Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2014, 18:54   #1
Nikola Pavlovic
Član
 
Član od: 30.3.2014.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 109
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom exception processing message problem

Ova greska me iritira vec nedeljama i nikako ne uspevam da je otklonim. Ma koliko glupa bila voleo bih da mi pojasnite. Problem je sledeci:
Kada bilo koju flesku ili telefon preko usb-a prikljucim, pojavi prozorcic koji kaze "Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c". Posle 15-20 klika na x ona nestane ali se nakon 10-15 sekunde vrati se i nikako da nestane. Prosto mi blokora programe odnosno ne mogu da pokrenem nijedan dok ne iskljucim taj prozorcic. Iskljucim ga jednostavno, desni klik na Safely Remove Hardware u donjem desnom uglu ekrana ali mi to ne resava stvar potpuno jer mi je i Task manager iskljucen a odmah nakon novog stavljanja fleske opet se pojavi. Pokusavao sam na razne nacine tipa idi u Start -> Run... -> regedit ali kada otkucam regedit u konzolu pojavi se prozor sa tekstom "Registry editing has been disabled by your administrator." Onda sam nekako nasao nacin da aktiviram preko Start -> Control panel -> Administrative tools taj registry editor ali posle restarta kompa, kao sto se nalaze, opet ista prica, ostao je disabled. Otkad postoje te greske takodje mi se pojavila greska kao sto je ova kada hocu da instaliram neke programe: Setup couldn't decompress the file 'C:\DOCUME~1\ADMINI~1\LOCALS~1\Temp\~vis0000\miscd ata.xyz'. Sistem sam jednom obarao zbog ovoga radi provere ali nakon svega opet se ista greska pojavi. Da nije do hard diska mozda, neka greska, virus, jer sam stavljao fleske kod drugih i ni traga od ovako neceg? Stvarno nemam pojma u cemu je stvar, nadam se da vi znate...
Nikola Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2014, 19:04   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: exception processing message problem

mislim da je virus
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2014, 19:47   #3
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: exception processing message problem

Uradi ovako:

Preuzmi Farbar-ov Farbar Recovery Scan Tool () sa ove adrese na Desktop:
Postoji 32bit. i 64bit.-na verzija. Potrebno je preuzeti verziju koja je kompatibilna sa tvojim sistemom.
Ako nisi siguran koja verzija se odnosi na tvoj sistem, preuzmi ih obe i pokreni. Samo jedan od njih će raditi na tvom sistemu, to će biti prava verzija.


  • dvoklikom pokreni program, kada se alat pokrene klikni Yes na disclaimer prozor;
  • pričekati koji trenutak dok alat proverava postoji li novija verzija;
  • klikni na dugme Scan;
  • po završetku skeniranja, alat će formirati izveštaj (FRST.txt) u isti direktorijum gde je FRST alat sačuvan;
  • iskopiraj sadržaj FRST.txt izveštaja u poruku;
  • po prvom pokretanju, alat bi trebao formirati i dodatni izveštaj (Addition.txt);
  • okači Addition.txt izveštaj uz poruku koristeći opciju Prikači fajl
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2014, 22:59   #4
Nikola Pavlovic
Član
 
Član od: 30.3.2014.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 109
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: exception processing message problem

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Uradi ovako:

Preuzmi Farbar-ov Farbar Recovery Scan Tool () sa ove adrese na Desktop:
Postoji 32bit. i 64bit.-na verzija. Potrebno je preuzeti verziju koja je kompatibilna sa tvojim sistemom.
Ako nisi siguran koja verzija se odnosi na tvoj sistem, preuzmi ih obe i pokreni. Samo jedan od njih će raditi na tvom sistemu, to će biti prava verzija.


  • dvoklikom pokreni program, kada se alat pokrene klikni Yes na disclaimer prozor;
  • pričekati koji trenutak dok alat proverava postoji li novija verzija;
  • klikni na dugme Scan;
  • po završetku skeniranja, alat će formirati izveštaj (FRST.txt) u isti direktorijum gde je FRST alat sačuvan;
  • iskopiraj sadržaj FRST.txt izveštaja u poruku;
  • po prvom pokretanju, alat bi trebao formirati i dodatni izveštaj (Addition.txt);
  • okači Addition.txt izveštaj uz poruku koristeći opciju Prikači fajl
Siguran sam da je 32bit sistem ako na to mislis. Cini mi se da link ne valja, fajl ne postoji, samo neke sugestije, guide, rezultati bla bla...

EDIT: Pronasao sam pravi link i skinuo, skenirao, fajlovi su na mestu (FRST.txt i Addition.txt). Kako da "prikacim fajl", mislis da iskopiram ono sto u njemu pise posto nigde ne vidim prikaci fajl opciju?

Poslednja ispravka: Nikola Pavlovic (2.4.2014 u 23:26)
Nikola Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 10:14   #5
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: exception processing message problem

Ne mogu da stanu izvestaji na forum, veliki su. Kopiraj ih ovde http://pastebin.com/ Znaci kopiras sadrzaj logova.

Klikni Submit i kopiraj mi link sa izvestajem i jedan i drugi.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 12:25   #6
Nikola Pavlovic
Član
 
Član od: 30.3.2014.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 109
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: exception processing message problem

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Ne mogu da stanu izvestaji na forum, veliki su. Kopiraj ih ovde http://pastebin.com/ Znaci kopiras sadrzaj logova.

Klikni Submit i kopiraj mi link sa izvestajem i jedan i drugi.
U redu, poslacu u roku od nekoliko sati, trenutno imam problem sa monitorom. Prosto ne daje sliku, samo crvena lampica sa strane kao i obicno, a kada startujem komp on ostane isti. Prethodno sam otvarao kuciste kako bih video nesto oko maticne ploce i ram memorije. Jao sta me snadje ovih dana...
Nikola Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Gigabyte NX96T 9600GT, čudan problem De_Italiano Grafika 7 19.7.2009 19:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com