Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2008, 19:23   #21
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow ...

Citat:
mimik kaže: Pregled poruke
Marko 0401
Nemam tih problema, sad procitao i pripreman sam a kvalitet mi se cini natprosecnim kad uporedim sa laptopovima poznanika, mada ne znam za prethodne toshiba serije.
Ћемо видети .

Citat:
nigrutin87 kaže: Pregled poruke
Mozda je off-topic, ali moze li neko da mi odgovori koja graficka je bolja: 8600M GS ili hd2600? Planiram da kupim acer 5520g ili toshibu a210-1ao, pa posto su slicnih cena, kupicu onaj cija je graficka jaca i upotrebljivija.
GeForce Go 8600M GS <
Mobility Radeon HD 2600 <
GeForce Go 8600M GT <
Mobility Radeon HD 2600 GDDR3 <
Mobility Radeon HD 2600 XT ~ GeForce Go 8600M GT GDDR3 <
GeForce Go 8700M GT

Citat:
YBear kaže: Pregled poruke
Katalist nisam koristio vec vise od godine ali prvo otvoris advanced, pa overdrive i trbalo bi da ti pokaze 2 (3) klizaca za frekvenciju gpu-a memorije a sad i za shader-e kao i "obrtomer" za temperaturu. Bez otkljucavanja katanca u gornjem desnom uglu, pribelezi frekvencije (klokove) koje su podesene, pa poseti sajt AMD-ATI, potrazi tehnicku specifikaciju modela za lapove i vidi koje su vrednosti date kao default i da li odstupaju od onoga sto ti pise u katalistu. Ajd ovo za pocetak pa da vidimo sta dalje
Каталист Контролни центар није исти за мобилне верзије графичких карти и десктоп.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2008, 8:28   #22
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Zadnjih par godina skoro sve grafe imaju senzore za temperaturu i jos naramak stvari, pa je greota ne koristiti se tim podacima. Na www.techpowerup.com imas GPU-Z koj ti daje ID grafe kao i ATITool, alatku za overklokovanje ATI i nekih NVidia kartica, kao i monitoring temperature, setovanja ventilatora itd...
Na www.guru3d.com imas Riva Tuner, alat za NVIDIA-u i neke ATI kartice koj odradjuje isti posao.
Te programe mozes naci i drugde ali ova 2 sajta preporucujem zato sto su to ljudi koji ih prave, pa mozes dobiti feedback iz 1 ruke
Crysis ce ti ici, opusteno, na med podesavanjima u native rezoluciji, kao i kod mene, tako da ti overklokovanje nije neophodno
Da, 8600/2600(i8700) su mid-range graficke ali sam, jos uvek, fasciniran cinjenicom da hardware spakovan u "preraslu" tastaturu omogucava relativno pristojno igranje novih naslova, sto rece Dimo
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 9:22   #23
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Konacno,

Iskoristio proteklu kishnu noch za test DX9 vs DX10. Takodje sam izmerio frejmove sa FRAPS-om.

Da podsetim u pitanju je Crysis, 1280x800, sva setovanja MEDIUM.

I... nisam primetio preveliku razliku u slici a ni u brzini.

Sto se slike tice razliku je stvarno tesko bilo uociti, imam utisak da je na dx10 slika detaljnija ma sta to znacilo, mada tesko je bas razluciti a
a sto se brzine tice ovako:

DX10 prosecno oko 13-17 fps (retko preko 20) a u scenama akcije oko 10fps (i manje u totalnoj guzvi i dimu)
DX9 proseno oko 15-20 fps a u scenama akcije oko 11,12 fps
spustanjem svih opcija sa desne strane (osim vode) na LOW dobija se dodatnih PAR framova, a spustanjem svega na low igra postaje brza, sad zaboravio sam kolko ali recimo 25 do 30 i vise fps. Ovo vazi za DX9 i 10 podjednako

Jos nesto, u catalist 3D generalnim setingsima posteoje opcije:
best perfomance
optimal prefomance
balanced
optimal quality
best quality

stavio sam na best perfomance?

Pa sta mislite?

U kompu su mi trenutno instalirani i NFS underground 2,NFS prostreet, COD4 i Crysis (4 igre!!!). Dobro... znam ja cak nisam toliki gamer nego se malo izivljavam, testiram. danas skidam sve osim crysisa koji me je zainteresovao prvenstveno kao igra. Naravno, kad igram jednu igru ne palim druge uopste, samo su tu na hardu ali iako mi je hard jos prazan mozda sve to smara komp?

Pozdrav svima!
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2008, 20:12   #24
debelizmaj
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Poruke: 56
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Imam sledeci problem na tosibinom laptopu... ne rade mi Fn + f9 kombinacija tastera. Skoro mi se desilo da sam iskljucio touch pad, koristeci onaj padajuci meni sa vrha ekrana, i kada sam otisao negde, gde sam bio bez misa, nisam mogao normalno da koristim laptop zato sto nisam nikako mogao da aktiviram touch pad.
Da ne trebam negde da aktiviram tu kombinaciju? Da li kolegama toshiba korisnicima ovo radi?
debelizmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2008, 10:08   #25
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Pozdrav svima,

Nije me bilo neko vreme ni za kompom ni u forumu.

