boze najbolje je da lincujemo coveka po tebi zar ne?da ga vesamo na terazijama jer on blati ugledni casopis svojim tekstovima ccc...ajde ponovice ivke milioniti put : sloboda govora/pisanja je osnova ako bas hoces i demokratije i slobodnog/zdravog drustva.recimo u mnogo naprednijim zemljama od nase (ekonomski,pravosudno itd...) imas majn kampf u slobodnoj prodaji kao sto imas i "sektaske",vrlo devijantne i promiskuitetne kao i nasilne knjige/filmove/igre itd...mislis da su zbog toga neki klinci tamo upali u skolu sa masinkama i pobili brdo ljudi?hmmm cisto sumnjam.kao sto nece klinac ovde da zapali pljugu zato sto je mk napisao kako on pusi i nista mu nije
Citat:
paterfamilias kaže:
Reći da je via čipset loš bez obzira na kvalitet(???) ploče i njenog proizvođača je besmisleno.Viđao sam via čipset sa nekvalitetnim memorijskim modulima tipa elixir ili još gorim od toga,da radi skoro perfektno,na primer u našem lokalnom sudu i tužilaštvu,gde ima preko 20 kompjutera svi sa via čipsetom i rade ok već par godina.
Pričati da via čipset ništa ne vredi bez obzira na kvalitet ostalih komponenti je veoma glupo.VIA je sigurno manje dobar čipset od nforce i slično,ali uvek ću smatrati boljom neku Via ploču sa brzim procesorom,dosta ram-a(bar neki Kingston ako nema para za bolje) mnogo boljom od nekog izvikanog čipseta sa nekim celeronom i malo memorije,mnogo toga zavisi i od ostalih komponenti a ne samo od ploče i čipseta.Šta nekome znači dobar čipset i ploča kada nema dovoljno resursa?Via čipset se upravo pokazao kao vrlo nestabilan i probirljiv u zavisnosti od kvaliteta ostalih komponenti(ram-a na primer),pa MK pričajući da Via generalno ne valja bez obzira na kvalitet i proizvođača komponente,dokazuje svoje elementarno neznanje.
kao prvo nisi mi naveo nijedan ozbiljan sajt/casopis gde je via cipset pohvaljen.kao drugo u sudu mogu raditi i compaq masine matore 10 godina za to sto njima treba i one su odlicne matsonic je njima luksuz .kao trece ne znam ko ce to da kupi matsonic plocu i na nju stavi conroe-a recimo dok je logicno kupiti odlicnu plocu i slabiji proc za pocetak posle samo uradis upgrade proc-a i imas dosta brzu masinu.shvati dobra ploca je polaz za dobar komp (i napajanje ako mene pitas) sve ostalo kasnije mozes stavljati jace/bolje a stabilna/dobra ploca ti treba u startu
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 4:31   #183
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Prelistah ove strane i mogu reci samo jedno. Covek posteno zaradjuje platu.

Zasto? Cilj kolumne (opste) nije da se ljudi sloze o tome o cmeu se pise vec da izazove reakciju. MKove kolumne to svakako rade. Vidim svi diskutujete, znaci svi citate, znaci svi kupujete... Ovo poslednje je u kapitalizmu u kome posluje Politika najbitnije, tako da covek itekako odradjuje platu.

