Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2009, 11:01   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Bezbednost u saobraćaju - Kampanja (UK)

Godinama unazad Englezi imaju ovakav pristup podizanja svesti gradjana za vecu bezbednost u saobracaju. Nije za osetljive i mladje od 18 godina.

Bezbednost u saobraćaju


Zanimaju me vasa misljenja o ovom pristupu. Preterano ili zaista tako treba?

Poslednja ispravka: Chivan (30.5.2009 u 14:19) Razlog: ubačen youtube tag
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 11:10   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

^ To onaj video koji je Antony postavio u Smesnim i interesantnim klipovima?

Kako god, sa jedne strane je to sasvim ok u smislu da klip prikazuje stvarnu situaciju koje je malo ko svestan, dok cu sa druge strane na taj klip da zaboravim ubrzo (nazalost).

Poslednja ispravka: dzonihsv (28.5.2009 u 11:49) Razlog: typo
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 12:28   #3
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Mislim da je takav vid kampanje sasvim u redu... Jeste da su me neke situacije na trenutak pogodile, ali nista manje nego ono sto svakog dana citamo u novinama, a novine se toliko utrkuju za ekskluzivom da neretko mozemo videti i neke odvratne prizore.
Inace, vracao sam se sa raftinga skoro i na svakih desetak km u bosni je bila radarska kontrola. Nije mi jasno sto se kod nas ne vrsi konstantna kontrola brzine, parkiranja, voznje po zutoj traci, nepropustanje pesaka...sve to donosi pare, a divljaka svuda? Tada mozda i ne bi bila potrebna takva kampanja, vise nas kao narod pogadja nas dzep nego moralna odgovornost i ugrozavanje tudjih zivota...
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 13:10   #4
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Ovakvih videa ima na desetine i svaka vast inicijatoru ovog!
Mislim da bi prije nego sto dobiju vozacku, buduci vozaci morali gledati ovaj video 3x dnevno mjesec dana.... da im udje u glavu sve moguce scene i kako zbog banalnosti mogu ubiti nekog ili sebe....
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 13:16   #5
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Ne znam ja za vas, ali kad god odem u Beograd sa ćaletom, obavezno nas zaustavljaju panduri i počinju da pišu kazne, nabacuju svakakve *****ca što nismo uradili, a pored samo šniraju kola sa BG tablama, obično nas puste kad se prodere ćale što njih ne zaustavljaju...

A ponašanje beogradskih vozača u manje naseljenim mestima i na magistralama je nepotrebno komentarisati... Iako je je ovo kraj sa puno krivina i svakakvih čudesa na putu(tipa klizište, odroni zemlje itd..) to njih ne sprečava da pretiču po punoj liniji, sa decom u kolima...
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 13:57   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Dobro je na vreme suočiti svakoga sa sopstvenom odgovornošću i posledicama koje njegove akcije mogu da imaju ali nažalost mislim da ovaj video može da ima uticaja samo na one koji se i onako odgovorno učestvuju u saobraćaju tj. mogu da saosećaju čak i sa virtuelnim osobama "nastradalim" u jednom spotu. Za sve one koji prate očigledan trend u svetu da život sve više gubi svoju vrednost ovo je samo još jedan dobar spot napumpan CGI efektima koji komotno može da dobije etiketu trailer za film "Poslednja ekskurzija 3". Neke scene su pomalo i naivne iskreno i odlaze u potpunu drugu krajnost realnosti (u jednom delu spota se nalazi čak i web adresa sajta koja se bavi tematikom Street Racinga - http://www.streetracing.ru/) tako da verujem da ovakvi "veštački" spotovi u suštini ne mogu da dotaknu svest onih kojima su namenjeni. Verujem čak da bi prikaz realnih snimaka uzetih sa mesta nesreća imali možda više uticaja na same gledaoce.

