Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2010, 16:09   #2461
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Malezanka, pogresio sam. Poenta je ista
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 20:46   #2462
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
A japanka koja je ovo radila treba potpuno da promeni svoj stil na kojem godinama radi da bi zadovoljila tebe i ostale cepidlake? Ili cim ti ne volis magne sve napravljeno takvim stilom je manje vredno
Prvo - jeste manje vredno jer mangu moze da nauci da crta svaka budala sa minimumom talenta - posto je sastavljena od sabloniziranih, jednolicnih, delova. Manga je lak nacin da se zaobidje mukotrpan trud potreban u izgradjivanju sopstvenog stila, sto je ocito svima onima koji su odrasi na raznolikim evropskim stripovima.

Manga je komercijalni hamburger strip kao i americki Marvel/DC superheroji, i tu je tesko pricati o ikakvoj posebnoj vrednosti.

Drugo (i vaznije) i po relativno niskim standardima manga produkcije, ovo je djubre.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 22:17   #2463
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Prvo - jeste manje vredno jer mangu moze da nauci da crta svaka budala sa minimumom talenta - posto je sastavljena od sabloniziranih, jednolicnih, delova. Manga je lak nacin da se zaobidje mukotrpan trud potreban u izgradjivanju sopstvenog stila, sto je ocito svima onima koji su odrasi na raznolikim evropskim stripovima.

Manga je komercijalni hamburger strip kao i americki Marvel/DC superheroji, i tu je tesko pricati o ikakvoj posebnoj vrednosti.

Drugo (i vaznije) i po relativno niskim standardima manga produkcije, ovo je djubre.
Crtezi nisu najbitniji kad je strip u pitanju. A da je manga komercijalni hamburger je stvarno glupost. Nisam nikad bio fan mange ali tamo toliko toga ima da do nas na zapadu ne dodje ni 1%.

Na kraju, ovo se cini kao rad nekog fana amatera, pa ne treba traziti standarde produkcije Stivena Spilberga.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 23:31   #2464
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Crtezi nisu najbitniji kad je strip u pitanju. A da je manga komercijalni hamburger je stvarno glupost. Nisam nikad bio fan mange ali tamo toliko toga ima da do nas na zapadu ne dodje ni 1%.

Na kraju, ovo se cini kao rad nekog fana amatera, pa ne treba traziti standarde produkcije Stivena Spilberga.
Prvo, strip je bio i ostao pretezno vizuelni medijum. Prema tome crtez je neuporedivo vazniji u odnosu na scenario. Ako ne verujes meni, imas udzbenik o stripu sa jednog od nasih fakulteta (zaboravio sam kojeg, a prokletu knjigu ne mogu da nadjem) pa prostudiraj. Ne znam sta je tebi najbitnije ali kod stripa se uvek gleda prvenstveno crtez, tj. graficki izraz - pa onda sve ostalo.

Drugo upravo si u ovoj recenici: "Nisam nikad bio fan mange ali tamo toliko toga ima da do nas na zapadu ne dodje ni 1%." izrekao sustinu price i sam sebe poklopio. Japan mesecno proizvede vise mange nego sto Francuska/Belgija kao centri stripa uspeju za godinu dana. A francuzi smatraju da je njih zahvatila hiperprodukcija (a i jeste, mada smesna u poredjenju sa Japanom). Zato kazem da je manga hamburger strip, jer se proizvodi masovno, sa relativno malo ulozenog truda i u milijardu zanrova, za svaciji ukus.
Hugo Prat, autor "Korta Maltezea" koji se smatra vrhunskim dostignucima stripa je mogao maksimalno dve table da nacrta dnevno i da to ima neki kvalitet. Mnogi autori album (od 50tak tabli) sklapaju godinu dana, pa nekad i vise. Za to vreme autor mange nastancuje nekoliko desetina epizoda svog stripa svaki sa bezbroj tabli.

Iluzorno je misliti da se takvim metodom rada i tako siromasnim/ukalupljenim grafickim stilom moze stvoriti strip od bilo kakve ozbiljne vrednosti, cast vrlo retkim izuzetcima. Vidis jednu mangu i video si ih sve.
Na taj nacin nisu se stancovali ni Hogar i Garfild i ostali stripovi sa jednim kaisem namenjeni dnevnoj stampi, a kamoli ozbiljna umetnicka dela.

