Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2009, 22:59   #1
badzo
Novi član
 
Član od: 20.8.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom User Account

Napravio sam dva User accaounta, jedan koristim ja tj.glavni a drugi brat koji sam mu limitiro.
E sad nastaje jedan problem oko instalacije jednog programa na njegovom accaountu. kad ubacim cd u cd-rom on ga prihvati a kad ga ubacim preko usb stika izbaci mi username i password.
E sad me zanima kako mogu da napravim usb da ga gleda kao cd rom da mi neizbacuje potvrdu za ulazak, ali bez uklanjanja limita sa njegovog acaunta i postavki.
badzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 23:03   #2
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: User Accaount

Paaa.Ne znam kako da ti pomognem,ti si tvog brata limitirao i njemu je maksimalno limitovan account,kazi mi koji OS koristis?Da li on ima svoj licni MyDocuments????Daj malo vise informacija,ne mogu ja da vracam.

Poslednja ispravka: saleSK (21.8.2009 u 12:19)
saleSK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 23:36   #3
badzo
Novi član
 
Član od: 20.8.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: User Accaount

Ok nemoj da se ljutis

OS mi je Xp Sp2.

Ovako kad postavis User Accaount i kad limitiras acaunt neciji on ti blokira windowsove opcije i zabrani ti instaliranje drugih programa.
E ovako sad. rjec je o programu koji se zove spotmau 2009 kad ga ubacis preko cd roma on ga ocita i mozes da pokrenes instalaciju njegovu a kad ga kopiram na usb stik i ubacim ga u usb i pokusam da ga instaliram on izbaci username i password.
E mene interesuje to. kako moze da se napravi na usb da ga sistem ocita kao cd rom sto ocita disk bez izbacivnaje username i passworda.
badzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 23:45   #4
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: User Accaount

Citat:
badzo kaže: Pregled poruke
Ok nemoj da se ljutis

OS mi je Xp Sp2.

Ovako kad postavis User Accaount i kad limitiras acaunt neciji on ti blokira windowsove opcije i zabrani ti instaliranje drugih programa.
E ovako sad. rjec je o programu koji se zove spotmau 2009 kad ga ubacis preko cd roma on ga ocita i mozes da pokrenes instalaciju njegovu a kad ga kopiram na usb stik i ubacim ga u usb i pokusam da ga instaliram on izbaci username i password.
E mene interesuje to. kako moze da se napravi na usb da ga sistem ocita kao cd rom sto ocita disk bez izbacivnaje username i passworda.
Malo sam guglao na tu temu,sto se tice XP,kada USB ubacis u Limitovan Account imas mogucnost Read-Only nazalost sto znaci da nema nacina da instaliras program preko USB-a.
evo link sa slicnim problemom:

http://www.talkcomputer.com/mediacen...ly-105151-.htm
saleSK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 23:59   #5
badzo
Novi član
 
Član od: 20.8.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: User Accaount

Neznam sta bi rekao i ja sam googlao danas citav dan po ovom pitanju, i nailazio sam na bootabilni USB neznam da kad bi napravio bootabilni USB i da ga pokrenem iz biosa da li bi ga onda htjeo ocitat. bez usernama i passworda.
Neznam mozda neko zna kako da se pokrene.
badzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2009, 0:42   #6
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: User Accaount

pa pokreni ga iz svog akaunta
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIx Car na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (21.8.2009)
Stara 21.8.2009, 1:28   #7
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: User Accaount

"Neznam" se piše odvojeno! Posle tačke ide veliko slovo. User account, ja bih itd.

Link
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2009, 10:06   #8
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: User Accaount

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
pa pokreni ga iz svog akaunta
A sto bi jednostavno kad moze komplikovano. Evo da ga jos zakomplikujemo, mada ne znam dal ce moci, desni klik na setup ikonicu, odaberi run as, pa onda odaberi tvoj nalog, ukucaj user i pass i instaliraj.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2009, 15:22   #9
badzo
Novi član
 
Član od: 20.8.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: User Account

PHP kod:
M.C
Neznam
" se piše odvojeno! Posle tačke ide veliko slovo. User account, ja bih itd.

Link 
Zamolio bi te da te da nepises bilo sta na ovu temu, vec ako znas odgovor da pomognes a ne da se igras profesora, svako pogrijesi, nisi ni ti bez greske..


