Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Pregled rezultata glasanja: Trenutno najbolja mobilna platforma?
Symbian OS 17 15,45%
RIM BlackBerry OS 1 0,91%
iOS 5 4,55%
Windows Mobile 7 6,36%
Android 61 55,45%
Linux 1 0,91%
Palm OS 1 0,91%
Bada 4 3,64%
Brew 0 0%
MeeGo 2 1,82%
Meamo 3 2,73%
Java 8 7,27%
Glasova: 110. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2010, 12:05   #21
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

iOS ubedljivo
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 15:49   #22
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Dodao bih i povezanost sa internetom (facebook, koe je bitan, kao i mail). S obzirom da je open source i da ima sve vise korisnika, broj aplikacija je sve veci! market je kao ovi store, samo mnogo veci
Android jeste open source projekat, bar najveći deo. Ali, i ovo je veliko ali, google može da ti onemogući pristup marketu i svim ostalim google servisima, jer ne platiš.
Šta misliš zašto ni jedan tablet nema market, a vrlo često ni google aplikacije?

A šta onda ostaje? Traženenje .apk-ova po netu i ručno instaliranje. To se ni počemu ne razlikuje od symbiana.
Obe platforme imaju prednosti i mane, samo je android bliži trenutnim standardima: fancy animacije i prelazi, veliki ekran.
Greška nokije je što pored fantastičnog h/w ukake s/w, recimo kasno su shvatili da ljudi žele market koji če da ima sve aplikacije na jednom mestu (jer je od pojafe iphone-a smart phone postao roba koja je sišla u potrošačko društvo, a ne samo u geek-ove i poslovne korisnike).
greška SE je što su prepotentni i misle da mogu da prodaju šta hoće za koju god cenu. Pored apple-a niko nema slepe sledbenike.
----
Da ne bude da sam hater android-a, ja imam android telefon, ali se uvek trudim da budem objektivan.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 16:17   #23
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Da ne bude nesporazuma, nokia je u vek bila veliki brend! I uvek su imali vrh ponudu,sada vise nemaju,upravo zbog svoje tvrdoglavosti i umisljenosti da su nedodirljivi.
Sada kaskaju za drugima, i kaskace dok se ne opamete.
I sam sam imao symbian i stvarno mi je bio super,dok android nije poceo sa ekspanzijom.
Jeste android nacickan raznim efektima,ali zar je to mana? To ti je kao sa devojkama,mozes da biras izmedju dve pametne,interesantne....i u 99% slucajeva izabraces lepsu! Meni je n97 bio vrh telefon i hteo sam da ga kupim jednog dana,ali vreme ga gazi.
Ja bih voleo da se nokia trgne i da napravi nesto konkurentno Apple-u i HTC-u, jer cemo najvecu korist imati mi.
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 5:39   #24
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Baš to.
n8 i n9 deluju dosta dobro, mada sam očekivao da će n8 biti malo jeftinija.

Pošto će n9 terati meego, očekujem od nokije i intela da ispljunu koji keš za developere, kako bi imali makar najkorisnije aplikacije u startu. Pogotovo sada kada se i za meego i symbian gui pravi preko Qt.

I dalje mislim da je symbian s60 najbolja platforma na non-touch telefonima.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 11:23   #25
Fiky
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Jbg, sad ne znam ni ja., Android je mozda najbolji (u buducnosti), ali ja najvise volim WM, i garantujem da je daleko najolji OS, mozda samo meni, jer sam navikao na njega, a iz cisto zezanja, sad uskoro uzimam Android, pa cu da vidim, ali vec sad kao da znam a nije to to....
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 12:37   #26
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Pa sto uzimas ako to nije to? Mozda ti to bude najbolja kupovina ikad
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2010, 6:56   #27
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Po meni, platfora uopšte nije bitna koliko User Interface. I to je jedna jedina (doduše velika) prednost Androida u odnosu na Symbian, za mene kao prosječnog korisnika =)

Osim toga, slabost Simbijaca najviše ide na dušu Nokiji koja je udarila prepaprene cijene za ono što nudi. Sem ako ne kupuješ švercovane telefone
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Borowatz (26.8.2010)
Stara 26.8.2010, 14:03   #28
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Android rules!!!
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 15:39   #29
dachans
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Android, naravno
Radio sam development na Symbian, j2me, BlackBerry i Android platformama i sa programerske tacke gledista Android je OS buducnosti.
dachans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 15:50   #30
Trauma
Član
 
