Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2007, 21:53   #41
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Kao prvo, srećna nova godina. Malo sam zakasnio sa ovom novogodišnjom verzijom, nećete mi zameriti.

Najvažnija novina je slučajno generisan teren. Možete se igrati sa parametrima za generisanje (opcija "Custom"), dok ne dobijete reku po meri. Npr, za jednu lepu i laku za premošćivanje podesite "River width" i "River depth" na 50, "Terrain height variation" ispod 10, a sve ostalo na 0. Po terenu ne postoji trenje još uvek, pa može izgledati malo čudno.

Forum me je inspirisao za sneg. Teksture pahulja nisu neke, pa zato ih možete menjati ili dodavati nove po želji. Bitno je da budu bmp formata (24 ili 32 bit), nazvane "Pahulja#.bmp", gde je # broj od 0 do 9, što znači najviše deset tekstura. Sneg koji se stvara po terenu je height map. Ako vam slučajno u 3d programima zatreba sneg, a hoćete baš pravu stvar, pogledajte Real-time Rendering of Accumulated Snow.

Što se tiče FPS brojača, ovaj poakzuje realan broj iscrtanih frejmova. Oni od ranije su prikazivali "potencijalan", kao i broj računanja fizičkih objekata (fizikalisanja ) po sekundi. OpenGl neće dozvoliti crtanje frejmova koji se ne vide, tj FPS neće preći frekvanciju osvežavanja monitora.

Počeo sam i da prevodim na engleski pa ne postoji help, možete ga pročitati iz prethodne verzije.

Ne zaboravite da pišete. Posebno me interesuje kako radi na slabijim mašinama (onim iz prošlog veka ).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mostogradnja.jpg
Viđeno:	59 puta
Veličina:	60,3 KB
ID:	5243  
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Mostogradnja 006.zip (72,0 KB, 100 puta viđeno)
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 22:18   #42
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Generalno me mrzi da testiram programe, ali posto si ti bio ljubazan da testiras moj i napises komentar red je da uzvratim uslugu...

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
Ne zaboravite da pišete. Posebno me interesuje kako radi na slabijim mašinama (onim iz prošlog veka ).
Testirano na Celeronu(433mhz) sa GF2 mx. Radi glatko. Sta dalje reci?

Koliko vidim, algoritam za ponasanje mosta (koji ti je najvazniji i najbolji deo) radi dobro. Sve ostalo je kozmetika pa ne bi mnogo sitnicario. Samo dve stvari:
1) Imas problema sa z-bufferom ili neku gresku sa culling-om. Voda se gadno useca u teren.
2) Ovo je vec nesto sto mene iritira a to je da je input postavljen u background. Tako na primer kada je aplikacija bila van fukusa, ipak je reagovala na pokrete misa.

Sve ostalo je odlicno. Keep up the good work!


Eh da. Kako si radio meni? Kao 2D bitmape i onda proveravao da li su koordinate misa unutar okvira dugmeta ili nesto drugo? Bas me zanima.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 6:17   #43
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Grafika je trenutno u službi testiranja ostalih delova programa. Biće vremena i za fejslifting .

Citat:
Nemesis kaže:
1) Imas problema sa z-bufferom ili neku gresku sa culling-om. Voda se gadno useca u teren.
Da primeto sam. Dešava se kada su poligoni terena jako blizu i paralelni sa transparentnom površinom vode ili kada je kamera daleko. Istestiraću još malo i videću šta mogu da učinim.

Citat:
Nemesis kaže:
2) Ovo je vec nesto sto mene iritira a to je da je input postavljen u background. Tako na primer kada je aplikacija bila van fukusa, ipak je reagovala na pokrete misa.
Ceo input se svodi na poruke koje dobija prozor (mousemove, keydown itd) i funkciju GetCursorPos... Znači ukoliko je program van fokusa a kursor na nekom drugom prozoru, neće biti reagovanja. Mogao bih eventualno da dodam ignorisanje mousemove poruke kada je prozor van fokusa.

Citat:
Nemesis kaže:
Testirano na Celeronu(433mhz) sa GF2 mx. Radi glatko. Sta dalje reci?
Sve ostalo je odlicno. Keep up the good work!
Thanks. Biće nešto od mene izgleda .

