Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2008, 10:22   #1
Kolossos
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Treba li mi ruter ako hoću da i laptop ima Internet?

Malo me je blam da postavljam ovakva pitanja ali šta ću kad mi "stručnjaci" kažu drugačije. Dakle, korisnik sam ADSLa koji je standardno povezan modemom (USB na desk računar). U medjuvremenu mi je žena kupila sebi laptop i ona sedi u prizemlju kuće a ja sam na spratu. Budući da hoće i ona Internet jer joj treba za posao, na nagovor ortaka kupim mali bežični Gygatite predajnik (ima postolje i lični na upaljač), gde se ni posle pet instalacija ne završi posao. Dignem ruke od predajnika i bačenih 2200 din. i bušilicom probušim prozore i sprovedem UTP
kabl do laptopa. Nazovem provajdera i kažem šta hoću, kažu treba ti ruter, nemamo ga trenutno. Odem u PC radnju da kupim isti, kaže mi lik da mi uopšte
ne treba ruter već samo da spojim dva kompa ukrštenim UTP kablom, i pod pretpostavkom da oba imaju mrežnu kartu da mi to završava posao. Najveća muka će ti biti, kaže, što će ti desk računar morati biti upaljen i na Netu.
Da li zna neko o čemu se radi?
Hvala puno, unapred.
Kolossos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 13:19   #2
brusko_ns90
Novi član
 
Član od: 14.2.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Treba li mi ruter ako hoću da i laptop ima Internet?

Evo ovako izvodljivo je treba kako si vec rekao sam da spojis oba racunara utp kablom i onaj koji je povezan preko modema (desk) mora da ti bude upaljen da bi isao onaj drugi (laptop u tvom slucaju) na internet. Kako to uraditi prvo umrezi racunare jednom dodeli ip adresu 192.168.1.1 a drugom(laptopu)192.168.1.2 kod lap topa imas da ukucaj getway adresu i dns adresu koju ces dobiti kad nazoves provajdera na desk racunararu moras da sherujes konekciju to ces uraditi ovako control panel/network connections/ADSL/desni klik properties/advanced/internet connection sharing/ cekiraj sve/onda setting pod internet konection sharing/web server (http) cekiraj/idi edit na web server i ukucaj ip adresu od lap topa !!! i mora da radi net ali obavezno dns server od provajdera jer ako je neki drugi nece ti otvarati vecinu stranica na laptopu! pozzz
brusko_ns90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 13:50   #3
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Treba li mi ruter ako hoću da i laptop ima Internet?

Ako koristis Telekomov ADSL modem,koji ima USB i ethernet (mrezni) izlaz za net,desktop ti je povezan USB-om,a onda mozes sa tim UTP kablom direktno laptop da prikacis na modem.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 14:45   #4
Kolossos
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Treba li mi ruter ako hoću da i laptop ima Internet?

Vidi, koristim Crypto ADSL USB modem koji sam dobio od provajdera na korišćenje, ima samo jedan ulaz i izlaz, i ništa više.
Kolossos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 14:46   #5
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Treba li mi ruter ako hoću da i laptop ima Internet?

onda probaj ovo sto je brusko rekao
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 15:56   #6
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Treba li mi ruter ako hoću da i laptop ima Internet?

Sto se tice wirelessa nije ni cudo da ti nije proradilo kad ti modem ima samo jedan ulaz-izlaz. Da bi ti wireless radio morao si da modem ukljucis ne u tvoj komp nego u taj wireless ruter (nadam se da si to uzeo) i onda da lap top dobije net preko njega ali bi takodje morao da kupis i wireless karticu za tvoj komp (nisu skupe) i onda da ti i on ide bezicno. To je ubedljivo najlakse i nema kablova i ostalo.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LapTop za studenta arhitekture madsrdjan ŠDK - Prenosni računari 3 27.4.2008 18:35
internet sa desktopa na laptop preko bluetooth-a sasha vukelic Operativni sistemi 4 2.12.2007 15:57
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Motorola sb5101 i Ovislink WL-5460APv2? dal treba i ruter??? fl380 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.12.2006 22:49
treba mi laptop sa serijskim portom olujnik ŠDK - Prenosni računari 1 18.2.2006 10:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com