Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2010, 23:13   #81
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Dovoljan argument za mene je da nisam igrao nijedan RPG u koji bih mogao da se uzivim toliko koliko sam se uziveo u TES serijal. Nekako se stvarno osetis kao niko i nista u zemlji o kojoj nista ne znas, i onda istrazujes i napredujes u njemu. Ali evo nekoliko "egzaktnijih" argumenata (pretezno gledajuci morrowind):

-GLAVNA STVAR: Jedinstven,otvoren svet koji je maestralno dizajniran i u samoj igri se pojavljuje gomila informacija koja ti objasnjavaju istoriju, rase, mesta, itd.

-Odlicni kvestovi (ne u Oblivionu) gde moras dobro da istrazujes da bi ih resio.

-Gotivne rase: jedina igra gde su mi elfovi gotivni A i nordovi su zakon

-Za svoje vreme predivna grafika u svakoj od igara.

Koja igra ima prva 3 priblizno TESu? Recite da je probam.
Rekao bih Baldur's Gate, ali pošto si open-world manijak onda Fallout 2, bez sumnje.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:22   #82
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

5 poboljsanja koja se ocekuju u novom TES-u:
http://www.computerandvideogames.com...G-Features-RSS
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:29   #83
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Lele i kuku
Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Ipak se BioWare još nije usudio da napravi nešto što im može konkurisati, svesni su svojih limita. Nije čudo da između svakog RPG-a koji razvija Bethesda prođe dosta godina a BW izbaci skoro svake godine po jedan RPG.
BioWare ima limite u poređenju sa Bethesdom??
Pazi ovako, dok BioWare ima dva tima koja rade na dve originalne franšize, Beth mrsi m**a i čeka da se pojave dobri modovi koje će ubaciti u svoju sledeću igru. Naravno, između toga omiljeni hobi im je silovanje dobrih franšiza (F3).

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Od igara koje je radio Black isle probao sam BG 1 i 2 (doduše, za njih je možda zaslužniji BW nego rahmetli Black Isle). Za svoje vreme su verovatno bili dobri u nedostatku boljeg ali da su bolji od današnjih hitova? Nikako. Priča mi ne deluje zanimljivo (tome ne pomaže to što skoro da nema glasovne glume ali preko toga bi se moglo preći da je kvalitet napisanog na današnjem nivu)
Pa da, važno je da nema glasovne glume...
Odigraj PST pa se vrati i reci svima nama šta je kvalitet pisanja.
I da, porediti priče bilo koje Infinity igre sa Beth-ovim pulenima, je smrtna uvreda za sve zaposlene u BioWare-u i Obsidianu.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
onaj razvoj lika po starim D&D 2 pravilima mi je jednostano užasno ograničen u odnosu na sistem iz NWN2
Ajd' da se složim.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
DA i NWN2 su daleko najbolji RPG-ovi tog tipa a i oni su mnogo slabiji od jednog Mass Effecta ili FallOuta 3.
Vidim da vodiš neki sveti rat protiv igara koje nemaju otvoren svet.
Ova izjava je netačna na toliko nivoa da ovaj forum ne bi podneo dužinu mog odgovora.
Reci mi tačno po čemu misliš da je F3 bolji od ovih igara, pa da i krene neka rasprava.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
U slučaju Beth RPG-ova modovima se unapređuje grafika tako da njihove igre odlično izgledaju i godinama nakon izlaska, dodaju se novi predmeti, magije, skilovi, NPCjevi, monsteri a što je mnogo važnije celi novi kvestovi, oblasti, lokacije, po potrebi se potpuno menja sistem borbe i način levelovanja itd, itd... Uzmeš jedan osam godina star Morrowind, odeš na neki sajt sa modovima i za tren od stare igre napraviš nešto potuno novo i sveže. Zato Beth RPG-ovi ne mogu ostariti.
Svaka čast moderima, ali razvojni tim treba streljati.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Koji je još razvojni tim (govorim samo o developerima RPG-ova da neko nebi spomenuo Valve ili nekog drugog) podario fanovima tako kvalitetan alat i slobodu da izmene sve u igri?
Mod scena za NWN1 je veoma aktivna.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Ili koji drugi RPG developer ima toliki broj tako odanih fanova, koji su spremni da ulože sate i dane svog života da ubace nešto novo u igru koju vole, i to bez nade da dobiju nadoknadu za svoj trud? Niko osim Bethesde.