Ono što mene u celoj toj priči mnogo više tangira jeste činjenica da iako je saobraćajne nesreće ponekad nemoguće izbeći često je moguće izbeći da ljudi izgube živote usled davanja adekvatne prve pomoći i razvijanja svesti da svako, ali apsolutno svako, može da bude zaslužan sa spašavanje nečijeg života. Prosto je poražavajuća činejnica da postoje ljudi koji ne umeju da opipaju puls ili bar daju najelementarniji oblik veštačkog disanja a neću ni da pominjem situacije kada onaj ko je "zaslužan" za celu šituaciju jednostavno napusti mesto nesreće. A kad smo već kod toga zapitajte se sada i vi... Da li znate broj telefona Hitne pomoći koji treba da pozovete kada se dogodi nesreća? Ne. Nije 911.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 13:59   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Da li znate broj telefona Hitne pomoći koji treba da pozovete kada se dogodi nesreća? Ne. Nije 911.
94, a uskoro 112, cisto da znaju oni koji jos nisu saznali.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 14:25   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
94, a uskoro 112, cisto da znaju oni koji jos nisu saznali.
Još jedna jako bitna stavka za one koji ovo ne znaju. 112 je opšte prihvaćeni broj za službu hitne pomoći u većini Evropskih zemalja. Ovaj broj se može koristiti i putem mobilne telefonije pri čemu bazne stanice operatera tada prosleđuju poziv na najboliži lokalni broj službe hitne pomoći.

Za poziv broja 112 nije neophodno čak ni da imate SIM karticu u svom mobilnom telefonu.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 14:44   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Kod nas za sada još uvek 32, 93 i 94 rade na mobilnom (bar 064) bez kredita isto kao 112 u EU.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 15:33   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Snimak je izuzetno poucan i realistican. Nadamo se da je scenario pisan u holivudu. Zaintrigrao me je jedan detalj. Kada pas pretrcava preko puta, da li treba kociti, skrenuti sa puta ili ga udariti. Ja sam naravno iz prilozenog profila ljubitelj zivotinja. Imao imao slicnu situaciju, i pas je pri mojoj brzini od 60 km iznenada izleteo, Ukopao sam se u mestu. Sta mislite sta je bilo iza mene? Nov auto, sa dobrim kocnicama je isto reagovao. Da je bio neki old timer ili auto kome su gume skuplje od cele sasije sa sve motorom i menjacem, bilo bi drugacije, verovatno mi me lansirao u orbitu, sa sletanjem bez padobrana. Davno pre 11 godina imao sam incident, novopeceni vozac, autobus je ukocio ispred jednog mostica (Lupnjaca), poznato mesto Holodocu. Ja zino ko ovan kroz prozor u neku plavusu i zakucao sam se u autobus sa punom brzinom bez kocenja. Rezultat toga je da autobus nije bio sposoban da ide dalje, vec je oslepan u garazu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 15:49   #11
stevan10
Član
 
Član od: 22.3.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 368
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stevan10
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Video je dobar ali kao sto holodoc rece uglavnom deluje na pogresne ljude tj. one koji su iole svesni i odgovorni!
@todos-Pazi,plavuse su opasne po zivot!
stevan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 15:51   #12
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Neverovatan klip...Svaki put kad ga pogledam naježim se.
Čoveče,toliko je realan.Tek sad uvidiš neke stvari koje su ti ranije promicale.
Momenat napažnje i gotovo,ili gineš,ili ubijaš nekog.Zato treba pojačati kazne prema svima onima koji misle da 90% vožnje čini brzina.Pa Bože,zar nije bolje zakasniti nego nikad ne stići?
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 16:00   #13
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Da stvar bude gora apsolutno za sve nesreće u ovom klipu krive su žene Pa vi sad vidite...

@todos
Kod Lupnjače još i nije problem. Gledaj samo da se ne "zakucaš" u Pejčinu krivinu (hint: jako visoka neograđena hm...hm... strmopizdina cogito ergo nema u šta da se zakuca osim u korito Zapadne Morave )
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 18:24   #14
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

@todosov post

medju vozacima je opste poznato da se zivotinje ubijaju u takvim situacijama, naravno ako se vozi toliko brzo da ne mozes da se bezbedno zaustavis , isti je slucaj sa vozilom koji izadje u tvoju traku previse ,ukoliko ne mozes da se zaustavis ,udaras ga (koceci naravno ,nije cilj da ubijes nekog) ,druga opcija je preci u drugu traku i napraviti nesto sto ce biti iskljucivo tvoja krivica....

nazalost tako je ,i ovo su situacije koje prouzrokuje nepriladodjena voznja...
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 20:29   #15
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

@ Gordon Freeman
Jer Ti to iz iskustva. Kako znas sta je opste pravilo. Ja ne zelim da ubijem zivotinju, a za dripaca koji ne drzi odstojanje me ... da se ne izrazim neprilagodjeno ovom forumu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 20:36   #16
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

pa kad kazem vozacima mislim na profesionalce..

a njima bas nije cilj da prave udese ,narocito one u kojima ce oni snositi krivicu...

