Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2006, 5:01   #1
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Problematichne igre

U chemu je problem, posto ja imam mnogo jaku konfiguraciju (athlon 3500+.asus A8N SLI Deluxe-ploca,asus 7800 GTX,1 gb rama...) neko bi reko pa ti uzivas bez ikakvih problema u igrama, a daleko je od toga...
Zato ako neko otprilike zna u cemu je problem neka mi pomogne, a problemi su sljedeci :
-U Pariah u jednom dijelu kad se otvore neka vrata ispred mene slika braon boje.Ne vidim znaci ispred sebe dalje nista...
-Far Cry od pocetka sjenka npr ispod dzipa je jedna velika crna kocka, poslije se pojavljuju i teksture ljubicaste boje kao i raznobojini zidovi kao komadi crne teksure koja bi trebala biti zelena boja jer je to trava...
-Vietcong 2 mi steka kad pucam i fizika u igri nesto nije u redu...
-Matrix posljednji dio kad se pojavi 2-3 i vise protivnika pocne da steka i to mnogo...
-u Gothic 3 u pustinji Varant 50% tekstura nije uglachano i dovrseno
-za pokretanje Chronicles of Ridick mi trazi open gl 1.3 or higher...
-je li neko presao Sin episode one i Cal of Chktulhu dark corners of Earth posto sam naisao na nepremostive bagove
MOLIM ZA POMOC, NISAM VALJDA NAVEO PREVISHE PROBLEMATIKE...
LunaticRS je offline  
Stara 14.11.2006, 11:20   #2
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Problematichne igre

Brate.
Citaj malo, koristi search, za skoro sve probleme imas resenja ovde na forumu. Uglavnom patchevima.
Mrmot je offline  
Stara 14.11.2006, 11:26   #3
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Problematichne igre

U pravu je skidaj patcheve- znam imao sam istih problema u nekim navedenim igricama
Ne$A je offline  
Stara 14.11.2006, 12:06   #4
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Thumbs up Re: Problematichne igre

Skidaj pacheve, a nebi bilo lose ni instalirati najnovije drajevere za graficku
Gadoguz je offline  
Stara 14.11.2006, 12:32   #5
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Problematichne igre

1. Porblem je u tome sto su te igre (FarCry, Riddick) pravljene kada nije bila 7 seriija GeForce-a, pa moras optimizovati svoju graficku za te igre, tj skinuti 1.3 patch za FarCry i preko RivaTuner-a staviti na OpenGL 1.3 za riddicka
2. Kao sto su ti ostali rekli skini patcheve, jer to sto nedostaju teksture u Gothic to nije do graficke nego do igre, znaci skini patch.
3.Skini najnovije drivere sa nVidiing sajta, a takodje i drivere za maticnu, jer zna da igra zeza zbog starih driver-a za maticnu

Ako ni ovo ne resi problem u vecini igara, pokreni 3dMark 2005, i ako tamo bude sve u redu sto se tice grafike i skora, onda je u redu graficka, ali ako ne onda reklamiraj graficku.
Inace neka te ne cudi Vietkong 2, on je sam po sebi los, losija je grafika od keca, cak i sama igra, i fizika. To je propalitet od igre.
phoenix[illusion] je offline  
Stara 14.11.2006, 12:37   #6
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Thumbs up Re: Problematichne igre

Ja sam imao isti problem na far cry: Zemlja je bila crna i nije bilo nikakvih specijalnih efekata. Imam GF6600 i skinuo sam patch 1.3 i sve je bilo uredu.
Gadoguz je offline  
Stara 14.11.2006, 14:01   #7
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Problematichne igre

Fala ljudi na pomoci narocito za te drivere za maticnu.Na to nisam nikad kontao, a sto se tice 3dmark05 sve je uredu, 7500poena na svim testovima na rez 1024x768, a na 800x600 10 000 poena...Posto nemam kuci jos internet (kablovska prosla kraj kuce skoro, a kad cemo se moci prikljuciti je veliko pitanje, a adsl ne moze jer jedino tel brojevi koji pocinju kao moj se ne mogu prikljuchiti) moracu fino da kupim usb stick pa da to sve fino izregulisem sa patchevima.
Jos nesto uradio sam upgrade drivera za graficku na ove najnovije 9x.xx i desi mi se nevidjen error.Kad pokrenem bilo koju igru racunar zablokira, restartuje se i kad se upali pise critical error na driverima za graficku...Zna li ko sta da ucinim.Ponovo sam instalirao stariju ver drivera 8x.xx i radi sve ok.
LunaticRS je offline  
Stara 14.11.2006, 22:47   #8
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Problematichne igre

Prvo pogledaj da li su beta driveri te sto imas. Ako su beta, mogu slobodno u kantu da idu, znaci u nazivu ne sme da bude beta, jer su to nepotune verzije, sa nekim nedovrsenim stvarima, i moguce su greske. Ali ako pak nisu, onda ovako instaliraj drivere: prvo uninstaliraj nVidia drivere, tj. u add/remove stavi remove na nVidia drivers, pa ce ti se pojaviti prozor remove only the following i stikliraj Display drivers i stavi remove (ovo ce se pojaviti, ako su druge komponente sa nVidia cipovima, a ako se ne pojavi nemoj da cekas nego uninstaliraj), i tako uninslatiraj display drivere. Nakon toga ako ti trazi da restartujes, restartuj. Posle restarta, slika ce biti bedna i komp ce traziti da instalira on drivere, ti stavi cancel. Posle otidji i instaliraj nove 9x.xx drivere, i restartuj kada bude trazio, i to je to. Ako uradis ovo ne bi trebalo da bude problema.
phoenix[illusion] je offline  
Stara 15.11.2006, 22:44   #9
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Problematichne igre

U ustvari ja nisam upgrejdovao te drajvere vec oni levati u servisu kad sam im nosio masinu da nesto pogledaju.Uradicu to sam i ja mislim da ce sve biti uredu samo moram da sakupim prvo 50 maraka iliti 25 eura za usb od 1 giga pa da to prenesem kuci...Aj fala u svakom slucaju...
LunaticRS je offline  
Stara 15.11.2006, 22:50   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Problematichne igre

Za Riddicka ne moraš spuštati OpenGL na 1.3, stavi zadnji patch koji to ispravlja (a donosi i neke optimizacije pride). I da, čuo sam da ovi zadnji drajveri hoće da zezaju, stavi prethodne (91.47) koji svima rade bez problema.
voodoo_ je offline  
Stara 15.11.2006, 23:42   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Problematichne igre

Za svaku od navedenih igara postoji tema u kojoj je dotični problem rešen pa zato predlažem da iskoritite opciju pretrage i nađete ih.

holodoc je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Java igre vs. Symbian igre PhaetoN Igre za mobilne telefone 66 26.5.2007 16:06
Modovi i igre Nicolas O igrama uopšte 1 4.11.2006 14:37
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com