Umesto da igram Fallout (New Vegas batice), ja kucam kilometarske postove. Oh BioWare, give me my soul back...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
bacacar (21.12.2010)
Stara 20.12.2010, 23:53   #84
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

A ko je to napravio bolji open world fantasy RPG od Bethesde od Morowinda pa na ovamo? Meni nesto nije jasno,kad neko kaze da mu je KOTOR , Bloodlines ili Mass Effect najbolji RPG ikada ne vidim da neko peni i pominje Baldurs Gate, ali kada neko kaze da mu je TES najbolji RPG onda je to problem.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:56   #85
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Lele i kuku
BioWare ima limite u poređenju sa Bethesdom??
Pazi ovako, dok BioWare ima dva tima koja rade na dve originalne franšize, Beth mrsi m**a i čeka da se pojave dobri modovi koje će ubaciti u svoju sledeću igru. Naravno, između toga omiljeni hobi im je silovanje dobrih franšiza (F3).
Ne. Beth godinama razvija tehnologiju i nove koncepte za svaki svoj RPG. I šta je problem ako iskoriste neke od ideja koje su smislili moderi? To nam samo govore da su veterani game developmenta i RPG žanra poput njih spremani da iskoriste nešto što su uradili možda potpuni amateri (barem u odnosu na njih) ako znaju da je to rešenje bolje od njihovog vlastitog. Voleo bih da mogu to da kažem za neke druge razvojne timove...
I naravno, između toga vole da oživljavaju stare, zaboravljene serijale i da ih uvedu u novi milenijum i upoznaju sa njima mase novih igrača (FO3).

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Pa da, važno je da nema glasovne glume...
Odigraj PST pa se vrati i reci svima nama šta je kvalitet pisanja.
Da, važno je što nema glasovne glume. Glasovna gluma daje više ličnosti likovima i pomaže pri imerziji u svet igre.
Torment nisam igrao. Ispraviću to u skorije vreme. Ko zna, možda jedan od tih preterano nahvaljenih "bezvremenih" RPG klasika iz devedesetih zaslužuje ono što pojedinci ovde govore o njemu. Videćemo...

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Vidim da vodiš neki sveti rat protiv igara koje nemaju otvoren svet.
Ova izjava je netačna na toliko nivoa da ovaj forum ne bi podneo dužinu mog odgovora.
Reci mi tačno po čemu misliš da je F3 bolji od ovih igara, pa da i krene neka rasprava.
F3 ima zanimljiviji i neuporedivo originalniji svet od generičke tolkinovke milion puta viđene gluposti iz NWN2 i DA. Mogao bih da potrošim gomilu postova na objašnjavanje količine kreativnosti i maštovitosti koju je Beth prikazao u toj igri, ali ugledaću se na tebe. Bolje napisane dijaloge, gomila maštovitih likova, bolji sistem razvoja lika (NWN2 koristi D&D kao gomila RPG-ova, DA je samo malčice modifikovao D&D i promenio imena ali to je isto *****e, plus isti RTWP sistem borbe koji koriste još od BG keca), VATS...

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Svaka čast moderima, ali razvojni tim treba streljati.
Svaka čast i jednima i drugima.

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Mod scena za NWN1 je veoma aktivna.
Onaj RPG fokusiran na multiplejer sa singlplejer kampanjom sumljivog kvaliteta? Nisam mislio da pričamo o takvim "RPG-ovima". Iskreno, ne znam kakva je situacija sa modovima za NWN1 ali ne verujem da se to može meriti sa modovima za Oblivion i Morrowind.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:57   #86
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Pa šta, i meni je KOTOR najbolji RPG ikad (više zbog subjektivnog osećaja jer mi je to bio prvi RPG).
Problem je u tome što su Bethove igre posle Morrowinda loše, dok BioWare-ove nisu.