PHP kod:
JovanK
A sto bi jednostavno kad moze komplikovano
Evo da ga jos zakomplikujemomada ne znam dal ce mocidesni klik na setup ikonicuodaberi run as, pa onda odaberi tvoj nalogukucaj user i pass i instaliraj
I tebi to isto govorim ,ako neznas nemoj da pises gluposti. normalno je da ja mogu instalirati i sa jednog i sa drugog accaounta, te komplikacije ostavi za sebe.ako mozes da pomognes pomogni ako ne nepisi gluposti na temu.

Ja hocu da napravim USB kao uredjaj cd roma, da ga windovs vidi kao uredjaj da neizbacuje username i passwort kad hocu sa njega da pokrenem program, ako neko zna molio bi ga da mi objasni to.
Unapred zahvaljujem.

Poslednja ispravka: badzo (21.8.2009 u 15:39)
badzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku badzo na korisnoj poruci:
saleSK (22.8.2009)
Stara 24.8.2009, 21:56   #10
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: User Account

jedino bi mogao da uzmes externi citac koji ide na usb drugacije (mislim) ne moze
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 5:42   #11
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: User Account

Citat:
badzo kaže: Pregled poruke
[PHP]
Zamolio biH te da te da nepises bilo sta na ovu temu, vec ako znas odgovor da pomognes a ne da se igras profesora, svako pogrijesi, nisi ni ti bez greske..


I tebi to isto govorim ,ako neznas nemoj da pises gluposti. normalno je da ja mogu instalirati i sa jednog i sa drugog accaounta, te komplikacije ostavi za sebe.ako mozes da pomognes pomogni ako ne nepisi gluposti na temu.

Ja hocu da napravim USB kao uredjaj cd roma, da ga windovs vidi kao uredjaj da neizbacuje username i passwort kad hocu sa njega da pokrenem program, ako neko zna molio biH ga da mi objasni to.
Unapred zahvaljujem.
Može centrala da pogreši jednom, ali ne 100 puta...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 22:52   #12
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: User Account

Da ne otvaram temu slicnog sadrzaja pa cu pitati ovde.

Trebam na jednom kompu da limitiram jedan nalog znaci skoro full, znaci nema kopiranja i instalacije novih programa, igrica itd, sto ce vecina misliti nije problem, ali sad se tu pojavljuje jedan problem. Racunar na kome trebam da limitiram nalog treba da se koristi se za video nadzor i bice stroga zabrana da koriste racunar u druge svrhe, ali ipak bih ja to probao da osiguram i na ovaj nacin.

Noramlno, DVR kartica mora da vrsi snimanje i arhiviranje video materijala na posebnom hardu, a jedan manji hard je samo OS (XP je u pitanju) i prateci softver. Kada odradim klasicni LIMITED account ne moze da pokrene softver za snimanje jer ne moze da otvori bazu sa ranije snimljenim materijalom i mesto gde ce snimati novi zapis. Kako resiti ovaj problem, znaci da ovaj softver moze da vrsi snimanje ali da ne moze da se rade neke druge stvari (pretpostavljam da bi mogao taj folder gde se vrsi snimanje prebacim u Shared, ali posto je to inace ceo hard ponovo ce na njemu moci nesto da cackaju, a najgore ako u tom cackanju nesto i obrisu od zapisa)

Ima li resenja za ovaj problem, pa ako ima molio bih ko moze da mi pomogne

Inace me jos zanima kako kada otvorim taj LIMITED account podesim da automatski otvori po dizanju sistema tog korisnika a da ja kao administrator budem nevidljiv (ovo je iz razloga jer kad nestane elektricne energije i po njenom povratku softver za video nadzor se automatski podize i krece sa snimanjem pa da ga ne spreci da covek mora da izabere nalog pod kojim se loguje da bi se porcedura nastavila

Hvala svim i bas sam ga oduzio, al sta cu
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 22:36   #13
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: User Account

Citat:
EHHO kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram temu slicnog sadrzaja pa cu pitati ovde.

Trebam na jednom kompu da limitiram jedan nalog znaci skoro full, znaci nema kopiranja i instalacije novih programa, igrica itd, sto ce vecina misliti nije problem, ali sad se tu pojavljuje jedan problem. Racunar na kome trebam da limitiram nalog treba da se koristi se za video nadzor i bice stroga zabrana da koriste racunar u druge svrhe, ali ipak bih ja to probao da osiguram i na ovaj nacin.