Član od: 16.9.2010.
Poruke: 118
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Meni wm nekako sam vezan za taj os.jos od kad sam imao motorolu mpx 200.Nekako mi je najbolji za nabudzavanje da se tako izrazim.Sad imam samsung i780 i prezadovoljan sam i necu ga menjati dokle god radi.A padale su mi ideje da uzmem neki android ali navika je prevladala i ostajem na wm.
Trauma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 19:57   #31
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Verovatno Android, mada mislim da ce Symbian vrlo uskoro da uskoci opet u igru jer dolazi (tj. vec je dosao) N8 koji ce se i pored povece cene vrlo izvesno prodavati kao alva
Ipak Nokia ima i ime i tradiciju, a Symbian jos uvek jaku bazu korisnika koje ce zasigurno zainteresovati i nova verzija, plus da ne pominjem odlicnu kameru i HD mogucnosti N8-mice za kojom konkurencija jos kaska
Nema vise iza*****cije za sertifikatima, SDK je slobodno dostupan pa treba ocekivati poplavu besplatnih aplikacija na Ovi store-u, Symbian ^3 je open source sto bitno menja pricu, a za verziju 4 je najavljen i nov interfejs koji ce biti baziran na QT osnovi
Bas bi bilo lepo da Android dobije jos malo konkurencije
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 15:51   #32
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Verovatno Android, mada mislim da ce Symbian vrlo uskoro da uskoci opet u igru jer dolazi (tj. vec je dosao) N8 koji ce se i pored povece cene vrlo izvesno prodavati kao alva
Ipak Nokia ima i ime i tradiciju, a Symbian jos uvek jaku bazu korisnika koje ce zasigurno zainteresovati i nova verzija, plus da ne pominjem odlicnu kameru i HD mogucnosti N8-mice za kojom konkurencija jos kaska
Nema vise iza*****cije za sertifikatima, SDK je slobodno dostupan pa treba ocekivati poplavu besplatnih aplikacija na Ovi store-u, Symbian ^3 je open source sto bitno menja pricu, a za verziju 4 je najavljen i nov interfejs koji ce biti baziran na QT osnovi
Bas bi bilo lepo da Android dobije jos malo konkurencije
Kako je tek ove godine izašla nova igra za NES iz '85te.. Symbian jeste postao opensource, ali sad je kasno..Android..Sad ga ne mrzim,OK je. Najviše povjerenja imam u MeeGo, on mi je favorit. Opet, možda Nokia batali Maemo i Symbian i krene samo sa MeeGo. Tako je i Samsung napravio Badu,eksperimentisao sa WM i Symbianom ali su krenuli sa Androidom. Nokija neće sigurno praviti Androide..
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 16:10   #33
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Fiky kaže: Pregled poruke
Ovo je pitanje za korisnike Android-a, cisto iz zezanja me zanima, posto planiram i ja da predjem na Android, koje ste prednosti/mane vi primetili kod Androida u odnosu na druge platforme??? Uporedite sa bilom kojom...
Posto se igram sa Androidom prakticno od njegovog nastanka, a imao sam prilike da koristim prvih 7 sa liste + poslednji - Java, na Androidu mi od h/w s/w funkcionalnosti nedostaje samo jedna stvar - koriscenje graficke akceleracije u aplikacijama. Mislim da tu iOS i dalje shisha Android-a. Meni je bas nezamislivo da moj Desire secka kada imam Live Wallpaper i setam se po Home ekranima. Ipak je to zverina od 1GHz sa grafickim akceleratorom koja je u stanju da potera prva tri Quake bez vecih pomuka. Objektivno priznajem da je tu iOS bolji, iako mislim da taj ceo sistem ne vredi ni droduplo manje para za koliko (nam) ga Jobs uvaljuje. I da, mnogi tvrde da su na iOS-u bolje igre; tacno - ali kvalitet igara na Androidu raste zato sto sve vise i vise zemalja u svetu vide paid aplikacije na marketu.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Doomche (2.10.2010)