O tome da li mislim da su njegovi textovi dobri ili ne mi je bezveze da komentarisem u ovakvoj temi sa ovoliko prepucavanja.
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 7:40   #184
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
ivke76 kaže:
pa nemam pojma zasto se mi onda ovde "prepiremo" sve je u redu ti jos ispade i blag u odnosu na pater-a koji kad mu se skrene paznja na silovitost pljuvanja odmah krene na diplomatiju : "nisam ja tako mislio/napisao" mada i dalje stoji da mislim da ne moze jedna strana negativno uticati na mladez po srbiji ma sta na njoj pisalo
Ja se ne prepirem, ne znam otkud ti to. A takodje ne mogu porediti kritike koje sam uputio s pljuvanjem necijeg stvaralastva. U ovom slucaju dela MK. To je jednostavno kritika. Ova tema je napravljena za iznosenje svojih stavova, odnosno reakcija povodom teksta MK u rubrici "ja, igrac". Takodje ne namecen svoje misljenje ostalima vec ga samo iznosim u "javnost" - na forum. A tvrdim da se ne bi oduzilo ovo ovoliko da se nije ulazilo u quote-iranja neistomisljenika. Izneti svoje misljenje i procitati tudje je politika koje bi se trebali drzati da bi izbegli ovakve nesporazume ubuduce i spamovanja prvenstveno ove teme. Sto se tice paterfamiliasa ne bih ni njegova pisanja okarakterisao kao pluvanja vec opet kao iznosenje njegovih stavova. Kroz brojne postove je pokazao i dokazao da zaista misli tako i zasto misli tako, stavise mogu reci da nam se stavovi povodom ovomesecnog teksta podudaraju. I skidam mu kapu sto se nije obazirao na prozivke pojedinaca.
Tacno je da ima mnogo gorih stvari po decu u nasoj zemlji od teksta/ova MK-a. Ali naici na takav tekst u SK-u koji predstavlja krem trzista casopisa u nasoj zemlji, koji je jedan od nekolicine casopisa za koje se moze reci da imaju obraza i kako ostati optimista pored svega toga, mi ovde mozemo samo nagadjati zasto je MK napisao onakav tekst, zato sto su mu trazili to ili mu je zaista naislo (ja bih rekao da mu je naislo). Nije ni ispravno opravdavati taj tekst poredjenjem s nekim mnogo ozbiljnijim situacijama u nasoj zemlji. Mozda nece imati negativnih uticaja kao neka epidemija ali ja mislim da ce uticati na mladju populaciju koja cita SK, rubriku MK-a, voli igre i racunare. Nisu u pitanju samo redovi vezani za "nikotin" vec ceo komplet, rekao bih izuzev onog dela gde pominje drugare jer ne vidim koja je svrha onog dela teksta i sta uopste moze neko izvuci odatle pod uslovom da nije na nekim smesnim drogama.
Drugim delom (sekundarno) mene takvo pisanje u SK-u tangira jer u citanju SK-a zalazim u meni specificnu i neophodnu oazu mira i tisine u koju volim da zadjem pocetkom svakog meseca, da pobegnem od ostalog kiceraja i svih nama nezeljenih desavanja u Srbiji i problema koje imam ali ovaj tekst MK-a me je samo naveo na dublje razmisljanje o nekim problemima kod nas, njegovi tekstovi se uglavnom svode na neke nepravedne situacije ali ne mozemo porediti ovo i pljuvanje telekoma. Ma sta god bila poenta onoga teksta mene navodi da se stavim u ulogu nekoga ko je duzan da slusa/resava tudje probleme a verujem da je toga dosta svima nama pa zasto bi toga bilo i u SK-u.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 11:48   #185
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
NikolaS kaže:
A adsl, i pored toga sto sam uzeo studentski popust mi je bio u istom paketu skuplji od wireless-a, oko podesavanja se isto tako nisam mucio, protok je bio sporiji nego na wireless-u, ne znam sta sve nije bilo zabranjeno (na wireless-u nista). I sada planiram povratak na wireless i to cu uzeti flat paket od 256kb/s bez ikakvih ogranicenja za 1450din mesecno flat. Nije dobro? Malo sutra, iako ne volim antene i takav prijem kod mene nema izbora a u bg-u umesto predjasnjeg adsl-a ubacujem kablovski cim budem u prilici. Toliko o adsl-u kod nas, nije mi jasno zasto Mk ojadi wireless, ne zelim ni da detaljnije zalazim u to, iskusniji je covek od mene, verovatno ima razloga samo sto ja kao ex (i buduci) korisnik wireless-a nisam imao ama bas nikakvih problema.
Shta? Ja placam ADSL flat 256kb/s 1250 dinara i nishta nije zabranjeno.A ti cesh za vece pare da se zezash sa antenom.Dobro, tvoj izbor.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 18:56   #186
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
ivke76 kaže:
sve je u redu ti jos ispade i blag u odnosu na pater-a koji kad mu se skrene paznja na silovitost pljuvanja odmah krene na diplomatiju : "nisam ja tako mislio/napisao
opet ti sa diplomatijom tipa : "nije nego
Iza svake kritike MK-a(pljuvanja po tvom rezonu) stojim i dalje.Znači tvoja aluzija o nekom mojem ograđivanju("nisam ja tako mislio/napisao) uopšte nije na mestu.

