Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2015, 18:42   #10161
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Lobster



Nisam u skorije vreme gledao cudniji film. Od dijaloga, price pa do situacija koje se krecu od komicnih do krajnje tragicnih. Pored svih tih cudnih i potpuno bizarnih momenata, film mi se nekako dopao. Ne znam zasto ali mi je bilo zabavno gledati ga. Moj konacni utisak je cudan koliko i sam film
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2015, 19:04   #10162
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledaj Dogtooth od istog autora. Najbizarniji film koji sam pogledao u životu svom.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2016, 1:06   #10163
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Martian (2015), http://www.imdb.com/title/tt3659388/



During a manned mission to Mars, Astronaut Mark Watney is presumed dead after a fierce storm and left behind by his crew. But Watney has survived and finds himself stranded and alone on the hostile planet. With only meager supplies, he must draw upon his ingenuity, wit and spirit to subsist and find a way to signal to Earth that he is alive.

Odličan SF, vrhunski prikaz ljudske snalažljivosti uz prvoklasnu glumu.
Ocena: vrh.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2016, 0:19   #10164
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Room




Odlicna drama, od mene velika preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2016, 1:49   #10165
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Dnevnik gledanja filmova II

Enemy of the state (Državni neprijatelj, 1998)



Will Smith je mogao i bolje da odglumi u ovom filmu, a tematika je primjenjiva na ovu, prošlu i neke naredne godine kada će američka NSA i "veliki brat" preuzeti kontrolu nad privatnošću. Dosta dobar film, 7.5/10 od mene
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2016, 15:13   #10166
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Last Cab to Darwin (2015), http://www.imdb.com/title/tt3680410/



When Rex, a Broken Hill cab driver, is told he doesn't have long to live, he sets out on an epic journey to Darwin in a bid to die on his own terms.

Izvanredna australijska drama/komedija o životu, ljubavi, prijateljima. Prelepi prizori australijskog (polu)pustinjskog outback-a su dodatni bonus.

Ocena: Preporuka sa velikim "p"!

Dodatni info (nije spojler):
Spoiler za .:
Za one koji ne znaju, put koji glavni lik u ovom filmu prelazi je veoma dugačak i naporan, prolazeći kroz pustinje, a veliki delovi puta nisu asfaltirani. Početak puta je (pretpostavljam) nešto južnije od grada Alis Springs, na krajnjem jugu Severne teritorije, dok je završetak puta na krajnjem severu Severne teritorije, u Darvinu, gl. gradu te australijske države, odn. teritorije.


Poslednja ispravka: ZoNi (4.1.2016 u 15:28)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Miki1987 (5.1.2016)
Stara 4.1.2016, 16:10   #10167
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ponovo danas pogledah Jodorowsky's Dune, i ponovo tako neverovatan utisak, iako nisam fan njegovih filmova, cela prica i atomsfera oko pokusaja stvaranja Dune filma me je oduvala sa nogu, topla preporuka!


Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 1:18   #10168
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ Mario: postoji tema o dokumentarcima.

***

Goosebumps (2015), http://www.imdb.com/title/tt1051904/



A teenager teams up with the daughter of young adult horror author R. L. Stine after the writer's imaginary demons are set free on the town of Madison, Delaware.

Solidna komeNdija, fini efekti, film za opuštanje

***

Ich seh, ich seh [Goodnight Mommy] (2014), http://www.imdb.com/title/tt3086442/



Twin boys move to a new home with their mother after she has face changing cosmetic surgery, but under her bandages is someone the children don't recognize.

Sasvim solidan horor "Made in Austria".
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 8:49   #10169
Gladiator
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 75
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt1130884/?ref_=wl_li_tt


Jel ko kapira this
Gladiator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 9:28   #10170
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Gladiator kaže: Pregled poruke
Mislim da je sasvim jasan kraj, bez nekih preteranih peripetija. Sta te buni?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 16:01   #10171
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Gladiator kaže: Pregled poruke
Odgledaj jos jednom obavezno!! Jedan od retkih filmova koji sam gledao dva puta za redom i definitivno se isplati, koliko stvari propustis
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 18:49   #10172
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I mene je malo bunio kraj, al ako sam dobro skapirao onu njegovu poslednju rečenicu,
Spoiler za jel:
On je ostao svestan, tj nije se ponovo prebacio na lika maršala, ali namerno želi na lobotomiju?

Inače jedan od najboljih filmova koji sam gledao.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 20:47   #10173
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tangerine
Avanture dve trans žene na ulicama el-eja tokom badnjeg dana. Film je snimljen sa par ajfona i fotografija je odlična.Volim indi komedije a ovaj film mi se baš dopao.

hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 22:35   #10174
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
I mene je malo bunio kraj, al ako sam dobro skapirao onu njegovu poslednju rečenicu,
Spoiler za jel:
On je ostao svestan, tj nije se ponovo prebacio na lika maršala, ali namerno želi na lobotomiju?
Ukratko, da.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 0:09   #10175
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Hateful Eight

Klasican Tarantinov film gde je interakcija i dijalog glavna gradja filma. Predstavlja mesavinu svih njegovih proslih dela slicne tematike i ne nudi nista novo zapravo. Licno mi je autenticniji od Djanga na primer i pozdravljam taj pravac ali mislim da Tarantino nema vise sta da ponudi sto se tice vestern univerzuma. Film je nekako taman doza Tarantina i fali onaj osecaj vezivanja za likove iz nekih proslih ostvarenja.

Verujem da Tarantino moze da da jos neceg 'avangardnijeg' od recikliranja starih sablona , nekako deluje da nije rizikovao previse sa ovim filmom,sto je steta.

