Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2008, 11:07   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.
Diskutujemo o kolumni i vasem misljenju o stavovima koje Kuzma iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...
"Energetski vampiri" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 13:21   #2
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Svašta. Hteo bi da doživi i preživi nuklearnu katastrofu, kao da jedno podrazumeva drugo. Nije mi samo jasno kakve veze sa tekstom ima ''srednje ime'' iliti nadimak koji ide uz svaku kolumnu, a koji je u ovom broju ''Dragan David Dabić'' kada tekst nema nikakve veze sa datom temom (a pomislio sam pre čitanja da ima i u momentu se zgadio, sva sreća pa nije pisao o tome uopšte).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Ketchua (1.8.2008)
Stara 1.8.2008, 13:53   #3
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

^
upravo... svakom kolumnom (a u poslednje vreme, i vecinom recenzija), taj covek sve vise i vise pada u mojim ocima...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (17.5.2009), MaxXx (8.8.2008), mcdado (23.8.2008)
Stara 1.8.2008, 14:04   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Legendaran tekst. Malo jeste naizgled neobičan stav, ali biološki dokazan, da ljudsko društvo ne evoluira više već se samodegradira uljuljkano u jasle potrošačkog društva. Kod nas se to srećom ne oseti toliko, iz poznatih razloga...

A ako Kuzma ima zaista mini-vault negde na Fruškoj Gori, što je relativno verovatno, ne vidim razlog da ne preživi. Uostalom, nigde on nije napisao "da sutra bude smak sveta ja ću preživeti" već da bi to bio poželjan rezultat, tj. izgradnja sebe i sveta iznova, borbom za goli život u nekomercijalnom svetu gde flaša vode znači više od kompjutera, a "tri stana i 2 garaže u centru" ne vrede ni dinara više bez kalaša koji visi preko ramena...

LM, Kuzma odavno stupa stazom nihilizma i ovo je sjajan korak u pravcu obesmišljavanja sveta kakav jeste.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
oluja (1.8.2008), player1 (1.8.2008), Stary (4.8.2008), Wolverine (1.8.2008)
Stara 1.8.2008, 14:27   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
a "tri stana i 2 garaže u centru" ne vrede ni dinara više bez kalaša koji visi preko ramena...
Je l' mu to sa oružejem neki fetiš? I ako može neki link oko biološkog dokaza?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 14:32   #6
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

@Eniaroyah

Ma kakav nihilizam, mislim da ga precenjuješ. Ne kažem da nema (vault ili štagod, mada zvuči smešno) i da ne bi (možda, eventualno) preživeo ako bi se našao na pravom mestu u pravo vreme, ali mi previše liči na snove o produbljivanju igračkog iskustva, odnosno doživljavanja Fallouta bez Fallouta, u stvarnosti.

A možda ja njega ne shvatam... ko će ga znati...
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 14:40   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Sve je to divno i krasno, ali mi nije jasno kako je mogao da prodje njegov novi nick "Dragan David Dabić" kod urednika casopisa. Mislimmm...
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (13.1.2010), Maladikt (1.8.2008)
Stara 1.8.2008, 14:50   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

OMG, sunce vam bukvalističko

@Maladict - U prvom postu sam se jako uzdržavao da ne napišem kritiku na tvoj slepi pogled na kolumnu koja predstavlja književno-novinarski, a ne reporterski žanr. Otvori oči i uoči simbole i alegoriju. Nemam komentara na tvoju cepidlačnost, i na tvoju priču (namerno, iako sam je pročitao sinoć)

@Fury - Nauči da pretražuješ net, pa nađi si link :P

Svi - Kako nema veze čika Dabić sa terminologijom Vaulta i Fallouta? Pa ko se "skrivao u podzemnoj rupi okružen stražarima"? Na koga bi ličio Kuzma kad bi se "uvukao u rupu" i čekao smak sveta? Da li je moguće da ne uočavate tanano tkanje ove nadrealističke priče (jer ovo je kratka priča po svim odlikama)?

