Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2012, 1:41   #1
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!!

Pre nekoliko dana sam ubacio windows 7, ali nisam obrisao stari Windows. Ubacio sam Windows 7 64 bit-a, u particiju D, ali izgleda da moj kompjuter ne prihvata windows 7 64 bita. Formatirao sam celu particiju, ali kada palim kompjuter idalje mi se pokazuje ono koji Windows hocu da izaberem. Odnosno da li Windows 7 ili Earlier version windows. Kako da uklonim to? Kako da se odmah prikljucim na Windows XP profesional?
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2012, 8:47   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!!

Citat:
Nastaaki98 kaže: Pregled poruke
Pre nekoliko dana sam ubacio windows 7, ali nisam obrisao stari Windows. Ubacio sam Windows 7 64 bit-a, u particiju D, ali izgleda da moj kompjuter ne prihvata windows 7 64 bita. Formatirao sam celu particiju, ali kada palim kompjuter idalje mi se pokazuje ono koji Windows hocu da izaberem. Odnosno da li Windows 7 ili Earlier version windows. Kako da uklonim to? Kako da se odmah prikljucim na Windows XP profesional?
1.win 7 64 bit-a u principu ne treba da ide na kompove sa manje od 2gb rama po specifikaciji a u praksi je 4gb i vise neki optimum za win 7 64 bit .

2.win 7 32 bit-a on mnogo vise lezi i savrsen je za kompove sa manje od 4gb rama

3.pogledaj ovu temu mislim da ce ti pomocihttp://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=66247
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sladjan85 (11.8.2012)
Stara 6.7.2012, 11:19   #3
pesha1998
Član
 
Član od: 2.7.2012.
Poruke: 71
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku pesha1998
Smile Re: Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!!

Citat:
Nastaaki98 kaže: Pregled poruke
Pre nekoliko dana sam ubacio windows 7, ali nisam obrisao stari Windows. Ubacio sam Windows 7 64 bit-a, u particiju D, ali izgleda da moj kompjuter ne prihvata windows 7 64 bita. Formatirao sam celu particiju, ali kada palim kompjuter idalje mi se pokazuje ono koji Windows hocu da izaberem. Odnosno da li Windows 7 ili Earlier version windows. Kako da uklonim to? Kako da se odmah prikljucim na Windows XP profesional?
Ostao ti je bootloader od sedmice...
Probaj ovako ubaci Windows XP CD, bootuješ sa njega, pokreneš Recovery Console tako sto ces pritisnuti R kad ti se pojavi onaj plavi ekran, i kucaj: fixboot pa pritisni Enter ,mislim da ce da te pita nesto yes or noi ti kucaj yes onda kucaj fixmbr, pa opet pritisni Enter i tada ce te opet pitati nesto yes or no ti pritisni yes, restartuj pc i zavrsio si...
Bar je meni pomoglo...
pesha1998 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 13:56   #4
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!!

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
1.win 7 64 bit-a u principu ne treba da ide na kompove sa manje od 2gb rama po specifikaciji a u praksi je 4gb i vise neki optimum za win 7 64 bit .

2.win 7 32 bit-a on mnogo vise lezi i savrsen je za kompove sa manje od 4gb rama

3.pogledaj ovu temu mislim da ce ti pomocihttp://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=66247
Imam 4 gb rama, i znam da Windows 64 bit-a iskoriscava svu ram memoriju, ali ga kompjuter nesto ne podrzava, odnosno na svakoj slici imam kao neke linije, razlicitih boja. Hvala
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 14:05   #5
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!!

Citat:
pesha1998 kaže: Pregled poruke
Ostao ti je bootloader od sedmice...
Probaj ovako ubaci Windows XP CD, bootuješ sa njega, pokreneš Recovery Console tako sto ces pritisnuti R kad ti se pojavi onaj plavi ekran, i kucaj: fixboot pa pritisni Enter ,mislim da ce da te pita nesto yes or noi ti kucaj yes onda kucaj fixmbr, pa opet pritisni Enter i tada ce te opet pitati nesto yes or no ti pritisni yes, restartuj pc i zavrsio si...
Bar je meni pomoglo...
Moze li da mi das neki link odakle mogu da skinem WIndows XP, a da bude ispravan. Imao sam jedan CD i puno puta sa reinstalirao komojuter, ali to ja veoma brzo izgubim . Posalji mi na PM.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem Hard Disk ili Windows 7 II R00B II Operativni sistemi 2 26.3.2012 21:08
WoW Problem oko konektovanja. Hitno Hitno Hitno Nastaaki98 otpaTci 0 24.3.2012 1:16
Windows 7, problem prilikom instaliranja ? clzola Operativni sistemi 14 12.3.2012 9:42
Windows Explorer problem ghost32 Operativni sistemi 5 30.11.2011 17:04
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com