Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2016, 11:16   #61
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
Joca90 kaže: Pregled poruke
Niko ne pominje xp nego 7/8.1 a pogotovo 7icu. Ne bih te vise zadrzavao

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
cuj kralja, niko ne pominje xp, a kazo je lik da je manje djubre u odnosu na w10. haha ne bih ja tebe zadrzavo, a ti slobodno ostani na xp, sedmici, osmici. ja cu nastavit da uzivam na desetki na kojoj mi sve bolje radi. e i ovde legendi ima. aj ti polako.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku s[C]ream Zombi[E] na korisnoj poruci:
peyotleaca (12.2.2016)
Stara 12.2.2016, 19:07   #62
Joca90
Veteran
 
Član od: 24.11.2009.
Lokacija: Bg
Poruke: 675
Zahvalnice: 146
Zahvaljeno 106 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Mani me glupiranja i tih lame izgovora i xp-a koji si prvi spominjao. Ja lično koristim w7 sp1 64bit već nekpiko godina. 7 i 8.1 su pojam STABILNOSTI za 10ku to potvrđuje procenat korisnika istih, i mnogi problemi sa 10kom koje ljudi imaju i kojih je pun internet, kao i cinjenica da je w10 nedovrsen sistem. Naravno svako koristi sta hoce, ali reci da je obavezno instalirati 10ku na nov sistem je amaterski.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Joca90 je offline  
Stara 12.2.2016, 21:51   #63
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
Joca90 kaže: Pregled poruke

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
1. operativni sistemi windows 7 i windows 8.1, kao i XP su dijeo mnogih racunara i dalje, prije svega zbog navike. ta navika je obuzela i tebe, sike.
2. pomeno sam prvi XP, a ti si kazo da je bolji od W10. haha dacu ti ja tu misolovku, imam i SP3. 'ljepice' se misevi na svajcarski sir samo tako. istrebljenje, zagarantovano.
3. neces bit u pravu, ako nesto napises velikim slovima (STABILNOST)
4. taj sistem se unapredjuje, kroz konstantno koriscenje, iskustvo korisnika. jer se jedino tako njegove greske najbrze mogu spoznat i ispravit. a onda dolazi update, ko i na drugim sistemima. ima da bude tip-top, a vec je i sad za svakog prosjecnog korisnika, a i za mnoge druge. al tebi izgleda covijek uzalud pise.
kad smo vec kod stabilnosti (ja cu ipak malim slovima), sluzi me savrseno, a igre mi rade fluidnije. uvijek ce od mene bit preporuka w10 u odnosu na druge. licno iskustvo.
5. u ne tako dalekoj buducnosti, gledaces u taj w10 isto kao sto sad gledas u sedmicu, uz hitove Asima Bajrica ima da se kunes u njega. jos ces skakat sa stolice ovako: al, sto se mene tice, koristi sedmicu i u narednih 20 godina. ti odlucujes o stagnaciji ili napretku. u to se ne mijesam.
6. ja jesam amater, priznajem. al ti ga 'mudrosti' sa 'znanjem' pretijera. nahvato si se Joco na vijencanjima buketa sivih celija toliko, da ces ih moc izvozit uskoro. I Karl Spicveg bi ti pozavidio.
7. Odoh da igram BF4 na svom 'djubretu' od w10 sistema, a ti ces se na XPu i sedmici vec nekako snac, onako strucno.
aj ti polako, kao sto napisah vec.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Stara 12.2.2016, 22:15   #64
Joca90
Veteran
 
Član od: 24.11.2009.
Lokacija: Bg
Poruke: 675
Zahvalnice: 146
Zahvaljeno 106 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Realno si amater i ne znas ništa. Ko ponovo pominje xp?! Smaras. Pogledaj koje sisteme koriste velike firme drzavne sluzbe itd i ovde i preko. Opet lame izgovori, w7 je radio odlicno i na pocetku za razliku od w10 i veoma je brzo prihvacen. Uzivaj u open beti od OS koji koristis i to je to. Procenti korisnika govore drugacije i govorice. Nemam vise nameru da se raspravljam sa neznalicom poput tebe. Pozdrav