BTW, vi nastavite da napadate čoveka (jer napadate čoveka više nego tekst, a i urednika i...) a ja idem da radim nešto korisnije od odbrane Kuzminog teksta koji jeste sjajan, žao mi je što ne vidite to
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (1.8.2008), oluja (1.8.2008), player1 (1.8.2008), Stojadin (4.8.2008), Wolverine (1.8.2008)
Stara 1.8.2008, 22:24   #9
Herr Milic Nebojsa
Novi član
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Novi Sad, Vrsac, Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Herr Milic Nebojsa
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Ne slazem se u potpunosti sa tezom da se moderno drustvo moze obnoviti jedino u slucaju nuklearnog holokausta ( doduse, ne bi bilo lose da, npr Pink ili Grand Parada dobiju po koji M.O.A.B., al' whata hek )...

Ja licno preferiram masovne centre za reedukaciju. Mislim, razrusene zgrade se lako obnavljaju ( slave labour anyone? ), ali radijacija... Nope... Nadam se da se niko ne vidi sebe kako kroz n godina sedi sa unukom u parku, te da ga unuk priupita:
- Deko, deko a sta je to nuklearni holokaust?
- Nista siiiiinko....
Rece deka i pomazi ga po glavama.

VOTE FOR REEDUCATION INSTITUTE IS VOTE FOR THE BETTER FUTURE.
Not for brainwash. Only gay people gat brainwashed during that process.
( na taj nacin se niko ne bi bunio, jer, 'fala Bogu nije valjda gej )
Herr Milic Nebojsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 0:09   #10
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Mislim da bi Gaga Kuzmanovic promenio misljenje kad bi spav'o sa pekarom Metzgerom za jeftiniju veknu 'leba. Ja sam preveliki hedonista/kukavica da bi uzivao u carima Wastelanda. (Mada bih uzivao u Kebab-iguani.)
Pokusaje sale na stranu ova opsesija prociscenjem traje vec dugo vremena, iako nije nista izmislio, samo je to prezentovao na interesantan i moderan nacin, ovo je jedna od jacih kolumni, psebno zbog ostajanja na temi.
Me likes this.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 1:11   #11
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Lokigodofirendlies kaže: Pregled poruke
Mislim da bi Gaga Kuzmanovic promenio misljenje kad bi spav'o sa pekarom Metzgerom za jeftiniju veknu 'leba.
Jok bre, super bi se snaš'o. Miodrag (Myron) Metzgeru Jet, Metzger Miodragu (Myronu) leba

Btw, kako li poveže Metzgera i hleb ?
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 2:47   #12
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Meni samo nije jasno kako se provukao grubi previd "silnijeh" kafana u "Klubu književnika" U pomenutom prostoru se nalazi "samo" jedan od najboljih restorana u Beogradu i postoji već dugi niz decenija a da mu kvalitet ni za mrvu nije opao - čorbe i natur-šnicle veličine pleha su mu već legendarne...

'Ajd' što Kuzma to ne zna, on je imigrant, ali zar niko u redakciji koja se nalazi svega dve ulice ne zna šta je Klub književnika??
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Ketchua (2.8.2008)
Stara 2.8.2008, 5:08   #13
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

mislim da se taj deo odnosi na ljude koji borave u dotičnoj kafani, tj. na Momu i Matiju. što se toga tiče - hats down.

