Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2006, 15:06   #1
steva
Novi član
 
Član od: 11.8.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nemam zvuk na TV kartici, pomoć

Poz svima!!! Nasao sam jednu slicnu temu ovoj ali mi nije pomogla! Stvarno ne znam mnogo o ovome ali se nadam da ce mi neko pomoci!!!

Imam kworld karticu i koristim program koji sam dobio uz drajvere!!! Sve je ok radilo do pre neko vece... Odjednom nemam zvuk na tv kartici... Sve ostalo sa zvukom radi ali tv kartica nikako! Nece cak ni da snima sa kartice! Stalno izbacuje neku gresku... Mislim da sam jedno 50 puta obrisao i ponovo instalirao drajvere za zvucnu i tv karticu ali opet nece...

Onda sam instalirao Chris tv i tu sam dobio zvuk (ali tek posto sam prebacio 'sound source' sa 'internal' na 'external'!!! Mada mi se program ne svidja ima li mogucnosti da sve vratim kako je bilo na mom starom programu (PVR Plus) i uopste da gledam i snimam sa tv kartice sa zvukom??

Veliko hvala!
steva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 12:14   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Nemam zvuk na tv kartici, pomoc

Citat:
steva kaže:
Poz svima!!! Nasao sam jednu slicnu temu ovoj ali mi nije pomogla! Stvarno ne znam mnogo o ovome ali se nadam da ce mi neko pomoci!!!

Imam kworld karticu i koristim program koji sam dobio uz drajvere!!! Sve je ok radilo do pre neko vece... Odjednom nemam zvuk na tv kartici... Sve ostalo sa zvukom radi ali tv kartica nikako! Nece cak ni da snima sa kartice! Stalno izbacuje neku gresku... Mislim da sam jedno 50 puta obrisao i ponovo instalirao drajvere za zvucnu i tv karticu ali opet nece...

Onda sam instalirao Chris tv i tu sam dobio zvuk (ali tek posto sam prebacio 'sound source' sa 'internal' na 'external'!!! Mada mi se program ne svidja ima li mogucnosti da sve vratim kako je bilo na mom starom programu (PVR Plus) i uopste da gledam i snimam sa tv kartice sa zvukom??

Veliko hvala!
Posto si kazes reinstalirao drajvere i aplikaciju da li si pogledao stanje sa codecima.
Pravilo je da se Uninstaliraju codeci drajveri i aplikacija - program za gledanje/snimanje.
Prvo podizes drajvere i to rucno pa onda aplikaciju. Restart racunara pa onda ubacujes codec pack ili samo odredjeni codec u koji zelis da snimas da bi TV kartica updatovala na pravilan nacin codec. A ko si sve bas probao na ovaj nacin jedino pomaze reinstalacija win-a ili da probas recimo sa WinDVR3 koji jako lepo odradjuje posao sa Philipsovim DAC-ovima.
Javi ako i dalje imas problema sa TV karticom.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 17:16   #3
steva
Novi član
 
Član od: 11.8.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na tv kartici, pomoc

Hvala ti za pomoc... pomoglo je malo, bar sam sve vratio kako treba! Otvara program normalno i snima ali sve to bez zvuka! Takav problem je imao i moj drug pa sam mu ja to sredio tako sto sam kao sound source stavio nesto "modem line playback" umesto njegove zvucne kartice... I onda je radilo sve kako treba... ali ja nemam to drugo vec samo zvucnu karticu u meniju!!! Da nije mozda neki kodek za zvuk ili nesto drugo? ako je kodek imas li neku preporuku koj da instaliram...
steva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 9:34   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Nemam zvuk na tv kartici, pomoc

Citat:
steva kaže:
Hvala ti za pomoc... pomoglo je malo, bar sam sve vratio kako treba! Otvara program normalno i snima ali sve to bez zvuka! Takav problem je imao i moj drug pa sam mu ja to sredio tako sto sam kao sound source stavio nesto "modem line playback" umesto njegove zvucne kartice... I onda je radilo sve kako treba... ali ja nemam to drugo vec samo zvucnu karticu u meniju!!! Da nije mozda neki kodek za zvuk ili nesto drugo? ako je kodek imas li neku preporuku koj da instaliram...
Ja koristim K-Lite mega codec pack 112 velicine 19.1 MB. Do sada me nikada nije izneverio. Inace za zvuk mozes skinuti i Lame mp3 Encoder final verziju. Sve to imas na:
www.free-codecs.com