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Joca90 je offline  
Stara 12.2.2016, 22:46   #65
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
Joca90 kaže: Pregled poruke
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
1. xp si ti pomeno ozbiljnije, kazavsi da je bolji od w10. a ja sam ga prvi put pomeno zeleci da istaknem glupost koju si ispiso i koju neces moc da ispravis ni sa narednih pedeset postova. al, trudis se. makar je vizuelno vidljivo, ako vec nije smisleno toliko.
uh, nek si mi reko: 'smaram'. nemoj, jos cu se i uvrijedit.
2. tvoje je znanje zanemarljivo u odnosu na znanje mareta, lex-a, picarda, neutrina i mnogih drugih. dakle, ti si neznalica. ja sam vec prizno da sam amater.
da ne znam nista, da sam nesvijestan svog nepotpunog znanja, ne bih to mogo ucinit. ti zivis u nekoj zabludi zagrljen sa XPom kao boljim sistemom od W10. kakva sedmica. koristio sam je do prije tri mijesaca. otkad sam instaliro W10, igre mi lete. tako da je tu sve jasno, 'strucnanje'.
3. ko ti pise o velikim firmama? haha gdije ti ode. jos ces mi pocet pisat o teorijama zavijere. poceo je Dosije X na Foxu. ja ti pisem, o nama prosijecnim korisnicima i iskustvu, a ti razveza o firmama koje se ogledaju u profesionalnosti covijece, sta ti je. samo da bi bio u pravu, a nisi. kad se ovaj sistem uredi, a to ce se uskoro dogodit, oni ce prec, a i ti htijeo to il' ne na w10. tad ces se pusit ko lokomotiva.
ja ne znam ni jednog koji se pozalio na w10 toliko, da bi kazo da je tesko smece. ne citaj one koji nesto pisu u afektu. svaki problem koji su imali, bilo je moguce ispravit ga i vise se javljo nije. redovni update sistema sa sobom, barem za mene, nosi dodatnu sigurnost. logika.
4. nakon sugavog xpa i sugavog sminkeraja od viste, lako je bilo prihvatit sedmicu. to je bespotrebno poredjenje.
5. ti nisi nista dokazo. pises povrsnosti, sa napadnim pristupom. eto vidis, ja se nisam raspravljo, vec normalno pisem. ti ne znas ni razgovarat, a pises nekome da je neznalica.
ajde ti malo prosetaj pored dunava.
pozdrav od 'neznalice'. stvarno vise ne vrijedi pisat sa tobom.
eto, sad je tvoj karakter na testu. ne zaboravi, pozdravio si me.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Stara 12.2.2016, 22:58   #66
Joca90
Veteran
 
Član od: 24.11.2009.
Lokacija: Bg
Poruke: 675
Zahvalnice: 146
Zahvaljeno 106 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Ja se nisam poredio nisakim niti imam potrebu za tim, znam koliko vredim. To sto se ti poredis sa drugima dovoljno govori o tebi. Samo sam rekao da si neznalica zato sto samo neznalica moze da kaze: "obavezno instaliraj w10". Koristio sam w10(sveza instalacija), nakon jednog update sistem mi je sam od sebe napravio nov windows folder a sve ostalo bitno stavio u windows.old. Mnogo si ogranicen - zamisli da se to desi u firmi koja ima 20 50 ili vise racunara. To je samo pocetak. Takav OS(do daljnjeg) je zavrsio kod mene. Nemam vise želje da se raspravljam sa tobom, kazem ti lepo uzivaj u open beti os kojeg koristiš. Bitno je da svojim komentarima ne prevaris nekog drugog.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Joca90 je offline  
Stara 12.2.2016, 23:18   #67
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

pa dobro zbog dx12 ako će samo igrice da prži može da posluži win10

Citat:
Izgleda da mi treba neki dodatni konektor da bi SSD priključio na M.3 a ne SATA ulaz?
Ne drugačiji je ssd za m2 ti si kupio sata ssd koji ide na sata
water wizard je offline  
Stara 13.2.2016, 0:33   #68
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Napisao si da si uzeo 1 DDR4 stik od 8gb. Ja se isto razmisljam 1 stik da uzmem. Zanima me koliko je pametan kasniji upgrade da se kupi jos jedan DDR4 slot (16gb ukupno), pa nakon nekog vremena 2x8 (32gb ukupno)? Period upgrade-a bi bio na po godinu-dve cim pojeftini RAM.
Schnak3 je offline  
Stara 13.2.2016, 12:00   #69
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
Joca90 kaže: Pregled poruke

