Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2018, 17:27   #1
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Life is Strange 2

Teaser Trailer


Prva epizoda stize 27 Septembra.
Vise informacija u Avgustu.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
ezenkiel (24.6.2018)
Stara 22.6.2018, 21:26   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Glavni junak - emocinonalno nestabilni barista sa man bunom koji otkriva da dok meša ristreto u smeru suprotnom od kretanja kazaljke na satu može da vraća vreme unazad
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2018, 17:12   #3
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Teaser
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 22:05   #4
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Reveal Trailer
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 17:38   #5
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Life is Strange 2 Launch Trailer | PS4
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 12:21   #6
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Od čitave Life is Strange sage odigrah samo jednu epizodu. Generalno kod ovakvih epizodnih igara kada odigram prvu epizodu kao da sam odigrao sve. Ne postoji ništa što me vuče da idem dalje. Na sreću ovaj novi Life is Strange 2 stvarno djeluje kao nešto novo, svježe i zanimljivo u donosu na prethodne epizode. Odlučili su da naprave novu priču a ne da jednu te istu vrte do iznemoglosti. Pa zato svakako treba pružiti šansu LS2 epizodi. oni koji ne žele da troše novac mogu potpuno besplatno preuzeti "The Awesome Adventures of Captain Spirit" koji je bonus epizoda i kao neka vrsta uvoda u sve ovo.

https://store.steampowered.com/app/8...aptain_Spirit/

Cool!
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Shonkas (26.4.2019)
Stara 26.4.2019, 13:09   #7
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Za sada ima dve, koji je ritam za ostale da izadju (epizode)? (poceo sa The Awesome Adventures of Captain Spirit)

Poslednja ispravka: Shonkas (26.4.2019 u 16:02)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2019, 22:03   #8
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Mislim da je pravo vrijeme da pitam ljubitelje - kakav je drugi dio u odnosu na prvi, vrijedi li nabavke?

Meni se prvi dio baš svidio - ideja, priča, obrti, kao i samo izvođenje. Ponajviše mi se dopao koncept sličan Fahrenheit-u, po meni čak i unapređen. E sad, "Before the Storm" mi je solidan, ima dobrih momenata (Merp ) ali ipak mi je bolji prvi dio, ponajviše zbog mogućnosti "premotavanja vremena unazad" koja baš navodi na to da se isprobaju sve mogućnosti u priči i odlučiš se za neku od njih (legalno, tj. bez učitavanja pozicije ) a i koristi se u rješavanju nekih zagonetki. "Before the Storm" sam završio, ali nešto nisam imao želju da vidim šta bi bilo da sam drugačije reagovao u nekim situacijama.

Mada, kad bolje razmislim, nije mi ni toliko hitno, čekao bih svih 5 epizoda pa eventualno neki popust, trenutno sam se bacio na "Heavy Rain."
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2019, 21:10   #9
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Za sad Life is Strange >>> Before the Storm >>>>>>>>>>>>>>>> Life is Strange 2.
Nijedna od 3 epizode me nije odusevila i igra nije ni primaci prvoj. Plus sto moram da cekam skoro pola godine od epizode do epizode (ili mi se tako cini), bukvalno zaboravim sta sam odigrao. Treca epizode ma je zesce smorila, cini mi se da se sve zanimljivo dogodilo u zadnjih 10 minuta, prva 2 sata su komotno mogli da izbace. A i mladji brat me uzasno nervira sa svojim prenemaganjem i ocigledno ga koriste za taj "šok efekat" na kraju svake epizode. Sve u svemu, mlako. Valjda ce finalne 2 epizode biti bolje.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
ezenkiel (5.8.2019)
Stara 25.8.2019, 12:05   #10
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Zavrsih cetvrtu epizodu juce. Po mom misljenju MNOGO bolja od trece.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
ezenkiel (27.8.2019)
Stara 1.8.2020, 2:54   #11
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Zavrsih ovo cudo sinoc. Nakon Detroit:Become Human, navukao sam se na avanture i posle toga odigrao i Life is Strange 1, LiS: Before the Storm i sada LiS2 posto je bila cela sezona na popustu na GMG-u za 13e.

Sa prvom sezonom sam bio odusevljen, a isto tako i sa drugom. Prvobitno mi je bio problem sto sam stalno poredio drugu sezonu koja ima roadtrip pricu i mnogo dinamicnija okruzenja (odnosno stalno se menjaju mesta radnje iz epizode u epizodu) sa prvom, ali nakon kraja pete epizode sve to pada u vodu. Kraj je efektan i emotivan, a odluke imaju mnogo veci uticaj nego u prethodnoj sezoni.

