Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2008, 14:44   #1
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Problem sa različitim tretiranjem konekcije u Windows XP-u i Visti

moja wadsl veza (pppoe) vam je otprilike ovakva: sve je super sve je za pet, ali svakih sat-dva me diskonektuje. to sto diskonektuje nije problem (tj. jeste problemcic, ali nije do mene, vec do provajdera), vec problem je u sljedecem:

-kada sam na XP-u, jednostavno mi iskoci prozorcic da je pukla veza i, posto sam stavio da automatski odradi redial sekund nakon sto pukne, odmah me rekonektuje i to je to. dakle, ako igram kakvu igru, skidam torrent i sl. taj prekid necu ni osjetiti.

-vista je druga prica, i tu je problem. kada pukne veza vista nista ne prijavljuje! ja ostajem "konektovan" svo vrijeme, iako interneta nema - ostavio sam ga jednom skoro sat vremena i nista - veza se nije "uspostavila" iako je josh uvijek pisalo da sam "konektovan". jedina opcija je da odem do konekcije, kliknem diskonnect i connect da bi mi internet proradio. nakon toga, naravno, odmah proradi.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 19:53   #2
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: problem sa razlicitim tretiranjem konekcije u windows XP-u i visti...

skontao sam jedan mali detalj:

kada mi nestane veza sa internetom, za wadsl konekciju u network sharing centru pokazuje da je "local access only", pa sigurno zbog toga ostaje konektovan... pa postoji li mogucnost da mu kazem pppoe vezi da se rekonektuje cim izgubi pristup internetu?
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 20:27   #3
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: problem sa razlicitim tretiranjem konekcije u windows XP-u i visti...

Ako si iz BL, a cini mi se da jesi jer koristis WADSL, pretpostavljam da ti je internet provajder B***.net. Mogu ti reci kako sam ja rijesio problem pucanja veze, tj meni je pucala veza gotovo uvijek kad sam koristio torente... Malo sam se raspitao i saznao sam da je sasvim dovoljno da ogranicis upload da ne ide na maximum. Ne sjecam se kad mi je zadnji put pukla veza
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 1:12   #4
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: problem sa razlicitim tretiranjem konekcije u windows XP-u i visti...

meni veza zna da pukne i kad jednostavno surfam...
...mada evo sad radi oko 4 sata, a da nije pukla.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa reprodukcijom DVD materijala Dimo Kvarovi 7 27.4.2008 16:05
Problem sa deljenjem Internet konekcije Boris Zegarac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 22.4.2008 12:10
Veliki problem sa Blueberry iCe-om zukov Kvarovi 1 8.3.2008 19:41
Problem Sa Dizanjem Windows XP-a usled nestanka struje boi1300 Kvarovi 4 18.10.2007 18:44
Problem sa ATI 1950 Pro Grafičkom JaMi Kvarovi 5 13.10.2007 13:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com