Citat:
Nemesis kaže:
Eh da. Kako si radio meni? Kao 2D bitmape i onda proveravao da li su koordinate misa unutar okvira dugmeta ili nesto drugo? Bas me zanima.
Što se tiče menija,
Grafika - u svakom prolazu prvo se crta 3d scena, zatim se prebaci u ortogonalnu projekciju. Nacrtaju se svi elementi menija kao obični poligoni (bez teksura, koristeći 2d vertekse) i tekst preko njih ako je potreban (koristeći font liste). I u sledećem prolazu ostaje samo da se vrati projekcija u perspekitivi za 3d scenu.
Input - Običan OpenGl mehanizam za detekciju selekcije (select render mode, kreiranje name stack-a itd). U OpenGl redbook-u (SE 1.1) chapter 13, strana 360.

Potrpao sam skoro sve u klase. Sad je sve "na dugme" .
Inače, kod je za sada težak oko 110 KB, sa tim da sam 20-tak napisao još ranije (rad sa 3d vektorima i ostale generalije).
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 10:01   #44
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

verovatno zbog Z-buffera...ali kod mene radi ok.

nego, fps ti prelazi refresh-rate...zar jednostavno nisi mogao da podesis Presentation Interval na Immediate , ili kako se to vec zove u OpenGL

btw. da li si koristio maglu za simuliranje dubine vode, ili mi se samo cini .
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 14:56   #45
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Evo skinuo sam igru i evo mojih zakljucaka:

I-Mnogo mracna igra, jedva da vidim nesto (mozda je zbog monitora ali neverujem)
II-One stubove nikako nemogu da postavim u reko a da mi njehov vrh bude izvan vode.
III-Nikako nemogu da napravim most.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 17:28   #46
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

super ti je ovo, samo da li bi mogao da se pritiskanjem tastera menja polozaj kamere, kako bi lakse postavjali stubove(naprimer ako pritisnnes '3' prebacit na pogled sa strane, ako pritisnes '8' odozgo, a '1' ti prikaze pogled spreda)
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 19:51   #47
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Citat:
Stevvan kaže:
super ti je ovo, samo da li bi mogao da se pritiskanjem tastera menja polozaj kamere, kako bi lakse postavjali stubove(naprimer ako pritisnnes '3' prebacit na pogled sa strane, ako pritisnes '8' odozgo, a '1' ti prikaze pogled spreda)
Jel' to tako u Blenderu, pa zato hoces?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 20:53   #48
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Jeste al to je samo primer nek namesti kako hoce, samo neka namesti
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 2:20   #49
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Citat:
MG-RAY kaže:
nego, fps ti prelazi refresh-rate...
To si merio sa nekim posebnim programom? Nešto mi je to sumnjivo .

Citat:
MG-RAY kaže:
btw. da li si koristio maglu za simuliranje dubine vode, ili mi se samo cini .
Ne, voda je transparentna. Spusti se ispod nje da se uveriš .

Citat:
PeTkO kaže:
Mnogo mracna igra, jedva da vidim nesto (mozda je zbog monitora ali neverujem)
Pa meni i nije, doduše ja držim sliku na 100Hz sa srednjim brightnesom. Najverovatnije ti je mračno zbog crne pozadine. U svakom slučaju, uradiću nešto kasnije i nebo, kada se bude budžila grafika. (pa će igra preći na svetlu stranu, možda postane i džedaj, lol )

Citat:
PeTkO kaže:
One stubove nikako nemogu da postavim u reko a da mi njehov vrh bude izvan vode.
Kada postavljaš stub, drži insert/delete za povećavanje/smanjivanje.

Citat:
PeTkO kaže:
Nikako nemogu da napravim most.
Postoji samo tri elementa, koja služe za isprobavanje. Naravno, ubaciću još neke, kako bi moglo da se pravi nešto ozbiljnije.

Citat:
Stevvan kaže:
super ti je ovo, samo da li bi mogao da se pritiskanjem tastera menja polozaj kamere, kako bi lakse postavjali stubove(naprimer ako pritisnnes '3' prebacit na pogled sa strane, ako pritisnes '8' odozgo, a '1' ti prikaze pogled spreda)
Moram da pogledam onda kako to izgleda u blenderu...


Hvala svima na komentarima.

Nego Bobi, šta je to "pan"? Kretanje po Y osi pomranjem miša gore-dole?
Nisam stigao da ubacim sve tvoje predloge, ali ih imam u planu.