I zašto pominjati Bloodlines, igra je fantastična, nije za poređenje sa Oblivionom?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:59   #87
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Od igara koje je radio Black isle probao sam BG 1 i 2 (doduše, za njih je možda zaslužniji BW nego rahmetli Black Isle). Za svoje vreme su verovatno bili dobri u nedostatku boljeg ali da su bolji od današnjih hitova? Nikako. Priča mi ne deluje zanimljivo (tome ne pomaže to što skoro da nema glasovne glume ali preko toga bi se moglo preći da je kvalitet napisanog na današnjem nivu), onaj razvoj lika po starim D&D 2 pravilima mi je jednostano užasno ograničen u odnosu na sistem iz NWN2 (ali opet, valjda je bilo OK za svoje vreme). DA i NWN2 su daleko najbolji RPG-ovi tog tipa a i oni su mnogo slabiji od jednog Mass Effecta ili FallOuta 3.
Znaci jedan Baldurs Gate serijal po tebi ima dosadnu pricu, veliku manu zbog cinjenice da nema glasovne glume i povrh svega lose napisane dijaloge??Verovatno mislis da je i neprevazidjeni Fallout 2 mnogo *losiji* rpg od famoznog Fallouta 3 (koji jeste odlican ali ne u potpunosti, dovoljno je spomenuti epska tumaranja po mnogobrojnim metro stanicama po mom misljenju trojka je dosta losija od New Vegasa recimo).
Ako vec poredimo nove sa starijim naslovima, predji jedan Planscape Torment recimo, bas me zanima sta ces misliti o njemu kada ga uporedis sa tvojim favoritom pod imenom Mass Effect serijal koji polako ali sigurno samog sebe cak istiskuje iz kategorije pravih RPG naslova zbog teznje razvojnog tima da postepeno uprosti sve segmente igre.
Ne pisem mnogo po forumu iako ga redovno pratim, ali sobzirom da sam igrao i presao sve gore navedene igre, da sam veliki fan RPG zanra u celosti, i starih legendarnih naslova kao i novijih vrhunskih clanova te svite(Dragon Age, Withcer itd.)i da se dosadjujem trenutno iskazujem svoje misljenje, i svakako ne pricam napamet, vec sam nekako osetio provokaciju tvojim negativnim komentarima upucenim takvoj perjanici poput Baldurs Gate-a, dok u isto vreme velicas pucacki orijentisane rpg igre koje si naveo.
Da se razumemo, to su vrhunske igre bez ikakve sumnje, ali sa druge strane to ti je kao da poredis babe i zabe.
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:00   #88
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Eto meni je Dragon Age losiji od Obliviona. A Morowind mi je dosta bolji od Obliviona.

KOTOR mi je isto ekstra ,dosta bolji od Dragon Age-a.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:04   #89
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Ne. Beth godinama razvija tehnologiju i nove koncepte za svaki svoj RPG. I šta je problem ako iskoriste neke od ideja koje su smislili moderi? To nam samo govore da su veterani game developmenta i RPG žanra poput njih spremani da iskoriste nešto što su uradili možda potpuni amateri (barem u odnosu na njih) ako znaju da je to rešenje bolje od njihovog vlastitog. Voleo bih da mogu to da kažem za neke druge razvojne timove...
I naravno, između toga vole da oživljavaju stare, zaboravljene serijale i da ih uvedu u novi milenijum i upoznaju sa njima mase novih igrača (FO3).
Da su veterani game developmenta, onda ne bi morali da kradu ideje od modera.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Da, važno je što nema glasovne glume. Glasovna gluma daje više ličnosti likovima i pomaže pri imerziji u svet igre.
Volim da čitam knjige, a ti?


Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
F3 ima zanimljiviji i neuporedivo originalniji svet od generičke tolkinovke milion puta viđene gluposti iz NWN2 i DA. VATS...
Znači Beth nije iskoristio sav lore iz prošla dva dela i smućkao "priču" koja puca po šavovima? U koju sam to dimenziju dospeo...
I da, VATS je s**nje, pokreće potezni mehanizam gde samo ti imaš pravo na poteze...

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Onaj RPG fokusiran na multiplejer sa singlplejer kampanjom sumljivog kvaliteta? Nisam mislio da pričamo o takvim "RPG-ovima". Iskreno, ne znam kakva je situacija sa modovima za NWN1 ali ne verujem da se to može meriti sa modovima za Oblivion i Morrowind.
Naravno da ne može jer je BioWare odradio fantastičan posao sa samom igrom, i moderima je samo ostalo da prave svoje module, a ne da popravljaju igru.

