Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.9.2019, 2:36   #341
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

pa dobro možda je malo veća potrošnja barem je pre bilo tako možda su nešto novo izmislili.. možda 10W više..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.9.2019)
Stara 27.9.2019, 3:27   #342
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Može da ide na oba istovremeno, možeš i da biraš pojedinačno, može klonirana slika ili kao extended desktop (pritisni Windows+P), to je najmanji problem.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.9.2019)
Stara 27.9.2019, 10:54   #343
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa dobro možda je malo veća potrošnja barem je pre bilo tako možda su nešto novo izmislili.. možda 10W više..
haha ma nisam mislio na struju, nego da ne pocne da koci komp, tipa da padne fps u igrama jer slika ide na dve strane.
ali prosto necu koristiti oba tv-a kao monitor odjednom.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2019, 10:58   #344
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

haha ma neće ništa da koči
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.9.2019)
Stara 27.9.2019, 18:38   #345
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Ja imam vec 2-3 godine LG od 55 inca, 4k, od tada monitor i ne koristim. Neko od proslih clanova je pitao da li vredi povezati, pa na kraju odustao. Ako procitas ovo, vredi rodjo, slobodno povezi. Nema veze sto je 4k tv, i ja imam gtx 1060 koja ne moze 4k igru da prebaci preko 30 fps-a, ali kakve veze ima? Full hd igru namesti, svakako je bolji dozivljaj nego na monitoru. Naravno, ko sta voli, ja licno bih pre na tv-u pikao hd, nego na monitoru 4k... Jedina mana je ms, ako igras na preciznost (CS 1.6, tj bilo koja pucacina multiplayer), tu ces osetiti sporost, ipak tv nije predvidjen za to i nije monitor... Tako da iako pise da tv ima 2 ms, ko na mom, sporiji je dosta od monitora od isto 2 ms. Nisam neki strucnjak, mozda zavisi ta brzina od jos nekog faktora, ali ovo je moje licno iskustvo. Monitor mi je vezan na hdmi od metar i nesto, tv na hdmi od 10 metara (posto ide oko sobe), pa mozda i to ima uticaja, sta znam... Ali ako ne igras te igre gde ti ne treba preciznost, onda rodjo TV je prava stvar, stavi HD imaces isti FPS kao i na monitoru, ali zato jbg vece je vece


Licno iskustvo imam i za ovu temu, imam HDMI splitter, radi savrseno (1 hdmi grafa do splitera, 1 hdmi spliter tv i jos jedan hdmi spliter monitor), i radi sve savrseno, ali si tu bitne dve stvari. Prva stepen osvezenja (ako ti je tv ne prebacuje 30 mhz kao neki, onda nece raditi i bice ti slika izoblicena i zelena, barem je kod mene tako bilo, znaci isti mhz, kod mene na oba namestena 60 mhz), i druga je rezolucija, isto moze da se pojavi izoblicenje ukoliko nije ista rezolucija, tako da obavezno namesti full hd rezoluciju dok ti je jos povezan na tv, posto ako upalis a na tv ostane 4k, onda neces uspeti nista, posle moras da raskacinjes, da vracas samo na tv, pa da menjas rezoluciju na full hd.


Nadam se da sam pomogao u odabiru nacina. Nisam strucnjak kao sto rekoh, ovde ce neko strucniji sigurno reci da to nije to, da je to bezveze zbog toga i toga itd itd, ali eto na licnom primeru detaljniji opis, pa kako kome odgovara i ko kako voli na kraju krajeva

Poslednja ispravka: madmarko (28.9.2019 u 11:41)
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku madmarko na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.9.2019)
Stara 27.9.2019, 23:45   #346
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