Poslednja ispravka: priest (of_the_moon) (7.1.2007 u 3:45)
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 13:13   #50
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

korisitm FRAPS, na RR od 85Hz, pokazuje mi ~95FPS...koji nikako nije stabilan...menja se od 60-95

znam da je transparentna, nego postaje mracnija kako se dubina povecava, pa pitam da li si koristio vertex-nu maglu za to (sistem - podesis rgb na 0.0, a vrednost menjas u skladu za Y vrednoscu vertexa), ili nesto drugo...zanima me.

Poslednja ispravka: MG-RAY (7.1.2007 u 13:33)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 16:28   #51
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Evo, probah i ja ovu verziju.

Nikako nisam uspeo da napravim stabilan most (svaki pukne kad pokrenem simulaciju). Predpostavljam, da je to zato sto ne umem da dobro postavljam tegove.

Iscrtavanje vode mislim da i treba da ide u slabijoj resoluciji sto je dalja kamera, ali ne u toliko slabijoj rezoluciji da vidimo 2-3 plane-a (plane - cetvorostrana ravna povrs) pri maksimalnom odzumu.
Nego cekaj, sta si ti uopste radio sa vodom? Jesi li stavio da budu nekoliko plane-ova okromne povrsine, pa cim se ide u zoom da se ti planeovi mnoze i da dobiju najveci broj pri maksimalnom zoomu?
Mozda ti je bolje da stavis, jedan jedini plane koji ce da bude velik, skoro kao i sama povrsina, samo malko na dole spusten (da ne bi dobijali barice sa strane .
Ako ti pak trebaju poligoni za simulaciju vode, tom jednom plane-u povecas samo broj segmenata (a ne broj plane-ova).
Mislim, skroz sam laik za programiranje, tako da ne znam da li ovo moze da prodje.

Super je sto si ubacio shift+move i sada dosta lakse ide.
Ipak, mozda bi trebalo da ide jos brze, a takodje bi trebao rotaciju koja se koristi na desni klik da duplo ubrzas.
Covece, psovace te ljudi ako imaju shortline tezgu i moraju da odrade jedan brzinski modeling mosta za svojeg poslodavca (tamo u buducnosti, kada tvoj program stekne slavu i kada kosta vise hiljada evra)

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
Moram da pogledam onda kako to izgleda u blenderu...
Vodi samo racuna da ti pogledi budu u ortogonalnoj projekciji (sem onoga kada sa kamerom setamo levo-desno), jer ces u suprotnom samo napraviti zbrku. I onda kada vec ubacujes poglede, ubaci i da elementi mogu da se sakrivaju (recimo sakrijes teren, dok radis u pogledu odozgo sredinu mosta i kad zavrsis vratis teren)

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
Nego Bobi, šta je to "pan"? Kretanje po Y osi pomranjem miša gore-dole?
Kretanje po x i y osi u odnosu na osu kamere. t.j. pogleda, a ne u odnosu na osu samog terena.
Nesto slicno kao sto si ubacio sa kursorskim tasterima. Znaci, drzis srednji taster misa i kako pomeraj misa, gore, dole, levo i desno, pomera se i scena u odnosu na osu pogleda. Vrlo zgodna stvarcica za snalazenje u 3D okruzenju.
Posle jos samo da ubacis arc-rotate, i dobio si 3D Max

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
Nisam stigao da ubacim sve tvoje predloge, ali ih imam u planu.
Polako, ima vremena.
Nije lose da ponesto ubacis, pa kad vidis (vidimo) kako ta novina lezi "pod prstima", da odlucis ostaje li tu ili leti napolje.

Hristos se rodi.
Pozdrav.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 21:10   #52
fighter
Član
 
Član od: 25.1.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Vaistinu se rodi.
Igra je odlicna. Jedva cekam sledecu verziju!
fighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 23:55   #53
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Kada se uradi meni za opcije hocu da vidim senzitivnost pomeranja kamere.
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 13:37   #54
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Jel ima sanse da to portujes na linux
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 14:23   #55
fighter
Član
 
Član od: 25.1.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Mogao bi da uradis ta podesavanja za kameru.
fighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 16:26   #56
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Citat:
MG-RAY kaže:
znam da je transparentna, nego postaje mracnija kako se dubina povecava, pa pitam da li si koristio vertex-nu maglu za to (sistem - podesis rgb na 0.0, a vrednost menjas u skladu za Y vrednoscu vertexa), ili nesto drugo...zanima me.
Nema vertex magle. Boja veteksa terena zavisi od njegove visine. Oni pri dnu se ni ne vide tj crni su pa se uklapaju u pozadinu. Cool efekat, i to sa veoma jednostavnom grafikom.