Trece, nisam ocekivao nista od stripa. Prosto sam ga pogledao, video da je bezveze, jer em je manga, em je traljavo nacrtan - i to i rekao. Cisto poredjenja radi, da ne ispadnem pristrasan, spomenucu da je i BG svojevremeno imao strip uradjen po kalupu superherojskih stripova. Takodje je bio epsko djubre a sto je najgore njega su radili "profesionalci".

Poslednja ispravka: The mighty Boo (4.3.2010 u 23:44)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
player1 (5.3.2010)
Stara 4.3.2010, 23:55   #2465
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Prvo, strip je bio i ostao pretezno vizuelni medijum. Prema tome crtez je neuporedivo vazniji u odnosu na scenario. Ako ne verujes meni, imas udzbenik o stripu sa jednog od nasih fakulteta (zaboravio sam kojeg, a prokletu knjigu ne mogu da nadjem) pa prostudiraj. Ne znam sta je tebi najbitnije ali kod stripa se uvek gleda prvenstveno crtez, tj. graficki izraz - pa onda sve ostalo.
U teoriji tacno. Da li ti stvarno mislis da je Alan Forda, Garfilda, Hogara proslavio crtez? Ili Dylana, Marti Misteriju?
Ni ja nisam fan mange ili bilo cega japanskog, ali moja dobra drugarica jeste i u trenucima dosade uzmem od nje koju mangu. Manga ima svakakvih, a ljudi dobrim delom imaju veoma lose misljenje o njima jer su na zapadu zavrsile one najgore gluposti tip Astro Boy.
Dobio sm utisak da ako se nesto kratko radi nema nikakvu vrednost. Po tebi je bolje radit godinama i napravit nesto osrednje nego za kratko vreme nesto dobro?
Uostalom kao sto Sarmatian rece ovo je FAN art tako da
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 23:58   #2466
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Prvo, strip je bio i ostao pretezno vizuelni medijum. Prema tome crtez je neuporedivo vazniji u odnosu na scenario. Ako ne verujes meni, imas udzbenik o stripu sa jednog od nasih fakulteta (zaboravio sam kojeg, a prokletu knjigu ne mogu da nadjem) pa prostudiraj. Ne znam sta je tebi najbitnije ali kod stripa se uvek gleda prvenstveno crtez, tj. graficki izraz - pa onda sve ostalo.
I crtani film je pretezno vizuelni medij pa ja vise cenim South Park i Simpsone nego neke mnogo bolje nacrtane filmove. Svako ima svoje.


Citat:
Drugo upravo si u ovoj recenici: "Nisam nikad bio fan mange ali tamo toliko toga ima da do nas na zapadu ne dodje ni 1%." izrekao sustinu price i sam sebe poklopio. Japan mesecno proizvede vise mange nego sto Francuska/Belgija kao centri stripa uspeju za godinu dana. A francuzi smatraju da je njih zahvatila hiperprodukcija (a i jeste, mada smesna u poredjenju sa Japanom). Zato kazem da je manga hamburger strip, jer se proizvodi masovno, sa relativno malo ulozenog truda i u milijardu zanrova, za svaciji ukus.
Pa ne vidim to bas tako, ja bih pre rekao da si ti sam sebe poklopio kad se slozio sa tim jer si priznao da nemas pojma o 99% mange a pljujes je. Na kraju hiper produkcija ne znaci da nema kvaliteta. Amerika izbaci 5000 filmova godisnje od kojih je 10 kvalitetnih. Srbija izbaci 10 filmova godisnje i svakih 5 godina bude jedan kvalitetan. Mozda Srbija ima vise kvalitetnih filmova procentualno ali izbaci manje kvalitetnih filmova godisnje.


Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Trece, nisam ocekivao nista od stripa. Prosto sam ga pogledao, video da je bezveze, jer em je manga, em je traljavo nacrtan - i to i rekao. Cisto poredjenja radi, da ne ispadnem pristrasan, spomenucu da je i BG svojevremeno imao strip uradjen po kalupu superherojskih stripova. Takodje je bio epsko djubre a sto je najgore njega su radili "profesionalci".
Sasvim moguce, nisam ni cuo za njega a kamoli citao. Meni je konkretno zasmetao tvoj "high and mighty" nastup sa kojim si prisao celoj temi pa i ovom stripu. U stilu, "ja znam najbolje". Cenim tvoje misljenje i volim da citam tvoje postove ali bi mogao da poradis na nacinu na koji pises.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Sheridan (5.3.2010)
Stara 5.3.2010, 0:24   #2467
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
U teoriji tacno. Da li ti stvarno mislis da je Alan Forda, Garfilda, Hogara proslavio crtez? Ili Dylana, Marti Misteriju?
Ni ja nisam fan mange ili bilo cega japanskog, ali moja dobra drugarica jeste i u trenucima dosade uzmem od nje koju mangu. Manga ima svakakvih, a ljudi dobrim delom imaju veoma lose misljenje o njima jer su na zapadu zavrsile one najgore gluposti tip Astro Boy.
Dobio sm utisak da ako se nesto kratko radi nema nikakvu vrednost. Po tebi je bolje radit godinama i napravit nesto osrednje nego za kratko vreme nesto dobro?
Uostalom kao sto Sarmatian rece ovo je FAN art tako da
Alan Ford je imao izuzetan crtez u prvih pedesetak epizoda, posle toga je opao. Treba imati u vidu da su Alan Ford i Bonelijevi stripovi popularni u principu samo u Italiji i u zemljama bivse Jugoslavije. AF pogotovo, on nigde drugde nije bio citan niti je u principu poznat van ovih prostora.

Hogar i Garfild su izuzetno nacrtani s obrizom na pravila koja vaze za novinske stripove. (pogotovo Hogar koji je specificna prica, autor je gotovo slep i zato ga je crtao onakvog - da bi mogao da vidi sta radi). U njima je crtez bitan ali i geg. Iskreno novinski stripovi nisu oblast u kojom se preterano bavim, ali graficki momenat je ipak jako bitan. Ocigledno ti je da Hogar, Garfild, Denis itd svi imaju jedinstven identitet koji je tesko naci u mangama. Nece ti se nikad desiti da zamenis jedan sa drugim, dok kod mangi to vec nije slucaj.

I ja sam imao fazu gde sam citao mangu. Berserka, Akiru, GTO, 20th century boys, Lone Wolf etc. Procitao sam je brdo (sto je opet nista naspram mase koju imaju) i zakljucio da sam tracio vreme.

Problem nije da li se nesto radi kratko ili brzo, problem je u stilu koji forsira brz rad i obrt na trzistu (dakle akcenat na komercijalnom momentu, a ne na umetnickom, ma kako to sumnjivo zvucalo jer komercijalni momenat je ipak svakom bitan) i koji ima previse staticnih resenja. Cesto jedino sto razlikuje manga likove su frizura, ljudsko lice (jako tesko za crtati) je svedeno na jednolican kalup, emocije na grupu gotovo identicno nacrtanih izraza... Previse je tu "gotovih" resenja, a premalo prostora za umetnicki napredak.

Licno imam i problem sa cesto nebuloznim pricama, i arhetipskim likovima koji se ponavljaju u bilo kojoj mangi u gotovo identicnom formatu - ali to je druga tema.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 0:29   #2468
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
U teoriji tacno. Da li ti stvarno mislis da je Alan Forda, Garfilda, Hogara proslavio crtez? Ili Dylana, Marti Misteriju?
Marti Misteriju je naravno proslavio Marti Misterija.

Inace, ne mogu da se slozim sa tim da je prica nebitna u stripu, mada se opet delimicno slazem i sa Boo-om da nije presudna jer makoliko ona bila dobra, crtez je taj koji je poprilicno bitan kako bi se stvorio kompletan dozivljaj.

Svako od nas je imao priliku da procita neku seriju o odredjenom strip junaku koje su radili razni autori i morate se sloziti da nije svaki strip ostavio isti utisak na vas upravo i zbog razlika u crtezu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 0:37   #2469
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
I crtani film je pretezno vizuelni medij pa ja vise cenim South Park i Simpsone nego neke mnogo bolje nacrtane filmove. Svako ima svoje.

Pa ne vidim to bas tako, ja bih pre rekao da si ti sam sebe poklopio kad se slozio sa tim jer si priznao da nemas pojma o 99% mange a pljujes je. Na kraju hiper produkcija ne znaci da nema kvaliteta. Amerika izbaci 5000 filmova godisnje od kojih je 10 kvalitetnih. Srbija izbaci 10 filmova godisnje i svakih 5 godina bude jedan kvalitetan. Mozda Srbija ima vise kvalitetnih filmova procentualno ali izbaci manje kvalitetnih filmova godisnje.

Sasvim moguce, nisam ni cuo za njega a kamoli citao. Meni je konkretno zasmetao tvoj "high and mighty" nastup sa kojim si prisao celoj temi pa i ovom stripu. U stilu, "ja znam najbolje". Cenim tvoje misljenje i volim da citam tvoje postove ali bi mogao da poradis na nacinu na koji pises.
Pa ok, ja ti govorim sta su gledista "strucne" javnosti, koja ja nisam izmislio vec samo pratim koliko to mogu odavde.