eheh, pa ko sto rekoh, ja uveliko koristim tv umesto monitora, tipa... 2 za 8 godina. prvi je bio 32 inca, ovaj je 40, hteo sam i veci, ali za manje od metra udaljenosti bi mozda bilo previse. taj tv mi je i primaran i sve radi vrh, 4k 60hz bez problema.
drugi tv je u spavacoj sobi i ponekad bih ga samo koristio sa kompom.
e sad, jedini potencijalni problem koji vidim u vezi ranije pomenutog je to da ako nakacim primatni tv preko dvi -> hdmi adaptera, mozda necu moci da imam 60 fps na 4k ili cak i na full hd? jer, za 4k @60hz mora da bude hdmi 2.0 konekcija, sto grafa podrzava, ali ne znam da li vazi i ako ide preko dvi...
hdmi splitter deluje kao najjednostavnije i najsigurnije resenje ukoliko ne zelim da gledam istu stvar na oba tv-a, a ne zelim. koji koristis? jel ima na njemu fizicki prekidac koji menja output po potrebi? ako mozes ostavi link pvt, mozda ga uzmem.
i hvala tebi i svima na odgovorima.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2019, 0:32   #347
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Previse previse, ja sa 3-4 metra koristim 55 inca za sve, da je ispred mene slogirao bih se



Za dvi ti mora drugi stucniji pomoci, posto nikada nisam tako povezivao grafu, a kamoli na dva izvora. Logicno je da grafa onda deli brzinu, mada ne mora da znaci...


A za splitter, nisam uopste osetio da koci, ni na tv ni na monitoru, kada sam ga u par prilika tako koristio, i jace igre su bile u pitanju. Zvuk, zaboravih da ti kazem u proslom postu, imao sam ga na obe strane, i na internim zvucnicima ugradjenim u monitoru, i na tv-u, odnosno na zvucnicima koji su mi preko decodera povezani na tv, nebitno. I uopste nisam osetio neko kasnjenje, u isto vreme bukvalno se cuje.



Ja imam splitter, najobicniji, HDMI 1X2, nema ni ime, preko aliexresa sam ga platio par dolara bukvalno, i radi posao. Kucaj na aliexpressu hdmi splitter 1x2, videces, ima i 1x4, kontam za 4 izvora cak xax. Ali nema switch, nema nista, samo ukljucis, povezes i on sljaka. Ali zato nema da se bira, nego kada ga prikljucis to je to, sliku deli na dva izvora. Ali tu ima resenje da jednostavno kada ne zelis na jednom od dva tv-a da ti se prikazuje taj sadrzaj, promeni ulaz na tv i to je to, ili iskljuci taj hdmi iz splitera. Meni ne treba to cesto, tako da kada zavrsim, raskacim sve i vezem samo za TV, pa nisam ni gledao neke bolje splittere nego mi je posao zavrsavao ovaj najobicniji... A mozda na aliju ili u prodavnici ovde negde ima i sa prekidacem, pa ti je to jos bolja opcija, ako je ovo bilo par dolara, nije mnogo jaca cena ni sa prekidacem cenim
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku madmarko na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.9.2019)
Stara 28.9.2019, 9:42   #348
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Ne opterećuj se oko brzine na dva izlaza, grafičkoj je od svega što radi najmanji posao da baca dve slike na ekran. Dalje, ako igra ide na jedan ekran a na drugom ostaje desktop, radi se 3D scena samo za taj jedan ekran (ili prozor), tako da grafička ne treba da akceleriše i rasterizuje 3D sliku za dvostruko veću rezoluciju.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
madmarko (28.9.2019), polarnimeda (28.9.2019)
Stara 8.10.2019, 8:31   #349
bloodson87
Novi član
 
Član od: 30.9.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Pozdrav.

Planiram da kupim televizor samo jos nisam siguran koji.

Moje potrebe:
-Gledanje filmova 95% u 1080p (obzirom na slab izvor 4k filmova, netflix ne planiram da koristim)
-Youtube
-TV za gledanje tv kanala ne bih koristio, niti konzolu, iskljucivo kao monitor, ali ne za igranje.

Moja konfiguracija:
Procesor: i5-4670k
GPU: nVidia GTX-760 OC 2GB Asus
Za povezivanje na tv mogu koristiti ili HDMI koji nije 2.0 ili Adapter DP-HDMI.

Izbor televizora je sledeci:
1. https://www.gigatron.rs/televizori/s...50wf665-239179
Ovo je 1080p
2. https://www.winwin.rs/televizor-49-s...d-8653717.html
Ovo je 4k

Ono sto meni nije jasno je sledece:
-Zasto 2 televizora skoro iste dijagonale imaju istu cenu (negde je LG cak i jeftiniji) a nisu iste rezolucije. LG ima na papiru bolju podrsku za HDR.
-Da li cu imati problema ako koristim 4k tv na ovoj grafi kao sekundarni monitor (lag, gubitak signala zbog pregrevanja graficke...)
-Da li je pametnije 1080p filmove gledati na 1080p tv-u ili na 4k? Da li ce 1080p film izgledati losije na 4k?