Noramlno, DVR kartica mora da vrsi snimanje i arhiviranje video materijala na posebnom hardu, a jedan manji hard je samo OS (XP je u pitanju) i prateci softver. Kada odradim klasicni LIMITED account ne moze da pokrene softver za snimanje jer ne moze da otvori bazu sa ranije snimljenim materijalom i mesto gde ce snimati novi zapis. Kako resiti ovaj problem, znaci da ovaj softver moze da vrsi snimanje ali da ne moze da se rade neke druge stvari (pretpostavljam da bi mogao taj folder gde se vrsi snimanje prebacim u Shared, ali posto je to inace ceo hard ponovo ce na njemu moci nesto da cackaju, a najgore ako u tom cackanju nesto i obrisu od zapisa)

Ima li resenja za ovaj problem, pa ako ima molio bih ko moze da mi pomogne

Inace me jos zanima kako kada otvorim taj LIMITED account podesim da automatski otvori po dizanju sistema tog korisnika a da ja kao administrator budem nevidljiv (ovo je iz razloga jer kad nestane elektricne energije i po njenom povratku softver za video nadzor se automatski podize i krece sa snimanjem pa da ga ne spreci da covek mora da izabere nalog pod kojim se loguje da bi se porcedura nastavila

Hvala svim i bas sam ga oduzio, al sta cu
Pa ti hoces da podstavis potpunu zabranu na koriscenje racunara a samo da ti Kamera bude aktivna....Evo odgovora....Neces moci to da uradis ali imas program Basp Pro koji nadgleda sve sta se radi na racunaru dok vi niste tu.....
saleSK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 23:54   #14
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: User Account

Potpuna zabrana za korisnika sa Limited account-om, znaci samo da ko je zaduzen gleda u monitor tj tih 16 kamera i nista drugo da mu nije dozvoljeno (cak ni da ugasi racunar), ali da softver (u pitanju je Geovision) moze da vrsi upis podataka na HDD (poseban HDD koji je namenjen samo za video nadzor)

Razmisljao sam da taj hard stavim u Shared kako bi sve funkcionisalo kako treba (ali onda i oni imaju dozvoljen upis na taj HDD) ali me zanima da li moze da se ogranici da samo pravo pisanja na HDD ima taj softver i niko drugi, osim naravno administratora
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 9:50   #15
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: User Account

Citat:
EHHO kaže: Pregled poruke
Potpuna zabrana za korisnika sa Limited account-om, znaci samo da ko je zaduzen gleda u monitor tj tih 16 kamera i nista drugo da mu nije dozvoljeno (cak ni da ugasi racunar), ali da softver (u pitanju je Geovision) moze da vrsi upis podataka na HDD (poseban HDD koji je namenjen samo za video nadzor)

Razmisljao sam da taj hard stavim u Shared kako bi sve funkcionisalo kako treba (ali onda i oni imaju dozvoljen upis na taj HDD) ali me zanima da li moze da se ogranici da samo pravo pisanja na HDD ima taj softver i niko drugi, osim naravno administratora
Mozes da napravis Limited Account i instaliras program BaspPro i on da nadgleda sve sta se radi na racunaru a nakraju unosom sifre da pogledas izvestaj sta je ko radio na racunaru,ili jednostavno zakljucaj sobu gde je racunar...
saleSK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 10:08   #16
stefan22
Novi član
 
Član od: 5.9.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: User Account

imam jedan problem moze li neko da mi pomogne?
moj mladji brat je nesto dirao u user acoount pritisnuo je sve na limited account ne mogu da rezem brisem.moze li neko da mi pomogne!!!!!
stefan22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 16:39   #17
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 928
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: User Account

Kako da kreiram Limited account, a da ne pravim DVA administrator accounta...

Instalirao sam xp sp3, i po defaultu imam jedan administrator nalog gde sam sve programe instalirao, namestio etc.

Hoću da dodam jedan limited, ali mi traži da prvo kreiram administrator...
Zašto kad sam već logovan kao admin??
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2011, 12:51   #18
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: User Account

Imam slucaj da je kolegenica sa svog naloga presla u nalog administratora i sada ne moze iz njega da se vrati na prethodni, jer je admin nalog pod sifrom (kako mi je objasnila). Jel to moze da se resi, jer ona ne zna sifru, ili mora reinstall windowsa?
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
Izgubljena šifra za user account (Windows 2000 professional) VukPg Operativni sistemi 6 23.2.2009 23:40
Izgubljena šifra za user account Benedikt Operativni sistemi 22 2.2.2009 14:21
User account metallica2 Operativni sistemi 1 24.8.2008 16:18
Smajliji Bokile Cvet kompjutera 9 9.12.2005 2:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com