Posto TV kartica sada radi kako treba da li si mozda pogledao u aplikaciju za tvoju zvucnu karticu sta je ukljuceno i da li je pojacano na MAX. Posebno obrati paznju na Record opciju i vidi da li je ukljucen neki od ulaza za zvuk ( u mom slucaju Line in ) Aux , Wav ili neki ulaz koji reaguje na snimanje zvuka pojacano/smanjeno. Naravno prvo moras na playback pa vidi da tamo ukljucis zvuk da bi cuo ton pri gledanju TV-a ili VCR-a ako ga imas prikljucenog.
Probaj nesto od toga i proradice garant, samo je smanjeno u zvucnoj reprodukcija i snimanje ili je iskljuceno. Nesto od ta dva jeste.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 11:55   #5
steva
Novi član
 
Član od: 11.8.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na tv kartici, pomoc

Sve super radi!!! Ipak je kodek bio u pitanju!!! Nasao sam K-Lite 2.00, instalirao ga i sve je ok!!! Hvala ti puno na pomoci...
steva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 23:03   #6
Lane
Novi član
 
Član od: 29.12.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na tv kartici, pomoc

Ja takodje imam problem sa zvukom na tv kartici: na fm modu ima zvuk a na tv modu samo susti.Drajvere sam reinstalirao ali nece ... Mozete li mi nekako pomoci.
Lane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 1:10   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na tv kartici, pomoc

Ako imaš dobru TV sliku, ali ton samo šušti, najverovatnije nisi izabrao dobar TV sistem.
Naš TV sistem je PAL-B što se tiče slike, a što se tiče tona, sistem je CCIR, sa razlikom međufrekvencija od 5,5 MHz. Ako je kod tebe izabran sistem sa razlikom od 6,5 megaherca, čućeš samo šuštanje.

Druga mogućnost je da nisi podesio odgovarajući tonski izlaz. Ne znam baš "u prste" kako je to kod koje kartice, ali ako kad klikneš dvaput na ikonicu zvučnika u systrayu dobiješ posebno potenciometre za jačinu FM i TV tona, moguće da ti je onaj za TV utišan.

Ili, možda u programu iz kog puštaš TV ima neko podešavanje preko koje audio kartice treba da ide ton - probaj tu nešto drugo da izabereš.

Poslednja ispravka: VojaM (16.4.2008 u 11:18)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 10:59   #8
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na TV kartici, pomoć

ima moj ortak slican problem:
Ima GA m55s-s3 plocy i neki kworld karticu i slika je tu ali nema zvuka.
Povezao je kablic (ploca-tv karta) ali zvuka i dalje nema.
Kaze mi da mu se ukljucuje automatsli onaj ga meny koji ga pita kako ce da podesi ulaze i izlaze.

U cemu moze da bude problem.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 11:07   #9
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na TV kartici, pomoć

zar te kworld/terminator tv kartice nemaju onaj kablic koji ima 5-6 cinceva i jedan kablic sto ide u zvucnu ?
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 11:17   #10
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na TV kartici, pomoć

Pa neka podesi ulaze i izlaze.

Pita te "šta je povezano na ovaj konektor" i ti treba da izabereš iz menija - nešto sa linijskim nivoom signala, ne mikrofon.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 12:12   #11
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Nemam zvuk na TV kartici, pomoć

ma sve je on podesio po uputstvu(one fore line in line out)
Ja sam mi rekao da nastavi malo da cacka i mora da proradi, nemam pojma sta moze da bude.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja muzika u igrama dkdnt O igrama uopšte 1389 5.1.2024 22:56
Zvuk na tv kartici branka Foto i audio/video 14 18.9.2008 18:51
5.1 zvuk na visti MarkoZ Operativni sistemi 12 28.6.2008 19:16
Ubrzan zvuk na Realtek zvucnoj karti MladenIsakovic Zvuk na računaru 1 2.11.2007 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com