Citao sam prilicno mangi - dovoljno da vidim neke njene dobre strane, i one problematicne. Ne bi mi smetala da je izolovan fenomen vezan samo za Japan, ali posto njena lakoca (izrade) deluje na mnoge autore kao droga (nacin brzog uspeha), ona ugrozava tradicionalni strip koji je ionako u losoj poziciji - a to be me vec strasno zivcira. Zamisli ljudi nece da skapavaju godinu dana radi neizvesnog uspeha njihovog albuma prvenca, vec ce radije da ubiraju mesecnu lovu na nekom manga serijalu. Kakva drskost

Strip mi je ljubav i hobi. Nazalost prakticki je propao, a kad sam cuo da je izasao DA strip bas me zanimalo da vidim nasta ce da lici. A ono manga. Da covek pop!zdi.
A sto se tice mog nastupa, oprosti - lako planem i obuzme me rightous fury of buttkicking for GOODNESS!!!

Poslednja ispravka: The mighty Boo (5.3.2010 u 0:57)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Sheridan (5.3.2010)
Stara 5.3.2010, 0:40   #2470
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

The mighty Boo
Generalno se slazem sa tobom, meni je zasmetao
Citat:
tvoj "high and mighty" nastup sa kojim si prisao celoj temi pa i ovom stripu. U stilu, "ja znam najbolje". Cenim tvoje misljenje i volim da citam tvoje postove ali bi mogao da poradis na nacinu na koji pises.
Koliko sam skontao ti se bavis nekom umetnoscu pa drugacije dozivljavas strip nego ja. Meni je u Alan Fordu, Garfildu, Hogaru najbitniji humor, a crtez je dodatni (veliki) bonus, ali samo to bonus i nista vise dok je u Dilanu i Martiju prica njabitnija. Jedini strip kod kojeg mi je ctrez ubedljivo najbolja stvar je princ Valiant, prica je dobra, ali crtez svoje primerke cuvam kao svetinju.
Odosmo u offtopic
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 0:44   #2471
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Marti Misteriju je naravno proslavio Marti Misterija.

Inace, ne mogu da se slozim sa tim da je prica nebitna u stripu, mada se opet delimicno slazem i sa Boo-om da nije presudna jer makoliko ona bila dobra, crtez je taj koji je poprilicno bitan kako bi se stvorio kompletan dozivljaj.

Svako od nas je imao priliku da procita neku seriju o odredjenom strip junaku koje su radili razni autori i morate se sloziti da nije svaki strip ostavio isti utisak na vas upravo i zbog razlika u crtezu.
Nisam rekao da je prica nebitna, samo da je manje bitna od dva elementa.
Naravno najbolji su oni koji su jaki na oba fronta a ne samo na jednom: Asteriks, Korto Malteze...
Jedan od retkih stripova kojem sam bio spreman da oprostim retko grozan crtez zarad sjajnog scenarija je Gejmanov Sendman, koga svakom preporucujem.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 0:55   #2472
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
The mighty Boo
Generalno se slazem sa tobom, meni je zasmetao
Koliko sam skontao ti se bavis nekom umetnoscu pa drugacije dozivljavas strip nego ja. Meni je u Alan Fordu, Garfildu, Hogaru najbitniji humor, a crtez je dodatni (veliki) bonus, ali samo to bonus i nista vise dok je u Dilanu i Martiju prica njabitnija. Jedini strip kod kojeg mi je ctrez ubedljivo najbolja stvar je princ Valiant, prica je dobra, ali crtez svoje primerke cuvam kao svetinju.
Odosmo u offtopic
Ok, sorry, mange i ljubitelji istih mi guraju prst u oko vec neko vreme pa sam osetljiv

Princ Valijant je naravno - fenomenalan. Takva jeziva posvecenost detaljima i istorijskoj tacnosti (u vidu opreme, i izgleda sveta itd) se retko radja. To je upravo taj momenat kad vidis da je autor "umro nad tablom" zato sto voli to da radi i da je dao 110% od sebe. Ne razumem se u umetnost koliko bi zeleo ali to se da prepoznati. Vidis da si to i sam to uvideo kad ga tako brizno cuvas, a mange... ono, procitas - bacis, ides dalje...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
player1 (5.3.2010)
Stara 5.3.2010, 0:56   #2473
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Upravo sam na to da je crtez takodje prilicno znacajan i mislio kada sam rekao da serija o istom strip junaku zna da ostavi potpuno razlicite utiske samo zbog razlika u crtezu. Jednostavno nekad se upravo zbog crteza covek odusevi dok se u sledecoj epizodi koju je radio neko sasvim treci oseca totalno prazno da se zapita zasto je uopste i kupio to smece, zaboravivsi odmah na odusevljenost prethodnom sveskom.