Svi iz glumacke ekipe su odglumili odlicno,na visini zadatka ,uzivanje je bilo gledati kako glatko tece dijalog i ne samo dijalog nego govor tela i ostale ekspresije.


7.3 /10 (ako bi racunao samo glumu onda 10 )
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
ColdBoot (8.1.2016), goranmax (8.1.2016)
Stara 8.1.2016, 15:05   #10176
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja sam pre neko veče slušao Korey Colemana iz Double Toasteda, i rekao je kako Tarantino ne može da se otarasi Grindhouse perverzija koje primenjuje u svojim filmovima u poslednjih par godina. Još verujem da će odbaciti lude ideje o Kill Bill 3 i da će se vratiti krimi pričama u stilu Resevoir Dogs, Pulp Fiction, Jackie Brown, ne zameram mu što eksperimentiše ali mislim da bi trebao malo da se smiri.
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 16:31   #10177
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Razmišljaš poput "ljudi u crnom". Kad bi se rukovodili tvojim savetom (mislim na ono "da se smiri") još bi bili na nivou srednjeg veka.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 16:33   #10178
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Realno,covek voli to.U mladosti je radio u videoteci i po ceo dan gledao filmove,mehanicki radeci svoj posao.Pogledao je sigurno milion grindhause filmova a sada kada ima slavu i pare, moze sebi da priusti taj luksuz.Sto da ne?Za njega se moze reci u pravom smislu reci: covek zivi svoj san.

Jos jedan mali primer/offtopic.
Piter Jakson je kao mali bio opcinjen King Kongom.Oduvek je hteo da snimi rimejk tj. svoju verziju.Pogodite se sta se desilio kada je zgrnuo milione sa Lotrom.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 23:51   #10179
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ooppaaa, za nekog ko još gleda crtaće, gadan čiča rasteš, da ti kažem... Ništa ti ne deluju te tvoje pozitivne "vrh" romantične komedije, morao bi još toga da izvrtiš. Recimo ovaj: Veronica wishes to die.
Има много лоше оцене, радња ми је чудна...остављам га за 2. прилику. А ја не гледам цртаће, већ CGI филмове, а то је веома велика разлика.

13 Sins
Филм из 2014. који леди крв у жилама и ствара језу у многим сценама. Jедиствен хорор, очигледно 1 од најпотцењен. 2014. и по жанру хорора је близак Тестерашу и баш тај жанр ми много више лежи него неки класични који већ постају напорни попут вампира или зомбија. Ко генерално тражи одличан филм, ово је незаобилазно, али ако волите овај тип хорора, другачији, квалитетан, са изврсном глумом и крвавом радњом, ово је за гледање под морање. За овај ектремно потцењен филм лично гарантујем.
Оцена 9/10.

Hotel Transylvania 2
Одгледао сам поново 1. део па наставак, али иако је 1. наравно много бољи од другог, то не значи да наставак не ваља, напротив, веома је симпа и свима га препоручујем. Очекујем и да трећи буде на нивоу.
Оцена 7,5/10.

Horrible Bosses Horrible Bosses 2 (extended)

Нисам знао шта да гледам па сам ово одгледао као задњу опцију на коју налетих пре пар вечери и филм је фантастичан. Џенифер Енстон врућааа...Кевин Спејси разбио глумом, Џејми Фокс краљ. Хумор је јако добар. Препорука, ако тражите филм за опуштање.
Оцена 7/10.

Наставак одличан. Ова 3 лудака су екипа да Бог сачува. Једина мана је можда Дејл због оног његовог гласа. Доста простог хумора, опет врућа Енстон, добра глума свих, али ипак, Џејми Фокс (или Мад’фак’ Џоунс ) је развалио. Изузетна препорука за ова 2 филма.
Оцена 7/10.

Goosebumps
Занимљиво за разбијање досаде, Џек Блек у одличној улози, а остали су ок...Чемп је најјачи. Створови и нису тако кошмарни, већ су само ефекти одлични што је и очекивано. Баш ме занима шта ће наставак да понуди.
Оцена 7/10.

И на крају 2 филма мање вредна пажње...
Spoiler za ...:
Winter’s Tale - Леп филм са пуно емоција и ствари које умеју да нам задају бол па и натерају сузе, посебно када их повежемо са стварним животом и мишљу о (бе)смислености живота без праве љубави, а опет, ствари које су свеприсутне и које не можемо избећи. Живот је много кратак, осим ако пазимо да сваки трен који утрошимо има смисла. Препорука искључиво за велике романтике, иако филм поприлично осцилира са ширењем радње у недоглед, а имао је потенцијала за много више.
Оцена 7/10.

Burnt - Колико год да сте сити, имаћете потајну жељу да окусите нешто од рецепата које будете виђали. Филм говори о кувару који тежи савршенству, перфекцији и ничему сем тога. Ко воли овај тип филма (храна је у питању, па ко неће волети?!), филм ће му се допасти иако ми је филм Chef био далеко бољи (заправо, на мојој је листи топ 10 филмова 2014. године) јер је покривао више елемената, међу којима и најважнији елемент – породица, а не само строго храну.
Оцена 6,5/10.
П. С. Да додам само да не бих гледао ни један филм икада у било којој верзији сем минимум 720p. Ово додајем због расправе са прошле стране, стајући у страну оних који, логички, чекају најгледљивију верзију, а не као да су у...ко зна којој деценији 20. века па да пиксел ока оде на раме или шта слично...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 21:03   #10180
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Diablo (2015)
http://www.imdb.com/title/tt4076760/



Zar je i ovo vestern? Sve je čudno: scenario, kamera, i poruka filma koje nema, kako mi se čini.
Smetaju naglašeni kadrovi Skota Istvuda, jasno iz kojih razloga, i spora radnja filma. Ništa nećete izgubiti ako zaobiđete ovaj film.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com