Stara 2.10.2010, 21:00   #34
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Po meni i dalje symbian. Ali napominjem da android nisam probao. A i ne privlaci me.
Trenutno imam Wave i nisam odusevljen Badom.
Sigurno cu uzeti N8 cim dodje kod nas, telefon je zverka.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 21:42   #35
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Po meni i dalje symbian. Ali napominjem da android nisam probao. A i ne privlaci me.
Jedno krajnje pristrasno misljenje nekog ko po sopstvenom priznanju nije ni probao Android, bez obzira sto trenutno koristi Wawe.
Ako si koristio samo jedan OS (ili jos neki koji je davno puk'o odnosno neki koji nije stigao ni da posteno zazivi jer ga ima samo za jedan telefon sa malim brojem aplikacija za njega u odnosu na neke druge) a nisi probao ostale ili bar one koji se pozicioniraju kao ozbiljni igraci ne mozes nikako sa sigurnoscu da tvrdis da je najbolji program neki koji je ne racunajuci sitne kozmeticke izmene davno stao u vremenu.
Da se razumemo, nemam Android na telefonu vec WM ali sam imao jako mnogo prilike da koristim Android kao sto sam imao prilike da isprobam i najnoviji Symbian i definitivno Android je trenutno a way ahead ostalih OS, a obzirom na njegovu otvorenost mislim da ce u narednom periodu tu svoju prednost da poveca.
Mislim da trebamo da se oslobodimo tereta da nam je najbolje ono sto sami imamo vec da je vreme da kazemo "OK, na telefonu imam taj i taj ali realno gledano ovaj OS je ipak bolji", ako nista drugo bar kada se radi o, realno gledano, OS koji je trenutno izgubio trku. Naravno to ne znaci da se sa nekom novom verzijom OS i nekim novim udarnim modelom te pozicije koje su nekad zauzimane ne mogu i nece vratiti, ali trenutno je realnost drugacija i ona, svidjalo se to nekome ili ne kaze da je Symbian ipak iza Androida i iOS.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 22:07   #36
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Slusaj ja mislim da je pitanje koji je MENI licno najbolji os i da ovde treba da iznesem svoje misljenje?! Ne mogu ja da odgovorim koji je tebi os najbolji, ili vecini ovde.
Promenio sam do sada stotinjak telefona i probao wm,ios,blackberry,s40 i ostale java os,symbian,maemo, pa evo sada i badu. Da ispravim prethodni post android naravno probao jesam ali samo probao. Nisam koristio duze od 20-ak minuta.
Meni je i dalje symbian odlican posebno mi se svidja symbian 3 bar ovo sto sam video.
Tako da sam samo izneo moje misljenje koje se gle cuda razlikuje od tvog!
Smatram da Symbian nije propao i da nece sve dok je Nokia na tronu a bice jos dugo. A to o cemu ti pricas za 2 godine moze da zadesi i taj android jer ce mozda izaci nesto bolje. Nikad se ne zna.
Meni nije sve u emailu, igricama,aplikacijama, live wallpaperima,twitteru,facebooku i ostalim drustvenim mrezama, to ne koristim posebno ne na telefonu. Telefon koristim prvenstveno za ono za sta je i namenjen.
I kazes da treba da se oslobodimo tereta da nam je najbolje ono sto imamo...pa kupujem to sto mi odgovara! Vec 8 meseci imam nokiju 5230 kao drugi telefon i ni jednom apsolutno nikakvih problema sa njim do sada imao nisam. Nokia je do sada izbacila 3-4 update-a i kapa dole za to.
Samsung prodaje polu proizvode koje na zalost testira na kupcima. Proda telefon i zaboravi na njega, apsolutno nikakve podrske nemaju! Uvek se iz pocetka razocaram u samsung. Ali ok brzo cu prodati ovaj wave, dobio sam ga za male pare inace...