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
1. da znas koliko vrijedis, ne bi se konstantno pravdo, a ni ispisivo gluposti.
poredit se sa drugima, upucenijima ne znaci potcijenjivat sebe, vec bit svijestan neiskoriscenosti sopstvenog potencijala i postovanja znanja drugih, bez namitanja sopstvene iluzije.
2. ako se vec trudis obratit paznju na gramatiku i pravopis, kao sto se ja ne trudim, na ovakvim mijestima ne, a imam je u malom prstu, onda bi trebalo da znas da se ne pise "nisakim" vec "ne poredim se ni sa kim". evo ti jedan dijeciji primer: 'ivan kaze da se ne voli igrat ni sa kim". ta gramaticka greska je u najmanju ruku skandalozna. ne pise se uvijek onako kako se izgovara. ne vise.
3. 'neznalica' kaze iz pozitivnog iskustva da je obavezno instalirat Windows 10, zato sto mi igre rade brze. ko tebi govori o profesionalnoj primjeni sistema, sta ti je? dijecko ce igrat igre, a w10 je savrsen za to.
taj sistem ce se uskoro uredit, ispeglat kako ti kazes (i to bez daske za peglanje), na koji ce na kraju svi prec bez obzira na to da li zele il ne.
to je politika firme.
ako si ti imo lose iskustvo sa Windows 10 sistemom i nisi znao kako da rijesis problem, to ti ne daje za pravo da pljujes po njemu. trebalo je da se konsultujes sa upucenijim od sebe ovde na forumu il nekom drugom mijestu. a ima ih mnogo. pomeno sam ti ih vec.
o ispisivanju gluposti da je xp manje dzjubre u odnosu na windows 10 da ne pisem. haha
sa sopstvenim komentarima ti, zbog ocigledne ogranicenosti na profesionalnu primjenu samo mozes prevarit druge, kao sto si prevario sebe. (jos ce ispast da je lik profesionalac, koliko pominje profesionalnu primjenu)
ponovicu, sike, to sto si ti imo lose iskustvo, ne znaci da je imo svako drugi i da ce se vracat na XP ili Sedmicu.
pokazo si kakav ti je karakter sa ovim komentarom, a ja cu nastavit da uzivam u svom 'djubretu' od sistema koji preporucujem svima koji zele igrat igre.

i ne prosipaj se vise ko sujevjerni bokal vode, stare ti.
kad se jednom pozdravis, vise ne pisi.
aj ti polako.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Stara 13.2.2016, 12:36   #70
stuki
Član
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 311
Zahvalnice: 100
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Smarate obojica . Ali moram priznati da je to tvoje ''win10 obavezno'' i meni zapalo za oko ... win10 nije obavezan . Toliko .
stuki je offline  
Stara 13.2.2016, 12:44   #71
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
stuki kaže: Pregled poruke
Smarate obojica . Ali moram priznati da je to tvoje ''win10 obavezno'' i meni zapalo za oko ... win10 nije obavezan . Toliko .
zapalo je za oko svakom bukvalisti. Jockiju, tebi i ostalima koji sve shvataju tako, ako ih ima ovde vise, a vijerujem da nema.
sistem je 'stvoren' za igre. meni leti sve. a to sto covijek voli da se prosipa i govori kako je XP bolji je bolest.
nije obavezan ni windows 7, ako ces bukvalno sve posmatrat. Toliko.
vracat se na XP, Vistu ili Sedmicu je bespotrebno za svakog igraca.
ajd da te ne smaram vise.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Stara 13.2.2016, 12:48   #72
Cokana
Novi član
 
Član od: 18.1.2016.
Poruke: 21
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Negde sam i čitao da će MS da gasi support za w7 za one koji imaju Skylake procesor, forsiraju w10(a sve mi ovo liči na neku teoriju zavere, mnogo forsiraju ). Ne znam, reko bolje sad nego kasnije.


Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Napisao si da si uzeo 1 DDR4 stik od 8gb. Ja se isto razmisljam 1 stik da uzmem. Zanima me koliko je pametan kasniji upgrade da se kupi jos jedan DDR4 slot (16gb ukupno), pa nakon nekog vremena 2x8 (32gb ukupno)? Period upgrade-a bi bio na po godinu-dve cim pojeftini RAM.
Jeste. Ja sam razmišljao dal da uzmem 1x8 ili 2x4 zbog dual-channela. I posle guglanja stekao sam utisak da dual-channel nije ništa drastično značajan. Tako da, 1x8 sad i posle ako treba upgrade ubaciću još jedan od 8.