Citat:
ivke76 kaže:
joj stvarno si nedokazan ok ako ne verujes meni i mk idi na sajtove pogledaj sta koliko kosta vidi na forumima uporedi korisnike bezicnog,adsl,kablovskog net-a pa vidi ko je najzadovoljniji a ko najnezadovoljniji.pogledaj odnos cene/kvaliteta itd...pa bre vise se isplati sat download (sa sve opremom) + 56k modem za upload nego bezicni net barem je tako kod nas postoje u svetu naprednije wifi tehnologije ali smo mi daleko od toga jos uvek na zalost
Mogu do mile volje da upoređujem adsl,kablovski internet,toga nema kod nas u narednih par godina.Znači jedina alternative dialup-u su wireless i satelitski internet.Satelitski internet te i dalje drži vezanog za Telekom,treba ti antenna,lnb,sat kartica i da plaćaš i dalje PTT račun,i mesečni flat,i da imaš ograničenje mesečnog download-a.Za wireless ti takođe treba nešto malo ulaganja u prijemnu opremu,ali se uz nešto niži protok otkačinješ od Telekoma,i nemaš nikakvo ograničenje downloada.
Zato kada MK savetuje čoveka koji nema uslova za kablovski internet ili adsl da batali wireless-to je veliko neznanje jednog novinara koji treba da daje savete za rešavanje problema.

Citat:
ivke76 kaže:
o boze najbolje je da lincujemo coveka po tebi zar ne?da ga vesamo na terazijama jer on blati ugledni casopis svojim tekstovima ccc...ajde ponovice ivke milioniti put :
U istoriji su uglavnom vešali neke ugledne novinare.Trećerazredna piskarala koja nešto blebeću sa stranica nekog IT časopisa neće nikada niko vešati.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 20:32   #187
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
paterfamilias kaže:
U istoriji su uglavnom vešali neke ugledne novinare.Trećerazredna piskarala koja nešto blebeću sa stranica nekog IT časopisa neće nikada niko vešati.
haha opet vrhunac tvoje diplomatije.a sto postova si nabio tvrdeci da mk neverovatno puno utice na mlade i decu,da ce ona zbog kako sada kazes nekog tamo trecerazrednog piskarala menjati svoj nacin zivota itd...pa odluci se covece sta je mk?neki uticajan pisac zbog koga mladez menja zivot iz korena cim ga procita ili trecerazredno piskaralo koje blebece?opet uskaces sebi u postove samo tako
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 20:46   #188
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
NikolaS kaže:
Mali ti imas gadnih problema u zivotu. Ja ti ne mogu pomoci A ne znam zasto mislis da ne bismo nista ucinili povodom toga, pa zar forum nije pravo mesto za to. btw Da te ima malo cesce na forumu znao bi da ne kritikujem uvek mk. Dosta puta sam i uputio reci hvale, i ovoga puta imam samo reci hvale za tekstove u opisu igara "Company of Heroes" i "Faces of War", napisao ih je citko i socno, a da ne boli stomak Ali mu je zato tekst u rubrici "ja,igrac" ovog meseca po meni tezak promasaj.

ps Kada bi znao sine koji fakultet ja privodim kraju ne bi tako mislio a kamoli pisao. Sumnjam da bi uspeo da ga upises a o zavrsavanju da i ne pricamo. A nisu prava, ne budi toliko plitkouman ubuduce.


Ovo je jedina stvar oko koje bi se mogli sloziti u ovom trenutku.

ps Sve ovo je dokaz da mk ima uticaja na mladju populaciju i da smo bili u pravu.

