Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2011, 19:59   #81
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Meni ovde nista jasno nije. Naime moje napajanje ima 450w. Sada je ispalo da ono brat bratu ne moze da izgura 300w sve da ga pripojim na trafo. E sada sta se tu desava ja veze nemam. Ali valjda ce mi neko objasniti.

Pravo napajanje od REALNIH 300W kosta 12000 din. i pravi ga jedan covek u Novom Sadu, ima i firmu. To je napajanje tesko da ga moras sa dve ruke nositi a kao pogonsku snagu koristi pravi torusni trafo koji je tezak poprilicno i takvo napajanje jede i onaj Cooler Master od "jednog kilovata" koje kosta 200e jer ovo napajanje sto taj covek pravi ima zaista 300w i koristi se i za audio pojacavace visokog kvaliteta. E to ti je realna snaga i kvalitetno napajanje. Jednog dana kad skupim pare, takvo napajanje cu uzeti za racunar.
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:02   #82
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Ovo je samo na grani 12 volti,ukupno ima 650 wati koje je realne snage oko 550-580 w.A tvoje realno ima oko 300w posto takva kineska nemogu isporuciti dosta snage ali ni struja nije bas ,kako da kazem najzdravija sto isporucuju
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aconi na korisnoj poruci:
FrankRibery (22.1.2011)
Stara 22.1.2011, 20:02   #83
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
Pravo napajanje od REALNIH 300W kosta 12000 din. i pravi ga jedan covek u Novom Sadu, ima i firmu. To je napajanje tesko da ga moras sa dve ruke nositi a kao pogonsku snagu koristi pravi torusni trafo koji je tezak poprilicno i takvo napajanje jede i onaj Cooler Master od "jednog kilovata" koje kosta 200e jer ovo napajanje sto taj covek pravi ima zaista 300w i koristi se i za audio pojacavace visokog kvaliteta. E to ti je realna snaga i kvalitetno napajanje. Jednog dana kad skupim pare, takvo napajanje cu uzeti za racunar.
Pa meni to ne treba ja nisam rok zvezda. Meni treba da poguram ovo sto imam x720be, i ovu 5750. Tako da sam zbunjen totalno. Jeste 450w, a posle dodje neko pa kaze nije ne isporucuje toliko. A graficka mi sama trosi 125w u full loadu. Pa me zanima ili je ovo moje napajanje neki madjionicar ili brate sam ja u ozbiljnom minusu sto se tice struje u kompjuteru. I jos overclockovana 5750 pa ja koliko uhvatih jedino direktno na uticnicu da pripojim to mu dodje jedino resenje.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:08   #84
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Sakupi pare za lc power 6650 gp3 i veruj mi radice ti sve komotno cak iako budes klokovao
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:09   #85
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Pa meni to ne treba ja nisam rok zvezda. Meni treba da poguram ovo sto imam x720be, i ovu 5750. Tako da sam zbunjen totalno. Jeste 450w, a posle dodje neko pa kaze nije ne isporucuje toliko. A graficka mi sama trosi 125w u full loadu. Pa me zanima ili je ovo moje napajanje neki madjionicar ili brate sam ja u ozbiljnom minusu sto se tice struje u kompjuteru. I jos overclockovana 5750 pa ja koliko uhvatih jedino direktno na uticnicu da pripojim to mu dodje jedino resenje.

Ne moras da budes rok zvezda, mozes i narodnjake da pevas . Ako hoces da overklokujes i da se igras sa tim stvarima onda Chieftek, Cooler Master ili Corsair samo dolaze u obzir i nista drugo. LC Power i ostali kinezi su ti za normalan rad racunara bez overkloka
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:13   #86
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
aconi kaže: Pregled poruke
Sakupi pare za lc power 6650 gp3 i veruj mi radice ti sve komotno cak iako budes klokovao
Daj link od tog napajanja da vidim koliko kosta molim te.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:13   #87
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
aconi kaže: Pregled poruke
Ovo je samo na grani 12 volti,ukupno ima 650 wati koje je realne snage oko 550-580 w.A tvoje realno ima oko 300w posto takva kineska nemogu isporuciti dosta snage ali ni struja nije bas ,kako da kazem najzdravija sto isporucuju

U pravu si, ali me ni ne kosta puno a ipak radi posao Frontier od "550W"
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:15   #88
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
U pravu si, ali me ni ne kosta puno a ipak radi posao Frontier od "550W"
Nisam tebi to pisao ,nego za nimpro 450w
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:16   #89
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
Pravo napajanje od REALNIH 300W kosta 12000 din. i pravi ga jedan covek u Novom Sadu, ima i firmu. To je napajanje tesko da ga moras sa dve ruke nositi a kao pogonsku snagu koristi pravi torusni trafo koji je tezak poprilicno i takvo napajanje jede i onaj Cooler Master od "jednog kilovata" koje kosta 200e jer ovo napajanje sto taj covek pravi ima zaista 300w i koristi se i za audio pojacavace visokog kvaliteta. E to ti je realna snaga i kvalitetno napajanje. Jednog dana kad skupim pare, takvo napajanje cu uzeti za racunar.
Ajd manite se price o napajanjima, ako ne znate kako isto funkcionise.