Dosta je bilo od mene, počinju "Operativci" na RTS-u. Adios
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Marti Misterija (21.12.2010)
Stara 21.12.2010, 0:16   #90
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

OMG koliko si ti rekao stvari koje apsolutno nemaju veze sa stvarnoscu ali da krenem redom:

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Bethesda je miljama ispred konkurencije skoro u svemu. Tehnologija, inovativnost, kvalitet priče, sloboda... Jednostavno, nema im ravnih što se tiče RPG žanra.
Da li si ikada igrao pen and paper RPG?
RPG (Role Play Game) podrazumeva nesto sasvim drugo od onog sto Oblivion ili uopste TES nudi i od svih igara koje podpadaju pod RPG Oblivion/TES je najmanje stop se moze smatrati pravim RPG, a narocito ne najboljim. Voleo bih da mi bar objasnis sta je u oblivionu ono Role u nazivu.
Ne znam sta podrazumevas pod tehnologijom osim mozda enginea i grafike ali kao sto sam ti vec rekao iako ti zivis u uverenju da jsu momci iz Bethesde zasluzni za Gamebryo to nema veze sa istinom i oni su samo iskoristili nesto sto je neko vec napravio. Toliko o tehnologiji.
Sta su oni to novo i revolucionarno uveli da se moze smatrati inovativnim? OK, mozda par sitnica ali revolucionarno da bi bilo inovativno. Eto ti mi navedi bilo sta, a ja cu ti odmah reci gde je to vec vidjeno. OK, inovativno je to sto neprijatelji/protivnici leveluju zajedno sa tobom - takvu glupost vise nigde nisam sreo.
Kvalitet price? Jel se to salis? Daj navedi ista sto je tu kvalitetno a da vec nije vidjeno pocevsi uvodne sekvence u tamnici pa do samog kraja.
Sloboda? Da ne mislis tu na slobodu izbora? Ako je tako to je apsolutni promasaj jer tvoje akcije ni priblizno ali ni priblizno nemaju uticaja na radnju kao u mnogim drugim RPG-ovima. Ubijas nekog i setas kroz grad kao da se nista nije desilo - niko ne reaguje. Probaj da uradis nesto slicno u BG i videces posledice svakog poteza, svakog izbora u dijalogu, uticaj svakog clana u partiju u zavisnosti od ostalih clanova. Mozda sloboda kretanja? Koja je tu razlika od recimo Gothic 3 gde takodje mozes da se kreces kroz citav svet, apsolutno nelinearno i slobodno i jos usput nemas ni priblizno toliko generickih pecina i sl. objekata kao u Oblivionu
Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Naigrao sam se ja BioWare-ovih i Obsidianovih igara. BioWare jako poštujem jer se radi o izuzetno talentovanom timu. Jesu me razočarali sa DA koje je generigki fentazi RPG sa gejmplejem iz devedesetih i sto puta prežvakanom pričom ali ipak je to tim koji nam je doneo jedan Mass Effect 2. ME serijal mi je među najboljim igrama koje sam odigrao a BW mi je najdraži razvojni tim posle Bethesde ali ipak su iza njih.
DA je genericki fantazi RPG sa sto puta prezvakanom pricom ali Oblivion to nije!?
C'mon be serious!
Sa tvojom tvrdnjom da je BW iza Bethesde ne mogu da se slozim niposto, ali uzmimo to kao subjektivno misljenje u koje ne treba dublje zalaziti. Ipak pogledaj malo po netu sta drugi misle pa ces videti da si u manjini.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:17   #91