Edit: Mozda ziveci takav zivot mk ne snosi posledice jer zivimo u matriksu i on je svestan toga kao neo a mi nismo, jbte mk srpski neo-eto teme za sledeci month
Izvini matori stvarno, nemam me na forumu puno i ne pratim tvoju forum karijeru tako da ne znam kada i koliko si puta hvalio Kuzmu a iskreno tvoje misljenje me od ovog trenutka i ne interesuje.
Totalno sam deklasirao tvoju pricu o nekakvom sah matu a ti kao odgovor napises "Mali ti imas gadnih problema u zivotu." Ajde za ovo mali da ti i oprostim a za ove probleme stvarno ne mogu.
Nista ti nastavi tvoj faks (matori se skoluje u nedodjiji i to sa Petrom Panom) pa kad zavrsis javi se.
Citat:
ps Kada bi znao sine koji fakultet ja privodim kraju ne bi tako mislio a kamoli pisao. Sumnjam da bi uspeo da ga upises a o zavrsavanju da i ne pricamo. A nisu prava, ne budi toliko plitkouman ubuduce.
Ja imam 19 godina da bi mogao da me nazivas sinom mora da imas oko 35 godina, nesto se oduzilo to skolovanje sa Petrom. (osim ako ne mislis figurativno i po inteligenciji ili stanju uma ali to nije moguce zar ne jer si tu mnogo mladji od mene )
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 21:02   #189
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
Garson kaže:
Shta? Ja placam ADSL flat 256kb/s 1250 dinara i nishta nije zabranjeno.A ti cesh za vece pare da se zezash sa antenom.Dobro, tvoj izbor.
Da, u bg-u cu ubaciti kablovski ali na drugoj lokaciji nema mogucnosti ni za adsl a ni kablovski. A vec sam imao wireless i vracam mu se ponovo. To si uzeo preko beotel-a s 30% popusta studentima
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 21:10   #190
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
Maximus kaže:
Izvini matori stvarno, nemam me na forumu puno i ne pratim tvoju forum karijeru tako da ne znam kada i koliko si puta hvalio Kuzmu a iskreno tvoje misljenje me od ovog trenutka i ne interesuje.
Totalno sam deklasirao tvoju pricu o nekakvom sah matu a ti kao odgovor napises "Mali ti imas gadnih problema u zivotu." Ajde za ovo mali da ti i oprostim a za ove probleme stvarno ne mogu.
Nista ti nastavi tvoj faks (matori se skoluje u nedodjiji i to sa Petrom Panom) pa kad zavrsis javi se.

Ja imam 19 godina da bi mogao da me nazivas sinom mora da imas oko 35 godina, nesto se oduzilo to skolovanje sa Petrom. (osim ako ne mislis figurativno i po inteligenciji ili stanju uma ali to nije moguce zar ne jer si tu mnogo mladji od mene )
Moja prica o sah matu, opet da si procitao sve redom shvatio bi da je to bila sala. Deklasirao si moju pricu Koju pricu, na opasku si odgovorio vredjanjem. To je po tebi pametno. Zapitaj se da li ima smisla ono sto sam napisao, kratko i jasno, ima. I opet prilazis vec vidjenom stilu, vredjanjem i nagadjanjem. A ovo nema nikakve veze ni s Kuzmom ni s ovomesecnim tekstom pa ne vidim koji je razlog tvog boravka/pisanja ovdeako zelis da vredjas druge uradi to ili preko pm-a ili idi u pm Mogu da ti pisem sada odgovor na tri strane, da ti pojasnim neke stvari, ali nemam toliko vremena i ne zelim da spamujem temu nepotrebno pa sam srocio samo ovo.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 0:11   #191
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
ivke76 kaže:
haha opet vrhunac tvoje diplomatije.a sto postova si nabio tvrdeci da mk neverovatno puno utice na mlade i decu,da ce ona zbog kako sada kazes nekog tamo trecerazrednog piskarala menjati svoj nacin zivota itd...pa odluci se covece sta je mk?neki uticajan pisac zbog koga mladez menja zivot iz korena cim ga procita ili trecerazredno piskaralo koje blebece?opet uskaces sebi u postove samo tako
I blebetalo može imati uticaja na ljude samo mu treba dati priliku da se eksponira u javnosti putem novina ili TV-a.Za to ne treba ni mnogo pameti ni znanja.Najveće budale i primitivci mogu preko medija da utiču na ljude,ne moraju da budu "uticajni pisci".Uticajni pisci imaju mnogo manje uticaja na ljude od raznih piskarala i kvazinovinara.
Ali ništa ne brini iako godišnje u svetu strada dosta novinara ne verujem da je ijedan IT novinar imao takvu sudbinu,još manje bio linčovan ili vešan.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 0:51   #192
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
NikolaS kaže:
Da, u bg-u cu ubaciti kablovski ali na drugoj lokaciji nema mogucnosti ni za adsl a ni kablovski. A vec sam imao wireless i vracam mu se ponovo. To si uzeo preko beotel-a s 30% popusta studentima
Jesam, ali preko telekoma ce biti 1211 dinara bez popusta.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 1:00   #193
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

inace, svaka pohvala za poster
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 11:09   #194
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Dosta vise sa licnim prepirkama...