Citat:
bobi kaže:
Nikako nisam uspeo da napravim stabilan most (svaki pukne kad pokrenem simulaciju). Predpostavljam, da je to zato sto ne umem da dobro postavljam tegove.
A kada napraviš konstrukciju kao na slici (dva stuba, spojena uzetom), da li uže puca? (ne bi trebalo)

Voda je jedan ogroman poligon (i ne zavisi od zooma). Verovatno bi bilo bolje da sam je podelio. Anyway, to mi nije sada prioritet. Vratićemo se na ovaj problem malo kasnije. (ako ga do tada ne rešim )

Citat:
bobi kaže:
Posle jos samo da ubacis arc-rotate, i dobio si 3D Max
Plašim se samo da ne iskomplikujem previše, pa da mora da se "uči" kao 3d max. Ideja sa layerima (sakrivanje pojedinih delova) ti je odlična.

Citat:
bobi kaže:
(tamo u buducnosti, kada tvoj program stekne slavu i kada kosta vise hiljada evra)


Citat:
ANDROSS kaže:
Jel ima sanse da to portujes na linux
Možda, kada se projekat malo razvije. A možda to neko uradi umesto mene (iskreno, nikada nisam pisao program za linux).



Biće podešavanja kamere (celih 5 minuta posla ).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled.jpg
Viđeno:	84 puta
Veličina:	40,6 KB
ID:	5345  
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 18:07   #57
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Hteo sam i ja da napravim nesto ali ne znam kako
Znam solidno (bar ja tako mislim) C/C++ a i imam dosta dokumentacije pa ako nesto zapne mogu da konsultujem. Nego, jesi li koristio neki library? Ja znam samo za Allegro i SDL (verovatno cu u SDL da pokusam). Ako ti znas neku bolju reci

Posto sam mislio da napravim 2d tabacinu (tipa Mortal Kombar, Tekken, etc.) imao sam ideju da za likove uradim neku klasu sa raznim metodama/funkcijama tipa Skok, Udarac, Specijalan Potez, i sl.
Mene zanima kako bi mogao ovo da uradim u C posto on ne podrzava klase
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 20:26   #58
fighter
Član
 
Član od: 25.1.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Super je screen!Arc-ball rotatin tutorijal imas na NeHe-ovom sajtu.
fighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 19:01   #59
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Citat:
diablo_ kaže:
Hteo sam i ja da napravim nesto ali ne znam kako
Znam solidno (bar ja tako mislim) C/C++ a i imam dosta dokumentacije pa ako nesto zapne mogu da konsultujem. Nego, jesi li koristio neki library? Ja znam samo za Allegro i SDL (verovatno cu u SDL da pokusam). Ako ti znas neku bolju reci
Pa (pored standardnih win32, math, std) koristim OpenGl i ništa više. Ako se pitaš za teksture, napisao sam svoju funckiju za čitanje bmp slika.
Nisam radio ni sa jednom od pomenutih, ali znam da što se više budeš dvoumio koju da izabereš, na većem si gubitku. Najbitnije je da stekneš neko iskustvo (i da potom dočekamo taj Mortal Kombat Next Generation ).

Citat:
diablo_ kaže:
Posto sam mislio da napravim 2d tabacinu (tipa Mortal Kombar, Tekken, etc.) imao sam ideju da za likove uradim neku klasu sa raznim metodama/funkcijama tipa Skok, Udarac, Specijalan Potez, i sl.
Mene zanima kako bi mogao ovo da uradim u C posto on ne podrzava klase
A što bi radio samo u c-u? Ja sam najsrećniji kada imam "slobodni" stil, ne volim kada moram da koristim samo c ili samo c++ način.
Anyway, ako baš hoćeš samo c, kreneš da pišeš obične funcije kao što bi to radio za metode u klasama, samo za input im još ubaciš pointer ka strukturi podataka.
Trivijalan primer:

Kod:
typedef struct _Igrac
{	char strIme[25];
	int iHelat;
	int xPos;
	int yPos;
	...
} Igrac;

void Skok(Igrac* pera, int visina, bool dupli)
{
	(*pera).yPos = (*pera).yPos + visina;
	...
}
itd.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 19:43   #60
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Citat:
fighter kaže:
Arc-ball rotatin tutorijal imas na NeHe-ovom sajtu.
Trudim se da izbegnem matrice za sada, "obična" trigonometrija će biti dovoljna.
Citat:
fighter kaže:
Super je screen!
Hvala, hvala, pokušavamo .
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com