svi pri voznji pravimo greske ,zato je neophodna konsolidacija na putu radi opste bezbednosti
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 20:56   #17
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Ovakva metoda odvracanja od neodgovorne i nemarne metode uopste nije losa, svako bi trebalo da vidi kakve posledica moze da ima prebrza voznja, ili voznja pod dejstvom alkohola... ali neke od situacija u ovom klipu su pomalo preterane i nerealne. Jedna zanimljiva stvar je Australijanac na oko 0:45. 120 jeste malo poveca brzina za onu nepreglednu krivinu, ali on je imao dve sasvim dobre opcije 1) da legne na kocnicu, uz eventualne korekcije ako nema ABS, zakucao bi se u parkirano vozilo, ali bi sveo svoju brzinu na manje od 50 (moja slobodna procena), pri toj brzini verovatno bi svi prosli nepovredjeni, 2) mogao je malo da zakoci, pusti kocnice i skrene udesno pazeci da ne udari u banderu. Ovo je ujedno u najbezazlenija opcija.

Ljude bi trebalo obucavati malo vise o pasivnoj bezbednosti, a u auto skolama bi obavezno trebalo uciti vozace kako da se ponasaju u nepredvidjenim situacijama, to bi isto trebalo ocenjivati na ispitu. Malo novopecenih vozaca zna da kada se tockovi blokiraju auto ne moze da se upravlja, ili da je po jako klizavom putu bolje naizmenicno gaziti i pustati kocnicu, ili da je bolje sleteti s puta nego se sudariti... Malo ljudi zna da pojas ne treba drzati preko stomaka, nego sto nize, preko karlice, ili da vazdusni jastuk moze da polomi ruke ako se volad previse cvrsto drzi, ili da je bolje slupati se u kolima bez vazdusnog jastuka nego u kolima koja ga imaju, ali putnici nisu vezali pojas...
Po prirodi nisam panicar, pa sam uspesno uspeo da prebrodim nekoliko opasnih situacija do sada, jednom su mi kocnice otkazale na uzbrdici, krenuo sam unazad i nisam mogao da stanem, ubacio sam u prvu i kvacilom se zaustavio, imao sam nekoliko naglih kocenja po poledici, zaustavljao sam se "pupmanjem" kocnice, a prosle godine zamalo da se sudarim sa jednom budalom koja je preticala u nepreglednoj krivini. Neko ko je sklon panici i nikada do sada nije bio u takvoj situaciji mozda ne bi uspeo da se snadje najbolje, zato bi nagla kocenja, obilazenja prepreka i slicne stvari trebalo da budu obavezan deo polaganja vozackog ispita.

Jos jedna stvar koja je pomalo opasna, a mene licno jako iritira. Puno vozaca, a narocito zene, hvataju volan sa unutrasnje strane kad treba naglo da smotaju, kao da vuku konopac. Ovako se sporije mota, a i uvek postoji mogucnost da cete na nekom parkingu rukom udariti u paok, ispustiti volan i cuknuti nekog.

@Gordon, ako je neko presao u tvoju traku bolje ti je i da sletis s puta nego da ga udaris.

@todos i zivuljke
Najvaznija stvar u saobracaju su ljudi, ne zivotinje, i to treba uvek imati u vidu. Nikada ne treba kociti naglo zbog psa ili macke, osim ako si siguran da nema nikog 50m iza tebe i ako si siguran da su ti kocnice ispravne, tj. da te nece odvuci u stranu. Jedini nacin da budes siguran da nikog nema iza tebe je da stvoris naviku da stalno gledas u ogledalo. Ja bas to radim na otvorenom putu, ali ipak, izbegavam nagla kocenja (tj. macku bi verovatno zgazio, mala je, pa mi ne bi ostetila auto). Pre dve-tri godine sam bas imao jednu situaciju sa zivotinjama, taman sam pretekao jedan poluraspadnuti kombi pun Roma i usao u krivinu (Ciga je lego na gas kad sam ja poceo da ga preticem, bio je blizu mene), ispade zec ispred mene. Bio sam svestan da ako naglo kocim kombi moze da se zakuca u mene, a mogu i da predjem na levu stranu posto nemam ABS, a prilicno sam brzo isao. Samo sam se skloni skroz levo (zec je naisao s desne strane) do linije, ali zec zap'o ko nenormalan da predje, naleteo mi je tacno da desni tocak. Stao sam odmah iza krivine da proverim branik, na srecu bio je ceo, a zec je ostao bez iznutrica, da je bio malo veci uzeo bi ga za veceru.
Treba znati i ovo: naglo kocenje osim u slucaju nuzde je saobracajni prekrsaj za koji se placa kazna i udarac otpozadi je mnogo opasniji od ceonog udarca. Vec pri brzini od 20 km/h moze da dodje do povreda vrata.