Dozvoljavam i ostre kritike ali vi ga preteraste.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 0:53   #195
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
pcigre kaže:
Prelistah ove strane i mogu reci samo jedno. Covek posteno zaradjuje platu.
Zasto? Cilj kolumne (opste) nije da se ljudi sloze o tome o cmeu se pise vec da izazove reakciju. MKove kolumne to svakako rade. Vidim svi diskutujete, znaci svi citate, znaci svi kupujete... Ovo poslednje je u kapitalizmu u kome posluje Politika najbitnije, tako da covek itekako odradjuje platu.
O tome da li mislim da su njegovi textovi dobri ili ne mi je bezveze da komentarisem u ovakvoj temi sa ovoliko prepucavanja.
Samo je problem što se publicitet kolumni bazira na nizu dezinformacija i poluistina,kao što je u prošloj to bila netačna pretpostavka da je povećan udeo devojaka iz Srbije u porno/Sex industriji na net-u(dokazano netačno),a u ovomesečnoj kolumni se protura gruba neistina da konzumiranje duvana,fast food-a i fizička neaktivnost mogu biti zdraviji od zdrave ishrane i bavljenja sportom(takođe netačno,opovrgnuto svim mogućim istraživanjima).Ako tome dodamo i savet MK-a dialup korisniku da batali wireless(a nema mogućnost ni za adsl ni za kablovski internet)jer "može osedeti mlad"(verovatno neće osedeti uz dial up),te jeftinu priču da je via čipset loš bez obzira na kvalitet i proizvođača komponente(svi znamo da via probirljiv za kvalitetne komponente a da je bagovit sa no name i manje kvalitetnim komponentama),vidi se da se pisanje MK-a svodi na neke poluinformacije i dezinformacije.
Nije valjda poenta IT novinarstva samo izazvati reakciju,valjda treba napisati i nešto tačno i korisno.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 1:10   #196
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Nema to veze. Svake novine zele samo publicitet, pa cesto i svejedno kakav, dobar ili los. Zato svake novine mogu da pisu sta zele, pa cak i poluistine koje te toliko bodu u d*** da moras ovde da se zalis na MK kako upropascuje naciju. A ako neko tu ima ostecen, npr. Mk pocne da pise neistine o nekom politicaru pa ga ovaj tuzi - e tek onda ce da sud odredi jel to istina ili nije i shodno tome kazni ili ne kazni Kuzmanovica. A dotle mu niko ne brani da pise sta hoce. I BTW niko nije dokazao da zdrav zivot u 100% slucajeva produzava zivot ili da Kuzmin nacin zivota obavezno dovede do preuranjene bolesti/smrti. To je i poenta kolumne, da svi naklapaju kako cemo umreti ako se ne krecemo/jedemo pahuljice i samo biljnu mast/ne ostavimo pljuge i sl. a moze da se i desi da covek zivi onako kako on zeli pa opet ostane "citav"
P.S. ako mislis da je izmislio to za njegovog profana evo ti jedan moj primer: Moja baba, nek joj je laka crna zemlja, je celog zivota pazila na zdravlje pa opet adios, a deda sto mi zivi na moru pusi 2 kutije na dan, kafenise ko Turcin, samo sedi ceo dan... pa opet docekao 84. godinu... tako da, sve je to drugacije od primera do primera, ne moze se sad reci, da ako zivis takvim zivotom da max pazis na zdravlje - da ces ga i sacuvati. Neki prosto imaju "dobre" gene, neki ne. Simple as that
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 3:40   #197
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
paterfamilias kaže:
Ako tome dodamo i savet MK-a dialup korisniku da batali wireless(a nema mogućnost ni za adsl ni za kablovski internet)jer "može osedeti mlad"(verovatno neće osedeti uz dial up)
E ovo mu je dobra fora Ja sam ocekivao smile-i na kraju teksta dok sam citao

ps Sto se tice zdravlja to je diskutabilno, i mi smo svi manje vise laici da bi se ozbiljno upustili u tu diskusiju. Naravno da su vazne nasledjene osobine, ali na prvom mestu je ipak preventiva-odnosno zdrava ishrana(i slicno tome). I pored svega toga ono sto je MK malo zakacio ali nije direktno pomenuo je stanje uma-psihicko stanje, bezstresno, odnosno ono sto je on hteo reci da ga igranje igara ispunjava toliko da neutralise neke negativne faktore. Ali sve ima svoju granicu. I na kraju se ipak dolazi do zakljucka da je sve ono napisano a vezano za zdravlje "stjupiditi".