ATX napajanja ne moraju da budu teska nekoliko kilograma da bi davala snagu od 300 i vise vati. Razlog je jednostavan - nijedno racunarsko napajanje ne radi u kontinualnom rezimu, vec u diskretnom (switching). Takvom napajanju ne trebe veliki transformator, jer postoji elektronsko (PWM) kolo koje regulise trenutak paljenja i gasenja ispravljackog mosta (frekvencija je tipicno od 50KHz do 1MHz). Tako aktivne komponente u napajanju mogu da izdrze mnogo veca opterecenja, a da ne ciknu.

Ovakav dizajn napajanja ima ociglednu prednost po pitanju dimenzija, cene i iskoriscenosti u odnosu na klasicne ispravljace, ali i jednu veliku manu: izlazni signal ima dosta smetnji (ripple i noise), koje uzrokuje upravo diskretna priroda rada. U DC sekciji napajanja se koriste pasivne komponente (kalemi i kondenzatori) kako bi se te smetnje koliko-toliko neutralizovale.

A taj Frontier ima ozbiljno preduvanu specifikaciju (poredjenja radi, moje napajanje od 500W, koje je od tog Frontiera skuplje jedno pet puta, daje max 2x18A na +12V. A ta amperaza se ne sabira u kombinovanoj snazi). Da ga stavis na loader i opteretis ga do 20A na +12v garantujem ti da ce eksplodirati. Ako mislis da je to napajanje kvalitetno i snazno, onda samo lazes sebe.

DODATAK:
Postoji jedan dobar razlog sto se klasicni ispravljaci koriste u audio opremi, a vec sam to gore nagovestio: nedostatak smetnji. Jedino sto se javlja je brujanje na 50Hz (od trafoa) i 100Hz (zbog grecovog mosta), a to se lako neutralise NF filterom i pametnim rasporedom komponenti. Takvo napajanje za racunar ne mozes nigde da kupis, a postojao bi i ozbiljan problem uskladjivanja paljenja napajanja i normalizacije napona. Takodje, trafo bi bio ogroman, jer bi mu trebalo nekoliko izlaza (za 12V, 5V i 3.3V). Kako bi se postigla odgovarajuca snaga, verovatno bi mu trebao sekundar sa vise namotaja. O grejanju da ne pricam.

Poslednja ispravka: Beagle (23.1.2011 u 0:58)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
davidhaker26 (23.1.2011), Doomche (22.1.2011), Luka. (22.1.2011), Picard (26.1.2011)
Stara 22.1.2011, 20:16   #90
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Daj link od tog napajanja da vidim koliko kosta molim te.
Idi na sajt lc powera da vidis karakteristike, a kod nas kosta oko 5500
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:19   #91
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
aconi kaže: Pregled poruke
Idi na sajt lc powera da vidis karakteristike, a kod nas kosta oko 5500
Brate sa cenom si mi sve rekao.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:30   #92
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

I ja kad promenio letos racunar sam imao kme napajenje od 500 wati i imao sam dosta cudnih desavanja sa kompom ali kad sam kupio ovo napajanje sve je prestalo,ali za 1000 dinara manje imas 6560 malo slabiju verziju
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:31   #93
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
Koliko ampera ima tvoje napajanje na +12v?
Moje ima 60A na +12V grani odnosno 720W samo preko +12V grane a ukupno 750W.

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Meni ovde nista jasno nije. Naime moje napajanje ima 450w. Sada je ispalo da ono brat bratu ne moze da izgura 300w sve da ga pripojim na trafo. E sada sta se tu desava ja veze nemam. Ali valjda ce mi neko objasniti.
Koja marka napajanja ?