Poslednja ispravka: nighthawk (28.5.2009 u 21:04)
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 21:29   #18
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
@todos i zivuljke
Najvaznija stvar u saobracaju su ljudi, ne zivotinje, i to treba uvek imati u vidu. Nikada ne treba kociti naglo zbog psa ili macke, osim ako si siguran da nema nikog 50m iza tebe i ako si siguran da su ti kocnice ispravne, tj. da te nece odvuci u stranu.
Sve to lepo definišu propisi o maksimalno dozvoljenoj brzini i minimalnom rastojanju između vozila koje ogroman broj vozača ne poštuje.

A što se tiče toga ko je važniji u saobraćaju ja lično ne razumem zbog čega bi životinja trebala da bude manje važna od čoveka Ako sam, znajući sebe koliko imam obzira prema svemu što me okružuje, uspeo samog sebe da dovedem u takvu situaciju da biram između životinje koja se slučajno našla na putu i čoveka koji se isto tako našao tu prvo bih pokušao na sve moguće načine da izbegnem tragediju a posle toga dragi moji šanse su im potpuno ravnopravne što se mene tiče.

I onako životinje mnogo više volim nego ljude. Zbog dileja kao što su ljudi dešavaju se stvari kao na slici dole:

holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 21:43   #19
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

@nighthawk
Iz tvog govora prva stvar mi upada u oci da si poprilicno neiskusan vozac.
Bolje sleteti s' puta nego se sudariti sa nekim koji je presao u tvojoj traci je najveca moguca greska i glupost. Posto imam dosta iskustva sa voznjom mogu slobodno da kazem da se u tim situacijama treba pribrano osecati i nikako sletati sa puta. Pokusati prici sto blize desnoj strani puta i ostaviti kakav takav prostor da taj koji je skrenuo u tvojoj traci uleti u makaze i izbegne sudar.Zasto taj da nastrada sto je sleteo a onaj drugi da prodje i cak nece ni stati da vidi kako se oseca onaj sto je u kanalu. U najgorem slucaju treba se zakucati u istog, pa kom obojci kom opanci. Slazem se sa Holodocom u celosti, i ja bi coveku i zivotinji dao istu sansu u takvim situacijama zbog istih razloga. Kada sam udario biciklom u otvorena vrata od kola i leteo 6 metara preko tih i zadobio povredu levog grudnog kosa, vozacev otac nije dozvolio da me hitno prebaci u hitnu pomoc, zato sto sam mu ogrebao vrata na kolima. Posto sam bio u polusvesnom stanju jasno sam cuo taj razgovor. I tek kad je vozac tj njegov sin poceo da preklinje oca jer se uplasio za moje stanje, dozvolio je da me unese u ta ista kola i prebaci u hitnu pomoc. Dakle...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 22:09   #20
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Bezbednost u saobracaju - Kampanja (UK)

@Holodoc I ja volim zivotinje jako mnogo, ali to sto ti pricas nema veze sa zivotom.. Tvrditi da ti je isto zgaziti psa i coveka nije zdravo. Daleko bilo da sam ja za gazenje zivotinja. Potrebno je svaki zivot sacuvati(psa, coveka..), ali ukoliko ti se ne daj boze desi da naletis npr na crni led (vozio si propisno al eto) i imas izbora da zgazis ili kuce ili coveka, neces ni u sekundi razmisljati u koju ces stranu skretati ako si imalo psihicki zdrav..

Istina je da na nasim putevima ima raznih mamlaza, i 80% nesreca bi se izbeglo ako bi svi postovali propise.. Ali ne gledajte slepo i u propise, nesrece se desavaju i kad se sve ispostuje.. Jednostavno uvek iskrsne nesto.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fizicka bezbednost nighthawk Brbljaonica 1 29.12.2007 23:31
Bezbednost ubuntua nighthawk Slobodni softver 16 15.1.2007 2:45
Bezbednost & zastita Awax Zaštita 5 16.4.2006 19:27
Informaciona i druga bezbednost skublja Brbljaonica 1 30.3.2006 0:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com