Hvala unapred na odgovoru, ali molim da odgovori neko iz iskustva, a ne po logici jer takvih odgovora ima podeljenih :-)
bloodson87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2019, 9:17   #350
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
bloodson87 kaže: Pregled poruke
Pozdrav.

Planiram da kupim televizor samo jos nisam siguran koji.

Moje potrebe:
-Gledanje filmova 95% u 1080p (obzirom na slab izvor 4k filmova, netflix ne planiram da koristim)
-Youtube
-TV za gledanje tv kanala ne bih koristio, niti konzolu, iskljucivo kao monitor, ali ne za igranje.

Moja konfiguracija:
Procesor: i5-4670k
GPU: nVidia GTX-760 OC 2GB Asus
Za povezivanje na tv mogu koristiti ili HDMI koji nije 2.0 ili Adapter DP-HDMI.

Izbor televizora je sledeci:
1. https://www.gigatron.rs/televizori/s...50wf665-239179
Ovo je 1080p
2. https://www.winwin.rs/televizor-49-s...d-8653717.html
Ovo je 4k

Ono sto meni nije jasno je sledece:
-Zasto 2 televizora skoro iste dijagonale imaju istu cenu (negde je LG cak i jeftiniji) a nisu iste rezolucije. LG ima na papiru bolju podrsku za HDR.
-Da li cu imati problema ako koristim 4k tv na ovoj grafi kao sekundarni monitor (lag, gubitak signala zbog pregrevanja graficke...)
-Da li je pametnije 1080p filmove gledati na 1080p tv-u ili na 4k? Da li ce 1080p film izgledati losije na 4k?

Hvala unapred na odgovoru, ali molim da odgovori neko iz iskustva, a ne po logici jer takvih odgovora ima podeljenih :-)
- nije sve do dijagonale i rezolucije. drugi faktori diktiraju kvalitet slike: panel, kontrast, uglovi gledanja...
- mislim da laga ne bi trebalo da bude, a iz iskustva mogu da ti dam primer za nesto drugo, mozda ti znaci. moj gtx960 2gb (+ i3 4170 procesor) ne uspeva da iznese 4k video u 60 fps na youtube, dok se plejeri u 90% slucajeva izbore (kako koji i kako sa cime)
- meni je 1080p izgledao bolje (ostrije) na full hd tv-u nego na 4k tv-u. ima objasnjenje i zasto, a u najkracem 4k tv kad uzima 1080p sadrzaj ne dodeljuje 4 svoja piksela svakom pikselu sadrzaja. tj. ne prikazuje sliku u originalu vec je uzivo konvertuje. neki tv-i su u tome bolji, neki losiji.

mogu i da ti dodam da ima razlike kada isti video pustas u full hd 1440p i 4k rezoluciji na full hd tv-u. iako ne bi pomislio, slika postaje ostrija. necu ulaziti u rayloge zasto, ali postoje i jasni su.

takodje, bitno je koliko daleko sedis od tv-a. ako si 3m i dalje, moguce je da ti 4k i nece praviti ozbiljnu razliku, ako ikakvu.

eto, pa nek ti dopuni neko ko zna mnogo vise. ja ovo iz iskustva koje imam, pa pricekaj jos neki odgovor. tipujem da ce oni koji se razumeju karte baciti na sony.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
bloodson87 (13.10.2019)
Stara 8.10.2019, 9:33   #351
bloodson87
Novi član
 
Član od: 30.9.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Hvala na iscrpnom odgovoru :-)

I ja imam slično mišljenje. Mene još to interetuje kako je moguće da 4k i 1080p imaju istu cenu. Da li to znači da Sony ima bolji panel ili tehnologiju? Nisam još našao tačnu informaciju da li Sony ima VA ili IPS panel, što mi ne igra veliku ulogu jer mi je soba uska pa uvek gledam s preda.
bloodson87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2019, 21:44   #352
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Po pricama, sony je jedan od najboljih televizora. Tako je bilo i kada sam ja kupovao. Ali na kraju zbog cene ga se vecina okanu. Tako i ja. Eto vidis, za istu cenu mozes imati 4k, pa nema tog hd-a koji me moze naterati da ga kupim za iste pare. Kvalitet je kvalitet naravno, ne sporim, ali...