Poslednja ispravka: Nicolas (15.10.2006 u 3:54)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 14:40   #198
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
paterfamilias kaže:
Samo je problem što se publicitet kolumni bazira na nizu dezinformacija i poluistina,kao što je u prošloj to bila netačna pretpostavka da je povećan udeo devojaka iz Srbije u porno/Sex industriji na net-u(dokazano netačno),a u ovomesečnoj kolumni se protura gruba neistina da konzumiranje duvana,fast food-a i fizička neaktivnost mogu biti zdraviji od zdrave ishrane i bavljenja sportom(takođe netačno,opovrgnuto svim mogućim istraživanjima).Ako tome dodamo i savet MK-a dialup korisniku da batali wireless(a nema mogućnost ni za adsl ni za kablovski internet)jer "može osedeti mlad"(verovatno neće osedeti uz dial up),te jeftinu priču da je via čipset loš bez obzira na kvalitet i proizvođača komponente(svi znamo da via probirljiv za kvalitetne komponente a da je bagovit sa no name i manje kvalitetnim komponentama),vidi se da se pisanje MK-a svodi na neke poluinformacije i dezinformacije.
Nije valjda poenta IT novinarstva samo izazvati reakciju,valjda treba napisati i nešto tačno i korisno.
nista od svih tih stvari koje si naveo nisu neistina
1.deca po osnovnim skolama se snimaju mob. telefonima i deru se u pozadini pusi ga sanja pusi,za pocetak a sta li rade malo stariji mogu samo da zamislim. vec sam negde pomenuo athens girls gde devoljke sa ovih prostora pre "akcije" (i to uglavnom pisanje u usta itd...) pokazuju svoju licnu kartu kameri sto ne rade ni naj fufe porno industrije cak i one "nastupaju" pod laznim imenima.sve ovo navedeno se naravno "distribuira" preko net-a
2.pa sve je vec receno neko se pazi i rikne mlad neko zivi nezdravo skroz pa dozivi 100 godina.sto se tice naucnih istrazivanja tu si u pravu jeste dokazano da ako se pazis da ces ziveti duze ali ne mora da znaci.
3.bezicni internet kod nas je stvarno takav kakvim ga mk predstavlja izvinjavam se ljudima koji nemaju alternativu onda je ok za sve druge (a ipak su velika vecina) ima mnogo boljih resenja.ako ne verujete meni pogledajte forume
4.via cipset (za bilo koju platformu) je sr***e i tacka.pogledaj testove i zakljucke testova po net-u ako ne verujes.to sto smo mi ovde "socijala" pa nam via dodje super to je nas "globalni" problem.a inace cene u it industriji padaju stalno pa recimo malo sacekas i uzmes nesto kvalitetnije i cao.ponavljam dobra ploca treba da bude prioritet sistema kojeg sklapas cak i po cenu slabije grafike/manjeg harda/manje memorije/slabijeg proc-a jer sve te stvari na dobroj ploci mozes upgrade-ovati a kupiti krs via cipset i u njega ubosti dobre komponente pa rizikovati da to ode u pm nikako ne preporucujem.dobra ploca + dobro napajanje = prioritet.ko ovo ne kapira nek se ne cudi i ne psuje eps kad mu se sprzi sistem i petstotinak evra sa njim. nek psuje sebe sto je stedeo na ploci i napajanju tacka.
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 17:29   #199
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
ivke76 kaže:
nista od svih tih stvari koje si naveo nisu neistina
1.deca po osnovnim skolama se snimaju mob. telefonima i deru se u pozadini pusi ga sanja pusi,za pocetak a sta li rade malo stariji mogu samo da zamislim. vec sam negde pomenuo athens girls gde devoljke sa ovih prostora pre "akcije" (i to uglavnom pisanje u usta itd...) pokazuju svoju licnu kartu kameri sto ne rade ni naj fufe porno industrije cak i one "nastupaju" pod laznim imenima.sve ovo navedeno se naravno "distribuira" preko net-a.
Neistina je da došlo do neke nagle najezde devojaka iz Srbije koje nude sex preko neta.MK je proturio neistinu kao osnovni motiv svog teksta.
Citat:
ivke76 kaže:
2.pa sve je vec receno neko se pazi i rikne mlad neko zivi nezdravo skroz pa dozivi 100 godina.sto se tice naucnih istrazivanja tu si u pravu jeste dokazano da ako se pazis da ces ziveti duze ali ne mora da znaci. .
Pušenjem se naglo povećava rizik od raznih oboljenja.Kada se na to doda i fast food,i sedenje pred monitorom i kafa,rizik se povećava više desetina i stotina puta.Neće ti ništa možda faliti,ali uzmi stotinu ljudi koji vode ovakav život i drugu stotinu ljudi koja to sve ne radi,pa uporedi koja je grupa zdravija.
Po istoj toj logici Mk bi trebalo da preporuči i izlazak na net bez ikakvog antivirusa i firewall-a,priključenje na wireless kod nekog sumnjivog provajdera,kupovinu najjeftinije via ploče sa najgorim komponentama jer uopšte ne znači da ćeš u svakom slučaju zaraditi virus,imati loš internet i nestabilan kompjuter,možda bude sve OK.Ako MK ističe da radi svakakve stvari i da mu uopšte ne fali,a ipak je u pitanju zdravlje,što je toliko kategoričan da treba izbegavati VIA čipset,wireless a uzeti kad god možeš Intel.Ako se tako olako odnosi prema rizicima u odnosu na zdravlje,što bi toliko insistirao na Intelu,izbegavanju sumnjivih čipseta i sumnjivog wireless-a,ipak su u pitanju beznačajne stvari u odnosu na zdravlje?
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 17:30   #200
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2006 „Mračno božanstvo”