Nego bas puno odosmo u pa bih samo dodao da bi bilo najbolje da se vratimo na .
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 10:01   #2474
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Jedan od retkih stripova kojem sam bio spreman da oprostim retko grozan crtez zarad sjajnog scenarija je Gejmanov Sendman, koga svakom preporucujem.

Moras priznati da su se barem u 10oj knjizi potrudili Ima nekih jako lepih crteza, nije bas tolika katastrofa, evo naprimer...


crkao mi je drugi hard gde su stripovi
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 11:56   #2475
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke

Moras priznati da su se barem u 10oj knjizi potrudili Ima nekih jako lepih crteza, nije bas tolika katastrofa, evo naprimer...


crkao mi je drugi hard gde su stripovi
Joj, tuga

Ako ti trebaju neki stripovi da nadoknadis to sto si izgubio, javi.

Nisu crtezi u Sendmenu losi zato sto likovi koji su ga crtali "ne znaju sta rade" (mada mozda ima i toga) nego zato sto niko nije hteo da radi sa Nilovim scenariom a jos pride on nije imao para da plati bolje... Svi su mislili da ce propasti, kad ono medjutim...

Ima tu i tamo neki dobar crtez (knjiga the Wake mi se svidela) ali generalno je nepravda da onakav scenario prati prilicno bezvezan crtez. Tim pre sto je puno lakse naci pristojnog crtaca nego dobrog scenaristu... Ali sta je tu je.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 12:15   #2476
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Joj, tuga

Ako ti trebaju neki stripovi da nadoknadis to sto si izgubio, javi.
Hvala na ponudi, ali na moju srecu smaram sve ljude u svom okruzenju da citaju stripove, tako da cu sada da pozajmim ono sto sam im nekada dao Nije velika steta, nego sam se slognuo kad sam video jutros...

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Ima tu i tamo neki dobar crtez (knjiga the Wake mi se svidela) ali generalno je nepravda da onakav scenario prati prilicno bezvezan crtez. Tim pre sto je puno lakse naci pristojnog crtaca nego dobrog scenaristu... Ali sta je tu je.
Slazem se apsolutno.. No uglavnom kako je vreme prolazilo crtezi su postajali bolji (verovatno finansiska infuzija, kada je DCu dunulo da ipak mogu da zarade neke pare).

NEGO, trenutno prelazim Dragon Age kao pravi powuh gamer sa Arcane Warriorom na Hard-u (posle pecha koji je oslabio Crushing Prison) i moram priznati da su 3 maga u grupi preterano OP.. Mucim se samo kad me mrzi da pauziram.. Jedina teska borba je bila protiv komile kerova u redcliff-u jer sam bio nizak nivo, osim toga nista specijalno..

Jedno pitanje, ekspanzija donosi nove specijalizacije.. Da li to znaci da treba da ostavim drugi slot za specijalizacije otvoren ili ce nam dati nove?
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 13:04   #2477
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje, ekspanzija donosi nove specijalizacije.. Da li to znaci da treba da ostavim drugi slot za specijalizacije otvoren ili ce nam dati nove?
Moje mišljenje je da će biti još jedne specijalizacije, pošto ćemo dostizati više levele... Ne pratim posebno razvoj igre, možda su to već objavili, ali mislim da bi to bilo logično.
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 13:35   #2478
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Da vam ne bih brisao postove ovde offtopic rasprava o stripovima završava. Postoji u brbljaonici tema o tome, pa izvolite
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Sarmatian (5.3.2010)
Stara 5.3.2010, 19:57   #2479
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Da vam ne bih brisao postove ovde offtopic rasprava o stripovima završava. Postoji u brbljaonici tema o tome, pa izvolite
Al' je neko ustao na levu nogu danas....
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 22:27   #2480
wardenax
Novi član
 
Član od: 6.3.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom HELP

Treba mi pomoc: kako da proverim da li je na verziji koju imam u kompu instaliran neki patch ili ne?
wardenax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com