Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2011, 19:33   #1
arrresss
Novi član
 
Član od: 4.12.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sta je kompjuterski gremlin

Da li ste imali problem koji se manifestuje sam od sebe, racunar vam je i softverski i hardverski ispravan, a ne radi?
Bilo da je odjedanput potreban flesh biosa, ili posle zamene grafike ne rade videoi sa JU tubea, imate problem sa gremlinima.
oni se otelotvore u tek novom racunaru i razvijaju se u samosveni, naravno nevidljivi, entitet koji zivu unutar vasih kompjuterskih komponenata.
E sad posto su komponente od vise proizvodjaca, i vrse razlicitu funkciju, oni se raspravljaju ko je bitniji kad im je dosadno i kad piju GEER, gremlinko pivo, kao i ljudi.
I kad dodje do prevelikih razmimoilazenja misljenja, dodje do obustave pravilnog rada, tj opsteg strajka, od kojeg stetu ima samo, jel te, vlasnik hardvera.




TAKODJE, moj drug mi je poslao link za odredjeni blog koji je kao "nasao", verovatno ga on pise ili pokusava.
Anyhow, eve jednog teksta, i moram priznati, da ne znam bolje, pomislio bih Q-man, kuma, pise ovo.


Obrazovanje u Srbiji
Pre nekoliko dana sam bio na plazi, i dok sam radio na tenu , nacuo sam razgovor dve zene koje pricaju o svojoj deci. Prva pita drugu sta joj je sin upisao, i ona odgovara nesto nebitno (u pitanju je srednja skola), i druga kaze da je to lepo i relativno perspektivno u Srbiji (*1), zatim pita kakav prosek ima, i dobija odgovor (citiram):" Pa tu je, trojka, cetvorka, al' je njegovo"(*2), na sta sam jedva izdrzao da ne puknem od smeha.
*1- Ljudi ne shvataju jedno, skoro je potpuno nebitno koju srednju zavrsis u Srbiji, posla za tebe nema u struci, a i nista u toj struci i neces znati da radis, osim naravno ako nemas vezu ili svoj privatni biznis.
Sve sto je bitno oko srednje je PROSEK, da bi lakse upisao "pespektivni" fakultet i mozda sebi obezbedio egzistenciju, MOZDA. Koja srednja skola je perspejtivna u ovoj zemlji...
*2- Roditelji, ti ljudi koji vole svoju decu, uvek ce naci opravdanje za neuspehe svoje dece. " Pa tu je, trojka, cetvorka, al' je njegovo". U srednjoj je trojka, cetvorka, ali ON bas zna za te ocene, zasluzuje ih. a ne kao neki "nabedjeni" sa 5.00 prosekom.

Kad sam vec na ovoj temi, koliko je vas culo termin, "Mogao sam ja to, ali nisam hteo", veoma popularno kad neko ko je jedva zavrsio srednju prica osobi sa fakultetom o nekom obrazovanju koja ga "nije zanimalo". Naravno "pametan je, mogao je on to ali ga nije zanimalo", a sad spava kod mame do 12h , nezaposlen je i ima 22 godine, je cest izgovoj za gorepomenute savesne osobe i njihove drage roditelje.

Obrazovanje... Da li je neko od vas procitao pricu u jednim novinama koju prica jedna sedamnaestogodisnjakinja?
Nije?, e evo u kracim crtama... "Imam 17 godina i profesionalno se bavim sminkom", naravno svaka devojka koja se smonka od svoje 12e, vec je profesionalac, "planiram da zavrsim fakultet je ga svi moji imaju, najverovatnije psihologiju, ali se necu time baviti jer od toga nema hleba", HAHAHAHAHA, strasno a?, " a takodje cu otici u inostranstvo da se bavim smonkom jer sminka je moc"
Kakva percepcija realnosti, da nije toliko glupa, moram ovako staviti, uvidela bi koliko je gluposti napricala, sta vise da kazem, devojko sa srecom na faxu, jer je psihologija boza, kao kao odes i kupis patike, jer najposle, svi tvoji ih imaju...
arrresss je offline  
Stara 26.8.2011, 19:41   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Sta je kompjuterski gremlin

Mama, zar to je onaj svet
o kome nekad pricala si,
bio sam zelen, bio sam slep
sad kad smo zreli greh nas krasi.

wk8WFekFS0I
Bokile je offline  
Stara 26.8.2011, 21:17   #3
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Sta je kompjuterski gremlin

Poenta?
Highlander je offline  
Stara 26.8.2011, 21:18   #4
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Sta je kompjuterski gremlin

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Poenta?
E kad ni moderator ne moze da nadje poentu,onda **** ga.
Bokile je offline  
Stara 26.8.2011, 21:21   #5
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Sta je kompjuterski gremlin

Isto htedoh da pitam...Je l' razglabamo o obrazovanju ili gremlinima ili nečem trećem?
JohnnyNT je offline  
Stara 26.8.2011, 21:27   #6
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Sta je kompjuterski gremlin

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
E kad ni moderator ne moze da nadje poentu,onda **** ga.
Pitanje se odnosilo i na tvoj post...
Nego stvarno, možda je meni vrućina udarila u glavu pa ne kontam šta je smisao ove teme.
Highlander je offline  
Stara 26.8.2011, 21:30   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Sta je kompjuterski gremlin

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Pitanje se odnosilo i na tvoj post...
Prilagodjavam se.

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Nego stvarno, možda je meni vrućina udarila u glavu pa ne kontam šta je smisao ove teme.
Ja mislio da je nesto na foru top liste nadrealista,post bez ikakvog reda i veze,pa sam samo dodao,nemoj da se ljutis.
Bokile je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kompjuterski stolovi Zoran_KS Modovi 312 6.4.2022 10:17
Gde da kupim kompjuterski šah? yahhoo ŠDK - Ostale komponente 6 13.1.2011 9:58
Čudne navike Predrag Stankovic Cvet kompjutera 181 7.5.2008 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com