Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2011, 13:41   #1
obradbl
Član
 
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Razer Lycosa

Evo napokon i ja kupih sebi gaming tastaturu. Reč je o Razer Lycosa. Dvoumio sam se između Logitech G15 i ove pomenute, ali na stanju nisu imali logitech tako
da sam odlučio da uzmem lycosu i da vidim te čuvene Razerove proizvode. Tastaturu sam platio 8 500 din, ako hoćete gdje,koji šop, poslaću na ličnu poruku.

Kao i svi razerovi proizvodi, dolazi u odličnom pakovanju, dakle crna boja sa zelenim detaljima, sve lepo objašnjeno, specifikacije sve su tu, i takođe postoji
mali prozorčić gde možete da vidite num pad a ujedno i tastere kakvi su. Nemam reči za pakovanje, stvarno su dali truda, odlično, sve pohvale. Ali da budem realan, malo sam pročitao specifikacije i bacio kutiju na pod, u zaborav.

Unutra se nalazi još jedna kutija koja je isto u crno-zelenoj kombinaciji i isto tako piše Nexus of dominion, zaista dobra fora. Ispod tastature se nalazi i kutija za accesories. Unutra se nalaze 2 naljepnice, Quick start guide, Master guide, Product Catalog i Certificate of authenticity, sve je to lepo odrađeno. U quick start guide i master guidu vam ne piše ništa bitno, kako da povežete tastaturu, bla,bla kao i driver koji je beznačajan jer nisam mogao ništa da radim u driver control-u, dok nisam skinuo najnoviji sa njihovog sajta gdje je sve radilo kao pod špagu.

Ispod se nalazi sama tastatura. Dakle gumirani tasteri koji nisu napravljeni od obične, normalne gume koja se ne kliže ni malo, dakle prsti se mogu lagano kretati po tasterima s tim što imate blagi osjećaj prijanjanja. Postoji pozadinsko osvetljenje plave boje, kao i mogućnost da se osvetle posebno W,A,S,D tasteri tokom gaminga.
Tasteri su flat, što mi se mnogo sviđa.Bez osvetljenja slova su jasno vidljiva pod punim svetlom, dok pod slabijim se slabije vide jer nisu skroz providni, dakle kao da su blago zatamljeni. Osvetljenje nije jako, dakle ne bode ništa u oči što je zaista sjajno. WASD tasteri imaju za nijansu jače osvetljenje nego kada se osvetli cijela tastatura. Ovde bih dodao da je Razer mogao da doda i 3 stepena osvetljenja ili mogučnost menjanja boja LED dioda što bi zaista bilo odlično, ali šta je tu je.



Sama tastatura je napravljena od zaista jake plastike koja se ne ugiba, zaista kvalitetno i nemam riječi. Tasteri su isto jako kvalitetni, veoma jak odziv imaju
i daju dobar otpor, nisu toliko tihi prilikom kucanja kao na mom lapu, ali ne mogu to ni očekivati gdje je response "Hyper",što i jeste tako. Pokazalo se da prave baš kvalitetne proizvode. Onda oko tastera se nalazi plastika koja ima glossy finiš, koja nakon nekog vremena pokupi otiske, koji nisu vidljivi kada gledate sa ugla, već samo kada gledate direkt odozgo onda su vidljivi otisci.Odmorište je napravljeno od isto tako jako kvalitetne plastike, koje se može skinuti, odšrafljujući 4 šarafa. Pruža dobar odmor za zglobove, a i daje estetski i opasan izgled, bez njega je puff, ružna. Na sredini se nalazi logo Razer koji je mogao da svetli, ali to nisu omogućili, jer ima već jedan na touch panelu.




Tač panel je zaista odličan, nemam zamerki, kada uključite samo Num Scroll teže su vidljive opcije, ali kada se uključi cijelo osvetljene odlično se vidi sve. Tu imate Play/Pause, onda Stop, Razer Logo koji odlično izgleda, onda Volume Down, Volume Up, a dole Previous, Forward, i podešavanje osvetljenja. U Softveru možete izabrati od Windows Media Playera,Winampa, Itunes-a i Real Playera, za sve radi odlično. Isto tako jako su osjetljivi dakle ne morate ni da dodirnete skroz reagovaće, veoma jak senzor. Sve pohvale za tač koji mnogo olakšava stvari.


Nazad se nalazi 6 gumenih stopica, od kojih su 2 na odmorištu. Zaista pružaju odličan grip na površini i nema uopšte klizanja. Isto tako postoje 2 male stopice koje podižu tastaturu ako neko zahteva, i one su isto presvučene gumom kao na tasterima.

Od kablova postoje 1 debeli kabal koji se deli u 4 manja, a to su 2 usb porta, ulaz za slušalice i mikrofon. Na jednom usbu piše Razer što označava da je to za povezivanje tastature, dok drugi možete koristiti, a i ne morate. Na strani gdje izlazi kabal se nalaze 2 porta za slušalice i mikrofon kao i jedan usb port. Sve radi, isprobao sam. Jedino što mi nije radilo preko ovog porta jeste Notebook kuler koji sam danas kupio, kojeg ću isto opisati, dakle neće ventilator da se vrti, tek kada sam ga ukopčao direkt u laptop krenuo je.
obradbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku obradbl na korisnoj poruci:
Joca90 (2.4.2012), stankovic82 (28.2.2011), Thaedass (13.1.2011)
Stara 13.1.2011, 13:42   #2
obradbl
Član
 
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Razer Lycosa

Nisam mogao sve u jednu, pa evo da nastavim.

Softver je zaista odličan, svaki taster možete programirati da vam bude šta god hoćete i da vam pokreće šta god hoćete. Postoji 10 različitih profila, koje možete imenovati i uključiti auto switching, da kada pokrenete npr cs 1.6 on vam automatski prebaci na profil koji ste namijenuli kanteru. Zaista odlične mogućnosti pruža. Extra urađen.

Sve u svemu odličan proizvod i preporučio bih je svima koji žele kvalitet. Po pitanju toga javiću vam čim prvi put vidim guljenje tastera ili boje. Najčešće je to kod mojih prethodnih tastatura, mesto gdje mi dlan stoji kao i lijevo od šifta gdje mi mali prst stoji. Jedino to ostaje da vidim, kakav je kvalitet boje.
Realno cena ove tastature jeste 60 evra, to je nekih 80 dolara , koliko košta u stranim zemljama, a kod nas je nekih 85 evra pa čak do 100 evra što uopšte nije mala suma. Za sad mislim da se isplatila cena, a ostaje još da vidimo.

Eto ja mislim da je to to, ako sam nešto propustio dodaću. SVa pitanja dobro došla.
obradbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku obradbl na korisnoj poruci:
Joca90 (2.4.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lycosa, razer, review, tast, tastatura, test, user


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
imam Razer Deathadder evo 2 godine i do prije par dana nije nikakvih problema bilo i odjed NemanjaS Ostale komponente 1 12.1.2011 22:12
Razer L33T Giveaway gamer4life Ostale komponente 4 3.10.2010 13:54
Razer CopperHead 2000 DPI, Blue, Right hand jakonicki93 Ostale komponente 8 21.1.2010 11:55
Koji razer? taXicity ŠDK - Ostale komponente 38 30.4.2008 9:36
Razer DiamondBack RZD-1600 Plasma USB TROMI 93 Osnovne komponente 1 16.1.2008 14:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com