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Bethesdini RPG-ovi su daleko teži za napraviti, to su open world igre sa ogromnim svetovima i gomilom lokacija i NPC-jeva. Ipak se BioWare još nije usudio da napravi nešto što im može konkurisati, svesni su svojih limita. Nije čudo da između svakog RPG-a koji razvija Bethesda prođe dosta godina a BW izbaci skoro svake godine po jedan RPG.
Da se ne ponavljam, ali Bethesda je napravila ogroman svet sa mnostvom generickih lokacija sto ne vidi samo onaj koji zatvara oci i to ne zeli da vidi. Ne vidim sto je tu tesko napraviti nesto slicno, ali svi izbegavaju da cine nesto takvo jer apsolutno je poznato da kvantitet ne znaci nuzno i kvalitet sto je apsolutno jasno u slucaju Obliviona. Veliko i repetitivno. Inace mislim da je bas suprotno i da Bethesda nikako po kvalitetu ne moze da parira BW koji se oslanja na mnogo jos stosta osim na grafiku sto je, moras da priznas i najveca ako ne i jedina prednost.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Blizzard po meni nije napravio ni jedan pravi RPG. Diablo je HnS a WoW MMO Ti možda nisi pravi RPG sladokusac pa ti je sve što uključuje levelovanje i inventar RPG ali uredu je, mnogi prave tu grešku.
And Oskar goes to...
Ova ti je bas dobra - neko ko je u temi najboljioh deset igara stavio da je Crisis rpg i koji je u top 10 stavio dva ili max tri RPG pokusava da uci nekoga koji igra RPG-ove (i iskljucivo samo RPG-ove) jos pre nego sto su se pojavili PC racunari.
Kao prvo, ja sam iskljucivo RPG ljubitelj i kao takav igrao sam i P&P RPG kao i ovaj na racunarima i to gotovo sve. Kao drugo RPG je daleko vise od onog sto ti smatras da jeste, a narocito je daleko vise od levelovanja i inventara. Nakon svega napisanog nisam siguran da ti znas na sta se sve odnosi RPG al' dobro. Kao trece WoW je MMORPG a ne samo MMO i kao takav nije nista manje RPG nego sto je to Oblivion tako da nema svrhe iskljucivati ga.
Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Od igara koje je radio Black isle probao sam BG 1 i 2 (doduše, za njih je možda zaslužniji BW nego rahmetli Black Isle). Za svoje vreme su verovatno bili dobri u nedostatku boljeg ali da su bolji od današnjih hitova? Nikako. Priča mi ne deluje zanimljivo (tome ne pomaže to što skoro da nema glasovne glume ali preko toga bi se moglo preći da je kvalitet napisanog na današnjem nivu), onaj razvoj lika po starim D&D 2 pravilima mi je jednostano užasno ograničen u odnosu na sistem iz NWN2 (ali opet, valjda je bilo OK za svoje vreme). DA i NWN2 su daleko najbolji RPG-ovi tog tipa a i oni su mnogo slabiji od jednog Mass Effecta ili FallOuta 3.
Kazes da si probao BG 1 i 2 i smatras da je to dovoljno da mozes da sudis o njima. Probati nije isto sto i odigrati ali mislim da ti to znas i sam. To koliko je BG dobar ili los govori i cinjenica da se isti jos uvek itekako igra sto ne bih mogao reci ni za mnostvo novijih igara. Da li je bolji od Obliviona? Svakako i to u svim aspektima, pocevsi od price, interakcije izmedju likova, slobode izbora, moralnih i drugih posledica etc. Prica je daleko kompleksnija od one koju nudi Oblivion, narocito kada uzmes u obzir da cak i drugaciji parti znatno utice na samu pricu. Ali da skratim - ne znam kako si ti mogao uopste i zakljuciti da sve to ne valja kada si po sopstvenom priznanju samo probao BG. Btw. Fallout 2 je definitivno bolji od Fallout 3 ali to je za neku drugu temu.
Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Bethesda nije ostavila sve moderima. Svaka njihova igra je potpuno zaokružena i u svoje vreme svaka od njih je nudila vrhunsku zabavu bez ikakvih modova (a isto nude i dan danas). U slučaju Beth RPG-ova modovima se unapređuje grafika tako da njihove igre odlično izgledaju i godinama nakon izlaska, dodaju se novi predmeti, magije, skilovi, NPCjevi, monsteri a što je mnogo važnije celi novi kvestovi, oblasti, lokacije, po potrebi se potpuno menja sistem borbe i način levelovanja itd, itd... Uzmeš jedan osam godina star Morrowind, odeš na neki sajt sa modovima i za tren od stare igre napraviš nešto potuno novo i sveže. Zato Beth RPG-ovi ne mogu ostariti. Koji je još razvojni tim (govorim samo o developerima RPG-ova da neko nebi spomenuo Valve ili nekog drugog) podario fanovima tako kvalitetan alat i slobodu da izmene sve u igri?
Hej, Bethesda je izbacila poluproizvod koji je u trenutku izlaska bio prepun problema. To nije nista strasno jer koja igra odmah nakon izlaska nema probleme, ali strasno je to sto je Bethesda izbacila par patch-ica od par MB i to je bilo sve, pre nego sto se u trci za profitom okrenula sledecem proizvodu okrenuvsi ledja igracima ostavivsi moderima da je doradjuju i unapredjuju. Da nije bilo modera igranje Bethesdine verzije bi bilo puno teze i komplikovanije da ne kazem jos vise frustrirajuce. Ne kazem ja da moderi nisu cinili i to sto si ti naveo, ali ne mozes ni ti nikako, ma koliko se trudio da osporis da moderi nisu otklonili masu problema koji su ostali kada je Bethesda "napustila" projekt.
Pogledaj samo kakav je proizvod bio Gothic 3 kada se pojavio - prepun bugova i gotovo neigriv ali PB nije napustio igru i ostavio da drugi ispravljaju njihova sran*a i pogledaj kako izgleda ista igra sa patchem 1.74 - gotovo susta suprotnost. E da Bethesda ima imalo morala u skrupula i ona bi uradila isto, ovako...
Btw. NWN 1 ima masu modova i ako hoces bas tako onda ti meni odgovori koja ti igra sem NWN nudi ista slicno kao sto je recimo Aurora Tools koji svakom zivom dozvoljava da napravi sopstveni mod. A i DA ima savim solidne modove sto obzirom na to koliko dugo traje nimalo nije zanemarljivo.
Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Ili koji drugi RPG developer ima toliki broj tako odanih fanova, koji su spremni da ulože sate i dane svog života da ubace nešto novo u igru koju vole, i to bez nade da dobiju nadoknadu za svoj trud? Niko osim Bethesde.
Jedino receno a sa cim se slazem sa tobom!
Niko nema tako verne i odanefanove kao Bethesda koji su spremno da zazmure pred svim i da slepo veruju u nesto sto jednostavno daleko od istine.
Svi drugi su spremni da jasno i glasno kazu da u njihovoj omiljenoj igri nesto fali ili nesto nestima ali Bethesda fanovi - no way.
Uzevsi u obzir napred receno pitam se samo cime je neko kao Bethesda koja ne daje ni pisljiva boba za korisnike to zaluzila.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:21   #92
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Da su veterani game developmenta, onda ne bi morali da kradu ideje od modera.
Ne kradu. Mnogi od modera koji pokažu pravi talenat čak dobiju posao u razvojnom timu i šansu da naprave karijeru u industriji igara. I nije to slučaj samo sa Bethesdom.