Poslednja ispravka: Emix (2.10.2010 u 22:19)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 22:43   #37
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

OK, misli ti da je Nokia i dalje na tronu i da je Symbian najbolji OS, niko ti ne brani - ako je tebi super meni je jos bolji.
Ima ljudi koji misle da su Windowsi 95 i 98 i dalje medju najboljima jer im obezbedjuju sve sta im treba i to je apsolutno njihovo pravo ali to sto im taj OS pruza ono sto im je potrebno ne znaci da taj OS stvarno i jeste najbolji i da recimo Win7 nije bolji od Win 95 i ne vidim sta je tu pogresno kad im neko to napomene.
Lepo je sto verujes da je Nokia i dalje na tronu, problem je samo sto su i oni u to previse ubedjeni i ne obaziru se ninasta drugo a bas taj Samsung koji si ti prozvao i HTC su im u poslednjih godinu dana dobro isprasili tur. Elem, ne vidim kako to Samsung zaboravi na kupce posto su poslednji Samsung telefoni dosli sa Androidom ili Symbianom (ne racunajuci Wawe) i za navedene OS su razvijane aplikacije i omogucen update OS na Froyo kao i firmwarea kao i za slicne telefone ostalih proizvodjaca tako da ne vidim sta tu Samsung treba vise da preduzme nego SE ili bilo koji drugi proizvodjac. Ako si opet mislio na Wave, to je prvi i za sada jedini telefon sa Bada OS koji ce Samsung nastaviti da razvija i ne vidim u cemu je tu razlika od Nokijinog Maema koji jos nije ni posteno zaziveo a vec se uveliko pominje MeeGo - a znas li sta ce se u tom slucaju desiti sa Maemom?!
Naravno niko ti ne brani ni da i dalje kupujes to sto ti odgovara jer je to sasvim OK ali jedno je kada ti nesto odgovara a sasvim drugo je da li je to najbolje. Opet kazem tvoja stvar. I naravno nije Symbian propao samo ga je Nokia zanemarila jer je probala sa par drugih OS koji bi zamenili taj Symbian upravo zato sto je on najbolji OS i nema premca pa da bi pruzila mogucnost konkurenciji da ih ugrozi na tronu a ne zato sto smatra da im je potrebno nesto bolje za takmicenje sa iOS ili Androidom. Isto tako Symbian ima sve sto nemaju drugi OS cak i vise dok oni nemaju mnogo toga sto isti taj Symbian ima. Yeah right.
Kao sto rekoh nemam nista protiv toga sto ti smatras da je Nokia i dalje na tronu i da je Symbian najbolji OS. Ne slazem se ali ako su oni tebi OK - super, meni su jos bolji.
Btw. u pravu si pitanje jeste koji je najbolji OS ali je isto tako pitanje i zasto i stoga bih bas voleo da u skladu sa naslovom teme cujem sta je to sto izdvaja Symbian od drugih OS.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (2.10.2010 u 22:52)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 23:03   #38
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Pa zar nije? Da li ti vidis razliku izmedju 40% i 20% ne? Gde zivis?
Samsung je koristio symbian dok im je valjao i kad nisu imali nikakav svoj os, a pogledaj kako su sada postupili prema symbianu! Odbacuju ga i okrecu ledja, brisu ga iz istorije kompanije kao i sve sto ima veze sa njim pa cak i forum! Da li znaju da postoje korisnici koji jos imaju samsung telefone sa symbian os-m? Sramota i bezobrazluk!
SE necu da pominjem its dead!
HTC do pre 2 godine totalno nebitan proizvodjac kojeg iz mrtvih dize upravo android, eh da im nije bilo androida!
Ove 3 gore navedene kompanije zele samo novac (sto je normalno) i nista drugo! They don't care about us.
I upravo u androidu vide slamku spasa i put ka uspehu, a google-u to i te kako odgovara, naravno.
Meni je drago sto nokia, kompanija sa decenijama iskustva na vrhu ne prati standarde, gura svoju pricu i nije potrcala kao ovi sitni igraci da se brze bolje prikloni androidu.
Nokia je broj jedan i bice jos dugo, iskustvo je to.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 23:56   #39
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Pa zar nije? Da li ti vidis razliku izmedju 40% i 20% ne? Gde zivis?
Jel govorimo o kvalitetu i o ocenama korisnika vezanim za poslednje/trenutne proizvode ili o udelu na trzistu pa pominjes postotke?
Ako govorimo o ovom prvom onda malo pogledaj ove ocene temeljene na velikom uzorku sa tezistem na ocene date za kvalitet u grupi brendova pa pomnozi to sa time koliko realno Samsung i HTC imaju fanova a koliko Nokia. Ako pak govorimo o udelu na trzistu sto ne mora da ima toliko vez e sa kvalitetom koliko sa time koliko jeftinijih modela neki proizvodjac moze da ponudi (i nudi ih) pogledaj malo tendenciju kretanja udela na trzistu gde je trend Nokije u padu dok je recimo navedenog dvojca u porastu.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Samsung je koristio symbian dok im je valjao i kad nisu imali nikakav svoj os, a pogledaj kako su sada postupili prema symbianu! Odbacuju ga i okrecu ledja, brisu ga iz istorije kompanije kao i sve sto ima veze sa njim pa cak i forum! Da li znaju da postoje korisnici koji jos imaju samsung telefone sa symbian os-m? Sramota i bezobrazluk!
Ne nego su trebali da ostanu na brodu za koji su videli da tone i na OS za koji su shvatili da nema buducnost samo iz neke lojalnosti i zahvalnosti! Bas tako se radi u poslovnom svetu - stvarno sramota i bezobrazluk od njih. Kao da i Nokia nije pokusala da zameni Symbian necim drugim pa kad su videli da to bas i nije to sto su ocekivali sad se vracaju Symbianu. Na kraju Samsung nije prestao da koristi Symbian iz vedra neba vec je to najavio pre nesto vise vremena tako da ne treba pljuvati po njima zbog toga.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
SE necu da pominjem its dead!
Nista manje ili vie nego drugi proizvodjaci, narocito zato sto imaju par modela koji su savim dobro prosli i prolaze - kako u svetu tako i kod nas, tako da ti ni ta tvrdnja bas ne stoji.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
HTC do pre 2 godine totalno nebitan proizvodjac kojeg iz mrtvih dize upravo android, eh da im nije bilo androida!
Ove 3 gore navedene kompanije zele samo novac (sto je normalno) i nista drugo! They don't care about us.
Kad kazes da je HTC do pre dve godine bio nebitan igrac i da ga je iz mrtvih digao Android vidi se koliko poznajes tu firmu. HTC je bio itekako ozbiljan i kvalitetan proizvodjac i igrac samo sto je on vise bio orijentisan na onu klasu telefona koja te nije ni zanimala a koja je, moze se slobodno reci spadala u vrh po kvalitetu. Takodje HTC je proizvodio vrhunske telefone koji su se duuugo godina bazirali prvo na PocketPC-u, zatim i na WM (prvo obican a zatim i sa svojim unapredjenim HTC Sense UIu poslednjim modelima) i tek od 2009. godine je poceo da proizvodi telefone koji koriste Android sto nije ni cudo obzirom koliko dugo je Android u igri. Listu HTC telefona imas ovde i za dobar broj si verovatno cuo i pre 2009. godine, a ako nisi cuo za touch, Diamond, TyTN, HD/HD2 onda to govori koliko poznajes ono o cemu dikutujes, u ovom slucaju HTC.

