Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2013, 12:14   #1
Kristijan
Član
 
Član od: 6.1.2009.
Lokacija: Opovo
Poruke: 192
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Telekom ADSL i REink Jet

Uzeo sam pre neki dan telekom adsl, podesio sam wireless i mogu da ga koristim po celoj kuci ali hocu da imam signala i dalje npr. do dvorista, odprilike 100m...E sad, moje pitanje je da li postoji da se kupi za taj modem (adb p.dg a4010g) neka veca antena?Takodje imam i dva REink Jet (wr-720 54M) wireless rutera, pa me zanima da li mogu njih da povezem sa telekom modemom.

Hvala unapred.
Kristijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2013, 12:37   #2
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL i REink Jet

Citat:
Kristijan kaže: Pregled poruke
Uzeo sam pre neki dan telekom adsl, podesio sam wireless i mogu da ga koristim po celoj kuci ali hocu da imam signala i dalje npr. do dvorista, odprilike 100m...E sad, moje pitanje je da li postoji da se kupi za taj modem (adb p.dg a4010g) neka veca antena?Takodje imam i dva REink Jet (wr-720 54M) wireless rutera, pa me zanima da li mogu njih da povezem sa telekom modemom.

Hvala unapred.
Antena ima raznih tipova ali ces imati problema ako zelis da koristis neki uredjaj sa slabijom snagom signala (smartfon). Mislim da bi najbolje resenje bilo da ukoliko negde u dvoristu imas elektricnu uticnicu da do tamo provedes signal preko PvwerLink adaptera i prikljucis neki ruter. Ovo govorim napamet posto ne znam kakva je konfiguracija terena i kakve objekte imas okolo. Ukoliko ti je potreban dobar signal u krugu od 100m, tesko da ces ga dobiti sa nekom antenom ukoliko ti je glavni odasiljac signala u kuci. Cak i na ovaj nacin ces imati probleme sa kvalitetom prenosa podataka kada su u pitanju smartfoni ali je zasigurno bolje resenje od antene.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Kristijan (3.3.2013)
Stara 3.3.2013, 19:03   #3
Kristijan
Član
 
Član od: 6.1.2009.
Lokacija: Opovo
Poruke: 192
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL i REink Jet

Hvala na odgovoru.

Dok ne kupim power link mislio sam da prikljucim ovaj modem sto imam (reink jet) na telekomov i stavim ga na drugu stranu kuce cisto da imam jaci signal u dvoristu posto mi je telekomov modem u sobi sa ulice.

Kako da povezem ova dva modema i da li uopste moze?
Kristijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2013, 21:35   #4
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL i REink Jet

Veruj mi da je najbolje resenje preko PowerLine-a posto sam imao slican slucaj. Covek hoce da ima net u basti pa da se leti izvali pod drvo i da preko tableta. Tableti opet imaju dosta slabiji signal od laptopa pa su bili problemi sa signalom.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Kristijan (4.3.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
Telekom Adsl preko novog rutera Veljko the King Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.1.2010 17:23
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Asus wireless router i Telekom ADSL modem DJ_MY_SOUL Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 5.3.2009 2:06
Telekom ADSL - problemi sa eMule-om bzvonko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 29 27.9.2007 12:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com