P.S. 8gb je dovoljno za moje potrebe.
Cokana je offline  
Stara 13.2.2016, 13:00   #73
stuki
Član
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 311
Zahvalnice: 100
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
s[C]ream Zombi[E] kaže: Pregled poruke
zapalo je za oko svakom bukvalisti. Jockiju, tebi i ostalima koji sve shvataju tako, ako ih ima ovde vise, a vijerujem da nema.
sistem je 'stvoren' za igre. meni leti sve. a to sto covijek voli da se prosipa i govori kako je XP bolji je bolest.
nije obavezan ni windows 7, ako ces bukvalno sve posmatrat. Toliko.
vracat se na XP, Vistu ili Sedmicu je bespotrebno za svakog igraca.
ajd da te ne smaram vise.
Neverovatno je koliko si zeljan da se raspravljas , a postajes i bezobrazan .
stuki je offline  
Stara 13.2.2016, 14:23   #74
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

zelja za raspravom sa moje strane ne postoji, niti me interesira.
ako ce tebi lakse bit, da, bezobrazan sam. eto, udovoljio sam tvom egu. u pravu si.
lik ispise komentar i ocekuje da mu neko nece odgovorit. (a ljepo sam napiso kasnije "da te ne smaram vise")
ajd i ti sad polako. ne 'spamuj me'. pozdrav.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Stara 13.2.2016, 14:24   #75
stuki
Član
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 311
Zahvalnice: 100
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
s[C]ream Zombi[E] kaže: Pregled poruke
zelja za raspravom sa moje strane ne postoji, niti me interesira.
ako ce tebi lakse bit, da, bezobrazan sam. eto, udovoljio sam tvom egu. u pravu si.
lik ispise komentar i ocekuje da mu neko nece odgovorit.
ajd i ti sad polako. ne 'spamuj me'. pozdrav.
Here we go again
stuki je offline  
Stara 13.2.2016, 14:28   #76
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
Cokana kaže: Pregled poruke
Negde sam i čitao da će MS da gasi support za w7 za one koji imaju Skylake procesor, forsiraju w10(a sve mi ovo liči na neku teoriju zavere, mnogo forsiraju ). Ne znam, reko bolje sad nego kasnije.
sustina je Cokana prijatelju, da nisi pogrijesio uopste sa W10. uzivaj u igrama druze. uzivam i ja naravno.
8gb je dovoljno. kasnije ubacis jos 1x8 i bices miran dugo.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Stara 13.2.2016, 14:30   #77
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Citat:
stuki kaže: Pregled poruke
Here we go again
skini taj ego sa plafona kralju. ostaces bez krova. haha
koji lik. sa ovakvim slucajem se jos nisam susreo. smarac.
s[C]ream Zombi[E] je offline  
Stara 13.2.2016, 16:03   #78
Joca90
Veteran
 
Član od: 24.11.2009.
Lokacija: Bg
Poruke: 675
Zahvalnice: 146
Zahvaljeno 106 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

Pricas mi o prvopisu a sta cemo sa tvojim sike, pravdo itd?! I opet lame izgorovori- problem koji sam ja imao je do windowsa i pisano je o tome po netu. Iza mene je dugi niz godina u IT i bezbroj instalacija windows xp/7/8.1 pa i 10 pa znam sta pricam. Smaras sa xp decko ubio si od smaranja jer si ostao bez argumenata. Iz tvojih drugih komentara vidi se da si ogranicen na igrice i da mislis da sve znaš. U tome je tvoj problem mislis da sve znaš a ne znaš. Neznalice
Joca90 je offline  
Stara 13.2.2016, 16:14   #79
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

20 minuta sam koristio desetku i primetio da dosta programa koje svakodnevno koristim isti ne podrzava. Vratio sam se na sedmicu. Uostalom,desetka je trenutno prepuna bagova i tako ce da traje sve dok ne izadje sp1. Uostalom,skoro svaki OS je bio ubagovan i njesra sve do izlaska prvog sp-a. Iako mi se celokupno svidja desetka,mogu da kazem da isti jos uvek nije potpuno dovrsen i da mu fali jos dosta cega, sto se nadam da ce MS da ispravi vremenom.
DiNDiNBrE je sada online  
Stara 13.2.2016, 16:21   #80
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Gaming kofiguracija do 800e

win7 je bio dobar i beta nego su ukinuli podršku i počeli da mnogo smaraju pa sam morao da instaliram novi win7, win7 je bio značajan skok u odnosu na vistu a o xp da ne pričam jer je xp samo za 32 bitne sisteme, s druge strane win10 nema ništa konkretno osim najave za dx12 igrice. Nego dobro da ne potpaljujem vatru svako ima svoj ukus
water wizard je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming konfiguracija do 500e Mavaka ŠDK - Osnovne komponente 7 26.7.2010 13:41
Gaming laptop do 2000 Djzeus3000 Prenosni računari 12 8.5.2009 11:01
Koje gaming slušalice kupiti do 3500 din? Skelet Audio softver 2 5.2.2009 14:29
Konfiguracija do 800E sa monitorom 22'' filipos Šta da kupim? 36 25.4.2008 14:58
Kofiguracija bez monitora do 500 evra LoneWolf Šta da kupim? 8 13.3.2008 12:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com