Spoiler za moj kraj:
Sean u Puerto Lobosu sa Cassidy, Daniel u kucnom pritvoru kod babe i dede.


Pogledao sam i ostale krajeve i mislim da je najbolji
Spoiler za spoiler:
Blood Brothers, tj. kad su oba brata u Mexicu iako to implicira da su se odali kriminalu. Ubedljivo najgori je kad Sean pogine a odmah za njim ide i kad Sean ode u zatvor.


Sve u svemu - drugacija je prica od prve sezone. Duze treba da zgotivite likove, ali bar ja sam na kraju zgotivio Seana i Daniela jednako kao i Max i Chloe, iako sam u pocetku mislio da nema sanse. Ko je fan avantura (kao sto sam ja od nedavno postao) ovo se mora odigrati.

Sad malo da prodje hangover od LiS univerzuma, pa mozda Beyond Two Souls ili Walking Dead.... za ovu drugu me ortak smara vec godinama da odigram.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 12:43   #12
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

sad sam prevrteo na youtube pa tu ima vise filma nego igre...
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 16:10   #13
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Citat:
wario kaže: Pregled poruke
sad sam prevrteo na youtube pa tu ima vise filma nego igre...
Igra u sustini i jeste interaktivni film. Gameplay se svodi na odabire dijaloga i "walking simulator." Ja to u ovakvoj igri ne uzimam za zamerku... nisam ocekivao ME:Andromeda combat u interaktivnoj avanturi. Igrao sam je zbog price, likova, dijaloga, i da vidim kako ce moje odluke uticati na Daniela/kraj igre. I ovde stvarno svaka sitnica utice na kraj, od toga da li ces opomenuti klinca ne psuje do toga da li ces ga pustiti da slomi vrat sektasici koja ga koristi za promociju svoje sekte. Drago mi je da su tu zamerku iz prvog dela uspeli da isprave, gde se u sustini sve svelo na A ili B na kraju.


Ono sto meni smeta je sto ni u jednoj igri ne postoji "happily ever after", i ne postoji opcija da apsolutno sve odradis kako treba i dobijes kraj bez onog "ali"... Kontam da je to i jedna od pouka LiS-a, ne moze sve ispasti savrseno bez obzira koliko se trudio, ali jednostavno ne volim taj trend bittersweet krajeva koji su postali popularni u poslednje vreme - ne samo u ovakvom tipu igara, nego i inace.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 16:21   #14
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Life is Strange 2

Odigrah Life is Strange 2 pre nekog vremena, i mogu reci da je za 2 koplja losija igra od prve.

Prvo gameplay je totalno se sveo na istrazivanje i interakciju, nema nista izmedju sto bi razbilo monotoniju gameplay-a. Delovi izmedju cutscene-a je previse razvuceni. Toga je bilo i u prvoj igri i ekspaniziji, ali ne toliko koliko u LIS 2. Jednostavno se igra razvlaci u nekim momentima toliko da bude dosadna, a sto istrazeno ne doprinosi prici, niti razvoju karaktera.

A karakteri su mi bledi u LIS 2. Max i Cloe su bili odlicni karakteri, sa kojima je covek mogao da se veze, dotle su Sean i Daniel prazni. Dok saa Sean-om jos moze covek da se poveze do neke mere, dotle Daniel je nekada tako iritantan, gotovo deriste, i povlaci poteze koji nemaju veze sa mozgom.

Takodje neke odluke koje donosim u igri nemaju jasnu naznaku jesu li dobre, lose, neutralne ili kako uticu na razvoj karaktera u igri. Tako da kraj moze da varira u odnosu na ocekivano. Sam kraj je raznovrsniji od LIS 1, i veci je uticaj odluka donesenih u toku igre.

Za kraj, video sam da su igru na zapadu popljuvali zbog SJW konotacija u igri. Ne zelim da ulazim u taj politicki aspekt igre, jer nije ovo mesto, samo neki ljudi mogu da vide neke stvari koje im mozda zasmetaju.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Half Life 2 Smoke Akcione igre 972 29.4.2020 19:00
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Life is Strange Before The Storm MitraljezaC Avanturističke igre 33 13.3.2018 19:16
Life Is Strange Emix Avanturističke igre 159 23.8.2017 14:03
Still Life 2 Shlaymara Avanturističke igre 45 21.5.2010 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com