Citat:
ivke76 kaže:
3.bezicni internet kod nas je stvarno takav kakvim ga mk predstavlja izvinjavam se ljudima koji nemaju alternativu onda je ok za sve druge (a ipak su velika vecina) ima mnogo boljih resenja.ako ne verujete meni pogledajte forume .
Reći nekome da u prisustvu adsl/kablovskog interneta izbegava wireless je jedna stvar,a savetovati čoveka koji nema drugu alternativu dialup-u(pročitaj malo bolje tekst MK-a)da ne uzima wireless već da mudro čeka na modemu je sasvim druga stvar.Ispade po MK da je čak i dialup bolji od wireless-a,što je vrhunska glupost.Bolji je i jeftiniji najgori wireless od 64 kb/s,od “čekanja” na nekom dialup-u,jednostavno imaš flat za ceo mesec a kod Telekoma to nikada ne možeš imati što se tiče telefonskih impulsa.Što je MK možda sponzorisan od nekog adsl provajdera,da cela Srbija treba da čeka 5-10 godina da oni pokriju celu državu,a da u međuvremenu neki kolumnisti ocrnjuju wireless to je druga stvar.
Citat:
ivke76 kaže:
4.via cipset (za bilo koju platformu) je sr***e i tacka.pogledaj testove i zakljucke testova po net-u ako ne verujes.to sto smo mi ovde "socijala" pa nam via dodje super to je nas "globalni" problem.a inace cene u it industriji padaju stalno pa recimo malo sacekas i uzmes nesto kvalitetnije i cao.ponavljam dobra ploca treba da bude prioritet sistema kojeg sklapas cak i po cenu slabije grafike/manjeg harda/manje memorije/slabijeg proc-a jer sve te stvari na dobroj ploci mozes upgrade-ovati a kupiti krs via cipset i u njega ubosti dobre komponente pa rizikovati da to ode u pm nikako ne preporucujem.dobra ploca + dobro napajanje = prioritet.ko ovo ne kapira nek se ne cudi i ne psuje eps kad mu se sprzi sistem i petstotinak evra sa njim. nek psuje sebe sto je stedeo na ploci i napajanju tacka.
Pošto MK može da ponosno ističe da uprkos duvanu,smeću od hrane i stalnom buljenju u monitor puca od zdravlja,što ne preporuči i kupovinu jeftinije via ploče i lošeg napajanja,jer možda će to sasvim ok da funkcioniše?Platiš manje a imaš izvestan rizik,mnogo racionalnija investicija od pušenja,fast fooda i sl.,gde nemaš nikakav finansijski dobitak a izlažeš se riziku.

Poslednja ispravka: paterfamilias (15.10.2006 u 20:45)
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com