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
Pravo napajanje od REALNIH 300W kosta 12000 din. i pravi ga jedan covek u Novom Sadu, ima i firmu. To je napajanje tesko da ga moras sa dve ruke nositi a kao pogonsku snagu koristi pravi torusni trafo koji je tezak poprilicno i takvo napajanje jede i onaj Cooler Master od "jednog kilovata" koje kosta 200e jer ovo napajanje sto taj covek pravi ima zaista 300w i koristi se i za audio pojacavace visokog kvaliteta. E to ti je realna snaga i kvalitetno napajanje. Jednog dana kad skupim pare, takvo napajanje cu uzeti za racunar.
To sigurno nije predviđeno da se koristi u PC računarima tako da zaboravi na to.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:37   #94
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Moje ima 60A na +12V grani odnosno 720W samo preko +12V grane a ukupno 750W.
Moze da izvuce toliko na +12v, pod uslovom da nema opterecenja na ostalim granama (+5 i +3.3), posto je DC-DC konvertor zajednicki za sve grane. Sto vise opterecujes jednu granu, to je manje amera dostupno na drugim. Zbog toga se i navodi kombinovana snaga, kako bi imao realnu predstavu o mogucnostima napajanja.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:37   #95
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Moje ima 60A na +12V grani odnosno 720W samo preko +12V grane a ukupno 750W.



Koja marka napajanja ?



To sigurno nije predviđeno da se koristi u PC računarima tako da zaboravi na to.
Kimpro a onaj mi rekao kada sam kupovao kao napajanje je dobro ugradjivao sam ja njega. Ma da.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 21:28   #96
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Napajanje

Vidi, da ne bi kasnije, ako to rikne i odvede u smrt jos neku komponentu, kukao sto se to desilo, isprsi se sad i uzmi bar LC-600H-12 (<3500 din), mnogo je kvalitetnije od tih kineza. A onaj ko kaze da ta masina sa LC 6650GP3 ta masina ne moze da se OC-uje, vara se, moze.

I jos nesto, oko tih tresh napajanja. Mnogo vise crknutih Frontiera sam video od MS-a i Codegena, tj. negde su budjava koliko i Kme, Rex Power, Zito, JNC... Mislim, ono, kategorija tresh nad treshevima .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 21:46   #97
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Vidi, da ne bi kasnije, ako to rikne i odvede u smrt jos neku komponentu, kukao sto se to desilo, isprsi se sad i uzmi bar LC-600H-12 (<3500 din), mnogo je kvalitetnije od tih kineza. A onaj ko kaze da ta masina sa LC 6650GP3 ta masina ne moze da se OC-uje, vara se, moze.

I jos nesto, oko tih tresh napajanja. Mnogo vise crknutih Frontiera sam video od MS-a i Codegena, tj. negde su budjava koliko i Kme, Rex Power, Zito, JNC... Mislim, ono, kategorija tresh nad treshevima .
Daj mi link brate da vidim. Odakle da narucim posto to kod mene ovde u ue nema sigurno. Cim je njemu ovo moje super koje mi je ugraido mozes da mislis kakva su mu ostala.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 22:13   #98
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Evo jedan review jeftinog (generic) napajanja od 500W... Crklo kada su došli do 275W. Inače momci na ovome site - u vrlo profesionalno analiziraju napajanja pa bi vam preporučio da ga malo iščitate (bar oni koji imaju dovoljno znanje engleskog).

http://www.hardwaresecrets.com/artic...-Deliver/534/5

evo i link da izračunate koliko jako napajanje treba za vaš računar

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Što se tiče realne amperaže kod napajanja (kvalitetnih) sa više grana

I=P/U , gde je P kombinovana snaga na 12V granama, a U naravno 12V...
Tako da, recimo, ja imam CFT-600-14CS od 600W sa 4x18A granama, a kombinovanu snagu od 576W na 12V granama... Maksimalna struja koju moje napajanje može da isporuči je 576W/12V=48A što nije isto kao i 4x18=72A. 18A na grani znači da je to max struja koju ta grana može da isporuči, a ne da sve 4 grane mogu opteretiti sa 18A istovremeno
Kod jeftinih napajanja proizvođači obično na napajanje od 500W stave da je kombinovana snaga na 12V granama oko 300W(a nije ni toliko) dok moje isporuči skroo celu snagu na 12V granama. Inače struja sa 12V grana je ona koju moderan računar najviše koristi.
Momku koji tako grčevito brani svoj Frontier želim puno sreće sa tim vrednim komponentama u računaru, jer apsurdno je nastavljati raspravu.