ostalo je fantaziranje u stilu pankerske anarhije. znate ono, kad slaboumni social-outcastovi misle kako bi im mnogo bolje bilo da se čitavo društvo promeni da nema više nikakvih pravilla? a pri tom ne misle na to da bi oni u takvoj anarhiji završili kao hrana za mačke nekom istripovanom bilderu sa boljim naoružanjem.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 16:17   #14
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Tekst ko tekst je zabavan sam po sebi, ne treba nishta shvatiti ozbiljno, ali ima jedna stvar koja mi je malo kontradiktorna:
Zasto Kuzma nalazi za shodno svaki put kad pishe kolumnu da se onako do daske ocrni Beograd? Nije da branim BG, ima on loshih a i dobrih strana, samo mi je malo heavy da zivish i radish u gradu i sipash drvlje i kamenje po njemu, ko da je druga drzava u pitanju...
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 11:04   #15
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Nazalost nisam kupio novi broj, jer nema nista interesantno za mene, ali meni je zanimljivo citati tvoje postove. Ti uvek napises nesto argumentovano, ne kazes samo MK smara, lupa gluposti itd. E sad da li si u pravu po pitanju MK-a, to ne mogu ja da odredim
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 8:23   #16
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Dugo ti je trebalo.
Citajuci ovaj i ostale tvoje postove, ja sam primetio da ti mnogo citas, imas veoma bogat recnik. Sad ne znam da li si u pravu za sve to sto kazes, ali uvek imas argumente protiv MK-a
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 10:10   #17
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
HaveBreak kaže: Pregled poruke
Dugo ti je trebalo.
Citajuci ovaj i ostale tvoje postove, ja sam primetio da ti mnogo citas, imas veoma bogat recnik. Sad ne znam da li si u pravu za sve to sto kazes, ali uvek imas argumente protiv MK-a
Ne moraš biti mnogo načitan i imati bogat rečnik, da bi se videlo kakve besmislice piše MK.Dovoljan je običan zdrav razum.

Pogledaj naslovnu i završnu rečenicu koja glasi:"Svaku lošu vest propratiću superiornim smeškom u obliku jarko narandžaste pečurke".
Rečenica je besmislena.Kakva usta ima MK pa može da napravi smešak u obliku jarko narandžaste pečurke?Da nije reč o nekoj opskurnoj replici iz Alana Forda?

Možda je autor hteo da kaže da će loša vest biti u obliku atomske pečurke, ali nije lepo složio rečenicu, a to se uči u višim razredima osnovne škole.

Tu ima još besmislica a po rogobatnosti i izveštačenosti se izdvaja "... genetski markeri Srbina rođenog u turbulentnim vremenima....".
Kakve su to besmislice i "misaoni konstrukti"?

Još se na kraju jadničak pita "Ko može da zameri onome ko želi da takvu zabavu(nuklearni rat) neposredno iskusi".
Zamerili bi mu neuropsihijatar i psiholog.

Izgleda da je nešto kvrcnulo u "neuronskim mrežama" MK pa izbacuje ovakve "misaone konstrukte", pa je potrebno izvršiti detaljan remont od strane "servisera" odgovarajuće specijalnosti.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
Cernobil (3.8.2008)
Stara 4.8.2008, 17:00   #18
Varg
Novi član
 
Član od: 26.6.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Zaista ne znam u čemu je poenta da se tekst secira u sitna crevca i analizira svaka njegova rečenica, i to prilično bukvalistički.. Da li bi Kuzma preživeo nuklearni rat, da li ima skrovište na Fruškoj Gori ili koliko ima prava da ''pljuje'' po neki poznatim ličnostima je potpuno nebitno. To je njegova kolumna, u njoj iznosi svoja itekako zanimljiva razmišljanja koja me uvek razvesele. Zar nije u tome poenta? Ili to što je stavio dr. Dabića kao ''srednje ime''..žalosno ako se neko pronašao uvređenim zbog toga.
Varg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Varg na korisnoj poruci:
player1 (4.8.2008), Stojadin (4.8.2008)
Stara 19.8.2008, 11:10   #19
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Ko nije igrao i uziveo se u svet Fallouta 1, 2, pa i Tactics, taj ne razume doticni tekst na pravi nacin. Mene je bas pogodio u zicu (k'o gastarbajtera Cecin najnoviji hit).


Sto se Momo Kapora tice, meni se taj pisac ne svidja i ne cenim ga previse (licni stav).

War... war never changes...
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 12:31   #20
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Interesuje me da li danas vredi igrati prva dva dela? Nikad nisam igrao, a odusevila me je prica...

A zna li se preliminarna zahtevnost trojke?!
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 153 15.8.2008 12:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com