Inace ako stvarno mislis da neka firma (Nokia) ne misli na profit tj. da navedene tri firme vise misle na novac od Nokie i da Nokia misli na korisnike vise od ostalih odmah cu ti reci da je to smesno. Istina je da svi oni prvenstveno misle na profit i Nokia se nista ne razlikuje od toga.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
I upravo u androidu vide slamku spasa i put ka uspehu, a google-u to i te kako odgovara, naravno.
Meni je drago sto nokia, kompanija sa decenijama iskustva na vrhu ne prati standarde, gura svoju pricu i nije potrcala kao ovi sitni igraci da se brze bolje prikloni androidu.
Nokia je broj jedan i bice jos dugo, iskustvo je to.
Ja bih rekao da su ovi kako ih ti nazivas sitni igraci samo dalekovidiji od Nokie.
Drugo oni su se sasvim dobro prodavali i bez Androida ali zasto ne koristiti nesto sto je provereno dobro.
Nokia samo nek nastavi da gura svoju pricu ali vidim da ona u stvari vise prica nego sto gura posto se u poslednjih godinu dana vise puta preorijentisavala po pitanju OS i menjala politiku a kad neko ima uspesan proizvod to bas i ne radi. Na kraju ce da trpe i korisnici jer znas li sta ce da se desi sa Maemom kad (ako) MeeGo recimo proradi kako treba ili ako novi Symbian opravda ocekivanja? A sta ako ne opravda?
Na kraju cu samo da dodam nek je Nokiji srecno i nek i dalje vlada ovako kako vlada poslednjih godinu dana? A ja mislim da je samo iskustvo tu i ostalo dok se kvalitet u poredjenju sa drugim igracima malo (vise) istanjio.

EDIT: Zivim u Srbiji, hvala na pitanju. A pitanje zasto smatras Symbian najboljim OS a koje potice iz naslova teme i sta ga to izdvaja od drugih OS pa kazes da je bolji od recimo Androida ostaje?

Poslednja ispravka: Marti Misterija (3.10.2010 u 0:26)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 1:13   #40
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Niko ne spori da je Android noviji, više aplikacija se trenutno izrađuje za njega... Ali šta je na primer sa korisnicima koji žele telefon koji nije touchscreen? Ako je verovati advanced searchu na GSMAreni 99% Android telefona su upravo sa touchscreenom, tako da oni nemaju šta da mi ponude. Onaj 1% čini ultra-ružni Motorola CHARM. Takođe, Symbian je (za mene) mnogo više user-friendly nego Android. Verujem da se vremenom čovek privikne, ali ne bih se kladio da bih neku operaciju na Android telefonu pre odradio nego na svojoj Nokiji E71. Tako da se u tom kontekstu slažem sa Emixom - Symbian je za moje potrebe najbolji OS za mobilne telefone za sad.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com