Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2008, 11:36   #1
Palladin Mike
Novi član
 
Član od: 25.3.2008.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom PTT ADSL + Sagem F@st 1201 (modem) + ZyXEL P-320W (Wireless Router) = Nervni Slom

Narode, pomoc preko potrebna!

Bejzik info:

Provajder: PTT
ADSL Modem: Sagem F@st 1201
Wireless Router: ZyXEL P-320W

Dakle, imam klasican problem, spomenut vec zilion puta na brojnim forumima, ali buduci da sam totalni duduk vulgaris glede umrezavanja, molim vas za sto detaljniju pomoc.

Zelim da povezem svoj desktop racunar i laptop (Toshiba Satellite L40-18W) bezicnim putem, tako da imam izlaz na net sa oba uredjaja, ali i da budu u lokalnoj mrezi (file sharing).

Prema jednoj od brojnih preporuka koje sam dobio povezao sam Sagem sa ZyXEL-om (LAN 1 na ZyXEL-u) i ZyXEL sa desktopom (LAN 2 u mrezni adapter na ploci). Takodje prema preporuci promenio sam IP rutera na 192.168.1.100 dok je modem ostao na 192.168.1.1. I sad - imam pristup podesavanjima na oba uredjaja bez problema i regularan net na desktopu (IP desktopa 192.168.1.2 - automatski dodeljena od DHCP-a, provereno u Properties). Kada pokusam da uspostavim Wireless konekciju sa laptopom konstantno trazi IP adresu (Acquiring network address...) i na kraju javlja 'Limited or no connectivity'. Rezultat - niti mreze, niti interneta.

Moram da napomenem jos jednom da sam lupao (i jos uvek lupam) glavu oko ovoga vec nedeljama i da mi citava problematika nije bas najjasnija (sto je ocigledno).

Da ne zaboravim, ZyXEL ruter ima i WAN port i prema uputstvu bi trebalo povezati modem u WAN port rutera i LAN (1-4) port rutera sa desktopom. Tek u ovom slucaju nista nije sljakalo. Tada net nisam imao ni na desktopu.

Nacuo sam da potencijalni problemi mogu biti u DHCP-u (ukljucen i na modemu i na ruteru), lose konfigurisanim IP adresama, itd. Ukoliko postoji dobra, saosecajna (i nadasve strucna i verzirana) dusa na ovom portalu, zamolicu je da mi pomogne, jer ce na taj nacin uciniti mnogo za moje mentalno zdravlje.

Uz izvinjenje zbog kvazi-pismenog stila izlaganja, svima se unapred zahvaljujem.

PS. Ako sam propustio da spomenem neki bitan detalj u vezi setovanja bilo cega, izvinjavam se, sludjen sam 100%. Naravno, za dodatne informacije stojim na raspolaganju.
Palladin Mike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL router ili ADSL modem? Mocko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 15.9.2008 14:30
Koji ADSL wireless router? plavis ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.3.2008 19:03
PTT ADSL - Modem Vs. Router Pharaoh86 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 16 26.3.2008 21:22
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com