Cinjenica je da je polako 4k buducnost, mozda uveliko i sadasnjost, a televizor se ne menja cesto. Tako da moj glas ide svakako na 4k. Nije istina da nema mnogo 4k filmova, nije da ih ima mnooogo ali nema ih ni malo, a i bice ih sve vise i vise.


Ja imam lg od 55 incha u 4k, prezadovoljan sam. Gledam na njemu cesto i hd filmove, nisam primetio neko pogorsanje nego na proslom tv-u koji je bio hd, jos od 42 incha. U pravu je meda naravno i sve sto je naveo je tacno, 4 pixela naspram jednog, deluje mnogo. Ali ovo ti pricam iz iskustva kao sto si i trazio, ne iz nauke


Onda, pre ces zameniti komp ili graficku, nego tv. Ne igras igre ok, ali sto da ne opikas neku igru 4k za koju godinu, ako vec ne mozes sada. Meni je bio cak dozivljaj kada sam stari warcraft i dotu stavio na 4k, sprdacina ali ono, malo nostalgije jos u 4k sto da ne


Jedina mana na tv sto se oseti, na obicnim kanalima koji nisu hd. E tu bije pixelazu bas bas. Mada ima tu vise faktora, ne samo zato sto je 4k, nece nista bolje da ti izgleda ni na 49 incha koji je hd...


Rezime, nema velike razlike izmedju HD filmova (sto ces najvise i gledati), ako ih stavis na hd ili 4k tv-u (PO MOM MISLJENJU, dakle meni je bar sasvim pristojna slika i na 4k od 55 i na HD od 42, nigde primetnije razlike), a na to dodas velicinu, full prica. Naravno opet, ko sta voli, nego voli kvalitet pa ce kupiti sony, nego voli velicinu pa ce kupiti @klot@ od 65 inca, nego voli 4k pa ce gledati @best buy@, tako da na kraju na tebi je sta volis i preferiras, ali moj glas ide na 4k, koji idealno reprodukuje sadrzaj i u hd, a 4k svakako moze i za rezervu da ostane za buducnost, mada ima i sada relativno dosta sadrzaja
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku madmarko na korisnoj poruci:
bloodson87 (13.10.2019)
Stara 13.10.2019, 17:12   #353
bloodson87
Novi član
 
Član od: 30.9.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Hvala ljudi na pomoci. Volim uvek sve da istrazim pre ozbiljnije kupovine.
Odluka je pala na 4K i to LG 49UM7390PLC.
Sutra stize pa nakon par dana saljem utiske.
Inace moja graficka na fullhd monitoru bez problema pokrece 4k video od 30gb. Videcemo kako ce to da radi na 4K tv-u.
bloodson87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2019, 19:45   #354
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
bloodson87 kaže: Pregled poruke
Hvala ljudi na pomoci. Volim uvek sve da istrazim pre ozbiljnije kupovine.
Odluka je pala na 4K i to LG 49UM7390PLC.
Sutra stize pa nakon par dana saljem utiske.
Inace moja graficka na fullhd monitoru bez problema pokrece 4k video od 30gb. Videcemo kako ce to da radi na 4K tv-u.
to sto on pokrece je jedno, ali je fora sto nije isto kada windows radi u full hd i 4k. i meni neki 4k ide tecno na full hd rezoluciji, ali na 4k ume i da zagrcne.
velicina fajla takodje nije jedina relevantna, jer zavisi i od nacina na koji je video kompresovan, itd.
ali dobro, da si uzeo full hd tv, ne bi ni imao sansu za vise.
i konacno, mislim da, ako nisi sitnicar (kao ja), sve ti je jedno, mozda i bolje sto si uzeo 4k. srecnooo
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
bloodson87 (13.10.2019)
Stara 15.10.2019, 9:44   #355
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Stavis tih 30gb videa na usb, eksterni, sta god, i direkt u tv ga nakacis, i ne zavisi ti nista od graficke I YT mozes da teras preko webosa...