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Volim da čitam knjige, a ti?
Volim da čitam knjige. A volim i da igram igre i gledam filmove.
Ti možda voliš da čitaš igre, gledaš knjige na polici i igraš se sa filmovima?

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Znači Beth nije iskoristio sav lore iz prošla dva dela i smućkao "priču" koja puca po šavovima? U koju sam to dimenziju dospeo...
I da, VATS je s**nje, pokreće potezni mehanizam gde samo ti imaš pravo na poteze...
Definitivno su iskoristili univerzum i lore koji je već postojao. Ali iskoristili su ga veoma maštovito i kvalitetno, unapredili ga i doradili i spravili fantastičnu priču sa kojom se malo šta može meriti.
VATS je fantastičan. Odlična mešavina real time borbe i potezne borbe. Nije "i win" opcija kao što neki tvrde. Ima svoje prednosti i mane u odnosu na RT napucavanje.

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Naravno da ne može jer je BioWare odradio fantastičan posao sa samom igrom, i moderima je samo ostalo da prave svoje module, a ne da popravljaju igru.
Kul. Ako je igra stvarno toliko dobra u multiplejeru onda im svaka čast. Nisam igrao multi, nisam nabavio NWN zbog toga i nisam očekivao takvu igru. Trebalo je bolje da se informišem o njoj pre toga. Ali ajde, ko voli multi RPG nek uživa. Nije moj tip igre.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:22   #93
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
A ko je to napravio bolji open world fantasy RPG od Bethesde od Morowinda pa na ovamo? Meni nesto nije jasno,kad neko kaze da mu je KOTOR , Bloodlines ili Mass Effect najbolji RPG ikada ne vidim da neko peni i pominje Baldurs Gate, ali kada neko kaze da mu je TES najbolji RPG onda je to problem.
Prvo niko ne peni na pomen TES-a vec samo na pomen Obliviona jer su ostali delovi jako dobri, kao i te tri igre koje si naveo.
Ako bas zelis da se igramo izbacite uljeza, mislim da ti je odgovor kristalno jasan.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:23   #94
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ljudi aj otvorite novu temu jer trolz vs haterz vs fanboyz vs truerz vs world raspravama trujete maltene svaku postojecu temu
Udjem na temu da vim informacije o igri kad ono neverending flame wars
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Flash91 (21.12.2010), mniz (21.12.2010), Psycho13 (21.12.2010), vukodav (21.12.2010), wolf88 (22.12.2010)
Stara 21.12.2010, 0:34   #95
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

@ Exalted

Cek, sad mi stvarno reci koji si ti pravi RPG igrao da bi mogao da komentarises onako realno!?

BG 1 i 2 kazes da si samo probao ali si stigao da izvedes kompletan zakljucak o svemu pocevsi od dosadne price i dijaloga...
Planeskape Torment kazes da nisi ni probao...
Sta je sa Vampires - jesi li bar njega odigrao od starih? Ili mozda Icewind Dale koji iako nije kvaliteta prethodnih ima svojih drazi?
Pricas o open worldu i to predstavljas kao najvecu prednosta ali ne pominjes nijednu igru iz Gothic serijala koja takodje ima prilicno veliki svet...
Zasto na svaki pomen NWN i modova ti odmah pominjes MP kad te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:34   #96
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Ljudi aj otvorite novu temu jer trolz vs haterz vs fanboyz vs truerz vs world raspravama trujete maltene svaku postojecu temu
Udjem na temu da vim informacije o igri kad ono neverending flame wars
flame War...War never changes
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mali Mrav na korisnoj poruci:
Nash Knight (21.12.2010), vukodav (21.12.2010)
Stara 21.12.2010, 1:15   #97
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Evo sta ljudi (najveci broj njih) kazu da bi zeleli najvise u Skyrimu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 1:45   #98
Dagoth Ur
Član
 
Član od: 16.12.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Wink Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Sa obzirom kako je ispao F:NV i koliko je bolji od trojke (ne racunajuci bagove,toga ima na tone ) pretpostavljam da ce Betsheda dobro da se potrudi kako novi TES ne bi ispao gov... ovaj oblivion. Verujem cak da ce ispasti bolje od Morrowinda.....inace imam jos uvek malo postovanja prema Bethesdi, evo cak sam i napisao veliko slovo B!!
Dagoth Ur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dagoth Ur na korisnoj poruci:
bacacar (21.12.2010)
Stara 21.12.2010, 4:17   #99
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Dagoth Ur kaže: Pregled poruke
Ajde bre ljudi manje se svadjajte i napisite nesto novo u vezi nase nadolazece omiljene igre
Potpisujem, ali nemamo sta da napisemo... Bethesda najavljuje prvi gameplay trailer i vise detalja tek za januar. Tako da, moramo da se svadjamo, ili ce neki nekromanser da se seti da ozivi thread za jedno mesec-dva...
I usput, duuuubooooko smo zabrazdili u off-topic...
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 21:24   #100
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Modera bas briga za ovoliko trolovanje, ocigledno i on mrzi Oblivion.

MEni je oblivion bio jedna od najboljih igara ikad. I sada je to.
Pre će biti da ti ovde troluješ, Exalted, Marti i ja (najviše) smo učestvovali u diskusiji gde smo razmenjivali argumente. Sad ti dođeš i ponašaš se kao da si izmislio toplu vodu svojim "ko ne voli nek izađe". Baci neke argumente ili gtfo.

tldr verzija: Ne ispravljaj krive Drine.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
bacacar (21.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com