Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2008, 21:57   #1
alendin
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Poruke: 249
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Host problem

Ljudi pomagajte uploadovo sam neki forum na ovaj sajt(http://www.000webhost.com/) i odpakovao sam ga predhodno naravno ima i index.php i sve na pocetnoj stranici ali meni uvijek izbaci ovo kad kucam svoj link....


sta mislite u cemu je frka?
alendin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 22:31   #2
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Određen forumom Re: Host problem

Ja sam probao da pokrenem index.php, index.html na tvome sajtu ali dobijam istu sliku. Da bi taj tvoj forum uopste radio obrisi postojecu stranu koja se pojavljuje a zatim treba da izvrsis instalaciju foruma na svome serveru (forum nece raditi tek tako samo da ga raspakujes i to je to), za tako nesto ti je potrebna 1 slobodna MYSQL baza kako bih se informacije koje se unose na forumu (novi postovi, registrovani korisnici, itd..) mogle negde skladistiti, a zatim poseti tvoj sajt ponovo. Poz!
Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 22:35   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Host problem

Nekoliko mogućih razloga za ovakvu situaciju a skoro svi su ti pobrojani na tom screenshotu koji si prikačio. U svakom slučaju ako nisi ukucao pogrešnu adresu, ako u listingu direktorijuma koji sadrži tvoje fajlove za instalaciju svi sadrže bar minimalno 655 dozvolu onda je velika verovatnoća da je administracija isključila DirectoryIndex direktivu na serveru pa nije dozvoljeno da navodiš adrese u obliku foldera (adrese koje se ne zavšavaju fajlom već folderom tj. kosom crtom). Iako je ovo malo verovatno može da se dogodi da je to razlog. Probaj da na adresu koju kucaš kada pokušavaš da uradiš instalaciju dodaš i "index.php" na kraju da ukazuješ direktno na fajl. Ako ni tada ne radi kontaktiraj njihovu službu jer stvarno može da bude dosta razloga zbog čega dobijaš ovu poruku


edit: Nadam se da ne misliš da je tvoj korisnički domen tipa www.000webhost.com pa da treba samo da dodaš jedno install.php na kraju da bi pristupio svom home folderu na serveru Koju adresu koristiš za instalaciju?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 20:40   #4
alendin
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Poruke: 249
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Host problem

aod.site88.net
je domen koji koristim ..tj koji sam dobio na ovom hostu.
alendin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 20:47   #5
alendin
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Poruke: 249
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Host problem

evo vidite kako sam ja to upladovao.


http://i27.tinypic.com/1zv4g28.png
alendin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 21:16   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Host problem

Dozvole za foldere i fajlove su ti okej jer vlasnik ima "piši-briši" dozvole a "group" i "others" imaju prava čitanja. Struktura phpBB-a 3 koliko vidim je okej. Host ftp-a ukazuje na pravu adresu, radi "aktivan" režim pristupa itd. Sve izgleda dobro. Jedina stvar koja mi bode oči je .htaccess.

Za početak preimenuj naziv fajla .htaccess u bilo koji drugi naziv. Preporučujem da se samo izbaci tačka sa početka imena. Na ovaj način efektivno isključuješ sve serverske direktive zapisane u tom fajlu koje mogu da odstupaju od glavnih podešavanja servera a koje je tvoj hosting provajder ubacio kao dodatne stavke. Iskreno, najverovatnije je da je sadržaj sledeći:
Kod:
<Files "config.php">
Order Allow,Deny
Deny from All
</Files>

<Files "common.php">
Order Allow,Deny
Deny from All
</Files>
a to ne može da utiče na navedenu grešku.
Ako to ne upali moraćeš da kontaktiraš službu tehničke podrške jer problem definitivno nije do tebe ili meni trenutno ne može da padne na pamet šta nije okej
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 14:53   #7
alendin
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Poruke: 249
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Host problem

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Dozvole za foldere i fajlove su ti okej jer vlasnik ima "piši-briši" dozvole a "group" i "others" imaju prava čitanja. Struktura phpBB-a 3 koliko vidim je okej. Host ftp-a ukazuje na pravu adresu, radi "aktivan" režim pristupa itd. Sve izgleda dobro. Jedina stvar koja mi bode oči je .htaccess.

Za početak preimenuj naziv fajla .htaccess u bilo koji drugi naziv. Preporučujem da se samo izbaci tačka sa početka imena. Na ovaj način efektivno isključuješ sve serverske direktive zapisane u tom fajlu koje mogu da odstupaju od glavnih podešavanja servera a koje je tvoj hosting provajder ubacio kao dodatne stavke. Iskreno, najverovatnije je da je sadržaj sledeći:
Kod:
<Files "config.php">
Order Allow,Deny
Deny from All
</Files>

<Files "common.php">
Order Allow,Deny
Deny from All
</Files>
a to ne može da utiče na navedenu grešku.
Ako to ne upali moraćeš da kontaktiraš službu tehničke podrške jer problem definitivno nije do tebe ili meni trenutno ne može da padne na pamet šta nije okej
uradio sam to ali nista opet :S
alendin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Problem sa WiFi-om... matke Kvarovi 1 11.1.2008 14:51
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com