Srecno rodjo sa tv-om, neka te dugo i srecno sluzi, videces nisi pogresio
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku madmarko na korisnoj poruci:
bloodson87 (18.10.2019)
Stara 18.10.2019, 17:13   #356
bloodson87
Novi član
 
Član od: 30.9.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Evo me da podelim svoje iskustvo sa vama, verujem da ce pomoci svima koji se dvoume kao ja.

Prvo i najbitnije je da nisam pogresio sto sam uzeo 4k tv, ali ne bilo kakav.
Drugar ima Teslu 4k tv i kada pustim recimo isti snimak (full hd) filma Ailen iz 1979 god, na Tesli izgleda kao i na svakom drugom tv-u, vidi se da je film star. Kada sam pustio na svom LG-u film izgleda kao da je snimljen juce. Nema sumova, snega, pikselaze, boje su fantasticne.

Druga stvar je odnos graficke i tv-a. Kada sam prvi put prikljucio slika je pocela da stuca, kao da gubi signal, ali sam nadosao sta je problem. Ja sam povezao graficku i tv vezom DisplayPort - HDMI, samo sto je taj konvektor namenjen za max 1080p i tu je nastao problem. Nakon toga sam povezao HDMI - HDMI i sada radi normalno, naravno na 30hz-a, ali za filmove je savrseno. Slika je stabilna, nema smetnji ni prekida, kao ni pada frejmova ispod 30fps.

Sto se tice samog tv-a webOS radi posao savrseno, bluetooth nisam jos probao, ali kada nabavim bt slusalice javljam da li ima kasnjenja zvuka naspram slike.

Inace tv je LG 49UM7390 za one koji nisu upuceni.

Hvala svima na pomoci, ja sam prezadovoljan
bloodson87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2021, 20:30   #357
Daneman
Član
 
Član od: 1.1.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i TV-a

Pozdrav,

Pokusavam da povezem racunar sa Samsung TV-om i kako god bezicno ili preko kabela uvek na televizoru dobijem samo desktop pocetnu sliku sa ikonama i sta god misem otvaram to se pokazuje samo na racunaru,a na televizoru stoji samo desktop slika sa ikonama. Na televizoru sa misem mogu samo da otvorim start meni i kada pritisnem desni klik pojave se one opcije. Ako pustim neki film,bilo koji foldder,browser sve sto otvaram dok je racunar povezan sa televizorom sve se prikazuje na monitoru,dok na televizoru samo stoji pocetna desktop slika sa ikonama.
Moze li neko da mi razjasni ovo. Hvala puno.
Daneman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2021, 21:27   #358
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara i TV-a

Pritisni Windows+P i izaberi "Duplicate".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (13.11.2021), Daneman (14.11.2021)
Stara 22.11.2021, 17:30   #359
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Pozdrav. Pitaću ovde, da ne otvaram novu temu.
U pitanju je monitor BENQ GL2250 FullHD i Medion Akoya E7214.
Kupio sam HDMI-VGA konekor, i, ne radi. Pokušao sam sa drugim laptopom, radi sve super. Pokušao sam isti adapter i monitor sa SetTopBoxom, radi.
Dakle, verovatno nije do adaptera.
Nastavio sam da čačkam podešavanja na laptopu. Instalirao sam drajvere za monitor. Pokušao sam kroz podešavanja da stavim 16bit color - u tom trenutku dok se rezolucija "menja" na trenutak na monitoru bude "Input D-Sub" poruka, a onda se izgubi (i piše No singla detected).
Kako da rešim ovaj problem?
Da li je možda do windowsa? (sumnjam)

Edit:
Uspeo sam da "izvučem" sliku da radi i na monitoru ali samo sa ovim podešavanjima:


...nadam se da to približava objažnjenju gde je problem

Poslednja ispravka: k750 (22.11.2021 u 17:47)
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2021, 20:06   #360
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

mozda ti je neki anticki HDMI kabl koji ne moze da propusti dovoljno podataka da bi prikazao vise rezolucije / 32-bit boje?
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
nVidia planira 40-nanometarske grafičke čipove Dusan Despotovic Vesti 2 19.11.2008 0:12
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28
Povezivanje dva racunara preko USB-a San-Sale Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 22.8.2006 15:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com