Poslednja ispravka: ivicagmc (22.1.2011 u 22:21)
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 23:00   #99
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

SVe sam ovo iscitao i shvatio sam da mi sada frka da upalim igricu jer slusam da ne pregori. Ne zato sto sam zaludjen nego zato sto gledam da ne rikne ovo sto sam skrpio. Tako da mi je dok ovo sve nisam znao mnogo lepse bilo. Thx na pomoci i stvarno sto mi je ovo trebalo ja ne znam.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 23:18   #100
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ajd manite se price o napajanjima, ako ne znate kako isto funkcionise.

ATX napajanja ne moraju da budu teska nekoliko kilograma da bi davala snagu od 300 i vise vati. Razlog je jednostavan - nijedno racunarsko napajanje ne radi u kontinualnom rezimu, vec u diskretnom (switching). Takvom napajanju ne trebe veliki transformator, jer postoji elektronsko (PWM) kolo koje regulise trenutak paljenja i gasenja ispravljackog mosta (frekvencija je tipicno od 50KHz do 1MHz). Tako aktivne komponente u napajanju mogu da izdrze mnogo veca opterecenja, a da ne ciknu.

Ovakav dizajn napajanja ima ociglednu prednost po pitanju dimenzija, cene i iskoriscenosti u odnosu na klasicne ispravljace, ali i jednu veliku manu: izlazni signal ima dosta smetnji (ripple i noise), koje uzrokuje upravo diskretna priroda rada. U DC sekciji napajanja se koriste pasivne komponente (kalemi i kondenzatori) kako bi se te smetnje koliko-toliko neutralizovale.

A taj Frontier ima ozbiljno preduvanu specifikaciju (poredjenja radi, moje napajanje od 500W, koje je od tog Frontiera skuplje jedno pet puta, daje max 2x18A na +12V. A ta amperaza se ne sabira u kombinovanoj snazi). Da ga stavis na loader i opteretis ga do 20A na +12v garantujem ti da ce eksplodirati. Ako mislis da je to napajanje kvalitetno i snazno, onda samo lazes sebe.

DODATAK:
Postoji jedan dobar razlog sto se klasicni ispravljaci koriste u audio opremi, a vec sam to gore nagovestio: nedostatak smetnji. Jedino sto se javlja je brujanje na 50Hz (od trafoa) i 100Hz (zbog grecovog mosta), a to se lako neutralise NF filterom. Takvo napajanje za racunar ne mozes nigde da kupis, a postojao bi i ozbiljan problem uskladjivanja paljenja napajanja i normalizacije napona. Takodje, trafo bi bio ogroman, jer bi mu trebalo nekoliko izlaza (za 12V, 5V i 3.3V). Kako bi se postigla odgovarajuca snaga, verovatno bi mu trebao sekundar sa vise namotaja. O grejanju da ne pricam.
Druze ja vrlo dobro znam kako napajanje funckionise jer mi je elektronika posao i od toga zivim. Optereti to svoje napajanje na neki potrosac koji vuce realnih 600w ima isto da izgori kao i ovaj Frontier koji ima 300W . Zasto u pojacalima prave velike trafoe da daju snagu ako to isto moze da se dobije i sa PWM kolom? Naravno da snaga ne moze da se dobije bez velikog transformatora, to se samo neko zavarava. To sto vi kupujete napajanja od 600W, to nije ni videlo 600W a ako mi ne verujete, prikljucite ga na potrosac koji vuce 400W realne snage pa mi posle javite sta je ostalo od tog vaseg "kvalitetnog" napajanja . Nema snage bez tezine i velikog transformatora a to sto se snaga na silu povecava trenzistorima ili integralnim kolima kao u tim napajanjima za racunare to zaboravite. Tu nema realne snage. Da je to moguce, nebi postojali veliki transformatori koji daju snagu i oni bi se ukinuli i umesto njih bi se pravila integralna kola koja su daleko jeftinija od glomaznih torusnih trafoa. Zasto su ozbiljna pojacala tako skupa, pa upravo zbog napajanja koje je kvalitetno, sadrzi veliki trafo i tesko je. Nema realne snage bez kvalitetnog i velikog trafoa
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Komp se gasi... loše napajanje? kostaborca Ostale komponente 10 28.1.2011 21:35
Nova grafička i staro napajanje BigBadVuk Grafika 7 9.4.2009 10:11
Napajanje pišti ili cvili kada je komp ugašen N_i_k_o_l_a Ostale komponente 22 24.10.2008 22:38
Koje napajanje da uzmem ? dex3108 ŠDK - Ostale komponente 4 30.8.2008 11:14
Napajanje do 50e... (HITNO potrebna preporuka)!!! + Neki UPS stefan_bre ŠDK - Ostale komponente 8 20.8.2008 1:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com