Debelizmaj
sad vidim da ni meni ne rade funkcijske tipke, ako provalim javljam, naravno javi i ti ako si vec otkrio u cemu je stvar! Na toshiba sajtu ima milion novih drajvera za svasta od cega ja nisam nista instalirao osim graficke. Mozda bi trebao to da uradim? Vidim ima novi drajver za BIOS ?

Pitanje za sve:

1. U visti mi prikazuje score 4.8! Ovo je rezultat gaming grafike koja je 4.8
a ostalo je 5 ili vise. Da li je i vama tako? I ponovljeno staro pitanje:

2. 3d setings u katalistu drzim na "best perfomance". Da li i vi tokom igranja koristite to setovanje, jer inace ima od optimal prefomance...do best quality? i na kraju

3. Da li je neko probao assasin creed na ovakvoj kofiguraciji i kakvi su utisci? Da li je igra "laksa" od crysisa?

Hvala,
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 12:16   #26
debelizmaj
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Poruke: 56
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Probao sam da instaliram novi bios ali postoji greska, instaler instalira bios koji se nalazi u njemu samom, neki matori, a ne dozvoljava da se naknadno izabere bios koji se posebno skida sa fajla.
Rado bi ti pomogao oko skora u visti ali je moja tosiba drugi model
inace meni je skor 4.5, hard je malo trom
debelizmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 15:58   #27
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

Hvala zmaje,

necu dirati bios za sada.

Na moje 3. pitanje sam naknadno shvatio da je YBear vec dao odgovor u nekom od prethodnih postova.

Na pitanja 1. i 2. ima li koga
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 18:29   #28
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igracka iskustva i saveti

mimik sorry sto kasnim s odgovorom, dial up-ovan sam
Ajmo redom, i meni je ocena 4,8 ali zbog procesora, grafika mi je 5,2 i za aero i za igre a taj skor postizem tako sto sam iz rive pregazio fabricka setovanja, medjutim, masine prebacuju sa klokova za 2d na 3d kada pokrenes aplikaciju, tako da bi trebalo da ti igre rade bez problema, a za premoscenje setovanja, posto nemas overdrive u catalyst-u, mozes da probas ATITOOL sa techpowerup-a. Best performance bi trebalo da omogucava najveci broj frame-ova u igrama, na ustrb kvaliteta prikaza, s tim sto kvalitet slike u igri podesis u setovanjima.
Asassin je prilicno zahtevan, minimalna ili preporucena ocena je 5, koliko se secam, i prilicno muci masinu, DzoniHSV je testirao na svom MSI-u (sdk MSI) pa proveri, nemam Asassin-a kod sebe,al po secanju, sacometrijski, Crysis mi je fluidniji

Poslednja ispravka: YBear (13.6.2008 u 22:00)
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 16:29   #29
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti

POZDRAV SVIMA!
Nije me dugo bilo, sto posao sto odmor. Vezano za odmor i extremno visoke temperature, da javim da je lap sve izgurao bez dodatnog hladjenja,a igre sam stalno igrao! IPAK jedna od prvih kupovina ce biti neko postolje sa ventilatorima obzirom na cuveno zagrevanje ovog kompa, Znaci ova tshiba vec 5ti mesec radi bez vidljivih problema (da kusnem u drvo).

A sad da javim jos i da trke GRID i FLAT OUT ULTIMATE CARNAGE rade prosto FANTASTICNO na ovom kompu. Skoro sve je na HIGH (FLAT OUT bukvalno sve HIGH)osim AA koji je iskljucen, u max rezoluciji naravno.

Cekam Warhead crysis da vidim najavljenu "optimizaciju". Inace iovako sam igru presao dva puta
Pozdrav
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 12:03   #30
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti

Jel moze xp na ovaj lap?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2008, 12:37   #31
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti

brutaLIS
XP moze ali to nisam jos uradio. Lenj sam a ova vista pristojno funkcionise, za sada. I mene to zanima a naci ces ovu temu na vise mesta. Nazalost kolko shvatam, potrebno je vremena za pronalazenje drajvera. Ako neko nadje na jednom mestu sve linkove i uputstva, neka prosledi ovde. XP bi svakako ubrzao igre. Na toshibinom sajtu ima nekih XP drajvera, nisam probao.

WARHEAD instaliran i uveliko se igra NIsam primetio znacajna poboljsanja u odnosu na 1 deo. Rezolucija 1200x800 bez AA naravno, setovanja uglavnom na minimumu osim nekih stvari kao detalji, voda,volumetric na GAMER

BIOSHOCK instaliran sa velikim zakasnjenjem Igra LETI na full setingsima. Neverovatno optimizovano.
mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 17:07   #32
mimik
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti

Pozdrav svima!

TR UNDERWORLD INSTALIRAN!

Igra leti! sve je na max osim AA koji je iskljucen. Grafika fascinantna, Lara okretna i brza.
I dalje imam samo 2gb rama, nisam nista ustvari menjao od kupovine laptopa.

mimik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupiti TOSHIBA Satellite A200-1CR ili neki drugi? gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 5 20.6.2007 10:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com